Субота, 19 Квітня, 2025

Футболіст Бесєдін пояснив, чому не повернувся в Україну

Важливі новини

Військовий експерт прогнозує, що темпи російського наступу в Україні сповільняться

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

“Усе вказує на те, що, маючи досить скромний набір цілей, жодного обласного центру в їхньому списку немає. Російські окупаційні війська не мають можливості впевнено реалізувати свої плани, незважаючи на те, що мають тотальну кількісну перевагу в зоні бойових дій — понад 550 тисяч осіб. Це свідчить про явне виснаження їх ударних та наступальних можливостей,” — зазначив експерт.

За словами Коваленка, після Вугледара росіяни спробують рухатися на Богоявленку і Новоукраїнку. Однак, як він зазначає, це “етап вельми довгострокових боїв у полях”.

“Російські війська прагнуть швидкої перемоги, але для цього їм необхідно сформувати південний фланг для наступу на Покровськ. На сьогодні навіть лівобережна кишеня по річці Вовча не закрита. Селидове, яке стало кісткою в горлі для росіян на Покровському напрямку, буде не менш виснажливим для них, ніж бої за Вугледар,” — упевнений Коваленко.

Експерт також вважає, що бої у Торецьку для окупантів проходять у значно складніших умовах. Найболючішою темою для них залишається Часів Яр, а у Вовчанську росіяни не лише не змогли розширити свій “успіх”, але й втратили контроль над Агрегатним заводом.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Росія планує набрати на контракт із Міноборони щонайменше 225 тисяч осіб у найближчі три роки. Відзначалося, що лише минулого року контракт із МО РФ уклали 345 тисяч осіб, а з початку 2023 до середини 2024 року кількість нових контрактників досягла 511 тисяч осіб.

Чи підвищать пенсії у 2025 році? Нові вимоги до стажу і виплат

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Як зазначено в Держбюджеті, мінімальна пенсія, мінімальна зарплата та прожитковий мінімум залишаться на рівні 2024 року до 2028 року. Наразі ці показники такі:

Це означає, що базові показники для розрахунку соціальних виплат не будуть переглядатися.

Попри те, що розмір прожиткового мінімуму не зміниться, планується індексація пенсій у березні 2025 року. Лідія Ткаченко, експертка Інституту демографії та соціальних досліджень, прогнозує підвищення пенсій на 10-12%.

Для багатьох пенсіонерів такі зміни не стануть суттєвими. Наприклад, при розмірі пенсії в 3000 гривень індексація на 12% збільшить виплати лише на 360 гривень.

У 2025 році збільшаться вимоги до мінімального страхового стажу для виходу на пенсію:

Чим довше людина працює, тим вищими будуть її пенсійні виплати. Відстрочення виходу на пенсію може бути вигідним для тих, хто хоче отримати більший розмір грошової допомоги.

Зеленський змінив посла України в Німеччині

Президент України Володимир Зеленський ухвалив рішення про зміну посла України в Німеччині. За інформацією видання BILD, яке посилається на джерела в дипломатичних колах, нинішній посол Олексій Макєєв, який обіймає посаду з вересня 2022 року, буде замінений на Євгена Корнійчука, нинішнього посла України в Ізраїлі. Хоча офіційною причиною зміни є регулярна ротація дипломатів, експерти зазначають, що […]

The post Зеленський змінив посла України в Німеччині first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Споживання електрики в Україні відповідає сезонним показникам, але зберігається дефіцит потужності

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

За даними Укренерго, споживання відповідає сезонним показникам. Сьогодні, 14 жовтня, його рівень, станом на 9:30, був таким же, як у цей час попереднього робочого дня – у п’ятницю, 11 жовтня.

Вчора, 13 жовтня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 4,2% вищим, ніж минулої неділі, 6 жовтня. Як розповіли в Укренерго, причина такої динаміки – зниження температури повітря у більшості регіонів України.

Також в компанії додали, що через атаки рф в години максимального споживання в енергосистемі зберігається дефіцит потужності. Тому закликали користуватись потужними електроприладами краще у період найефективнішої роботи сонячних електростанцій – з 10:00 до 16:00.

Через бойові дії та з інших причин сьогодні вранці повністю або частково знеструмлені 553 населені пункти. Зокрема, через бойові дії є нові знеструмлення у Донецькій, Харківській, Сумській, Чернігівській областях.

Через наслідки негоди на ранок були знеструмлені 30 населених пунктів у Дніпропетровській, Чернігівській і Волинській областях.

З технічних причин є знеструмлені споживачі у Кіровоградській і Запорізькій областях.

Прокурору ОГП повідомили про підозру у хабарництві на 170 тис. доларів

Програма "Захист України" розроблена для учнів 10-11 класів і має на меті формування у підлітків комплексного розуміння питань національної безпеки, громадянської відповідальності та особистої готовності до дій у надзвичайних ситуаціях. Вона включає теоретичні та практичні компоненти, які охоплюють широкий спектр тем.

За даними слідства, підозрюваний схилив підприємця до надання хабаря прокурору у справі щодо незаконного відчуження посадовими особами майна на користь приватного товариства.

Відповідно до розробленого алгоритму прокурор у провадженні мав забезпечити надання висновку судової експертизи про відсутність матеріальних збитків, після чого кримінальне провадження мало бути закрито та як наслідок скасовано арешти майна із забороною здійснення будівництва.

На сьогодні указаному прокурору повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15(Замах на злочин), ч. 3 ст. 369 (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі)КК України. Досудове розслідування триває – підсумували в САП.

Український футболіст Артем Бесєдін, який наразі виступає за клуб чеської Другої ліги Лішень, пояснив своє рішення не повертатися до України, незважаючи на пропозиції від українських клубів. Гравець зазначив, що важливим фактором для нього стало небажання наражати свою сім’ю на небезпеку в умовах війни.

Бесєдін зазначив, що у 2022 році він грав за команду “Ордабаси” і хоча у нього залишилися приємні спогади про цей період, після завершення контракту вони не продовжили співпрацю. Коли війна почалася, Артем був в Україні і пережив частину того страшного часу, що змінило його ставлення до повернення.

“Частина мене тягнула додому, але після того, як почалася війна, я був в Україні та пережив частину того жахливого часу. У мене маленькі діти і я не хочу знову піддавати свою сім’ю цьому випробуванню”, – поділився Бесєдін своїми думками.

Наразі гравець продовжує свою кар’єру в Чехії, де розглядає пропозиції з-за кордону, тим більше, що в сезоні 2024/2025 у складі “Динамо” він зіграв лише 5 матчів без результативних дій. Водночас Бесєдін наголосив на тому, що для нього важлива безпека його близьких.

The post Футболіст Бесєдін пояснив, чому не повернувся в Україну first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини