Понеділок, 14 Липня, 2025

Деталі переговорного процесу Україна-Росія за посередництва США

Важливі новини

“Охматдит” підписав договір на ремонт корпусу після ракетного удару: що відомо

Національна дитяча спеціалізована лікарня “Охматдит” обрала підрядника для капітального ремонту корпусу, що постраждав унаслідок ракетного обстрілу в липні 2024 року. За підсумками тендеру перемогу здобуло ТОВ “Ріола-Модуль ЛТД” із пропозицією у 293 мільйони гривень. Як повідомляють “Наші Гроші” з посиланням на систему “Прозорро”, очікувана вартість закупівлі складала 367,45 млн грн. Торги проводились у форматі спрощеної […]

Як правильно оскаржити висновки військово-лікарської комісії в Україні

В Україні військовозобов’язані громадяни мають право оскаржити рішення військово-лікарської комісії (ВЛК) щодо своєї придатності до служби в армії, якщо є підстави для сумнівів у правильності висновків комісії. Причинами для оскарження можуть бути формальні помилки, невідповідність даних у медичних документах, зміни у переліку хвороб чи навіть розслідування проти членів ВЛК. Наразі термін проходження ВЛК для “обмежено […]

The post Як правильно оскаржити висновки військово-лікарської комісії в Україні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Мер Нетішина опинився на лаві підсудних

Міський голова Нетішина Олександр Супрунюк опинився в центрі гучного скандалу, що розділив думки мешканців громади та викликав широкий резонанс у Хмельницькій області. У грудні 2024 року він офіційно отримав підозру у кримінальній справі, пов’язаній із закупівлею дронів неналежної якості для потреб ЗСУ. Суд відсторонив його від посади, але питання залишається відкритим: чи це спроба усунути […]

The post Мер Нетішина опинився на лаві підсудних first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Під Варшавою перекинувся автобус з українцями

У вівторок, 29 квітня, неподалік аеропорту імені Фредеріка Шопена у Варшаві сталася серйозна дорожньо-транспортна пригода за участю міжміського автобуса, в якому перебували 26 осіб, зокрема громадяни України. Інцидент трапився на з’їзді з автомагістралі S2 на трасу S7. За повідомленням польського видання Miejski Reporter, автобус зачепив енергопоглинальні бар’єри на крутому повороті, після чого впав на бік. […]

Олаф Шольц: Ресурси України потрібні їй самій

Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував ініціативу президента США Дональда Трампа, який запропонував пов’язати фінансову допомогу Україні з поставками рідкісноземельних металів. Про це Шольц заявив після неформального оборонного саміту ЄС у Брюсселі 3 лютого. Ці ресурси країни нам слід би використати для фінансування всього того, що знадобиться після війни – сказав Шольц. За його словами, “було […]

The post Олаф Шольц: Ресурси України потрібні їй самій first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Як повідомляють наші джерела, за ініціативи та посередництва США між Україною та РФ йдуть активні переговори щодо мирного врегулювання. Зокрема, йде опрацювання положень Меморандуму, який влаштує обидві сторони.

Нижче публікуємо основні тези, які можуть увійти до Меморандуму та позиції сторін на даний момент:

– гарантії відмови України від диверсійної та підривної діяльності проти Росії та її громадян (попередньо українська сторона погоджується)

– взаємна амністія політв’язнів і звільнення утримуваних цивільних осіб (на даний момент Україна і Росія готують списки на обмін)

– створення двостороннього Центру моніторингу та контролю режиму припинення вогню (попередньо є плани створення трьох- або чотиристороннього)

– підписання угоди про виконання положень документа з основними параметрами «остаточного врегулювання» конфлікту

– нейтралітет України, що передбачає відмову країни від вступу у військові союзи і коаліції, а також заборону на будь-яку військову діяльність третіх держав на її території та розміщення там іноземних збройних формувань, військових баз і військової інфраструктури (українська сторона проти, але її позицію ігнорують)

– припинення дії та відмова від укладення в майбутньому міжнародних договорів і угод, несумісних з умовами припинення вогню (на думку українських дипломатів ця теза “ні про що”,  тому всіх влаштовує)

– підтвердження статусу України як держави, що не володіє ядерною та іншою зброєю масового ураження, зі встановленням прямої заборони на її приймання, транзит і розміщення на території країни (попередньо українська сторона погоджується)

– встановлення граничної чисельності українських військ, а також граничної кількості озброєнь і військової техніки та їхніх допустимих характеристик (попередньо українська сторона наполягає на збереженні чисельності української армії на рівні 500 тисяч військових, сподіваючись що РФ погодиться на компроміс)

– розпуск українських націоналістичних формувань у складі ЗСУ і Нацгвардії (положення даного пункту в першу чергу стосуються «Азова» і 3 штурмової. Попередньо українська сторона наполягає на виключенні данного пункту з обговорення, мотивуючи труднощами в  переговорах з командирами та неможливістю прилаштувати всіх бійців формувань на зарплати)

– забезпечення повноти прав, свобод та інтересів російського і російськомовного населення, надання російській мові статусу офіційної (попередньо українська сторона проти надання російській мові статусу офіційної )

 

Пункти, які українська сторона відмовляється обговорювати і по яких США  продовжують тиск на РФ:

– повне виведення українських військ із територій так званих  ДНР, ЛНР, Запорізької та Херсонської областей та їх відведення на «узгоджену сторонами відстань від кордонів РФ» (як варіант відведення від ЛБЗ важкої техніки, але українська сторона проти та зайняла жорстку позицію. По данному пункту США на стороні України)

– заборона на передислокацію українських військ, за винятком «переміщень з метою відведення на узгоджену сторонами відстань від кордонів РФ» (українська сторона намагається вивести цю заборону на дзеркальну вимогу, але шансів на її реалізацію мало – військові стверджують, що в любому випадку вона виконуватись не буде)

– припинення мобілізації та початок демобілізації (попередньо українська сторона до такого кроку не готова)

– скасування воєнного стану в Україні (попередньо українська сторона до такого кроку не готова, тільки після укладення мирного договору)

– припинення постачання Києву іноземної військової допомоги, включно з наданням послуг супутникового зв’язку та наданням розвідданих (попередньо українська сторона до такого кроку не готова, тільки після отримання гарантій безпеки)

– виключення військової присутності третіх країн на території України, припинення участі іноземних фахівців у військових діях на боці Києва (українська сторона не визнає участь іноземних військових фахівців у бойових діях)

– оголошення дати проведення виборів президента України та Верховної Ради, які мають відбутися не пізніше 100 днів після скасування воєнного стану (українська сторона наполягає на  висновках Конституційного суду)

За інформацією джерел, підписання даного Меморандуму має призвести до негайного 30-денного перемир’я.  В даному контексті варто відмітити, що вимога США – безстрокове перемир’я, але вони готові погодитись і на 30-денне з можливістю подальшої пролонгації.

Останні новини