П’ятниця, 18 Квітня, 2025

День краси, ромів і карликового бегемота: які події святкують 8 квітня

Важливі новини

Адміністрація Байдена оголосила новий пакет військової допомоги Україні на 275 мільйонів доларів

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Цей пакет став частиною постійної підтримки США у боротьбі України проти російської агресії та спрямований на зміцнення обороноздатності українських сил.

До нового пакета увійдуть засоби протиповітряної оборони, артилерійські снаряди, протитанкові боєприпаси Javelin та інше обладнання і запасні частини. Їх візьмуть зі складів Пентагону.

Подається це як прагнення посилити Україну до приходу Трампа.

Також Держдеп повідомив, що санкціонував продаж Україні незазначеного оборонного обладнання та послуг на 100 млн дол., включно з відновленням транспортних засобів, технічною допомогою, навчанням та «іншими супутніми елементами логістики та підтримки програм». За це заплатить Україна.

Верещук: Заяви про повернення переселенців – це хайп

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

За словами Верещук, жодних підтверджених даних щодо масового повернення переселенців немає і бути не може. Вона звинуватила окремих чиновників і політиків у тому, що вони поширюють ці заяви для створення сенсаційних заголовків.

«Подібні заяви створюють враження, що в окупації жити краще, ніж в Україні. Це підривний і злочинний наратив, який допомагає ворогу», – заявила Верещук.

Хоча Верещук визнала, що підтримка переселенців з боку держави залишається недостатньою, вона підкреслила, що це не є основною причиною, яка могла б спонукати людей повертатися на окуповані території.

«Замість того щоб розповсюджувати недостовірну інформацію, закликаю зосередитися на реальній допомозі переселенцям», – наголосила заступниця голови ОП.

Ірина Верещук звернулася до авторів таких заяв, підкресливши, що вони своїми словами лише шкодять інформаційній безпеці України. Вона також запропонувала знаходити інші теми для привернення уваги замість спекуляцій на темі переселенців.

Олександр Хижняк здобув золоту медаль на Олімпіаді-2024 у Парижі

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Олександр Хижняк, один із найтитулованіших українських боксерів сучасності, продемонстрував високу майстерність.

Фінальний поєдинок став справжнім випробуванням для Хижняка. Його суперник з Казахстану, який є чинним чемпіоном світу, неодноразово намагався нав’язати свою гру, але Олександр впевнено контролював бій. Вирішальними стали останні раунди, де українець зміг показати свій клас і забезпечити собі перемогу.

Це третя золота медаль України на Олімпіаді-2024. І перше “золото” в кар’єрі Хижняка, на Іграх-2020 він став віцечемпіоном.

“Ще одна золота медаль на Олімпіаді в Парижі – для України. Боксер Олександр Хижняк виборов перше місце”. Президент Володимир Зеленський привітав спортсмена з важливою перемогою, висловивши подяку за силу, впевненість та неймовірний успіх.

“Дякую за силу, за впевненість, за цю важливу перемогу!” – сказав Зеленський.

Президент також підкреслив важливість підтримки українських спортсменів та закликав вболівати за Україну та українців у всіх змаганнях.

“Продовжуємо підтримувати всіх наших спортсменів. Вболіваємо за Україну, вболіваємо за українців!” – додав Зеленський.

Цієї ночі ППО пропустила рекордну кількість ракет

У ніч на 7 квітня українська протиповітряна оборона перехопила рекордно низьку кількість російських ракет. Про це повідомило джерело в Генеральному штабі ЗСУ. За його словами, українські військові вперше за довгий час були змушені вибирати, які цілі збивати, а які — свідомо пропускати. Найбільше занепокоєння викликає ситуація у Києві. Столиця, яка ще донедавна вважалася найбільш захищеною […]

Тайсон Ф’юрі планує нокаутувати Усика

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

«Немає жодного секрету – я вийду на ринг, щоб нокаутувати його», – впевнено заявив Ф’юрі.

Проте, плани британця виходять за межі одного поєдинку. Він уже заглядає у майбутнє та мріє про трилогію з українцем. «Я шукав по всьому світу 20 років, щоб знайти когось, хто міг би кинути мені гідний виклик. І зараз ми знайшли цього хлопця», – поділився боксер своїми думками про майбутні бої.

Ф’юрі також додав, що планує провести три бої з українцем, що натякає на можливий великий цикл протистоянь між двома бійцями. За його словами, лише така трилогія зможе стати справжнім викликом для нього та дозволить підтвердити статус найсильнішого.

Після своїх попередніх боїв, Тайсон Ф’юрі здобув репутацію боксера, який готовий йти до кінця і не боїться ризикувати. І цього разу, його націленість на нокаут лише підтверджує серйозність намірів.

Чи вдасться українцю протистояти цьому плану і зірвати мрії Ф’юрі? Час покаже, але одне ясно – на рингу нас чекає справжнє шоу.

Сьогодні в Україні та світі відзначають низку подій, як релігійних, так і світських. Цей день насичений пам’ятними датами, професійними святами та незвичними міжнародними ініціативами.

Церковне свято

У християнському календарі 8 квітня — день пам’яті апостолів Іродіона, Агава, Асинкрита, Руфа, Флегонта та Єрма. Вони належали до числа 70 учнів Ісуса Христа, яких він послав на проповідь. Апостол Іродіон, родич апостола Павла, активно допомагав йому в поширенні християнства. Агав відомий своїм пророчим даром, а Руф, Асинкрит, Єрм і Флегонт обіймали єпископські кафедри у різних містах Середземномор’я.

