Вівторок, 22 Липня, 2025

Декларації на мільйони: у Києві перевіряють посадовців двох комунальних підприємств

Важливі новини

Конфлікт між Трампом та Зеленським не вплине на підтримку США України

Попри суперечливі заяви та гарячі дебати між президентом США Дональдом Трампом і українським лідером Володимиром Зеленським, Сполучені Штати не планують відмовлятися від підтримки України або шукати нового лідера для країни. За словами одного з радників адміністрації Трампа, США, незважаючи на напружену ситуацію, залишаються відданими своїй меті щодо припинення війни та продовжують надавати допомогу Україні. Зокрема, […]

The post Конфлікт між Трампом та Зеленським не вплине на підтримку США України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Китайська плюшева іграшка Labubu завойовує планету і TikTok

Пухнастий, трохи моторошний, з дев’ятьма зубами та величезними очима — монстр Labubu підкорив світ моди, колекціонерів і соцмереж. Його купують за шалені гроші, колекціонують, дарують зіркам, і навіть… за нього б’ються в чергах. Іграшка, яку ще кілька років тому знали лише фанати китайських фігурок, сьогодні стала справжнім глобальним феноменом — від Шанхая до Лондона, від […]

Прокурор готує апеляцію на вирок ексголові Броварської РДА

Броварський міськрайонний суд 27 січня 2025 року затвердив угоду про примирення між ексголовою Броварської РДА Володимиром Майбоженком та потерпілими у справі про наїзд на пішоходів. Обвинувачений, який в квітні 2024 року, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, збив чотирьох пішоходів, у тому числі малолітню дитину, сплатить штраф у розмірі 34 тис. грн і на три роки […]

The post Прокурор готує апеляцію на вирок ексголові Броварської РДА first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Дрони для ЗСУ зникли у прірву: як корупція в Міноборони підриває обороноздатність України

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Окрім цього: ▫️Продукція постачалася без відповідних ліцензій і не відповідала технічним вимогам. ▫️Компанії ухилялися від сплати податків через звільнення від митних платежів і ПДВ. ▫️Кошти, отримані злочинним шляхом, виводилися за кордон через афілійовані банківські рахунки.

Ключовими фігурантами у цій схемі виступають перелік компаній, серед яких:

▪️ТОВ «Бойові птахи України» (ЄДРПОУ 44774645) – участь у схемах з розкрадання коштів через закупівлі БПЛА.

Компанія є значним гравцем на ринку безпілотників, головним продуктом якого є комплекс «ВАЛК-1 Галка», відомий як «Валькірія».

Співпрацює з такими відомими партнерами, як Roshen, УкрЕнерго, Нафтогаз і Фонд Сергія Притули.

Інформація про власників цієї компанії не наводиться, але її діяльність значно посилилася під час війни.

▪️ТОВ «Модуль 5» (ЄДРПОУ 39340926) – постачання неякісної продукції за завищеними цінами.

Власником є Андрій Зброй, який також володіє дизайнерським бюро ODESD2, продакшеном Zbroy films і компанією Zbroy drones.

Наразі компанія займається постачанням військової техніки, зокрема безпілотників, але конкретні деталі її військових контрактів залишаються невідомими.

▪️ТОВ «Флеш Тех» (ЄДРПОУ 45043589) – завищення вартості дронів. ▪️ТОВ «ВНА Трейд» (ЄДРПОУ 38682913) – маніпуляції з тендерами і ухилення від податків.

Усі угоди передбачали 70% передоплати за продукцію, яка не відповідала заявленим характеристикам, що створило загрозу для життя військових та завдало шкоди обороноздатності країни. Адже кошти компанії отримали, натомість послуги надати забули.

Усі зазначені компанії фігурують у розслідуванні, пов’язаному із ввезенням дронів та їх подальшим продажем без сплати податків і відображення у бухгалтерській звітності.

Схоже, Міноборони використовує публічні закупівлі для армії як майданчик для власної наживи й збагачення, де життя бійців ЗСУ не означають зовсім нічого.

ГО «НОН-СТОП» закликає правоохоронні органи якнайшвидше розпочати розслідування зазначених фактів, накласти арешт на рахунки компаній: ТОВ «Бойові птахи України», ТОВ «Модуль 5», ТОВ «Флеш Тех», ТОВ «ВНА Трейд», провести перевірку банків, які сприяли виведенню коштів.

Головного підрядника “Великого будівництва” Юрія Бойка звільнили від кримінальної відповідальності

Законопроєкт пропонує певні зміни у підході до розгляду справ, пов'язаних з корупційними правопорушеннями. Він передбачає альтернативні механізми вирішення таких справ за певних умов, включаючи відшкодування завданої шкоди та сплату штрафу.

Брата віцепрезидента Національної асоціації дорожників України Олександра Бойка, засновника «Автомагістраль-Південь» та «Шляховик-97», які є одними з найбільших підрядників «Великого будівництва», звільнили від кримінальної відповідальності за підробку документів та ухилення від сплати податків.

Про це повідомляє канал Міжнародного детективного агентства ABSOLUTION.

Йдеться про члена правління «Автомагістраль-Південь» та директора «Шляховик-97» Юрія Бойка. Його обвинувачували у тому, що у грудні 2020 року Юрій Бойко включив до складу податкового кредиту з податку на додану вартість суми коштів по фінансово-господарським операціям з ТОВ «Промнафто Трейд» та «Вістеріон», які не мали реального характеру, умисно ухилився від сплати податку на додану вартість на загальну суму 30,88 млн гривень. Бойко отримав підозру лише 6 грудня 2023 року.

Розслідування справи тривало довгий час, а потім за добу до вручення підозри його компанія «Шляховик-97» сплатило завдані державі збитки (хоча курс долара до гривні був вже не той, що у 2020 році). Згодом до суду надійшло клопотання захисника обвинуваченого про звільнення Бойка від кримінальної відповідальності у зв’язку з відшкодуванням шкоди.

Також захисник просив звільнити обвинуваченого за ч.1 ст.366 КК у зв’язку із закінченням строків давності притягнення особи до кримінальної відповідальності, оскільки станом на 19 січня 2024 минуло 3 роки з дня вчинення інкримінованого бізнесмену нетяжкого злочину.

Прокурор з Одеської обласної прокуратури В.С. Поліщук у судовому засіданні залишив вирішення даного клопотання на розсуд суду. Суддя Приморського райсуду Катерина Лагода вирішила задовольнити прохання та звільнила бізнесмена від кримінальної відповідальності, а саму справу закрила.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило суттєві порушення у деклараціях двох посадовців з комунальних підприємств Києва. Обидва випадки вже стали предметом розслідування поліції — за фактом подання недостовірної інформації. Загальна сума виявлених невідповідностей — понад 33 мільйони гривень.

Про це повідомляє видання «Закон і Бізнес» із посиланням на офіційну інформацію НАЗК.

Перший фігурант — в.о. начальника ШЕУ Солом’янського району, якого підозрюють у приховуванні понад 9,6 млн грн у декларації за 2023 рік. Серед незадекларованого — власна земельна ділянка вартістю 1,4 млн грн, корпоративні права в компанії, нерухомість дружини (квартира за 4,8 млн грн, машиномісце за 700 тис. грн), а також п’ять автомобілів Renault Master на неї. Окремо фіксується незадекларована спадщина — 4 тис. доларів.

Ба більше, чиновник вказав у декларації 450 тис. грн готівкою, проте під час перевірки їхнє існування не підтвердилось. У НАЗК зазначають, що активи, оформлені на дружину, у кілька разів перевищують її доходи, що може свідчити про намагання приховати справжніх власників майна.

Другий фігурант — заступник директора з підготовки будівництва КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва». У його декларації за 2022 рік виявлено невідповідностей на ще більшу суму — понад 24,2 млн грн.

Посадовець не задекларував квартиру в Києві на 3,5 млн грн, в якій фактично мешкав зі своєю родиною. Крім того, він не зміг пояснити походження значних готівкових коштів, задекларованих як заощадження дружини: 450 тис. доларів (18,8 млн грн), 80 тис. євро (3,8 млн грн) і ще 885 тис. грн.

За обома епізодами поліція Києва відкрила кримінальні провадження за частиною 2 статті 366-2 Кримінального кодексу України — подання завідомо недостовірних відомостей у декларації.

Останні новини