Середа, 23 Липня, 2025

Фігуранти гучної справи про розкрадання землі в Києві опинилися на волі

Важливі новини

Дружина ексрадника ОП Артема Шила придбала нерухомості в Дубаї на 4,3 млн доларів

Ірина Шило, дружина колишнього радника Офісу президента і офіцера СБУ Артема Шила, який фігурує у справі про заволодіння коштами «Укрзалізниці», придбала в Об’єднаних Арабських Еміратах 9 об’єктів нерухомості на загальну суму понад 4,3 мільйона доларів. Про це свідчать дані з дубайських майнових реєстрів. У період із грудня 2021 по червень 2022 року Ірина Шило стала […]

“Укренерго” відмовилися розкрити зарплату голови правління Володимира Кудрицького

Укренерго вирішила не розголошувати відомості про оклад голови правління, Володимира Кудрицького. Замість цього, організація оприлюднила інформацію про заробітну плату всього керівництва, що складається з п'яти осіб, включаючи Кудрицького. Середньомісячний дохід одного з членів правління перевищує 2 мільйони гривень, проте точні суми можуть змінюватися в залежності від місяця. Цей крок викликає обговорення серед громадськості та залишає питання щодо прозорості в управлінні державними підприємствами.

Був запит до “Укренерго” з проханням озвучити заробітну плату Кудрицького з усіма заохоченнями (преміями тощо) та окремо вказати оклад, а також назвати зарплату голови “Укренерго” по місяцях. Проте компанія відмовилася надати цю інформацію, посилаючись на відсутність законодавчих вимог щодо розкриття зарплат індивідуально.

Замість цього в “Укренерго” повідомили загальні зарплати правління:

Середня арифметична зарплата в грудні 2023 року складала 1,5 млн грн, в січні 2024 року – 848,8 тис. грн, в лютому – 353,1 тис. грн, в березні – 499,2 тис. грн, а в квітні – 2,1 млн грн. При цьому зарплата голови правління може бути вищою, ніж у членів правління. Причина чотирикратного збільшення зарплати в квітні залишається невідомою.

Середня зарплата в “Укренерго” минулого року складала 35 372 грн.

Свідки у справі Коломойського розповідають свої версії подій, які відрізняються від слідчих

Адвокати Ігоря Коломойського наголошують на тому, що свідки у справі неправомірно перекручують свої показання, які були передані слідством. За їхніми словами, протягом останніх 6 місяців слідство побудувало обвинувачення на основі показань колишніх працівників банку, але нові протоколи повторного допиту свідків свідчать про зміну їхніх показань. Деякі свідки навіть заявляють, що їхні слова були переформульовані слідчими з метою зміни змісту в інтересах слідства. Наприклад, свідок Скрипник спочатку висловлював сумніви у реальності та ймовірності переказу готівки на рахунок обвинуваченого, але пізніше заявив, що його слова були змінені кілька разів. Інші свідки також стверджують, що їм допомагали формулювати певні грошові транзакції як "фіктивні", навіть коли вони не супроводжувалися готівковими переказами. Захист також підкреслює, що ні один із 30 допитаних свідків не підтвердив звинувачення у завданні матеріальної шкоди "Приватбанку". Голова правління "Приватбанку" Герхард Бьош заявив, що у банку немає документів, які підтверджують суму заподіяної шкоди. Ці аргументи викликають сумнів у відповідності звинувачень до дій Коломойського, особливо в контексті збільшення застави для нього у справі про заволодіння значною сумою коштів.

У висновках статті відзначено, що адвокати Ігоря Коломойського висловлюють серйозні сумніви у відповідності показань свідків у справі. Вони наголошують на тому, що свідчення перекручуються під час допиту та навіть змінюються під впливом слідства. Зазначено, що жоден із 30 допитаних свідків не підтвердив звинувачення у завданні матеріальної шкоди "Приватбанку", що ставить під сумнів обвинувачення до Коломойського. Також відзначено відсутність документальних підтверджень щодо заподіяної шкоди. Ці аргументи ставлять під сумнів обґрунтованість збільшення застави для Коломойського у справі про заволодіння значною сумою коштів.

В Києві адвокати торгували закритою інформацією з ЄДРСР

Спеціалізована антикорупційна прокуратура спільно з НАБУ повідомила про викриття трьох київських адвокатів, які систематично отримували закриту інформацію з Єдиного державного реєстру судових рішень (ЄДРСР) — зокрема про майбутні обшуки у справах, які вели детективи НАБУ. За версією слідства, з серпня 2022 по грудень 2023 року група осіб, до складу якої входили організатор та двоє виконавців, […]

The post В Києві адвокати торгували закритою інформацією з ЄДРСР first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українського штовхальника ядра Романа Кокошка дискваліфіковано на 22 місяці

Український легкоатлет Роман Кокошко отримав 22-місячну дискваліфікацію за недотримання антидопінгових вимог. Відповідне рішення оприлюднила незалежна організація Athletics Integrity Unit (AIU), яка здійснює контроль за дотриманням допінгових правил у світовій легкій атлетиці. Підставою для такого покарання стали три пропущені позазмагальні допінг-контролі у 2024 році. Відповідно до правил AIU, це прирівнюється до порушення антидопінгових правил. Кокошка було […]

Фігуранти гучної справи про земельну корупцію в Києві продовжують виходити на свободу. Черговими звільненими стали депутат Київради Михайло Терентьєв, заступник директора КП “Спецжитлофонд” Юрій Леонов та заступник директора КП “Київблагоустрій” Олексій Мушта.

Як стало відомо, за трьох підозрюваних були внесені значні суми застави, після чого їх випустили із СІЗО. Про це повідомили у Вищому антикорупційному суді.

Раніше на свободу вийшов ще один високопосадовець – заступник голови КМДА Петро Оленич, за якого було внесено 15 млн грн застави. Точні суми застав для Терентьєва, Леонова та Мушти не розголошуються, однак раніше суд визначав запобіжні заходи у розмірах від 4 до 50 млн грн.

Фігуранти розслідування отримали підозри 6 лютого, коли детективи НАБУ провели серію обшуків у Києві, зокрема в офісі адвоката та бізнесмена Дениса Комарницького, якого називають “смотрящим” за Києвом.

Розслідування викрило масштабну корупційну схему з незаконною приватизацією київської землі. Комарницький встиг утекти за кордон, а частина його спільників потрапила до СІЗО.

Серед підозрюваних у справі:
✔ Депутатка Київради Олена Марченко, членкиня “земельної” комісії.
✔ Заступник Кличка Петро Оленич, відповідальний за земельні питання.
✔ Михайло Терентьєв, голова “земельної” комісії Київради.
✔ Юрій Леонов, заступник директора КП “Спецжитлофонд”.
✔ Олексій Мушта, заступник директора КП “Київблагоустрій”.

Поступове внесення застав та вихід підозрюваних на свободу викликає занепокоєння в антикорупційних колах. У справі фігурують десятки осіб, включаючи секретаря Київради, численних депутатів та топчиновників КМДА.

Розслідування триває, однак уже зараз зрозуміло: корупційна схема, яка роками “керувала” ринком київської землі, мала розгалужену мережу впливу та зв’язків на найвищому рівні.

The post Фігуранти гучної справи про розкрадання землі в Києві опинилися на волі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини