Четвер, 17 Квітня, 2025

Гончаренко звинувачує Корецького узловживаннях в “Укрнафті”

Важливі новини

Прохання “Репортерів без кордонів” до уряду України щодо відмови від телемарафону “Єдині новини

Міжнародна організація "Репортери без кордонів" закликала уряд України припинити участь у спільному телемарафоні "Єдині новини", наголошуючи на загрозі плюралізму у медіапросторі. Вони вважають, що цей телемарафон, хоча може бути корисним для протидії російській дезінформації, застарів та порушує принципи редакційної незалежності. Замість цього, організація закликає уряд зосередити увагу на підтримці громадських та незалежних ЗМІ, які можуть забезпечити більш об'єктивну та достовірну інформацію. Також вони висловили занепокоєння стосовно високих бюджетних видатків на телемарафон, не дивлячись на заяви влади про необхідність його реформування.

• Міжнародна організація "Репортери без кордонів" закликала уряд України припинити участь у телемарафоні "Єдині новини", наголошуючи на його загрозі плюралізму та редакційній незалежності.

• Організація вважає, що телемарафон може бути корисним інструментом у протидії російській дезінформації, але його формат застарів і може підривати медіаплюралізм.

• Замість участі у телемарафоні, "Репортери без кордонів" закликають уряд зосередити зусилля на підтримці громадських та незалежних ЗМІ, які здатні надавати більш об'єктивну та достовірну інформацію.

• Також організація висловила занепокоєння стосовно високих видатків на телемарафон, особливо в умовах, коли існують заяви про необхідність його реформування.

• Підкреслено, що українські телеканали за останні два роки значно покращили свою роботу та можуть ефективно боротися з російською пропагандою, залишаючись при цьому незалежними.

П’ять переконливих аргументів для відмови від кави або її зменшення у вашому житті

Кава – один з найпопулярніших напоїв у світі, який багато людей вживають для бадьорості та насолоди смаком. Один із улюблених ранкових ритуалів більшості людей, включає в себе чашечку чаю або кави, які допомагають зарядитися енергією. Однак, насолоджуючись черговою чашкою кави, ми не усвідомлюємо, що вживання занадто великої кількості кофеїну може завдати шкоди нашому здоров’ю. Кофеїн викликає звикання, тому якщо ви хочете почати свій шлях до здоров’я, саме час відмовитися від кофеїну.

Кофеїн — це природний стимулятор, що міститься в каві, чаї, енергетичних напоях, газованій воді та какао. Його також можна знайти в деяких продуктах, наприклад, кофеїн міститься в шоколаді. Помірне споживання може підвищити пильність і концентрацію, а також поліпшити настрій, а ось надмірне споживання може призвести до таких побічних ефектів, як безсоння, нервозність та прискорене серцебиття, каже дієтолог Нупуур Патіл.

Кофеїн дає миттєвий заряд енергії, тим самим підвищуючи пильність, він робить це, блокуючи дію аденозину, хімічної речовини мозку, що спричиняє відчуття втоми. Крім того, кофеїн також стимулює викид адреналіну, гормону “бий або біжи”, який знову дає вам заряд енергії. Вживання великої кількості кофеїну може викликати у вас відчуття занепокоєння або нервозності. Важливо пам’ятати, що надмірне споживання кофеїну може мати негативний вплив на здоров’я.

Тут є п’ять причин, чому варто розглянути відмову від кави для покращення вашого благополуччя:

Покращення сну. Велика кількість кофеїну може спричинити безсоння та порушити ваш природний цикл сну.Зменшення нервозності. Кофеїн може підвищити рівень стресу та занепокоєння через збільшення викиду адреналіну.Покращення здоров’я серця. Надмірне споживання кофеїну може збільшити ризик серцевих захворювань.Зменшення ризику шкідливих звичок. Замість кави можна спробувати альтернативи, такі як зелений чай, який містить менше кофеїну та багатий антиоксидантами.Зменшення залежності. Відмова від кави допоможе вам стати менш залежним від збуджуючих напоїв та покращить ваше самопочуття в цілому.Зважаючи на ці причини, деякі люди вирішують відмовитися від кави або значно зменшити своє споживання. Важливо знати свої власні межі та слухати сигнали вашого організму, щоб забезпечити оптимальне здоров’я та самопочуття.

У висновку важливо підкреслити, що відмова від кави або зменшення її споживання може мати позитивний вплив на загальний стан здоров'я та самопочуття. Враховуючи негативні наслідки надмірного споживання кофеїну, такі як безсоння, нервозність та ризик серцевих захворювань, відмова від кави може стати кроком до покращення як фізичного, так і психічного благополуччя. Варто також звернути увагу на альтернативні напої, такі як зелений чай, які можуть забезпечити енергію та покращити здоров'я без негативних наслідків, пов'язаних з вживанням кави. Розуміння власних меж і слухання сигналів організму є важливими кроками на шляху до збереження оптимального здоров'я та життєвої сили.

Екс-чиновник Міноборони Лієв залишився на волі після обвинувачень у втраті понад 1,5 мільярда гривень

Відділ антикорупційних справ (ВАКС) прийняв рішення звільнити підозрюваного екс-посадовця Міністерства оборони, Олександра Лієва, під особисте зобов’язання, у зв’язку з його причетністю до справи щодо махінацій під час закупівлі боєприпасів для Збройних Сил України (ЗСУ) на суму майже півтора мільярда гривень. Про це інформує адвокат Лієва, Назар Кульчицький, у коментарі для “Суспільного”. Згідно з його словами, суд змінив запобіжний захід з утримання під вартою на особисте зобов’язання та відправив ухвалу в СІЗО. На жаль, під час засідання відсутній був прокурор, що викликає питання про об’єктивність судового процесу. Справу повернули в національну поліцію, оскільки НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) не знайшли достатніх доказів для підозри у розкраданні. Цей факт підтвердив суддя Ярослав Шкодін під час засідання, зазначивши, що якщо САП не бачить складу злочину, то як його може побачити суд. Попри те, що Лієва взяли під варту з заставою в 50 мільйонів гривень, його звільнили під особисте зобов’язання вже через місяць. На жаль, згідно з ВАКС, термін тримання під вартою завершився 8 квітня, і тепер він залишається без запобіжного заходу. Незважаючи на це, 17 квітня ВАКС повторно розглянув клопотання про зміну запобіжного заходу, але за згодою обвинувачення залишив його без розгляду.

У вищезгаданій статті розкривається складна ситуація щодо підозрюваного екс-посадовця Міністерства оборони, Олександра Лієва, у справі про можливі махінації під час закупівлі боєприпасів для Збройних Сил України на велику суму. Незважаючи на причетність до скандального процесу, вирішення питання про його запобіжний захід стало предметом суперечок і змін. Суд виніс рішення про звільнення Лієва під особисте зобов’язання, однак його відсутність прокурора під час засідання викликає сумніви щодо об’єктивності судового процесу. Крім того, Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура не змогли зібрати достатньо доказів для підозри у розкраданні, що викликає питання про ефективність їхньої роботи. ВАКС скасував рішення про звільнення Лієва, але через закінчення терміну тримання під вартою він залишився без запобіжного заходу. Ця ситуація відображає проблеми у правоохоронних організаціях та судовій системі України, а також потребу в ретельному аналізі та реформах для забезпечення реальної боротьби з корупцією та забезпечення правосуддя.

Правоохоронці перевіряють фінансові надходження мера Броварів

Міський голова Броварів Ігор Сапожко разом із дружиною Мариною та донькою Діаною опинився у центрі уваги правоохоронців. Їхня цікавість викликана, м’яко кажучи, небідним способом життя родини, а також певними аспектами фінансової звітності та майнового стану. Правоохоронні органи розпочали перевірку банківських рахунків мера та його сім’ї. Інтерес викликали всі можливі фінансові операції: поточні, карткові, депозитні та […]

The post Правоохоронці перевіряють фінансові надходження мера Броварів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Як виїхати з України: поради адвоката щодо перетину кордону для чоловіків

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Указ президента України № 64/2022 свідчить, що під час дії воєнного стану військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років не можуть покинути територію України, оскільки триває мобілізація. УНІАН з’ясував, хто став винятком і як зараз можна перетнути кордон тим, хто не хоче, щоб їх торкнулася мобілізація.

Колишній депутат київської обласної ради, адвокат Роман Сімутін ексклюзивно в коментарі УНІАН розповів про тонкощі процедури.

Щоб безпечно і законно перетнути кордон України, важливо знати не тільки про те, зі скількох років можна виїхати за кордон, а й про те, якими шляхами це можна зробити. Вік тут не такий важливий – під час мобілізаційних заходів чоловіки до 18 років і після 60 років спокійно можуть переміщатися світом. За словами експерта, для виїзду за кордон, насамперед, у людини має бути довідка від ТЦК про надану відстрочку від мобілізації.

Для всіх інших вікових категорій необхідні підстави, визначені ч. 1 ст. 23 закону про мобілізацію, зокрема, такі:

Чи може студент виїхати за кордон? Так, якщо він навчається за денною формою, є учасником програми академічної мобільності та не вважається призовником. Усім студентам, які бажають виїхати з України, необхідно мати ступінь бакалавра або магістра за будь-якою спеціальністю будь-якого фармацевтичного, медичного або ветеринарного ВНЗ країни.

Однак Сімутін акцентує увагу на тому, що студентам від 18 до 22 років дуже складно покинути країну.

Чинні законопроєкти і постанови КМУ сходяться в тому, що будь-який співробітник із бронею від підприємства може виїхати за межі країни. Причин може бути дві – службове відрядження або відпустка з поверненням назад. Заброньований співробітник не може перебувати за кордоном довше терміну, прописаного у відрядному листі.

Актуальний військово-обліковий документ зі штрих кодом у письмовій формі або електронному вигляді, наказ про відпустку або документи на відрядження, документи, що підтверджують право на бронь – ось що потрібно, щоб виїхати за кордон із таким статусом.

Мало хто з військовозобов’язаних точно знає, чи можна з відстрочкою виїхати за кордон, якщо її отримано на законних підставах. За законодавчими нормами України зрозуміло, що відстрочка від мобілізації не є причиною для виїзду з країни. Цей документ може лише перенести термін призову на пізніший. Навіть якщо відстрочка є, до неї мають додаватися й інші документи, які прикордонна служба вважатиме вагомим аргументом для того, щоб пропустити людину.

Сімутін навів два приклади чоловіків, яким в існуючих реаліях найпростіше покинути країну. За його словами, це люди з інвалідністю і ті, хто не придатний до несення служби з виключенням з військового обліку.

Якщо людина втратила громадянство України або досягла граничного віку перебування в запасі, а також не придатна до несення служби, її може бути виключено з військового обліку – чи можна виїхати за кордон у такому разі? Так, але йому обов’язково потрібно мати при собі військово-обліковий документ, що підтверджує це.

Тим, кому більше 60, не потрібен військово-обліковий документ, така особа може перетнути кордон за паспортом. Особи без громадянства України теж можуть виїхати з території країни, якщо пред’являть паспорт іншої держави.

Народний депутат Олексій Гончаренко висловив серйозну стурбованість через численні зловживання в державних підприємствах “Укрнафта” та “Укртатнафта”. На думку депутата, ситуація не отримує належної уваги з боку правоохоронних органів, що викликає серйозні сумніви щодо ефективності антикорупційної системи України.

За словами Гончаренка, у підприємствах стало звичним явищем завищення цін на нафту, виплати завищених зарплат топменеджерам, маніпуляції із благодійними коштами та закупівлі без тендерів за завищеними цінами. Особливу увагу депутат звернув на дії Сергія Корецького, керівника обох підприємств, якого він звинувачує у масштабних фінансових махінаціях.

Гончаренко зазначив, що Корецький витрачає величезні кошти на благодійність:

  • 2023 рік – 1,3 млрд грн;
  • 2024 рік – вже близько 1 млрд грн.

Проте, як заявляє депутат, ці гроші часто надходять не на казначейські рахунки, а до приватних благодійних фондів, пов’язаних із чиновниками. Така схема дозволяє, за словами Гончаренка, “купувати” лояльність і уникати покарання.

Депутат наголосив, що Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) не поспішають реагувати на виявлені порушення. Навіть якщо досудові розслідування відкриваються, то вони часто затягуються або передаються до інших органів.

Окрему увагу Гончаренко приділив діяльності Олени Кроловецької, колишньої керівниці підрозділу НАБУ, яка тепер працює адвокатом і обслуговує інтереси “Укртатнафти”. Депутат звинуватив її у впливі на рішення, які сприяли збереженню Корецького на посаді, попри переплату у 700 тисяч гривень.

Олексій Гончаренко закликав НАБУ та інші антикорупційні органи провести прозоре розслідування виявлених фактів. Він наголосив, що безкарність у такий критичний для країни час виглядає як зрада національних інтересів.

“Коли країна бореться за своє існування у війні, таке нехтування законом виглядає як зрада. Ми маємо поставити крапку у цій справі”, – резюмував депутат.

The post Гончаренко звинувачує Корецького узловживаннях в “Укрнафті” first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини