Середа, 23 Липня, 2025

Головного підрядника “Великого будівництва” Юрія Бойка звільнили від кримінальної відповідальності

Важливі новини

Впливові фактори на курс долара згідно зі стратегією Національного банку України

На фінансовому ринку впроваджено режим керованої гнучкості, де, незважаючи на відсутність прямого встановлення курсу, регулятор активно контролює його шляхом своєчасних втручань. Таку думку висловив банкір Тарас Лєсовий, зауваживши, що курсові коливання в значній мірі залежать від рівноваги між попитом та пропозицією на валютному ринку. Він підкреслив відсутність наразі будь-яких потенційно загрозливих факторів, що могли б радикально змінити ситуацію на ринку.

За словами Лєсового, можливі зміни курсу будуть переважно ситуативними, зокрема через досягнення балансу між попитом і пропозицією. Він передбачає, що різниця між курсами купівлі та продажу складатиме 0,1 гривні на міжбанку, 0,5 гривні в комерційних банках та 1 гривню в обмінниках. Згідно з прогнозами Лєсового, курс на міжбанковому ринку може коливатися між 38,5 та 39,25 гривні за долар та між 41,5 та 43 гривні за євро, а на готівковому ринку між 38,8 та 39,9 гривні за долар та між 41 та 43 гривні за євро.

У підсумку, зазначено, що на фінансовому ринку України діє режим керованої гнучкості, де курс долара не встановлюється прямо, але активно контролюється Національним банком України через своєчасні втручання. Відзначено, що коливання курсу визначаються співвідношенням попиту та пропозиції на валютному ринку. Прогнозується, що можливі зміни курсу будуть переважно ситуативними, а різниця між курсами купівлі та продажу буде залежати від типу установи. Відповідно до аналізу, рівень курсу долара може залишатися стабільним на рівні між 38,5 та 39,25 гривні за долар на міжбанковому ринку та між 38,8 та 39,9 гривні за долар на готівковому ринку.

Підготовка України до переговорів про реструктуризацію державного боргу: що очікувати в квітні

Інвестори, які утримують облігації України на рівні 20 мільярдів доларів, організовують комітет кредиторів та готуються до переговорів щодо реструктуризації у квітні. Цей комітет створено для ефективного ведення діалогу з урядом Києва та перегляду умов боргових зобов'язань. Офіційні переговори можуть розпочатися перед весняними зборами Міжнародного валютного фонду, запланованими на 17 квітня у Вашингтоні. Це значна подія, яка стане першою спробою формалізувати діалог між приватними власниками облігацій та Україною. До цього моменту консультації мали неофіційний характер, але згідно з отриманою інформацією, українське управління боргом уже звернулося до деяких інвесторів у спробі утворити групу кредиторів. Очікується, що до комітету кредиторів увійдуть від восьми до 12 великих компаній, спеціалізованих на управлінні активами.

• Інвестори, які володіють облігаціями України на суму 20 мільярдів доларів, формують комітет кредиторів та готуються до переговорів про реструктуризацію боргу.

• Офіційні переговори можуть початися перед весняними зборами Міжнародного валютного фонду у квітні.

• Це стане першою спробою у формалізації діалогу між приватними власниками облігацій та Україною.

• Комітет кредиторів може включати від восьми до 12 великих компаній з управління активами.

• До цього моменту консультації мали неофіційний характер, але українське управління боргом вже звернулося до деяких інвесторів у спробі утворити групу кредиторів.

Заступника міністра культури Сергія Бєляєва підозрюють в недостовірному декларуванні

Нещодавно призначений на посаду заступника міністра культури та стратегічних комунікацій України Сергій Бєляєв, згідно даних вказаних в його декларації володіє значною колекцією антикваріату. Як вказано в декларації Бєляєва, він є власником 55-ти ікон, двадцять з яких в стані власної реставрації. Також чиновник має графічні, живописні, скульптурні твори та рельєфи власного авторства з геральдики, нумізматики, портрети […]

The post Заступника міністра культури Сергія Бєляєва підозрюють в недостовірному декларуванні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Що робити, якщо вас оштрафували за неявку до ТЦК

В умовах воєнного стану в Україні всі військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років повинні дотримуватися правил військового обліку. Однак неявка до Територіального центру комплектування (ТЦК) або відмова від проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) можуть спричинити штрафи. Юрист адвокатського пояснив, як можна оскаржити такі штрафи. Чи можна скасувати штраф за неявку у військкомат? За словами […]

The post Що робити, якщо вас оштрафували за неявку до ТЦК first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україні знадобиться більша армія і більше зброї Заходу для стримування РФ – ISW

Україна потребує значного розширення своїх збройних сил та суттєвої підтримки Заходу, щоб стримати російську агресію як у разі продовження бойових дій, так і після можливого припинення вогню. За даними Інституту вивчення війни (ISW), без цих заходів росія може використати будь-яку паузу у війні для підготовки нових наступальних дій. Аналітики ISW підкреслюють, що нинішня лінія фронту […]

The post Україні знадобиться більша армія і більше зброї Заходу для стримування РФ – ISW first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Законопроєкт пропонує певні зміни у підході до розгляду справ, пов’язаних з корупційними правопорушеннями. Він передбачає альтернативні механізми вирішення таких справ за певних умов, включаючи відшкодування завданої шкоди та сплату штрафу.

Брата віцепрезидента Національної асоціації дорожників України Олександра Бойка, засновника «Автомагістраль-Південь» та «Шляховик-97», які є одними з найбільших підрядників «Великого будівництва», звільнили від кримінальної відповідальності за підробку документів та ухилення від сплати податків.

Про це повідомляє канал Міжнародного детективного агентства ABSOLUTION.

Йдеться про члена правління «Автомагістраль-Південь» та директора «Шляховик-97» Юрія Бойка. Його обвинувачували у тому, що у грудні 2020 року Юрій Бойко включив до складу податкового кредиту з податку на додану вартість суми коштів по фінансово-господарським операціям з ТОВ «Промнафто Трейд» та «Вістеріон», які не мали реального характеру, умисно ухилився від сплати податку на додану вартість на загальну суму 30,88 млн гривень. Бойко отримав підозру лише 6 грудня 2023 року.

Розслідування справи тривало довгий час, а потім за добу до вручення підозри його компанія «Шляховик-97» сплатило завдані державі збитки (хоча курс долара до гривні був вже не той, що у 2020 році). Згодом до суду надійшло клопотання захисника обвинуваченого про звільнення Бойка від кримінальної відповідальності у зв’язку з відшкодуванням шкоди.

Також захисник просив звільнити обвинуваченого за ч.1 ст.366 КК у зв’язку із закінченням строків давності притягнення особи до кримінальної відповідальності, оскільки станом на 19 січня 2024 минуло 3 роки з дня вчинення інкримінованого бізнесмену нетяжкого злочину.

Прокурор з Одеської обласної прокуратури В.С. Поліщук у судовому засіданні залишив вирішення даного клопотання на розсуд суду. Суддя Приморського райсуду Катерина Лагода вирішила задовольнити прохання та звільнила бізнесмена від кримінальної відповідальності, а саму справу закрила.

Останні новини