Понеділок, 14 Липня, 2025

Футболіст Тимощук порівняв підтримку російських військових із “допомогою дітям”

Важливі новини

Посольство США передало документи про корупцію на закупівлях озброєння

Наші джерела в Офісі президента повідомили, що посольство США в Україні передало Андрію Єрмаку документи, що стосуються корупційних схем, пов’язаних із закупівлею озброєння та транзакціями в криптовалютах, що стосуються програми “Велике будівництво”. Ці матеріали можуть стати серйозним аргументом для міжнародного тиску на українську владу. Водночас на Банковій вважають, що адміністрація Дональда Трампа розпочала підготовку до […]

The post Посольство США передало документи про корупцію на закупівлях озброєння first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Львівська поліція повідомила про загибель чоловіка від зіткнення з вантажним поїздом

Увечері 29 травня на Львівщині стався смертельний інцидент — вантажний поїзд збив 37-річного чоловіка. Про це повідомив департамент з питань цивільного захисту Львівської обласної військової адміністрації. Трагедія трапилася близько 21:45 на залізничному перегоні між населеними пунктами Комарно та Великий Любінь. Жертвою став мешканець селища Великий Любінь, 1988 року народження. Унаслідок зіткнення з поїздом чоловік загинув […]

Кабмін знову відклав підвищення зарплат вчителям

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Постанова Кабміну передбачає зупинку дії рішення, ухваленого ще в липні 2019 року, на невизначений період часу. У постанові зазначено:

“Зупинити з 1 січня 2025 року та до кінця календарного року, наступного за роком, у якому припинено або скасовано воєнний стан, дію постанови Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року № 822”.

Щоб хоч якось компенсувати відтермінування підвищення окладів, Кабмін встановив щомісячні доплати вчителям за особливі умови праці:

Ці доплати отримуватимуть лише вчителі загальноосвітніх шкіл, які працюють у державних та комунальних навчальних закладах. Педагоги дошкільної, позашкільної та професійно-технічної освіти під дію цієї постанови не потрапляють, і на них доплати не поширюються.

Міністерство освіти і науки (МОН) України повідомило, що працює над тим, щоб надбавки стали доступними для всіх освітян. За словами міністра освіти і науки Оксена Лісового, питання зарплат і підтримки педагогів є одним із пріоритетних для уряду, зокрема під час війни.

“Зарплати вчителів у школах мають бути гідними, і уряд працює над пошуком додаткових ресурсів для фінансової підтримки освітян, навіть у складних умовах”, — заявив міністр.

Попри певне зростання середньої зарплати в Україні за перші півроку 2024 року на понад 20%, освітяни залишаються серед найменш оплачуваних працівників у країні, зі середнім заробітком, який становить близько 14 тис. грн. Для порівняння, спеціалісти у фінансовій сфері та працівники IT-сектору отримують найбільші зарплати.

Підвищення мінімального окладу для вчителів до рівня чотирьох прожиткових мінімумів відбудеться не раніше року, наступного після завершення воєнного стану. Уряд покладається на доплати як тимчасовий засіб підтримки, проте конкретна дата введення нових окладів залишається невідомою, що продовжує тримати освітян у стані невизначеності.

Нові ставки військового збору: хто і скільки платитиме в 2025 році

У 2025 році в Україні вступили в силу зміни до військового збору, який тепер становить 5% замість попередніх 1,5%. Це рішення, яке було прийняте на тлі продовження воєнного стану, спрямоване на покриття витрат на оборону та фінансування Збройних Сил України. Нові ставки будуть діяти до завершення воєнного стану, після чого податок має повернутися до попереднього […]

The post Нові ставки військового збору: хто і скільки платитиме в 2025 році first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Міграційний скандал у столиці: посадовець допомагав іноземцям отримувати візи за хабарі

У Києві викрили масштабну схему організації фіктивного навчання для іноземних мігрантів, яку курував колишній радник керівника одного зі столичних медичних університетів. Посадовець за хабарі допомагав іноземцям отримувати студентські посвідки та візи, що дозволяло їм законно перебувати на території України без фактичного навчання. Ця схема стала можливою завдяки підробленим документам, що засвідчували зарахування мігрантів до університету. […]

The post Міграційний скандал у столиці: посадовець допомагав іноземцям отримувати візи за хабарі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Колишній капітан збірної України Анатолій Тимощук, який після повномасштабного вторгнення Росії залишився працювати в пітерському “Зеніті” і не засудив війну, дав нове публічне інтерв’ю, у якому фактично виправдав власну участь у фінансуванні армії РФ. Свої дії він пояснив “участю в благодійних проєктах”.

Заява пролунала після рішення Спортивного арбітражного суду (CAS), який скасував рішення Української асоціації футболу про позбавлення Тимощука тренерської ліцензії та всіх національних нагород.

“CAS став на мій бік, я виграв справу, мені мають повернути всі нагороди. Несправедливість, з якою стикаються спортсмени, неприйнятна. Якщо будуть нові заходи — я їх буду оскаржувати”, — заявив Тимощук у коментарі пропагандистському агентству ТАСС.

Також ексфутболіст додав, що клуб і команда його підтримують, а передачу футболки на військовий аукціон у Росії вважає “нормальною практикою”, аналогічною діям “усіх команд світу”.

У вересні 2024 року Тимощук передав на російський благодійний аукціон свою футболку з автографом. За лот, присвячений жертвам блокади Ленінграда, було виручено 700 тисяч рублів (понад 300 тисяч гривень). Ці кошти офіційно пішли на потреби армії РФ у Курській області, яка бере участь у війні проти України.

Тобто фактично Тимощук долучився до збору коштів для військових підрозділів, які обстрілюють українські міста і вбивають мирних жителів.

Цей вчинок сам спортсмен публічно не заперечує. Навпаки — захищає:

“Мене намагаються звинуватити особисто в тому, що всі команди світу роблять постійно, передаючи екіпіровку у всілякі благодійні проєкти”.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Анатолій Тимощук не зробив жодної заяви на підтримку своєї країни. Єдиним натяком на позицію став короткий сторіз у соцмережах із загальним закликом до миру. Водночас він залишився жити й працювати в країні-агресорі, продовживши тренерську роботу в “Зеніті”.

Через це у 2022 році Українська асоціація футболу ухвалила рішення про позбавлення Тимощука всіх звань, нагород і тренерської ліцензії. Його ім’я було викреслено з офіційного реєстру національної збірної.

У листопаді 2024 року Спортивний арбітражний суд у Лозанні задовольнив позов Тимощука. Судді постановили, що у період до 11 березня 2022 року він не вчинив жодних “формально протиправних дій”, тож дисциплінарні заходи УАФ не мали юридичних підстав.

Це рішення викликало обурення в українському футбольному середовищі, де вчинок Тимощука сприймають не як “нейтралітет”, а як зраду і моральну капітуляцію перед агресором.

Останні новини