Неділя, 20 Квітня, 2025

Дмитро Назаренко і його мільярдні махінації з бюджетом Київщини

Важливі новини

Українців чекають тривалі відключення світла через російські обстріли

На конференції "Український експорт. Вікно відкривається?", що відбулася в Києві, було порушено критичне питання для вітчизняної промисловості. Олександр Каленков, очільник об'єднання підприємств "Укрметалургпром", наголосив на необхідності проведення термінових переговорів з Європейським Союзом щодо можливого перегляду термінів впровадження механізму транскордонного вуглецевого регулювання (CBAM) для України, зважаючи на форс-мажорні обставини.

Геннадій Рябцев, головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень, у коментарі 24 каналу зазначив, що відключення електроенергії можуть тривати від 8 до 12 годин на день, що буде залежати від температури повітря і часу доби. Найскладніша ситуація очікується в прифронтових регіонах, таких як Харківська, Запорізька, Херсонська та Сумська області.

У великих містах, таких як Одеса, Дніпро і Київ, через високу концентрацію споживачів, також прогнозуються тривалі відключення. Київ, як одна з основних цілей російських ракетних ударів, ймовірно, постраждає більше за інші регіони.

Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко зазначає, що якщо Росія продовжить завдавати ударів по підстанціях, це може призвести до зупинки атомних електростанцій, що викличе серйозніші та триваліші відключення.

За його словами, якщо у минулому опалювальному сезоні періоди без електроенергії могли тривати 2-3 дні, то тепер, через сильніші пошкодження енергосистеми та відсутність достатніх резервів, такі перерви можуть подовжитися до 5-6 днів, що також вплине на забезпечення теплом.

Незважаючи на песимістичні прогнози, посол ЄС в Україні Катаріна Матернова вважає, що, хоча зима буде непростою, ситуація не стане катастрофічною. Українці можуть очікувати складні умови, але, на думку посла, критичних перебоїв із постачанням електроенергії вдасться уникнути.

Народний депутат Сергій Нагорняк також підкреслив, що вимкнення світла взимку значною мірою залежать від температурних умов та інтенсивності обстрілів з боку Росії.

НАЗК перевіряє декларацію та спосіб життя в.о. заступника голови ДПС та його співмешканки

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

Співмешканка НАЗК перевіряє декларацію та спосіб життя в.о. заступника голови ДПС та його співмешканкиа, виконуючого обовʼязки заступника голови Державної податкової служби України, Аліна Лебедєва відкрила бізнес менше ніж через три місяці після призначення його на посаду. Вже через рік роботи ФОП 27-річна дівчина відкрила квітковий бутик у самісінькому центрі Києва в БЦ “Леонардо”.

Раніше Євгеній Сокур в ході слідства по справі про нібито замах на нього, сам розповів правоохоронцям, що із 2016 року проживає разом із дівчиною на імʼя Аліна у квартирі на проспекті Лобановського, 6-Д. Проте у своїх деклараціях Сокур жодного разу не згадав про свою співмешканку. Після депутатського звернення члена Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніни Южаніної НАЗК розпочало перевірку щодо Євгенія Сокура. В Агентстві також підтвердили, що проводять моніторинг способу життя посадовця. Голова Громадської ради при НАЗК Катерина Бутко зазначила, що Національне агентство з питань запобігання корупції перевіряє чи був спільний побут у Сокура з його співмешканкою Аліною.

Зʼясувалося, що йдеться про Аліну Лебедєву. За даними колишнього народного депутата Ігоря Мосійчука, НАЗК надіслало українським банкам запит у рамках моніторингу способу життя Євгенія Сокура, у якому просить фінансові установи надати інформацію про рахунки Аліни Лебедєвої, її батьків та рідного брата. Також НАЗК хоче перевірити рахунки ФОП співмешканки Сокура.

Як вказано в системі Youcontrol, Аліна Лебедєва зареєструвала ФОП 3 серпня 2022 року. Основний КВЕД діяльності – роздрібна торгівля квітами, рослинами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них у спеціалізованих магазинах.

Варто зазначити, що Сокур отримав керівну посаду у податковій менш ніж за три місяці до цього – у травні 2022 року. Співпадіння?

Однак на цьому історія карколомного успіху співмешканки Сокура тільки розпочалась. У перший рік роботи її бізнесу, а водночас перший і, мабуть, найтяжчий рік повномасштабної війни в Україні, справи у Аліни Лебедєвої йшли настільки добре, що вона вирішила масштабуватися.

На свій день народження 1 листопада 2023 року вона оголосила про відкриття квіткового бутика, і не де інде, а в самому серці столиці – у бізнес центрі “Леонардо”.

“Привіт. Я @lebedieva_alina і вчора в мене був день народження. А ще вчора народилося моє таке довгоочікуване дитинча @lebedeva.flower.aesthetic. Я створила цей простір з любовʼю до квітів та людей. Тому будемо щасливі здійснити твої найзаповітніші квіткові мрії. Для замовлення краси:

-Direct – БЦ Леонардо: Київ, вул. Богдана Хмельницького 19-21”, – повідомила Аліна Лебедєва на сторінці бутика у Instagram.

Виглядає так, наче хтось зробив коханій дівчині подарунок на свято.

До речі, під час вивчення декларацій Євгенія Сокура виявивилося, що у 2022 році він задекларував дохід від продажу цінних паперів на суму 2,6 млн грн, однак ці кошти не були відображені в його декларації за 2023 рік. Це може свідчити про порушення законодавства, що вимагає повідомляти про значні зміни в майновому стані. Згідно зі ст. 52 Закону України “Про запобігання корупції”, декларант зобов’язаний протягом 10 днів повідомляти про такі зміни. Ніна Южаніна направила відповідну інформацію до НАЗК.

Але, у його декларації з’явилися 80 тисяч доларів готівкою. Хтось може сказати, що він обміняв гривні на долари, проте варто нагадати, що в той час діяла заборона Національного банку на купівлю валюти. Тож який із законів ймовірно порушив Сокур – питання поки що відкрите.

Але повернемося до історії успіху Аліни. За словами голови Руху #SaveФОП Сергія Доротича, квітковий бізнес вести не просто і він буде реально прибутковим лише за умови, що будуть VIP-клієнти.

“Я просто поясню суть квіткового бізнесу, він дуже специфічний, знаю його безпосередньо, тому що, мої друзі орендували в мене певні приміщення, і зараз навіть орендують, і ведуть цей квітковий бізнес. Як вони сказали, ти можеш скільки завгодно грошей вкладати, бути, як то кажуть, надзвичайно говірким і проворним, але тобі нічого не вдасться, якщо в тебе будуть тільки пересічні клієнти, які, знаєте, ідуть там дружині купити якісь квіти, на 8 березня чи на День народження – цей бізнес не взлітає взагалі. В тебе повинні бути клієнти, які тобі оплачують по безготівковому рахунку і замовляють букети зі 100 троянд і так далі. Тобто, це Кабінет міністрів, це урядові якійсь організації, депутати. Якщо в тебе є вихід на це, то цей бізнес буде процвітати”, – розповів Доротич.

За його словами, навіть до повномасштабного вторгнення створення працюючого прибуткового бізнесу у цій сфері було проблемою. Треба мати клієнтів, таких серйозних клієнтів, і тільки у такий спосіб можна заробити.

“Звичайно, якщо пан Сокур підігнав клієнтів, то можна заробити (на бутик – ред.), і дуже швидко заробити”, – зазначив Доротич.

Проте він не виключає, що карколомний успіх співмешканки Сокура може бути повʼязаний з іншим дуже цікавим аспектом. “Але цей бізнес можна так само використовувати для легалізації певних коштів. Можна ж замовляти букет, проплатити і замовити, а букет не забрати. Якщо це відповідно спрощенець, через нього прогнала бюджетна організація, ПДВ їх не хвилює. Втрати будуть 5-6%. Перевели в готівку та і все”, – зазначив Доротич.

Проте, якщо дивитися на ситуацію під таким кутом, то постає запитання: хто має перевіряти чистоту операцій ФОП співмешканки одного з головних податківців країни? Податкова?

Адвокат Олексій Баганець розповів, що звичайно Сокур може сам обирати з ким йому жити та одружуватися. Проте у своїй декларації він зобов’язаний вказувати дані про людину, з якою у нього спільний побут.

“Він зобов’язаний під час заповнення декларації вказувати, який дохід мала і має його навіть цивільна дружина. Чому? Тому що це ведення спільного господарства. Воно, звичайно, передбачає, що він повинен показувати про доходи своєї цивільної дружини. Це однозначно”, – наголосив юрист.

За його словами, НАЗК повинно ретельно вивчити цю ситуацію, у тому числі й на предмет наявності конфлікту інтересів. Адже в ході перевірки може виникнути питання щодо доцільності подальшого перебування Сокура на посаді.

Проти Сокура розслідується кримінальне провадження за службовий злочин. Ця справа була відкрита ДБР 4 листопада 2022 року за ч. 3 ст. 365 КК України, за фактом перевищення службових повноважень Сокуром, який 26 жовтня 2022 року підписав розпорядження про анулювання ліцензії ПАТ “Укртатнафта” на виробництво пального. Такі дії чиновника, за версією слідства, спричинили тяжкі наслідки товариству, а також державі у вигляді неможливості виконання мобілізаційних завдань Міноборони з виробництва та постачання нафтопродуктів для потреб оборони та обороноздатності держави. У Державному бюро розслідувань повідомили, що це кримінальне провадження досі розслідується.

НАБУ розпочало розслідування щодо незаконного збагачення заступника генпрокурора Дмитра Вербицького

Національне антикорупційне бюро України розпочало розслідування щодо можливого незаконного збагачення заступника генерального прокурора Дмитра Вербицького після публікації розслідувальним проектом “Схеми” інформації про його розкішні маєтки. Згідно з повідомленням прес-служби Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, ініціатива щодо цього розслідування була оголошена 13 травня, і наразі детективи НАБУ здійснюють досудове розслідування.

У той же час, Верховна Рада України запросила генерального прокурора Андрія Костіна для пояснення щодо майнового стану його заступника. Депутати висловили зацікавленість у тому, як Дмитро Вербицький зміг придбати дороге майно, не маючи відповідних доходів.

“На сьогоднішній день відсутні деталі, проте існують підстави для подальших перевірок. Тому важливо почути пояснення від Костіна та з’ясувати, яким чином в його офісі контролюються дії Вербицького”, – заявив один з народних депутатів, Олексій Гончаренко.

Відповідно до інформації, Верховна Рада прийняла рішення викликати генерального прокурора на засідання 18 травня для отримання необхідних пояснень.

В першому розслідуванні журналістського проекту “Схеми” зазначалося, що Дмитро Вербицький оселився у таунхаусі котеджного містечка “Конік” у Києві. Цю нерухомість його племінник, виконуючи доручення для одеського бізнесмена, придбав за ціною, яка в шість разів менша за ринкову вартість, що є очевидною підозрою на корупційні схеми.

У другому розслідуванні “Схема” висвітлила історію Крістіни Ільницької, яка є дівчиною Вербицького. У 2024 році вона стала власницею нового автомобіля Porsche та 3-поверхового котеджу також у містечку “Конік”. Загальна вартість цих активів становить не менше 52 мільйонів гривень, в той час як її дохід складає трохи більше 360 тисяч гривень на рік. В коментарі для журналістів Вербицький стверджує, що не фінансував покупки Ільницької і їхні стосунки не мають сімейного характеру.

Однак є цікавий аспект: згідно з даними системи фотофіксації автодорожнього руху “Безпечне місто”, протягом квітня та травня цього року разом з Ільницькою на Porsche їздив і сам Дмитро Вербицький – то як водій, то як пасажир. Вони пересувалися містом на цьому автомобілі, включаючи день покупки котеджу Ільницької. За фотографіями з системи видно, що заступник генпрокурора також використовував цей автомобіль для переміщень у Києві.

На народного депутата України 8-го скликання Роберта Горвата оголошено підозру у незаконному одержанні компенсації за проживання у готельному номері в столиці. Всього йому виплачено 914 тисяч гривень за цей період.

Крім того, Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру Горвату в незаконному заволодінні понад 320 гектарами земель державного підприємства, що спричинило збитки на суму 123 мільйони гривень для України.

17 червня Європейський союз утворив комісію з протидії корупції та запобігання недобросовісному використанню західної допомоги, яка надається Києву. Ця ініціатива стосується зокрема €50 мільярдного пакету допомоги, передбаченого до 2027 року.

Новий голова КМВА Тимур Ткаченко провів співбесіди з головами районів Києва

Новий голова Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко розпочав масштабні перестановки серед голів районів столиці. Як повідомляють наші джерела, після проведення Тимуром Ткаченко “співбесід”  з главами районів, на своїх посадах лишаються очільники Печерського, Солом’янського та Оболонського районів столиці. Стосовно голів Голосіївського та Шевченківського районів Києва – наразі ще ведуться переговори. Керівники усіх інших районів Києва […]

The post Новий голова КМВА Тимур Ткаченко провів співбесіди з головами районів Києва first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Криворізький залізорудний комбінат Коломойського зупинився через борги

Криворізький залізорудний комбінат (КЗРК), один із ключових активів групи “Приват”, опинився у критичному стані. Практично все виробництво зупинено, а більшість працівників переведено в простій до квітня 2025 року. Зарплати та подальше функціонування підприємства залишаються під питанням. Формальною причиною називають проблеми зі збутом продукції та неможливість оплатити електроенергію. Втім, неофіційно причина глибша: фінансові канали Ігоря Коломойського […]

The post Криворізький залізорудний комбінат Коломойського зупинився через борги first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Програма “Захист України” розроблена для учнів 10-11 класів і має на меті формування у підлітків комплексного розуміння питань національної безпеки, громадянської відповідальності та особистої готовності до дій у надзвичайних ситуаціях. Вона включає теоретичні та практичні компоненти, які охоплюють широкий спектр тем.

Назаренко розпочав свою діяльність на посаді ще при Олександрі Горгані і продовжував працювати з наступними очільниками області: Олександром Терещуком, Михайлом Бно-Айріаном, Олексієм Чернишовим, Василем Володіним, Олександром Павлюком та Олексієм Кулебою. Протягом цих років Назаренко став фігурою, навколо якої з’явилося безліч питань.

Особливий інтерес у ЗМІ викликала інформація про ймовірні зв’язки Назаренка з Андрієм Куковенком, директором ТОВ «АМК Рем-Буд». За даними джерел, Назаренко є кумом Куковенка, а його компанія регулярно вигравала тендери на ремонт, будівництво та обслуговування доріг і інфраструктурних об’єктів. В результаті, ТОВ «АМК Рем-Буд» освоїло понад мільярд бюджетних гривень.

Ще однією важливою фігурою є Руслан Ничик, начальник служби автомобільних доріг Київщини, який, за даними журналістів, є спільним другом Куковенка і Назаренка. Ця тріада викликала підозри в корупційних схемах та непрозорих процедурах вибору підрядників.

Дмитро Назаренко також підозрюється у зв’язках з компанією «Нідком», яка отримала значні замовлення на ремонт медичних установ Київщини, заробивши близько 250 мільйонів гривень. Це породило підозри в можливих корупційних схемах, де Назаренко міг отримувати значні відкатки.

Особливу увагу привернула скандальна закупівля весною 2023 року, коли КОВА витратила 40 мільйонів гривень на сумнівні медичні закупівлі, включаючи томограф вартістю 44,5 мільйона гривень. Цю закупівлю, як стверджують джерела, затверджували на найвищому рівні в КОВА, зокрема за участю Назаренка.

Незважаючи на те, що Дмитро Назаренко завершив свою кар’єру на посту першого заступника голови КОВА, його діяльність залишила чимало питань і підозр. Ймовірно, ще не раз буде чутися про його спроби повернутися до влади, аби продовжити корупційні практики, що вже стали частиною його репутації.

Останні новини