Середа, 23 Липня, 2025

День жалоби в Києві — а Потап святкує новий кліп

Важливі новини

Україна на передовій: розкриття 12 таємних баз співпраці з ЦРУ у протистоянні з Путіним – дослідження NYT

Стратегічне партнерство: Як США та Україна з використанням 12 таємних баз спільно протистоять Росії – дослідження The New York Times

Американське видання The New York Times розкриває деталі понаддесятирічного розвідувального співробітництва між США та Україною, яке на сьогоднішній день має вирішальне значення для обох країн у контексті протистояння з Росією. Згідно з інформацією, зібраною від 200 джерел в обох країнах та Європі, Центральна Розвідувальна Агенція (ЦРУ) США встановила 12 шпигунських баз вздовж російського кордону, одна з яких була оглянута журналістами NYT. У підземному бункері військовослужбовці Збройних Сил України ведуть спостереження за російськими шпигунськими супутниками та перехоплюють переговори між командирами російських військ. Один з екранів відображає маршрут безпілотника, який успішно проник через російські ППО з центральної України до міста Ростова на Росії.

Розвідні операції цих баз майже повністю фінансуються та частково обладнуються ЦРУ. По словам генерала розвідки Сергія Дворецького, їхнє співробітництво з американськими партнерами становить "110 відсотків". Зазначається, що деталі цього партнерства були засекречені протягом десятиліть. ЦРУ та інші американські спецслужби забезпечують розвіддані для направлених ракетних ударів, відстежують рухи російських військ та допомагають підтримувати шпигунські мережі. У свою чергу, українські розвідні служби надавали радіоперехоплення, пов'язані з катастрофою MH17 та виявленням втручання у вибори США у 2016 році. Також українські шпигуни діяли у різних країнах світу.

Підготовка елітного українського спецпідрозділу, який захоплював російські безпілотники та засоби зв'язку для подальшого аналізу та розшифрування, також була проведена за участю ЦРУ. Один з офіцерів цього підрозділу, Кирило Буданов, на даний момент очолює Головне Управління Розвідки Збройних Сил України. Важливою також була підготовка українських шпигунів, що діяли у різних країнах світу.

Нині ця розвідувальна мережа має велике значення, оскільки Україна все більше покладається на диверсійні операції та ракетні удари великої дальності, що вимагають наявності шпигунів в глибині тилу ворога.

Співпраця на межі: Як США та Україна утримують Росію залишаючись у тісних зв'язках — аналіз від The New York Times

За інформацією з журналістських джерел, директор Центральної Розвідувальної Агенції (ЦРУ) Вільям Бернс здійснив важливий візит до України 22 лютого, метою якого було підтвердження подальшої співпраці між Сполученими Штатами та Україною. Цей візит став десятим з моменту початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України.

Згідно із звітом The New York Times, спільний противник — президент Росії Володимир Путін — об'єднав ЦРУ та його українських партнерів. Він активно втручався в політичну систему України, спробуючи підібрати лідерів, які, на його думку, могли б підтримати Україну в орбіті Росії. Однак такі спроби завжди призводили до зміцнення опозиції та протестів на вулицях.

Партнерство між ЦРУ та Головним Управлінням Розвідки (ГУР) України розпочалося наприкінці лютого 2014 року, після втечі екс-президента Віктора Януковича до Росії. Така співпраця була запропонована Валентином Наливайченком, який очолив Службу Безпеки України. У той час, коли США мали обмеження на надання підтримки розвідувальним службам України, співпраця почалася у форматі, який мав не провокувати Росію, але при цьому підтримувати українські спецслужби.

Стаття відзначає, що Україна створила новий воєнізований підрозділ, відомий як П'яте управління, який операційно розгорнули у тилу ворога для проведення операцій та збору розвідувальної інформації. Цей підрозділ складався з офіцерів, які народилися після отримання Україною незалежності та не мали зв'язків із Росією.

Українська розвідка активно співпрацювала з ЦРУ, поступово стаючи невід'ємною частиною розвідувальної мережі, необхідною для американських інтересів. Генерал Кондратюк, керівник П'ятого управління, заявив, що вони розуміли, наскільки важливо створити довіру у співпраці, і саме тому регулярно ділилися секретною інформацією з ЦРУ.

Таким чином, партнерство між США та Україною у сфері розвідки стає все більш інтенсивним і визначає ключові аспекти стратегічної безпеки обох країн в умовах загострення конфлікту з Росією.

Утікший до Куала-Лумпура літак "Малайзійських авіаліній", що здійснював рейс з Амстердама, став жертвою вибуху у повітрі над східною частиною України, забравши з собою майже 300 життів пасажирів та членів екіпажу. Незабаром після катастрофи П'яте управління перехопило телефонні розмови та надало інші розвідувальні дані, які однозначно вказували на відповідальність підтримуваних Росією сепаратистів. Це спричинило перші серйозні зобов'язання з боку ЦРУ, яке надало захищене обладнання для зв'язку та провело спеціальну підготовку членів П'ятого управління та інших елітних підрозділів.

Співпраця з Україною виявилася настільки ефективною, що в Сполучених Штатах розглядали можливість створення подібних підрозділів в інших європейських спецслужбах для протистояння російській загрозі. Навіть організація таємної зустрічі у Нідерландах між представниками ЦРУ, британського МІ-6, ГУР України, голландської розвідки та інших агентств свідчить про формування таємної коаліції проти Росії, у якій українські спецслужби відіграють ключову роль.

Проте, існує загроза тимчасового припинення військового фінансування України з боку республіканців у Конгресі, що може змусити ЦРУ скоротити витрати. Українські офіцери розвідки вже занепокоєні можливістю подібного розвитку подій, проте останній візит директора ЦРУ Вільяма Бернса до України свідчить про збереження підтримки та відданості Сполучених Штатів українським інтересам.

"Таку інформацію не можна отримати ніде – тільки тут і зараз", – підтвердив генерал Дворецький, підкреслюючи важливість і ексклюзивність розвідувальних даних, які отримуються в рамках співпраці між українськими та американськими розвідувальними службами. Згідно з його словами, ця інформація є винятковою та дозволяє ефективно протистояти загрозам та виконувати стратегічні завдання з безпеки обох країн. Генерал Дворецький також наголосив на тому, що спільна діяльність українських та американських спецслужб сприяє посиленню обороноздатності України та зміцненню міжнародного партнерства в глобальній боротьбі з загрозами тероризму та агресії.

Українські та американські розвідувальні служби ведуть успішну співпрацю, що визначено у статті. Ця співпраця стала ключовою в боротьбі з агресивною політикою Росії та забезпечує обох країн необхідними розвідувальними даними для забезпечення безпеки. Важливість цього партнерства підкреслюється глибоким розумінням загроз та ефективним обміном інформацією між сторонами. Дана стаття свідчить про необхідність подальшого розвитку співпраці між Україною та США в сфері розвідки для зміцнення безпеки та стабільності в регіоні та у світі в цілому.

На Хмельниччині суд покарав катів 68-річної жінки

У селі Чотирбоки Шепетівського району Хмельницької області стався жорстокий напад на літню жінку. Двоє місцевих жителів – чоловік і жінка – вночі вдерлися до будинку 68-річної пенсіонерки, звинувативши її у чаклунстві. Нападники били жертву, душили, завдавали ножові поранення, а потім намагалися вивезти до лісу для подальших катувань. Лише своєчасне прибуття поліції врятувало жінці життя. Інцидент […]

Вночі у Києві була 4,5-годинна тривога через російські дрони

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

“Біля третьої години ночі ворог підняв в повітря біля десятка літаків стратегічної авіації Ту-95МС. Згодом злетіли і носії ракет “Кинджал” Міг-31К. Саме із цими загрозами була пов’язана ранкова повітряна тривога. На щастя, пуски ракет стратегічної авіації не підтвердилися”, – зазначив начальник КМВА Сергій Попко.

Тим часом протягом ночі в Києві чотири з половиною години, з його слів, тривала повітряна тривога пов’язана із атакою ударних БпЛА збройних сил рф.

“Силами оборони було виявлено і знешкоджено різними способами до десятка безпілотників (точну кількість та тип дронів оприлюднять Повітряні Сили). В столиці не зафіксовано руйнувань, за медичною допомогою внаслідок атаки БпЛА ніхто не звертався”, – повідомив Попко.

Поліція викрила схему імпорту авто з Європи із заниженими митами

Печерський районний суд Києва наклав арешт на 40 автомобілів преміум-класу в межах масштабного кримінального провадження щодо незаконної схеми імпорту транспортних засобів в Україну. Серед арештованих — Tesla, Audi, Volkswagen, Volvo та інші авто, завезені з суттєво заниженою митною вартістю. Як повідомляє міжнародне детективне агентство ABSOLUTION, слідство вийшло на організовані групи у Львівській, Волинській та Рівненській […]

Кортизоловий живіт: як стрес перетворює наш живіт на «рятівний круг» і що з цим робити

У сучасному ритмі життя високий рівень стресу став майже нормою. Але коли він стає хронічним, організм починає реагувати — іноді зовсім неочікувано. Одним із проявів затяжного емоційного виснаження є так званий кортизоловий живіт — накопичення жиру в області талії, що важко піддається корекції. Цей стан не є медичним діагнозом, однак дедалі частіше фігурує у розмовах […]

25 квітня, коли Київ офіційно оголосив День жалоби за загиблими внаслідок масованого російського обстрілу, співак Потап (Олексій Потапенко) опублікував у соцмережах анонс нового музичного релізу розважального характеру. Його дії викликали шквал обурення у частини користувачів.

У ролику, який артист виклав на своїй сторінці в Instagram, він весело насвистує та танцює в компанії двох жінок — одна з них у короткій яскравій сукні, інша — у весільному вбранні. Це, судячи з відео, тизер до майбутнього кліпу.

Частина підписників Потапа обурилась — адже публікація збіглася з днем національної скорботи в українській столиці. «Трохи тактовності не завадило б», — коментують користувачі. У коментарях звучать заклики до більш чутливого ставлення до подій в Україні.

Нагадаємо, 25 квітня в Києві оголошено День жалоби через загибель 12 людей під час російської атаки, яка відбулася 24 квітня. Пошуково-рятувальні роботи на місці трагедії завершено. За даними ДСНС, ще близько 90 людей зазнали поранень.

Атака 24 квітня охопила Київ, Харків, Житомир, Павлоград і Хмельницький. Росія застосувала як ракети, так і дрони, завдаючи ударів по інфраструктурі та житлових будинках.

Потап під час повномасштабного вторгнення перебуває за кордоном, і нещодавно у своїх інтерв’ю розповідав про життя в Барселоні, де, за його словами, «панує натхнення і спокій».

Останні новини