З давніх-давен з цим днем пов’язані й народні заборони. 8 квітня не рекомендується рибалити, прибирати в оселі чи брати воду з природних джерел. Вважалося, що це може розгнівати духів. За прикметами, туман зранку обіцяв сухий травень, а дощ — щедрий урожай зернових.

Що не можна робити 8 квітня

  • Не слід ходити на риболовлю.
  • Не можна прибирати в оселі, адже потривожите будинкового.
  • Заборонено набирати воду з річок та озер, оскільки нарветесь на гнів водяника.

Народні прикмети і традиції на 8 квітня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: вранці по землі стелиться туман — до травня дощів не буде;
  • ясний і світлий день до настання тепла;
  • навколо місяця червоні відтінки — чекайте на грозу;
  • дощить до великого урожаю зернових.

Наші пращури вірили, що цей день ідеально підходить для укладання шлюбу, адже весілля обіцяє, що сімейне життя буде довгим та щасливим. Якщо цього дня дати обіцянку, то волею-неволею її неодмінно виконаєш.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 8 квітня

Які сьогодні іменини: Іларіон, Іван, Родіон, Йосип, Ярема, Яків, Лука, Юлія.

Талісманом людини, народженої 8 квітня є авантюрин. Здавна його називали “каменем сонця” і “каменем тонкої любові”, тому що вірили, що він прив’язує двох людей. Також вірили, що авантюрин допомагає покращити настрій, віднайти бадьорість духу і ясність розуму.

Цього дня народилися:

  • 1941 рік — українська актриса, співачка Марія Миколайчук;
  • 1966 рік — український музикант, вокаліст, автор текстів, засновник та лідер козак-рок гурту “Гайдамаки” Олександр Ярмола;
  • 1979 рік — український боксер-професіонал В’ячеслав Узелков.

Пам’ятні дати 8 квітня

Календар важливих подій в Україні та світі за 8 квітня:

  • 1093 рік — монахи Королівства Англія під керівництвом Волкеліна переїжджають до нового храму — Вінчестерського собору;
  • 1271 рік — султан мамелюків Бейбарс І захоплює фортецю госпітальєрів Крак де Шевальє у Сирії;
  • 1513 рік — мореплавець Хуан Понсе де Леон оголошує Флориду володінням Іспанії;
  • 1548 рік — Перу стає територією Іспанії;
  • 1766 рік — в Англії вперше отримують патент на спосіб пожежної евакуації: плетений кошик на шківі та ланцюгу;
  • 1830 рік — Мексика забороняє подальшу колонізацію Техасу американцями;
  • 1853 рік — відкривається перший офіційно зареєстрований шаховий клуб;
  • 1904 рік — Велика Британія і Франція підписують угоду, названу “Сердечною угодою” (Антантою), що закінчує майже тисячолітню історію конфліктів між двома націями;
  • 1930 рік — на київські екрани виходить кінофільм О. Довженка “Земля”;
  • 1943 рік — в США заморожується зростання цін і зарплати;
  • 1947 рік — фіксується найбільша пляма на Сонці (до 18 мільярдів квадратних кілометрів);
  • 1971 рік — відбувається перший Всесвітній конгрес циган в Лондоні, який приймає циганський гімн і прапор;
  • 1990 рік — на американському каналі ABC починається прем’єрний показ серіалу “Твін Пікс”;
  • 1990 рік — над Івано-Франківською міською радою вперше за радянський період піднімають український національний прапор№
  • 1997 рік — срібний долар 1804 року продається в Нью-Йорку за рекордну суму 1,815 млн доларів;
  • 2005 рік — похорон Папи Римського Івана Павла II, що стає наймасовішою церемоніальною подією в історії людства;
  • 2014 рік — починаються активні бої за Луганський аеропорт під час Війни на сході України.

Який сьогодні день в Україні і світі

8 квітня в Україні святкують День працівників військових комісаріатів. Професійне свято. Саме цього дня 1918 року на території сучасної України були засновані військові комісаріати. Вони відповідають за організацію мобілізації, облік та підготовку до служби.

Також 8 квітня Міжнародний день конкурсу краси. Свято було створене 2018 року. Воно вшановує талант та прагнення жінок, які в усьому світі беруть участь в конкурсах краси. Перший конкурс краси було проведено за ініціативи Фінеаса Тейлора Барнума 1854 року. Однак респектабельного статусу така подія здобула лише 1921 року, коли у США було проведено конкурс “Міс Америка”.

А ще 8 квітня День карликового бегемота. Вперше свято відсвяткували 2013 року за ініціативи Pygmy Hippo Foundation, яка є некомерційною організацією, що займається збереженням карликових бегемотів. Поки ця подія не є глобальною ініціативою, але вона досить важлива серед інших екологічних заходів.

8 квітня святкують Міжнародний день буддизму. Дату святкування обрали на честь дня народження Будди Шак’ямуні, який був основоположником цього вчення. В Японії свято називається “Фестиваль квітів”. Буддизм — релігійно-філософське вчення, яке з’явилося у Давній Індії близько 6 століття до нашої ери.

Також 8 квітня Міжнародний день ромів. Свято було започатковане 1990 року на Всесвітньому конгресі ромів, який пройшов у Польщі. Дату обрали на честь дати проведення першого конгресу. Також цього дня у ромів святкують день коней (прикрашання коней вінками).

8 квітня святкують Міжнародний день фен-шуй. Це давня філософія, яка виникла приблизно 3 тисячі років тому у Китаї. Фен-шуй досить складна система позиціонування будівель і предметів всередині них так, щоб узгодити їх положення з духовними силами.

Останні новини