П’ятниця, 18 Липня, 2025

День РАГСу, служби 112 і жінок у науці: які події святкують сьогодні

Важливі новини

Переговори між Україною та США – основне завдання української делегації налагодити відносини та “тягнути час”

Завтра, 11 березня, в Саудівській Аравії відбудеться зустріч американської та української делегацій з метою є створення “основ для мирної угоди та початкового припинення вогню”. Водночас, за повідомленнями наших джерел, українська делегація не націлена на реальне підписання угоди, а буде “тягнути час”. Українська делегація вирушила в Саудівську Аравію з цілим списком “нових умов, пунктів та нюансів” […]

The post Переговори між Україною та США – основне завдання української делегації налагодити відносини та “тягнути час” first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Настя Каменських зворушливо привітала Потапа з днем народження

8 травня український репер, продюсер та шоумен Потап святкує своє 44-річчя. Його офіційна дружина, співачка Настя Каменських, привітала чоловіка в Instagram, підписавши спільне фото словами: “З днем народження, мій коханий “колишній”. Завжди поруч, люблю, цілую, моя любов”. Фраза одразу викликала нову хвилю чуток про їхні стосунки. Уже тривалий час зіркову пару підозрюють у розлученні, а […]

Інноваційний крок: Новий елемент енергосистеми в обговоренні Верховної Ради

У Верховній Раді виникла необхідність в перегляді енергетичної інфраструктури України, оскільки зростає кількість нападів на неї. Голова Комітету з енергетики, Андрій Герус, у програмі Українського радіо 29 березня заявив про роботу над новою складовою енергетичної системи. За його словами, планується створення мережі невеликих електростанцій, щоб ускладнити їх потенційний напад через збільшену кількість. Герус наголосив, що місцезнаходження енергетичних об'єктів відоме, тому їх не можна приховати. З цієї причини активно працюється над зміною архітектури енергомережі, додавши більше децентралізованих генераторів ближче до споживачів. Головна мета — створення великої кількості малих генераторів по всій країні. Це вже реалізується через встановлення сонячних та газових електростанцій, особливо у міських районах. Ця нова структура має забезпечити гнучкість та надійність енергопостачання для всіх споживачів.

У висновку можна зазначити, що перегляд енергетичної інфраструктури України стає актуальною потребою у зв'язку зі зростанням загроз безпеці. Згідно з пропозиціями, висловленими в Верховній Раді, робляться кроки у напрямку створення нової, більш надійної та ефективної системи. Цей процес передбачає розробку мережі невеликих електростанцій, що спрямовані на ускладнення можливих атак. Крім того, встановлення сонячних та газових електростанцій допоможе розподілити генерацію енергії більш рівномірно та забезпечить стабільне електропостачання для населення. Ці кроки важливі для зміцнення енергетичної безпеки та підвищення стійкості енергосистеми України перед можливими загрозами.

Науковці встановили, як гормони впливають на пробудження після анестезії

Загальна анестезія давно сприймається як однакова для всіх пацієнтів. Однак нові дослідження показують, що чоловіки й жінки можуть реагувати на неї по-різному — і ця особливість досі не враховується у медичній практиці. Як повідомляє Live Science, доктор Еліша Петерсон із Університету Джорджа Вашингтона пояснює: нині дози анестезії не коригуються за статевою ознакою. Історично клінічні дослідження […]

В Україні планують побудувати 45 готелів до 2026 року

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

За кількістю готелів лідирують оператори Optima Hotels (64 готелі), Ribas Hotels Group (21) і Premier Hotels and Resorts (11). Серед іноземних мереж лідерами за масштабом присутності є Accor з дев’ятьма готелями і Radisson з п’ятьма.

Середнє завантаження українських готелів у першій половині 2024 року становило 34-38%, а в окремих регіонах на заході країни (у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській областях) сягнуло 60-70%.

За прогнозом аналітиків, після закінчення війни туристичний потік в Україні може зрости до 14,5 млн осіб. Таким чином, нинішній обсяг номерного фонду не зможе відповідати попиту.

За даними Ribas Hotels Group, потенційна потреба в номерному фонді може становити +30-40% від нинішньої кількості.

Сьогодні в Україні і світі відзначається одразу кілька важливих свят, які стосуються різних сфер життя – від науки до екстрених служб.

В Україні День працівників органів РАГСу (РАЦСу), Європейський день служби екстреного виклику 112, Міжнародний день жінок та дівчат в науці. Віряни вшановують пам’ять святого священномученика Власія, єпископа Севастійського. До Нового року залишилося 323 дні.

Яке сьогодні церковне свято

11 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого священномученика Власія, єпископа Севастійського. Він був лікарем, але пізніше став єпископом. Власій відзначався своєю праведною та благочестивою життям. Під час гонінь на християн імператором Діоклетіаном, Власій разом зі своїми вірними ховався в пустелі. Він був заарештований і підданий жорстоким тортурам. Незважаючи на муки, Власій не відмовився від своєї віри в Ісуса Христа. Врешті-решт, його було убито мечем 316 року.

Що не можна робити 11 лютого

  • На стіл не можна ставити страви з м’яса.
  • Не варто лихословити, лаятися, сваритися.
  • Забороняється тримати домашню худобу голодною.

Народні прикмети і традиції на 11 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: на верхівках дерев сидять ворони — до сильного снігопаду;
  • відлига вказує, що до весни вже не буде холодної погоди;
  • місяць дуже яскравий — чекайте на сильні грози влітку;
  • випало багато снігу — до ранньої весни.

Серед наших предків існувало повір’я, якщо почати цього дня лікуватися, то обов’язково швидко видужаєш. Ікони святого Власія вносили до стайні, щоб худоба не хворіла.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 11 лютого

Які завтра іменини: Всеволод, Дмитро.

Талісманом людини, народженої 11 лютого, є геліотроп. Камінь, який допомагає контролювати кровоносну систему. Також геліотроп підсилює діяльність мозку.

Цього дня народилися:

  • 1890 рік — український графік і майстер прикладного мистецтва, педагог Антон Середа;
  • 1906 рік — український генетик Сергій Гершензон;
  • 1965 рік — генерал армії України, міністр оборони України Степан Полторак.

Пам’ятні дати 11 лютого

Календар важливих подій в Україні та світі за 11 лютого:

  • 660 рік до н. е. — згідно з легендою, вождь японських племен Дзімму засновує державу Японія і кладе початок імператорському роду країни;
  • 1809 рік — Роберт Фултон отримує патент на пароплав;
  • 1826 рік — математик Микола Лобачевський публічно повідомляє про створення неевклідової геометрії;
  • 1826 рік — засновують Університетський коледж Лондона (спочатку як Лондонський університет);
  • 1865 рік — Чарльз Лютвідж Доджсон вигадує собі псевдонім “Льюїс Керрол”;
  • 1878 рік — публікують перший щотижневий прогноз погоди (Велика Британія);
  • 1889 рік — ухвалюють конституцію Японії, згідно з якою створено двопалатний парламент, але верховна влада залишилася за імператором;
  • 1894 рік — загальні збори у Львові започатковують народження першого українського молодіжного спортивного товариства “Сокіл”;
  • 1922 рік — у Торонто (Канада) оголошують про відкриття інсуліну;
  • 1949 рік — менору затверджують як герб Ізраїлю;
  • 1963 рік — в Києві розпочинається конференція з питань культури української мови;
  • 1989 рік — відбувається установча конференція Товариства української мови імені Тараса Шевченка (тепер — Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка);
  • 1990 рік — Нельсон Мандела виходить з тюрми після 27-річного ув’язнення;
  • 1992 рік — республіка Ботсвана визнає незалежність України;
  • 2011 рік — президент Єгипту від 1981 року Хосні Мубарак йде у відставку внаслідок революції.

Який завтра день в Україні і світі

11 лютого в Європі святкують Європейський день служби екстреного виклику 112. Його мета – підвищення обізнаності громадян про існування єдиного номера екстреної допомоги 112, який працює в усіх країнах Європейського Союзу та деяких інших державах. Це єдиний телефонний номер для виклику екстрених служб (поліції, швидкої допомоги, пожежників) у країнах ЄС. Дзвінки на 112 є безкоштовними з мобільних і стаціонарних телефонів. Оператори служби можуть відповідати кількома мовами, що важливо для туристів та іноземців. У деяких країнах 112 працює паралельно з національними екстреними номерами, а в інших – єдиним номером для всіх служб.

Також 11 лютого Міжнародний день жінок та дівчат в науці. Він був запроваджений 2015 року Генеральною Асамблеєю ООН з метою популяризації рівних прав жінок у науковій сфері та заохочення дівчат до наукової кар’єри. Цей день нагадує, що наука не має гендеру, а талант і наполегливість – ключ до успіху!

А ще 11 лютого Всесвітній день хворої людини. Він був заснований 1992 року Папою Римським Іваном Павлом II як день солідарності з людьми, які страждають від хвороб, та нагадування про важливість турботи про хворих. Цей день нагадує, що співчуття та підтримка – важливі для одужання, а кожна людина заслуговує на гідний догляд і турботу.

11 лютого День безпечного інтернету. Припадає на другий вівторок лютого. Цей день започаткували 2004 року Європейська комісія та мережа Insafe, щоб привернути увагу до безпечного, відповідального та етичного використання цифрових технологій, особливо серед дітей і молоді.

Також 11 лютого День працівників органів РАГСу (РАЦСу). Це дата створення Департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України, який координує діяльність органів РАЦСу. Цей день підкреслює важливість їхньої роботи, адже вони фіксують найважливіші моменти нашого життя!

The post День РАГСу, служби 112 і жінок у науці: які події святкують сьогодні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини