Субота, 19 Квітня, 2025

Фігуранти гучної справи про розкрадання землі в Києві опинилися на волі

Важливі новини

Масова підтримка мобілізації: 25 тисяч голосів за 3 дні

Петиція до президента про мобілізацію правоохоронців, держслужбовців та інших працівників бюджетної сфери набрала 25 тисяч голосів лише за 3 дні, що свідчить про загальний і важливий інтерес громадян у покращенні роботи державних органів та підвищенні ефективності системи управління країною.

Неабиякою цікавістю слід зазначити, що подібна петиція нардепа Дубінського №22/204852-ЕП, яка стосувалася мобілізації депутатів і чиновників, набрала необхідну кількість голосів лише за 87 днів, при цьому потребувала активної підтримки великих телеграм-каналів. Це підкреслює зростаючий рівень свідомості громадян та їх бажання активно впливати на політичні та соціальні процеси в країні.

Особливо важливо відзначити, що петиція щодо мобілізації працівників бюджетної сфери, зокрема демобілізованих військовослужбовців ЗСУ, для прийому на роботу в державні та комунальні підприємства, а також у правоохоронні органи, підтримує ініціативу відновлення та підтримки ветеранів, надаючи їм перевагу на ринку праці. Це важливий крок у напрямку інтеграції та підтримки тих, хто віддав своє життя за мир і безпеку нашої країни.

Нагадаємо, що якщо восени 2023 року українці не поспішали підтримувати мобілізацію чиновників, то тепер, з урахуванням необхідності авторизації та зростаючого рівня усвідомлення громадян, такі петиції набирають голоси за лічені дні, що є свідченням активізації громадянського суспільства та зростання довіри до демократичних механізмів влади.

• Петиція щодо мобілізації правоохоронців, держслужбовців та інших працівників бюджетної сфери, яка зібрала 25 тисяч голосів за 3 дні, свідчить про активний інтерес громадян у покращенні роботи державних органів.

• Результати цієї петиції контрастують з попередньою, яка набрала необхідну кількість голосів за 87 днів, вказуючи на зростаючу свідомість та активність громадянського суспільства.

• Ініціатива надати пріоритетний прийом на роботу демобілізованим військовим відкриває можливості для їхньої інтеграції та підтримки у суспільстві.

• Активізація громадян у підтримці подібних ініціатив є свідченням росту довіри до демократичних механізмів влади та бажання спільно впливати на формування політики країни.

Мар’яна Безугла заявила, що окупанти захопили Работине та Кринки

У минулу п'ятницю, 7 червня, стало відомо, що Україна втратила контроль над стратегічно важливими територіями. Село Работине, розташоване в Запорізькій області, тепер опинилося поза межами української влади, що створює небезпеку для безпеки регіону. Також втрачено контроль над селом Кринки, розташованим на лівобережжі Херсонської області, що є серйозним випробуванням для обороноздатності країни.

Ці події підкреслюють наявність напруженої ситуації в певних регіонах України та потребу у посиленні обороноздатності та захисті національних інтересів. Уряд країни звертає увагу на цю проблему та вживає заходів для відновлення контролю над втраченими територіями. Водночас, міжнародна спільнота має виявити рішучість у підтримці суверенітету та територіальної цілісності України, аби запобігти подальшому загостренню конфлікту.

Необхідно приділяти належну увагу зміцненню обороноздатності країни та забезпеченню безпеки всіх її громадян. Тільки таким чином Україна зможе ефективно протистояти будь-яким загрозам ззовні та забезпечити мирне майбутнє для свого народу.

Про це заявила заступник голови Комітету Ради з оборони і нацбезпеки нардеп від «Слуги народу» Мар’яна Безугла, коментуючи засідання Комітету, на якому були присутніми командування ЗСУ – голова Генштабу Баргилевич, його заступник Драпатий, заступник голови ГУР Скібіцький, заступник Сирського Лебеденко та інші вищі офіцери.

За словами Безуглої, на комітеті «зафіксовано брехню з приводу Кринок і Работиного».

“Работине вже кілька тижнів не наше. І про це мовчать. І Кринки де-факто вже теж (нещодавно). Работине – єдиний результат контрнаступу Залужного, село в низині, що стало цвинтарем життів, західної техніки і самовпевненості генералітету. Тепер це ще для мене символ брехні і «нічого не змінилося». Кринки – кривавий проєкт [командувача Об’єднаних сил] Содоля, який пішов на підвищення, щоб втратити Авдіївку і упустити Харківщину. Генерали, ви вважаєте, що союзники дурні, вони не бачать із супутників, що і як відбувається? Серйозно? У соцмережах і на карті Deep State більше правди”, – написала нардеп у Facebook.

Залужний виступив публічно після призначення послом у Британії

Подія викликала значний інтерес як серед українських, так і міжнародних спостерігачів. Зала, де проходив виступ, була заповнена журналістами, політиками та дипломатами, які з нетерпінням чекали почути думки Залужного щодо його нової ролі та бачення подальшої співпраці між Україною та Великою Британією.

Його виступ відбувся в британському оборонному інституті RUSI, а текст виступу був опублікований в його телеграм-каналі.

Колишній головком ЗСУ заявив, що, зважаючи на небезпеку нових воєн, жителі Заходу мають «відмовитися від цілої низки свобод заради виживання».

«Суспільство має погодитися тимчасово відмовитися від цілої низки свобод заради виживання. Сучасні війни, на жаль, тотальні. Вони потребують зусиль не тільки армії, а й суспільства в цілому. Мобілізувати суспільство можуть і повинні політичні діячі», – заявив Залужний.

Так само він запропонував західним країнам використовувати Україну як полігон для випробувань нових озброєнь і військових технологій.

«Сьогодні як ніколи в Україні знаходять шляхи для виживання і створюють технології. Але зі зрозумілих причин не можуть їх масштабувати. З іншого боку, наші партнери мають ресурси, але не мають прикладного та практичного поля, щоб їх випробовувати. Тільки разом ми зможемо ефективно використовувати ресурс, адже час працює не на нас», – сказав екс-головком.

Загалом загальний зміст його промови звівся до того, що потрібно готуватися до наступних війн, технології яких зараз обкатуються в Україні. При цьому поточна війна – це «війна перехідного періоду».

Також він назвав загрозою «саме існування Росії».

Додому повернулося 95 полонених українців (фото)

Ця новина має величезне значення як для самих звільнених та їхніх родин, так і для українського суспільства в цілому. Повернення кожного полоненого — це не лише особиста перемога, але й важливий крок у процесі відновлення справедливості та підтримки бойового духу нації.

Про це повідомив в своєму Telegram-каналі президент Зеленський.

“Продовжуємо повертати наших людей додому. Ще 95 захисників звільнені з російського полону. Це воїни Збройних Сил України, Національної гвардії, прикордонники.” – написав він.

Також президент подякував усім, хто приймав у цьому участь і дпомагав:

“Вдячний нашій команді, яка займається обмінами, та Об’єднаним Арабським Еміратам – за посередництво в цьому звільненні. Хоч би як складно це було, шукаємо кожного, хто може бути в полоні. Маємо повернути всіх.”

Це 49 воїнів ЗСУ, серед яких є добровольці «повітряного мосту», що летіли на гвинтокрилі на «Азовсталь». Також в їх числі є два пілоти. Звільнили і 21 нацгвардійця, 10 військових моряків, сім тероборонівців, пʼять прикордонників, двох військових з Держспецслужби транспорту і одного оборонця із добровольчого формування територіальної громади.

23 звільнені людини боронили Маріуполь (з них 13 — оборонці «Азовсталі»), Усі інші воювали на Донецькому, Херсонському, Харківському, Луганському та Запорізькому напрямках.

Чимало звільнених потребують тривалого лікування після поранень і хвороб.

Міноборони РФ повідомило, що обмін пройшов за формулою «95 на 95». Допомогу як посередник надали Арабські Емірати (ОАЕ).

Російський омбудсман Тетяна Москалькова заявила, що під час обміну полоненими її апарат зустрівся з представником офісу омбудсмана України. Вони обговорювали «спільні гуманітарні акції».

Очікується оприлюднення остаточного варіанту нового правопису наприкінці року

Новий український правопис, варіант якого очікується до кінця цього року після подальшої обробки, має велике значення для нашої мовної спільноти. У спеціальному інтерв’ю доктор філологічних наук, професор Павло Гриценко, керівник Інституту української мови при Національній академії наук України, розкрив плани інституту стосовно цієї важливої ініціативи. За його словами, інститут неустанно працює над усуненням виявлених недоліків у правописі, а також активно готує текст для його майбутньої публікації.

“Ми розуміємо нинішню ситуацію і працюємо над усуненням недоліків у правописі. Готуємо текст, який має бути”, – зазначив Гриценко.

З його слів, “правопис треба скоротити, видалити те, що стосується самоочевидних речей, які можна знайти у словнику. Є орфографічний словник, який має бути додатком до правопису, де будуть наведені складні форми”.

Гриценко також зазначив, що доопрацьований варіант правопису буде переданий комісії з мовних стандартів для ухвалення. “Тепер не будуть причетні ані Кабмін, ані Міністерство освіти, і вже не потрібна шапка Національна академія наук. Тепер такий шлях і його треба реалізувати”, – додав він.

Щодо завершення редагування правопису, Гриценко відповів, що “питання актуальне, але треба зачекати до кінця поточного року для публікації остаточного варіанта”.

Фігуранти гучної справи про земельну корупцію в Києві продовжують виходити на свободу. Черговими звільненими стали депутат Київради Михайло Терентьєв, заступник директора КП “Спецжитлофонд” Юрій Леонов та заступник директора КП “Київблагоустрій” Олексій Мушта.

Як стало відомо, за трьох підозрюваних були внесені значні суми застави, після чого їх випустили із СІЗО. Про це повідомили у Вищому антикорупційному суді.

Раніше на свободу вийшов ще один високопосадовець – заступник голови КМДА Петро Оленич, за якого було внесено 15 млн грн застави. Точні суми застав для Терентьєва, Леонова та Мушти не розголошуються, однак раніше суд визначав запобіжні заходи у розмірах від 4 до 50 млн грн.

Фігуранти розслідування отримали підозри 6 лютого, коли детективи НАБУ провели серію обшуків у Києві, зокрема в офісі адвоката та бізнесмена Дениса Комарницького, якого називають “смотрящим” за Києвом.

Розслідування викрило масштабну корупційну схему з незаконною приватизацією київської землі. Комарницький встиг утекти за кордон, а частина його спільників потрапила до СІЗО.

Серед підозрюваних у справі:
✔ Депутатка Київради Олена Марченко, членкиня “земельної” комісії.
✔ Заступник Кличка Петро Оленич, відповідальний за земельні питання.
✔ Михайло Терентьєв, голова “земельної” комісії Київради.
✔ Юрій Леонов, заступник директора КП “Спецжитлофонд”.
✔ Олексій Мушта, заступник директора КП “Київблагоустрій”.

Поступове внесення застав та вихід підозрюваних на свободу викликає занепокоєння в антикорупційних колах. У справі фігурують десятки осіб, включаючи секретаря Київради, численних депутатів та топчиновників КМДА.

Розслідування триває, однак уже зараз зрозуміло: корупційна схема, яка роками “керувала” ринком київської землі, мала розгалужену мережу впливу та зв’язків на найвищому рівні.

The post Фігуранти гучної справи про розкрадання землі в Києві опинилися на волі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини