Вівторок, 22 Липня, 2025

Депортованих із США громадян третіх держав США пропонували Україні

Важливі новини

Затримано виконавця замаху на вбивство бізнесмена в Тернопільській області

У Вінницькій області правоохоронні органи провели масштабну операцію, результатом якої стала ліквідація потужного підпільного виробництва небезпечних речовин. Ця нелегальна лабораторія спеціалізувалася на виготовленні заборонених препаратів у значних обсягах щомісяця.

Правоохоронці затримали чоловіка, який у квітні цього року стріляв по авто бізнесмена на Тернопільщині. Після скоєного чоловік хотів втекти з України через річку Тиса. Про це повідомляє поліція регіону.

У квітні цього року в одному із приміських сіл Тернопільського району приватного підприємця намагалися вбити біля його будинку. Потерпілий автомобілем заїхав на територію власного будинку і в цей момент невідомий здійснив постріли із зброї по авто, внаслідок чого він отримав три вогнепальних поранення. Медикам вдалося врятувати життя чоловіка.

Слідчі встановили, що зловмисник отримав замовлення на вбивство жителя Тернополя. За це кілер мав отримати 25 тисяч доларів. Майже чотири місяці він стежив за жертвою, збирав детальну інформацію про нього та відслідковував маршрут пересування. Для цього орендував житло у Тернополі та придбав автомобіль.

Увечері 19 квітня він підстеріг підприємця біля його будинку та чотири рази вистрелив з пістолета у його авто. Після цього втік з місця злочину.

Організатором замаху виявився 35-річний житель Черкас. Його затримали його дорогою до кордону України, який він планував незаконно перетнути через річку Тиса. У чоловіка вилучили дві гранати та близько 100 набоїв.

Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Тернопільської обласної прокуратури повідомили йому про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 115 (замах на умисне вбивство) та ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. За вчинене йому загрожує до 15-ти років позбавлення волі.

Поліцейські встановлюють коло осіб, які можуть бути причетні до організації та замовлення цього злочину.

Нова голова райадміністрації Одеси має кримінальну справу на 27 млн грн

В Одесі черговий скандал із кадровими призначеннями: головою однієї з райадміністрацій стала Марина Лозовенко, яка є фігуранткою кримінальної справи щодо розкрадання 27 мільйонів гривень на реконструкції Соборної площі в Миколаєві. Попри судовий процес, чиновниця не тільки не втратила своїх кар’єрних перспектив, а й отримала високу посаду. Як повідомляє телеграм-канал “Викривач”, призначення Лозовенко не є випадковістю. […]

The post Нова голова райадміністрації Одеси має кримінальну справу на 27 млн грн first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Депутат зі “Слуги народу” отримував виплати по єПідтримці під час війни

Народний депутат Дмитро Любота, обраний до Верховної Ради від партії “Слуга народу”, скористався державною програмою “єПідтримка” разом зі своєю співмешканкою. Це випливає з його щорічної декларації за 2024 рік. Згідно з документами, Любота отримав 4 тисячі гривень допомоги від уряду в межах програми, а його співмешканка — ще 10 тисяч гривень. При цьому, за 2024 […]

Україна скасувала статус “обмежено придатний до військової служби”

Український законодавчий орган припинив практику призначення статусу "обмежено придатний до військової служби". Згідно з законом про гарантування прав військовослужбовців на соціальний захист, особам, яким було призначено цей статус, необхідно буде пройти знову медичний огляд, під час якого їх визначать як придатних або непридатних для військової служби. Зміни щодо цієї категорії громадян будуть оголошені відповідними органами влади.

Особи зі статусом “обмежено придатний до військової служби” зобов’язані пройти повторний медичний огляд, щоб отримати нову категорію. Цей процес розпочався з 18 травня після введення в дію нового закону про мобілізацію і триватиме до 4 лютого 2025 року. Також необхідно оновити свої дані у Територіальних військових комісаріатах.

Закон про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України передбачає, що після медичного огляду колишні обмежено придатні можуть отримати один із кількох статусів, залежно від встановленого діагнозу, включаючи непридатність до військової служби, тимчасову непридатність або придатність до служби за певними напрямами.

Зміни в системі ВЛК набрали чинності з 4 травня, коли Міністерство оборони увів зміни до наказу №402 щодо роботи військово-лікарських комісій. Ці зміни майже повністю скасували індивідуальну оцінку придатності.

Паралельно з цим, у Верховній Раді 26 березня зареєстрували дві постанови про скасування закону №10313, який передбачав обов’язковий повторний медичний огляд для чоловіків, визнаних обмежено придатними до військової служби.

НАБУ викрило адвоката, який виманив 1500 доларів за “вирішення” справи в суді

У справі, що об’єднала антикорупційні органи та поліцію, викрито адвоката, який виманив у клієнта 1500 доларів нібито для “вирішення” питання із суддею, а насправді — залишив гроші собі. Про це повідомляє НАБУ. Згідно з матеріалами слідства, адвокат запевнив громадянина, що може “владнати” питання щодо закриття адміністративної справи про відмову водія від проходження огляду на стан […]

Після інавгурації Дональда Трампа його адміністрація звернулася до низки країн із проханням прийняти депортованих зі США громадян третіх держав. Серед цих країн опинилася й Україна — держава, яка вже понад два роки веде повномасштабну війну з Росією та критично залежить від західної допомоги.

Про це повідомляє The Washington Post, посилаючись на документи, з якими ознайомилися журналісти.

У зверненні американська сторона не вказувала ані конкретну кількість осіб, яких мали би прийняти, ані громадянство депортованих. Утім, за словами двох українських чиновників, ця ініціатива ніколи не доходила до найвищого урядового рівня, і фактично була проігнорована.

Представник українського дипкорпусу передав посольству США формальну відповідь: Київ повідомить позицію, щойно її буде сформульовано. Але, як зазначає WP, жодної відповіді так і не надійшло. Україна не прийняла жодного депортованого з третіх країн, і ознак, що така пропозиція серйозно обговорювалася, немає.

Цікаво, що подібні звернення в той самий період були направлені також до урядів Мексики, Сальвадору, Панами та Коста-Рики. Деякі з них погодилися, інші — ні. За інформацією журналістів, адміністрація Трампа діяла або через заохочення (фінансова допомога, запрошення до Білого дому), або через шантаж: тарифні загрози, дипломатичний тиск і навіть натяки на перегляд міжнародних угод.

У випадку з Сальвадором Трампова адміністрація заплатила мільйони доларів за утримання депортованих у відомих в’язницях. А щодо Панами — погрожувала переглядом статусу Панамського каналу.

У заяві Державного департаменту США ці кроки були охарактеризовані як частина зусиль із боротьби з масовою нелегальною міграцією та захисту американських кордонів. Водночас Департамент внутрішньої безпеки, який, ймовірно, безпосередньо ініціював запити, не прокоментував ситуацію.

Історія демонструє, як навіть союзники США можуть опинитися перед делікатними або незручними пропозиціями, коли йдеться про внутрішньополітичні пріоритети Вашингтона. У випадку з Україною — держава, яка щодня захищає свою незалежність, фактично не допустила втручання в гуманітарну безпеку, попри залежність від підтримки Сполучених Штатів.

Останні новини