Середа, 23 Липня, 2025

Детектив НАБУ потрапив під слідство через зв’язок зі свідком

Важливі новини

На Дніпропетровщині шахрай викрав понад 870 тисяч гривень у матері військового

На Дніпропетровщині шахрай скористався довірою матері зниклого військового та викрав понад 870 тисяч гривень із її банківського рахунку. Наприкінці літа 2023 року 67-річна мешканка міста Самар звернулася до знайомого з проханням допомогти налаштувати інтернет-банкінг. 26-річний чоловік, побачивши великі суми на її рахунках, вирішив скористатися ситуацією. Зловмисник поступово завоював довіру жінки й вигадував приводи, щоб отримати […]

The post На Дніпропетровщині шахрай викрав понад 870 тисяч гривень у матері військового first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Росія захопила більше територій, ніж Україна звільнила у 2023 році

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

“Наша оборона дає тріщини”, – заявив іздінаю високопоставлений український чиновник.

Поки що, за його словами, це “тактичний успіх”, але РФ має намір продовжувати наступ.

Українські чиновники впевнені, що головною метою Путіна на полі бою цього року є захоплення якомога більшої кількості земель. Однак деякі з них налаштовані оптимістично і вважають, що наступ РФ сповільниться в міру наближення до великих міст, де українська оборона надійніша.

Аналітики ж кажуть, що за останній місяць росіянам вдалося захопити “кілька ключових позицій і об’єктів рельєфу, при цьому ситуація для українців на цих напрямках неухильно погіршується”.

Головною причиною називається кадровий дефіцит ЗСУ. Але також Росії вдалося скористатися “непорозумінням з боку українців і невмілою ротацією військ”, особливо в районах Покровська і Торецька.

Тут FT робить перехід на те, що “серед української громадськості зростає підтримка ідеї припинення війни через переговори”, і наводить відповідні опитування.

Кандидат на посаду голови Північного апеляційного господарського суду Марина Барсук: прозорість та сумніви

Марина Барсук, кандидат на посаду голови Північного апеляційного господарського...

День Іллі Муромця: традиції, прикмети та історія дня

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

Преподобний Ілля Муромець, відомий з билин як легендарний богатир, водночас був реальною історичною постаттю. Його мощі зберігаються в Києво-Печерській лаврі. Народжений у XII столітті, Ілля прожив непросте життя: з дитинства страждав на параліч, але, за легендою, чудесно одужав завдяки трьом віщим старцям.

Багато фактів із билин підтверджуються науковими дослідженнями. Експерти виявили, що Ілля мав неймовірну фізичну силу, велику мускулатуру та отримав численні бойові травми. Згідно з переказами, наприкінці життя він прийняв постриг у лаврі та загинув, захищаючи її від половців.

Цей день завжди мав особливе значення в народному календарі. Прикмети говорять:

У церковне свято заборонено:

Також у народі вважали, що прибирання чи важка фізична праця цього дня можуть відлякати удачу.

У день Іллі Муромця звертаються до святого з молитвами про захист і здоров’я, особливо для дітей із вадами розвитку або паралічем. Святого також просять про допомогу для військових і тих, хто потребує зцілення після травм.

Іменини за новим календарем відзначають Григорій, Ілля та Тимофій. За старим стилем — Микола та Максим.

19 грудня за юліанським календарем — день святого Миколая Чудотворця, якого особливо шанують у багатьох родинах.

Новий церковний календар відкриває можливість глибше зрозуміти українські традиції та зробити свята ще ближчими до сучасності, залишаючи право на вибір стилю кожній громаді та родині.

Начальник Департаменту стратегічних розслідувань Андрій Рубель розповів про затримання членів наркосиндикату “Двадцатівські”

У січні цього року правоохоронні органи здійснили успішну операцію і затримали всіх учасників відомого наркосиндикату "Двадцятівські", що відомий своєю діяльністю у місті Кривий Ріг ще з минулого століття. Ця група, відома своїми міцними зв'язками із злочинним світом, протягом років перебувала поза полем зору правоохоронців, але завдяки наполегливій роботі спеціальних підрозділів їхні плани були спритно розкриті. Тепер наркоторговці, які були ключовими фігурами у цій злочинній організації, стоять перед правосуддям, а їхні мережі і схеми контрабанди наркотиків розкриті та ліквідовані. Це значний крок у боротьбі з незаконним обігом наркотиків і забезпеченні безпеки для мешканців нашого міста.

Про те, як будувалась робота синдикату, якою була ієрархія і як вдалося затримати всіх, включаючи організаторів, в інтерв’ю розповів начальник Департаменту стратегічних розслідувань Андрій Рубель.

Під час підготовки матеріалу використовувалися коментарі Андрія Рубеля, а також оперативна інформація ДСР та Національної поліції України.

“Двадцатівські” – криворізький синдикат наркоторговців, який діяв у місті із дев’яностих років. Його назвали на честь однойменного кварталу у Кривому Розі. “Двадцатівські” починали як банда рекетирів. Коли вони набули великого впливу, то стали “продавати” свою ліцензію на рекет іншим, не таким великим бандам. Ті, у свою чергу, віддавали частину “данини” від рекету самим “двадцятівським” за ліцензію та силову допомогу.

Паралельно з цим банда почала займатися виробництвом та розповсюдженням наркотиків. Незабаром банда перетворилася на справжній синдикат із власною ієрархією.

Фото з місця затримання (фото: Національна поліція України)

“Вони досить системно підійшли до побудови роботи, щоб їх не могли викрити. Кривий ріг поділено на райони, ці райони поділені на квартали. У кожному кварталі, у кожному районі у них були свої представники, які збували наркотики. Був навіть “силовий блок” – люди, які приїжджали, якщо виникали “проблеми”. Процес “виховання” своїх вони між собою називали “рибалкою”, – зазначає Рубель.

Загалом робота виглядала наступним чином – спочатку нарковмісні препарати банда отримувала незаконним шляхом, у тому числі й закордоном. Наприклад, у Сербії у “двадцатівських” була своя людина, яку вони називали “Аптекар”. До “Аптекаря” їздили кур’єри і забирали у нього таблетки, переважно псевдоефедрин. Вони ховали пігулки в днища автомобілів і в’їжджали в Україну через митні пункти, де немає сканерів.

Нарколабораторія (фото: скріншот оперативної зйомки)

У Кривому Розі таблетки розподілялися “кухнями”, де працювали “кухарі”. Шляхом різних маніпуляцій “кухарі” виготовляли із псевдоефедрину метамфетамін. Адреса “кухні” щоразу була різною і ніколи не повторювалася.

“Якби ми з вами були в цій групі, я б не знав, чим ви займаєтеся, а ви не знали б, що роблю я. У кожного була своя роль, у одного – заїхати на пошту, у другого – забрати соломинки (соломинки для напоїв, у них розфасовували наркотики – ред.), у третього – взяти сумку. І третій навіть не знає, що він забирає. Четвертий має принести сумку до квартири, де буде розфасовка, і вийти. П’ятий приходить і фасує, шостий забирає та віддає”, – зазначає начальник ДСР.

Відео із затримання (фото: скріншот оперативної зйомки)

Клієнти “двадцятівських” знали, що для видобутку наркотиків достатньо зателефонувати до “телефонного магазину”. “Оператор” вже знав, де знаходиться клієнт і відправляв його до “бариги”, який весь день чергував на тій самій ділянці. Коли у “бариги” закінчувалися наркотики, до нього приїжджав “дозаряджаючий” – він забирав гроші і давав метамфетамін. Загалом у Кривому Розі діяло близько 25 “телефонних магазинів”. “Двадцатівські” намагалися бути клієнтоорієнтованими – у їхньому синдикаті діяла система знижок та бонусів для “оптовиків” та постійних клієнтів.

Упродовж року правоохоронці документували роботу “двадцятівських” – за цей час у слідчих набралося 880 томів обвинувальних актів. За деякий час до затримання у Кривий Ріг привезли 1200 поліцейських та оперативників.

Щоб не викликати підозри, їх завозили блоками – всього шість блоків по 200 чоловік. У кожному блоці про повний перебіг операцій знали від 1 до 3 осіб. Затримати вирішили спочатку найвищі ланки банди – безпосереднього керівника, його праву руку та лідерів злочинних організацій, які збували наркотики. Також затримали ватажків силового блоку банди.

“Ну, це сильні хлопці, багаті люди. Вони легалізували отримані від наркобізнесу гроші, купували багато в Дніпропетровській області та Кривому Розі – вони мали нерухомість, авто, ресторани, магазини за кордоном”, – додав Рубель.

Загалом затримали 38 осіб – усіх членів банди. Організаторам синдикату загрожує до 12 років позбавлення волі.

Нагадаємо, детективи Бюро економічної безпеки України у Волинській області викрили групу осіб, які налагодили реалізацію контрабандних товарів . Один із фігурантів затриманий.

Керівник групи детективів НАБУ Станіслав Браверман опинився у центрі секс-скандалу, що може мати ознаки не лише етичного порушення, а й прямого конфлікту інтересів у кримінальній справі на десятки мільйонів доларів.

Як з’ясував “Телеграф”, Браверман, імовірно, мав близькі стосунки зі свідчинею у справі щодо Одеського аеропорту — мільйонеркою та директоркою скандальної британської колекторської компанії WWRT Limited Ольгою Гутовською. Її компанія має безпосередній комерційний інтерес у результатах справи, де підозрюваним є бізнесмен Борис Кауфман.

За даними журналістів, провадження №52023000000000172, відкрито Браверманом у квітні 2023 року, фактично є копією старої справи 2016 року. Єдина нова обставина — поява “ключового свідка”, яким і стала Гутовська.

НАБУ почало внутрішнє розслідування лише після того, як інформація про стосунки детектива з фігуранткою потрапила у публічну площину. У Звіті зовнішнього аудиту діяльності НАБУ зазначено, що управління внутрішнього контролю (УВК) не реагувало на цей випадок до моменту медійного розголосу.

Додаткові запитання викликає декларація Бравермана. У 2023 році він задекларував купівлю-продаж криптовалюти на понад 1,3 млн грн — усі операції здійснювались в один день. Такі транзакції, на думку експертів, можуть бути способом легалізації доходів невідомого походження.

Також детектив задекларував інвестиції в цінні папери на понад 1,2 млн грн і купівлю квартири в Києві за 2,3 млн грн.

У грудні 2023 року Ольга Гутовська спонсорувала шаховий турнір серед юристів. Переможцем став… Станіслав Браверман.

На момент можливого інтимного зв’язку зі свідком, Браверман був офіційно одружений із Олесею Браверман — детективкою НАБУ в управлінні внутрішнього контролю. Саме цей підрозділ нині розслідує дії її колишнього чоловіка.

Йдеться не лише про можливі порушення етики, а й про потенційну корупцію та маніпуляції зі свідченнями в гучній кримінальній справі. Відносини зі свідком, особливо зацікавленим у результаті провадження, ставлять під сумнів неупередженість слідства. І якщо це підтвердиться — мова йде вже не просто про скандал, а про злочин.

Редакція продовжує стежити за розвитком подій і готова опублікувати позицію всіх сторін, згаданих у матеріалі.

Останні новини