Вівторок, 22 Липня, 2025

Гендиректор «Укрпошти» відмовився розкривати дані про високі зарплати співробітників

Важливі новини

На Київщині приховали самогубство солдата — ДБР

Державне бюро розслідувань повідомило про виявлення серйозного злочину в одній із військових частин на Київщині. Колишній перший заступник командира разом із членом службової комісії, за версією слідства, навмисно приховали факт самогубства військовослужбовця та підробили документи, вказавши, що той загинув у бою. Замість об’єктивного розслідування причин загибелі, посадовці склали фальшивий акт про те, що солдат загинув […]

Ремонтна розкіш: Прокурор Андрій Андрєєв оновлює два оселі у Конча-Заспі за $1,5 млн кожна

Прокурор Офісу Генерального прокурора, Андрій Андрєєв, наразі займається ремонтом у двох елітних будинках, розташованих у престижному районі Конча-Заспи, кожен з яких обійшовся йому та його родині у 1,5 мільйони доларів. Проте, за цим видатком ховається цілий ланцюг подій, що викликає серйозні питання.

За даними поліції, будинки, які належать прокурору, розташовані на території дитячого оздоровчого комплексу, незважаючи на відсутність відповідної документації. Це стимулює інтерес до того, як саме сім'я прокурора здійснила придбання цих нерухомостей, а також хто саме з його колег брав участь у цьому процесі та продовжує надавати допомогу.

Наразі кримінальне провадження стосовно цієї справи знаходиться у розгляді київської поліції. Поліцейські розслідують обставини захоплення та забудови елітними будинками території, при цьому кваліфікуючи дії прокурора за ч. 5 ст. 190 Кримінального кодексу як шахрайство в особливо великих розмірах, що є особливо тяжким злочином.

Під час розслідування виявлено, що щодо власника дитячого оздоровчого комплексу ЗАТ "Київгума" порушено справу про банкрутство, після чого було призначено управителя, який незаконно почав відчужувати землю та недобудовані об'єкти на цій території. Цей процес був прикритий заступником начальника Департаменту нагляду за дотриманням законів Національною поліцією України та органами, що борються з організованою злочинністю, який, за словами слідства, отримав у подяку за це два елітні будинки.

Незважаючи на намагання перешкодити розслідуванню, на ділянки було накладено судовий арешт, але керівництво прокуратури вирішило не клопотати про передачу майна до Агентства з питань управління непублічним майном, а натомість прокурор Андрій Андрєєв разом із дружиною почав ремонт у заарештованих будинках, висловивши вдячність друзям із Київської місцевої прокуратури.

Несподівано для прокурора, його радість від майбутнього новосілля може бути затронута діями Національного агентства з питань запобігання корупції, яке розпочало перевірку на предмет можливого незаконного збагачення. Крім того, Державне бюро розслідувань розпочало своє провадження за фактом незаконного збагачення та недостовірного декларування активів прокурором Андрієвим.

Отже, намічається не лише нове місце проживання, але й можливі юридичні та кримінальні проблеми, які можуть стати серйозним випробуванням для прокурора та його друзів-прокурорів.

У висновку можна зазначити наступне:

• Ситуація навколо ремонту елітних будинків у Конча-Заспі, які належать прокурору Андрієву та його родині, викликає серйозні питання та обурення у громадськості.

• Ці будинки розташовані на території дитячого оздоровчого комплексу, що викликає сумніви щодо легальності їх придбання та забудови.

• Кримінальне провадження стосовно цієї справи було розпочате поліцією, а також Національним агентством з питань запобігання корупції та Державним бюро розслідувань, що свідчить про серйозність ситуації.

• Політичні та корпоративні зв'язки прокурора Андрієва, які можуть використовуватися для уникнення відповідальності, також стають об'єктом уваги слідства.

• Зростаюча увага громадськості та розслідувальних органів до цієї справи свідчить про необхідність в прозорості та відповідальності у владі та судочинстві.

Отже, справа про ремонт елітних будинків у Конча-Заспі стала не лише справою про нерухомість, але й про відстоювання принципів правової держави та боротьбу з корупцією в Україні.

Посвідчення мисливця за хабар: у Держлісагентстві провели обшуки

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) викрили масштабну корупційну схему під час видачі посвідчень мисливця. Незаконний механізм діяв у Південному міжрегіональному управлінні лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України. «Заробляти» посадовці почали на початку 2024 року. Зокрема, начальник міжрегіонального управління у змові зі своїм заступником та ще одним підлеглим поставили в Одесі «на потік» […]

The post Посвідчення мисливця за хабар: у Держлісагентстві провели обшуки first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Замість охорони громадського порядку дрібний рекет. Чи ліквідують Муніципальну варту Запоріжжя

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Нагадуємо, КП “Муніципальна варта” Запорізької міської ради було створене наприкінці 2022 року з метою забезпечення охорони громадського порядку на території міста Запоріжжя. Про корупційні ризики, які несе в собі створення Муніципальної варти писали журналісти Запорізького Центру Розслідувань, а з часом ряд корупційних схем на яких заробляють “запорізькі вартові” стала вкрай очевидною.

Зокрема, як повідомляють наші джерела, замість охорони правопорядку представники Запорізької Мунварти займаються дрібним рекетом та кришують вуличну торгівлю. До прикладу, із жовтня цього року у місті почалася торгівля рибою, певна річ не зовсім законна.

Замість того щоб складати протоколи та забороняти таку діяльність керівництво Мунварти обклало такі точки “даниною”. Щоб легалізувати схему поборів з частиною торговельних точок де це можливо, були заключені між договори на охорону громадського порядку, а з інших просто беруть по 500 гривень собі в кишеню.

Водночас у керівництва Мунварти є “улюблені” райони міста, де протоколи за ст. 152 КУпАП майже не складаються. Іншими словами, у нового керівництва Запорізької Мунварти є “улюблені” підприємці на яких ці протоколи не складаються, що легко перевірити запросивши відповідну інформацію у адміністративної комісії виконкому.

Що стосується керівництва КП «Муніципальна варта», то нещодавно призначений на посаду керівник Юрій Молчанов та його заступник Михайло Барац, відкрито користуються службовим авто марки Jac js4 (номер державної реєстрації АР 2374 КЕ), купленими за гроші міста для охорони громадського порядку, в особистих цілях. А Михайло Барац вирішив взагалі не подавати декларацію, що має стати предметом уваги з боку НАЗК.

Західні чиновники припускають повернення ядерної зброї Україні для стримування Росії — NYT

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

«Єдина гарантія безпеки, яку хоче отримати Україна, – це запрошення вступити до НАТО. Але вона не змогла отримати його за президента Байдена, і малоймовірно, що отримає його за президента Трампа.

Таким чином, офіційні особи США і Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для України, наприклад, накопичення звичайних озброєнь, достатніх для нанесення карального удару в разі порушення Росією режиму припинення вогню.

Кілька офіційних осіб навіть припустили, що пан Байден міг би повернути Україні ядерну зброю, яку було вилучено в неї після розпаду Радянського Союзу. Це стало б миттєвим і потужним стримувальним фактором. Але такий крок був би складним і мав би серйозні наслідки»

Ага, ми стрімко втрачаємо людей і території, хоча мали кілька реальних можливостей встановити мир, натомість вперто продовжуємо мріяти про ядерну зиму.

Генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський відмовився відповідати на депутатський запит про кількість працівників компанії, які отримують заробітну плату понад 100 тисяч гривень на місяць. Запит був направлений народною депутаткою Ніною Южаніною, яка представляє парламентську опозицію.

Про це чиновниця написала в Telegram.

«На моє депутатське звернення щодо кількості осіб, що отримують заробітні плати в АТ «Укрпошта» понад 100 тис. грн на місяць у 2024 році, гендиректор відповів, що не може надати таку інформацію, бо не розуміє, як вона пов’язана із депутатською діяльністю», – написала Южаніна.

До того ж, як зауважила нардепка, «Укрпошта» щомісячно нараховує генеральному директору понад 1,5 млн грн зарплати.

«Укрпошта» зауважує, що члени Наглядової Ради, за винятком представників держави, які є державними службовцями, отримують винагороду, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 №668, у сумі 165 090 кожен місяць. Водночас голова Наглядової Ради отримує 20% надбавки за виконання функцій глави.

Додатково «Укрпошта» сплачує витрати, пов’язані з виконанням обов’язків членів Наглядової Ради. Наприклад, за грудень 2021 року такі витрати склали 101 086 за місяць сумарно за всіх членів Наглядової Ради.

До складу Наглядової ради входять: заступник міністра Міністерства розвитку громад та територій України Тимур Ткаченко, Рінат Абдрасілов, Ґері Джон Керрол, Олена Малинська, Ігор Мітюков, Сергій Деркач.

Водночас на сайті «Укрпошти» зауважено, що заробітна плата листоноші складає від 7200 грн до 11450 грн.

Також 26 квітня 2024 року «Укрпошта» прозвітувала про збільшення чистого доходу на 1,3 млрд грн у 2023 році. За минулий рік компанія отримала 11,6 млрд грн доходу, що на понад 12% більше за результати 2022 року (10,3 млрд грн). Про це повідомляється у фінансовій звітності компанії, підтвердженій  незалежним міжнародним аудитором.

Раніше, народна депутатка Ніна Южаніна заявила, що благодійні внески, які клієнти могли зробити при сплаті доставки відправлень «Укрпоштою», стали автоматично нараховувати з кожної посилки. Компанія стягує 1 грн як благодійний внесок на потреби ЗСУ до благодійного фонду «Київська школа економіки».

Южаніна наголосила, що засновником благодійного фонду є Київська школа економіки Тимофія Милованова, який одночасно є його головою правління. Також парламентарка пригрозила Смілянському правоохоронцями та заявила, що вони мають оцінити його дії на предмет законності.

Згодом генеральний директор компанії Ігор Смілянський заявив, що всі кошти, які проходять через «Укрпошту» та KSE Foundation, ретельно перевіряються міжнародними аудиторами та правоохоронцями. Він зазначив, що компанія разом з KSE Foundation передали ЗСУ допомогу на більш як 67 млн.

The post Гендиректор «Укрпошти» відмовився розкривати дані про високі зарплати співробітників first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини