Неділя, 20 Квітня, 2025

Екс-високопосадовець Міноборони Лієв вільний без запобіжного заходу після підозри у майже 1,5 млрд гривень

Важливі новини

В Одеській області чоловік побив охоронця супермаркету через чергу до каси

В одному із супермаркетів Одеської області сталася жорстока бійка, яка призвела до тяжких наслідків. 24-річний чоловік напав на охоронця магазину через зауваження щодо дотримання черги до каси. Потерпілий отримав тяжкі травми голови, повідомляє Головне управління Національної поліції в Одеській області. Про подію, що сталася в одній із крамниць у місті Ізмаїл, повідомила касирка. На місці […]

The post В Одеській області чоловік побив охоронця супермаркету через чергу до каси first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Син скандальної чиновниці МСЕК купив розважальний центр у пацієнта маминої комісії

У Хмельницькому розгортається черговий скандал навколо можливої корупційної схеми із збагаченням посадовців. Цього разу в центрі уваги – родина очільниці Хмельницької медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) Тетяни Крупи. Її син Олександр Крупа, за місяць до обшуків у матері, став власником великої комерційної нерухомості – молодіжного розважального центру на 1,3 тисячі квадратних метрів. Ціна угоди вражає: 1 […]

The post Син скандальної чиновниці МСЕК купив розважальний центр у пацієнта маминої комісії first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Поліція викрила директорку лейблу, що ошукала вдову Кузьми Скрябіна на мільйони

Слідчі Національної поліції України оголосили підозру директорці музичного лейблу за шахрайство, яке завдало шкоди вдові відомого українського музиканта Кузьми Скрябіна (Андрія Кузьменка) на суму майже 1,5 мільйона гривень. За даними пресслужби Нацполіції, після смерті артиста його авторські права успадкувала дружина, Світлана Бабійчук, яка створила компанію для менеджменту інтелектуальної власності чоловіка. Фірма вдови уклала угоду з […]

The post Поліція викрила директорку лейблу, що ошукала вдову Кузьми Скрябіна на мільйони first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українська ППО відбила масовану атаку ворожих дронів

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

За інформацією від Командування Повітряних Сил України, захисники успішно знищили 32 дрони над одинадцятьма областями. Серед них — Одеська, Миколаївська, Дніпропетровська, Запорізька, Донецька, Сумська, Харківська, Полтавська, Вінницька, Черкаська та Тернопільська області. Ще 18 безпілотників, що були зафіксовані у повітряному просторі України, було втрачено під час рейду, оскільки вони вийшли з поля зору українських систем ППО.

Нічні повітряні бої вкотре показали здатність української протиповітряної оборони захищати країну від нових загроз. Українські сили ефективно відбили атаку, забезпечивши безпеку ключових об’єктів та населення в умовах воєнного стану. Це досягнення демонструє як важливість сучасних систем ППО, так і майстерність українських військових.

Попри зусилля агресора, сила української оборони залишається міцною, адже щоденні випробування лише загартовують досвід українських воїнів, які продовжують тримати оборону і готуються до нових викликів.

Головнокомандувач Сирський заявив про складну ситуацію під Куп’янськом

Генеральний глава Збройних Сил України, Олександр Сирський, висловив серйозну турботу щодо складної воєнної обстановки, що склалася в районі Куп'янська. За останніми даними, російські війська проводять активні дії з метою прориву українських оборонних ліній. Офіційний представник військового відомства повідомив, що противник веде наступ з двох напрямків, що призводить до загострення бойових дій та зростання напруги в районі. Незважаючи на це, українські військові продовжують активно відстоювати свої позиції, демонструючи високий рівень бойової готовності та відданості обороні своєї країни.

«Противник намагається прорвати оборону наших військ із двох напрямків. Тривають запеклі бої. Незважаючи на всю складність ситуації, у нас є шанси змінити обстановку на нашу користь. І сили оборони роблять для цього все можливе”, – пише головком.

Тим часом російські військові пабліки повідомляють, що РФ атакує на схід від села Синьківка і просувається на південь від Вільшани. Українські джерела цього не підтверджували.

Напередодні український військовий під Куп’янськом заявив , що їх відправили в непродуманий штурм, який закінчився великими втратами, а поранених довго не евакуювали.

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) вирішив випустити Олександра Лієва, колишнього високопосадовця Міністерства оборони, підозрюваного у справі про незаконні дії при закупівлі боєприпасів для Збройних Сил України (ЗСУ) на суму понад півтора мільярда гривень, під особисте зобов’язання. Цю інформацію підтвердив адвокат Лієва, Назар Кульчицький, у коментарі для “Суспільного”. За словами адвоката, суд вирішив змінити запобіжний захід з утримання під вартою на особисте зобов’язання та відправив ухвалу у виправний заклад. Але під час засідання прокурора не було на місці безвідомих причин. Справу проти Лієва повернули в Національну поліцію, оскільки Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) не знайшли достатніх доказів для продовження слідства. Суддя Ярослав Шкодін наголосив, що якщо навіть САП не бачить складу злочину, то як його може побачити суд. Лієв, якого взяли під варту з заставою у 50 мільйонів гривень, був відпущений під особисте зобов’язання через місяць. Хоча ВАКС скасував це рішення 9 квітня, Лієв не повернувся до в’язниці через закінчення терміну утримання під вартою 8 квітня. Це означає, що він залишився без запобіжного заходу, як пояснює адвокат. 17 квітня ВАКС повторно розглянув питання про зміну запобіжного заходу, але за згодою обвинувачення клопотання залишилося без розгляду.

У висновку можна зазначити, що рішення Вищого антикорупційного суду (ВАКС) щодо Олександра Лієва, колишнього експосадовця Міністерства оборони, підтверджується підозрою в махінаціях при закупівлі боєприпасів для Збройних Сил України. Вирішивши змінити запобіжний захід на особисте зобов’язання, суд підкреслив необхідність детального розслідування у справі, оскільки антикорупційні органи не представили достатніх доказів. Це викликає питання щодо ефективності роботи правоохоронних органів у боротьбі з корупцією. Також важливо відзначити, що недоліки в системі правосуддя можуть призвести до ситуацій, коли особи, підозрювані у серйозних злочинах, залишаються без відповідного запобіжного заходу, що може вплинути на недоторканість правосуддя та довіру суспільства до судової системи.

Останні новини