Субота, 19 Квітня, 2025

Інспектора Львівської митниці звинувачують у порушеннях на 6,8 мільйона гривень

Важливі новини

Визначено новий термін для звільнення міністрів: рішення відкладено на наступний тиждень

Учора, вечір 22 квітня, в урочистих залах Верховної Ради відбулася дуже важлива нарада, організована керівництвом фракції “Слуга народу”. Головна тема обговорення — можливі кадрові зміни у вищих ешелонах державного управління. Нарада, на якій присутній був сам Президент України Володимир Зеленський, сприяла виробленню рішень щодо майбутнього керівництва різними міністерствами. Головним моментом стало відкладення прийняття рішення про ці кадрові зміни на наступний тиждень. У цьому ж сеансі був присутній прем’єр-міністр Денис Шмигаль, який, здається, залишиться на своїй посаді, незважаючи на розгортаються зміни. Проте, поки що, відомі лише кілька імен, які потенційно можуть залишити свої посади в уряді. Один із представників фракції прокоментував: “Це дуже складна ситуація. Спроба замінити когось піднімає питання щодо інших. Наразі нічого не вирішено, рішення було відкладено ще на тиждень”. Зараз же Президент України разом із своїм оточенням активно працює над вирішенням інших кадрових питань, включаючи заміну генерального прокурора. Велика ймовірність, що голову Одеської обласної адміністрації Олега Кіпера можуть призначити на цю посаду. Крім цього, Президент звільнив двох заступників глави Офісу Президента, що свідчить про його рішучість впроваджувати зміни до кінця свого терміну.

З наради у Верховній Раді, яка відбулася 22 квітня, видно, що питання кадрових змін у владі викликає значний інтерес серед політичних коліг. Вирішення щодо можливої зміни керівництва міністерствами було відкладено на тиждень. Це свідчить про складність ситуації та необхідність ретельного обговорення. Згадується також про плани заміни генерального прокурора та звільнення певних посадовців. Висновок: політична сфера України перебуває у процесі активних змін, а рішення щодо кадрових питань у владі вимагає ретельного та уважного підходу.

Суд у Києві засудив охоронця лікарні до чотирьох років в’язниці за відмову відчинити двері сховища під час обстрілу

За наявною інформацією, жінка, яка працювала нянею, звинувачується у неприпустимих діях щодо 4-річної дівчинки, яка перебувала під її наглядом. Ситуація набула широкого розголосу після того, як відеозапис події з'явився в мережі інтернет, викликавши хвилю обурення серед користувачів соціальних мереж та громадськості в цілому.

Тоді, нагадаємо, загинуло троє людей, серед яких 9-річна дівчинка.

Чоловіка визнали винним у «завідомому залишенні без допомоги осіб, які перебували в небезпечному для життя стані та позбавленні можливості вжити заходів до самозбереження внаслідок безпорадного стану, за наявності можливості надати їм допомогу».

«Обвинувачений своєї вини не визнав, у вчиненому кримінальному правопорушенні не розкаявся», – повідомила міська прокуратура.

Нагадаємо, під час того обстрілу притулок лікарні в Дарницькому районі було закрито під час обстрілу. На думку очевидців, його просто «не відкрили і все».

Ворожий обстріл пошкодив залізницю між Миколаєвом та Херсоном

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я України повідомило про проведення перевірок та скасування рішень про встановлення інвалідності для 74 військовозобов'язаних осіб, які проходили експертизу в Хмельницькій медико-соціальній експертній комісії (МСЕК). Ця інформація була надана у відповідь на запит Українських Новин.

“Усі 78 наших пасажирів до Херсона будуть доставлені до місця призначення з максимально можливим комфортом”, – зазначили у “Укрзалізниці”. Це свідчить про прагнення залізничників забезпечити безпеку та зручність для пасажирів, навіть у складних умовах.

Залізничні ремонтні бригади вже виїхали на місце події для проведення відновлювальних робіт. У “Укрзалізниці” зауважили: “До зворотного рейсу плануємо відновити залізничне сполучення”. Це говорить про швидку реакцію на інцидент та готовність відновити нормальний режим роботи.

Згодом стало відомо, що всі пасажири, які прямували до Херсона і були вимушені зупинитися в Миколаєві через обстріл, успішно пересаджені в автобуси. Спільно з Херсонською обласною військовою адміністрацією залізничники забезпечили їх транспортування до міста.

СБУ розкрила деталі допитів військових КНДР, які потрапили в полон

Служба безпеки України повідомила про перші випадки захоплення у полон військових із Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР). Як стало відомо, двоє солдатів із Північної Кореї були взяті у полон під час бойових дій. Зазначається, що СБУ отримала беззаперечні докази участі КНДР у війні РФ проти нашої держави. Йдеться про двох військових Північної Кореї, одного з яких […]

The post СБУ розкрила деталі допитів військових КНДР, які потрапили в полон first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна адаптує літаки для західних плануючих авіабомб під враженням від російських аналогів

Україна відзначається активними зусиллями щодо модернізації своїх військових літаків з метою впровадження західних плануючих авіабомб, інформує Forbes. Такий курс дій обумовлений враженням від руйнівної потужності російських плануючих авіабомб, які призводять до значних втрат серед українських військових сил. Українська армія відзначає важливість адаптації до сучасних загроз і покликана до підвищення своєї обороноздатності за допомогою новітніх технологій та вдосконалення бойової техніки.

Однак партнери не зможуть надати Україні таку саму кількість бомб, яку виробляє Росія, зазначає видання.

Планувальні бомби КАБ вагою 1100 і 2200 фунтів є «чудодійною зброєю». А контрзаходів в українців «практично немає». Але вони можуть завдати удару у відповідь своїми власними плануючими бомбами. Йдеться про американський боєприпас JDAM-ER і французький AASM, а також так звану бомбу малого діаметру SDB з дальністю планування до 69 миль.

З цією метою українські ВПС перетворюють свої 40 або 50 уцілілих винищувачів МіГ-29 і, можливо, десятки винищувачів Су-27, які залишилися, на високоточні планувальні бомбардувальники.

Це важлива подія, оскільки крихітні українські військово-повітряні сили – лише сотня колишніх радянських літаків у кількох бригадах – щосили намагаються відповідати руйнівній кампанії планерних бомбардувань набагато більших російських ВПС, які мають сотні Су-30, Су-34 і Су-35 з чотирма або навіть шістьма КАБами на кожен виліт, пише американське видання.

З появою цього літа 85 колишніх європейських винищувачів F-16 в українських ВПС буде достатньо літаків, щоб відповідати темпам бомбардувань росіян. Чого в українців явно не вистачатиме, так це бомб.

На думку Forbes, вкрай малоймовірно, що союзники України пожертвують більш ніж кількома сотнями планерних бомб на місяць – можливо, це всього лише десята частина від того, що необхідно Україні, щоб відповідати повітряній вогневій потужності Росії.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) завершило перевірку декларації за 2022 рік, поданої інспектором управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Львівської митниці Петром Зеленчуком. За результатами перевірки було виявлено численні порушення, загальна сума яких становить 6,8 мільйона гривень.

У декларації за 2022 рік Петро Зеленчук вказав, що володіє грошовими активами: 80 тис. доларів США та 1,8 млн гривень готівкою. При цьому офіційний дохід митника за весь період з 1998 по 2022 рік становив лише 884 тис. гривень, без урахування податків та витрат на проживання.

Його дружина, Ірина Зеленчук, також задекларувала заощадження у розмірі 30 тис. доларів США та 700 тис. гривень, пояснивши, що ці кошти були накопичені до роботи на державній службі. Однак, за даними НАЗК, її сукупний дохід із 1998 по 2022 рік становив лише 221 тис. гривень. У декларації за 2021 рік жодних заощаджень у сім’ї Зеленчуків не було вказано.

Перевірка також виявила невідповідності щодо транспортних засобів. У 2022 році Петро Зеленчук придбав три автомобілі на загальну суму 1,2 млн гривень, продав два автомобілі на 1,3 млн гривень, але задекларував лише частину доходів від продажу.

Митник задекларував автомобіль Toyota Avalon (2018 року випуску) з вартістю 1,2 млн гривень. Проте в офіційних реєстрах зазначено, що його вартість становить лише 458 тис. гривень. Зеленчук пояснив, що автомобіль був пошкоджений і його вартість зросла після ремонту, але підтверджуючих документів він не надав.

У декларації також фігурують три автомобілі, які були продані у 2022 році, проте дохід від продажу двох з них не був задекларований. Щодо третього автомобіля, митник неправильно вказав дані покупця.

Петро Зеленчук не вказав у декларації земельну ділянку та житловий будинок (195,4 кв. м) у Брюховичах, де він проживає з сім’єю. Хоча він зазначив, що є власником земельної ділянки (0,87 га) з 2017 року, НАЗК встановило, що ця земля перебуває у його довгостроковому користуванні на правах оренди строком на 20 років.

За результатами перевірки НАЗК зробило висновок, що Петро Зеленчук вказав у декларації недостовірні відомості щодо заощаджень, нерухомості та транспортних засобів. Сукупна сума невідповідностей становить 6,8 млн гривень.

У діях митника вбачаються ознаки злочину, передбаченого частиною 2 статті 366-2 Кримінального кодексу України (декларування недостовірної інформації). Матеріали перевірки НАЗК передані до правоохоронних органів.

The post Інспектора Львівської митниці звинувачують у порушеннях на 6,8 мільйона гривень first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини