Субота, 19 Квітня, 2025

Економічне бронювання від мобілізації: плани Кабміну

Важливі новини

ПАТ «Укрнафта» купує мережу заправних станцій Shell: чи насправді вигідно це Україні

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Однак, є й інші точки зору:

1. Нідерландська компанія Shell йде з України. Це найбільша енергетична компанія Європи і її остаточний відхід з України нічого хорошого про наш інвестиційний клімат не говорить. Це західна компанія, яка працювала повністю в білу, просто не змогла конкурувати з місцевими компаніями, які успішно застосовують схеми ухилення від податків. Тому факт такого відходу Shell – це реальна оцінка ставлення західних компаній до ситуації в країні.

2. Купує державна Укрнафта. Невже в компанії немає більш пріоритетних завдань і проєктів, куди можна було б інвестувати кошти державної компанії? А це десятки, а то й сотні мільйонів доларів. Скільки Укрнафта інвестувала у власний видобуток і переробку української нафти і газу? Скільки відновили нафтобаз чи нафтопереробних заводів? Скільки можна було побудувати розподіленої генерації за ці кошти? Невже викуп частини Shell був найнеобхіднішим і найактуальнішим способом використання коштів держкомпанії?

Було б цікаво дізнатися думку Кабміну як єдиного акціонера групи Нафтогаз.

3. Зараз країна бореться за залучення коштів у країну, а тут Укрнафта фактично допомагає засобам піти з країни. Станції Shell побудовані і працюють, і вони працювали б ще 5-10 років. Навіщо їх потрібно було викуповувати саме зараз? Вони перестали б працювати або She’ll погрожував закрити їх?

Витрата в такий складний час десятків мільйонів доларів коштів державної Укрнафти на вкрай неважливу задачу – це абсолютно непродумане і неефективне рішення керівництва Нафтогазу і Укрнафти.

На Шацьких озерах будують Центр підготовки олімпійців та реабілітації ветеранів за італійським проектом

Ключові елементи військового обліку:

Днями у Шацькій селищній раді відбулася четверта онлайн зустріч з міланським архітектором Франко Тальябуе, його командою та ТОВ “Інновації та реконструкції для суспільства”, що займаються розробкою проєкту “Центр олімпійської, паралімпійської підготовки та реабілітації для людей з інвалідністю та учасників АТО/ООС”.

Центр підготовки заплановано побудувати у селі Залісся Шацької громади. Міжнародне журі Хакатону “100 ідей для міст” від IRS вже відзначило проект як інноваційний та соціально важливий.

Як повідомили у Шацькій селищній раді, Богдан Тимошук, секретар Шацької селищної ради, висловив подяку італійським колегам та IRS за їхню підтримку та готовність розробити передпроєктну документацію, що передбачає перелік матеріалів і послуг для будівництва центру. Реалізація проєкту матиме позитивний вплив на розвиток інфраструктури Шацької громади і Волині в цілому, адже в центрі будуть створені сучасні умови для реабілітації, тренувань наших співвітчизників.

Проєкт передбачає будівництво споруди з екологічних матеріалів, зон для різних спортивних активностей, доріжок для піших і велосипедних прогулянок, а також патіо, де відвідувачі зможуть відпочивати, насолоджуючись красою природи.

“Завдяки просторим відкритим зонам та екологічним матеріалам будівля має природну гармонію, а спеціально створені стежки над дюнами дозволяють легко пересуватися між зонами активностей”, – розповів Тимощук.

Цей проєкт став можливим завдяки ініціативі Хакатону “100 ідей для міст”, організованого ТОВ IRS (“Інновації та реконструкції для суспільства” та Клубом мерів).

Центр, розташований на березі озера Пулемецьке в Шацькому національному парку, гармонійно поєднує архітектуру з природним середовищем. Одноповерхова будівля з прозорими конструкціями та синусоїдальними лініями забезпечує доступність для всіх, включно з людьми з інвалідністю. З відкритих майданчиків та спортивних полів відкривається мальовничий вид на озеро, що сприяє гармонійному поєднанню тренувань з природою. Інноваційне рішення у вигляді пірсу та кільцевої тераси, що виступає до озера, створює унікальний зв’язок між спортивними об’єктами та природою. Це сприяє благополуччю та збагачує кліматичне сприйняття, об’єднуючи різні елементи довкілля

Мета Хакатону – створення інноваційних рішень для розвитку українських міст, громадських просторів та інфраструктури. Проєкт IRS під керівництвом Ірини Ярмоленко активно залучає міжнародних фахівців до підтримки перспективних ідей, спрямованих на відновлення та модернізацію громад України. Хакатон дозволяє об’єднати зусилля муніципалітетів та архітекторів у реалізації важливих проєктів.

Запрошуємо мешканців, бізнес та донорів долучитися до реалізації цього соціально значущого проєкту! Його презентація відбудеться на Всеукраїнському саміті мерів 8 листопада в Києві.

Небезпека на межі: Ворожа загроза близько до Часового Яру

Українські військові продовжують активні дії на Куп’янському та Лиманському напрямках, де досягли певних успіхів у тактичних операціях. На жаль, російські окупанти не припиняють свої спроби просунутися у напрямку міста Часів Яр та захід від Авдіївки, зосереджуючись, зокрема, на районі Бердичі. За повідомленням, 6 квітня, Збройні Сили України (ЗСУ) відбили атаки російських військ біля Тернів і Білогорівки, не дивлячись на протилежні твердження російських джерел про просування їхніх військ. У той же час, російські війська продовжують намагатися просунутися на захід від Бахмута у напрямку Часів Яр, але офіційно підтверджених змін у лінії фронту не зафіксовано. Російські джерела повідомляли про намагання захопити позиції у лісових масивах поблизу залізниці на сході та в заповіднику Ступки-Голубовські 2 на південному сході. Проте ці звіти не були підтверджені експертами. Ситуація в напрямку Авдіївки також залишається напруженою, з російськими військами, які просуваються на захід і намагаються зачистити ліси між населеними пунктами Тоненьке і Водяне. Українські військові залишаються на варті оборони, тримаючи ситуацію під контролем не лише на вказаних напрямках, а й в інших регіонах, включаючи різні території на південь, північ та захід від Бахмута, а також на сході Херсонської області.

Українські військові продемонстрували впевненість та успішність у тактичних операціях на Куп’янському та Лиманському напрямках, відбивши атаки російських військ та утримавши свої позиції. Незважаючи на спроби російських окупантів просунутися у напрямку міста Часів Яр та інших стратегічних об'єктів, українські Збройні Сили залишаються на варті оборони й утримують ситуацію під контролем. Це свідчить про готовність та ефективність українських військових у забезпеченні безпеки та захисті територіальної цілісності країни.

«Це дуже терапевтично»: Кравець розповіла про свою нову пристрасть

Відома українська акторка та зірка «Кварталу 95» Олена Кравець кардинально змінила вектор своєї діяльності. Нещодавно артистка зізналася, що більше не займається розважальними шоу, а натомість поринула в літературну творчість. Курс на письменництво У коментарі для ТСН Кравець розповіла, що наразі проходять письменницькі курси та вже активно пише. Вона виконує вправи та експериментує з іншими методами […]

The post «Це дуже терапевтично»: Кравець розповіла про свою нову пристрасть first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Лукашенко запропонував організувати переговори між Україною, США та Росією в Мінську

У своєму інтерв’ю американському блогеру Маріо Науфалу білоруський диктатор Олександр Лукашенко запропонував провести переговори між президентами України, США та Росії — Володимиром Зеленським, Дональдом Трампом і Володимиром Путіним. Він підкреслив важливість “домовлятися” для досягнення миру, зазначивши, що, незважаючи на те, який політичний курс обирає Зеленський, за ним стоїть більша частина українського суспільства. Лукашенко також запевнив, […]

The post Лукашенко запропонував організувати переговори між Україною, США та Росією в Мінську first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Кабінет Міністрів України розглядає можливість продовження програми економічного планування на 2024-2025 роки. Експерти відзначають, що остаточне рішення залежатиме від багатьох факторів, включаючи загальну економічну ситуацію в країні.

Економічне бронювання в Україні все ж таки планують продовжити, але трохи пізніше — можливо, наприкінці 2024-го або на початку 2025 року, бо зараз триває мобілізація. Про це пише “РБК-Україна” з посиланням на власні поінформовані джерела.

За словами джерел, влада не відмовилася від ідеї “економічної броні”, а строки повернення до цього питання залежатиме від темпів мобілізації та ситуації на фронті.

“Ще влітку було заявлено про концепцію “воюй або працюй”, про це казали і президент, і глава уряду. Нічого з того часу не змінилося, тобто є політичне рішення. Але зараз у фокусі уваги — мобілізація, оскільки ворог тисне на фронті. Як ви уявляєте зараз сказати мобілізованим, що ухвалено рішення про бронювання, де критерієм є зарплати чи сплачені податки?”, — сказав один із співрозмовників видання.

Журналісти уточнили, що одним із варіантів “економічної броні” може бути її щомісячне продовження у разі сплати відповідного рівня податків. Тут йдеться про податок на доходи фізичних осіб.

Також джерела повідомили “РБК-Україна” про те, що економічне бронювання може бути реалізоване як через ухвалення закону у Верховній Раді, так і через постанову Кабінету міністрів.

Автори матеріалу наголосили, що наразі у владі схиляються до того, що цю норму все ж таки слід провести через парламентську залу.

“Законодавчі ініціативи є, вони зареєстровані у парламенті, але ще не було голосування навіть у першому читанні. Хоча, безумовно, у неофіційному спілкуванні нардепи обговорюють доцільність ухвалювати закон, який дозволить економічне бронювання”, — йдеться у матеріалі.

Останні новини