Середа, 23 Липня, 2025

Какао допомагає організму не старіти: відкриття британських вчених

Важливі новини

Заступник голови ЖКГ Харкова збрехав у декларації на 8 мільйонів

Заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Харківської міськради Костянтин Коротич подав декларацію, яка виявилася далекою від реальності. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило невідповідності на 8,38 млн гривень, а перевірка його фінансових операцій свідчить про можливі махінації. Чиновник заявив, що ні він, ні його дружина Інна, ні діти – син і дочка Валерія – […]

The post Заступник голови ЖКГ Харкова збрехав у декларації на 8 мільйонів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Розумков розкритикував держбюджет на 2025 рік: влада економить на всіх, окрім себе

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Цей бюджет не про армію. Мінімальна зарплата військових як була, так і залишиться на рівні 20 100 грн. і немає жодних гарантій, що в середині наступного року нам не скажуть, що гроші закінчилися, тому що розраховували, що війна завершиться в середині 25-го року, як було цього року.

Разумков підкреслив, що в бюджеті країни, що воює, на наступний рік чомусь знайшлися кошти на піар президента.

Це законопроект про піар президента та підготовку до виборів. Це бюджет для прокурорів, де збільшують для них зарплати. Правка, яка нібито забирає гроші у прокуратури, насправді нічого не змінює. Ці гроші там лишаються! У бюджеті є зростання витрат на офіс президента та політичний туризм низки посадових осіб.

Вбивство у Голосіївському районі: вбито співробітника СБУ

Сьогодні у Голосіївському районі Києва сталася стрілянина, внаслідок якої загинув співробітник Служби безпеки України. Інцидент трапився близько 09:00 ранку — невідомий нападник здійснив п’ять прицільних пострілів у чоловіка та втік з місця злочину. Служба безпеки України підтвердила факт загибелі свого працівника. За інформацією hromadske, вбитим є полковник Іван Воронич, однак офіційного підтвердження його особи поки […]

Україна вдосконалює ракету “Нептун”: плани на збільшення дальності та розширення виробництва

Український оборонно-промисловий комплекс нарізняється активною роботою над вдосконаленням збройних систем та техніки, спрямованих на забезпечення обороноздатності та стримування можливого вторгнення противника. Однак важливою залишається підтримка та співпраця зі своїми союзниками. Комісія Конгресу зі стратегії національної безпеки здійснила офіційний візит до Києва, під час якого не лише відвідала оборонні підприємства, а й відзначила помітне покращення у характеристиках крилатих ракет "Нептун". Нагадаємо, що саме ці ракети дозволили Збройним Силам знищити крейсер "Москва" з великою ефективністю.

У планах України на 2024 рік значиться значне збільшення обсягів виробництва аналогічної техніки, щонайменше у 10 разів, а також розширення дальності польоту до 1000 кілометрів. Американські гості підкреслили важливість тактичних дронів та дронів із першої особи на полі бою. Зараз невідкладна потреба України у артилерійських снарядах калібру 155 мм, тому ударні безпілотники були визнані основними засобами атаки. Міністерство оборони планує закупити 1,2 мільйона безпілотних літальних апаратів для військовослужбовців у 2024 році.

За словами заступника голови Міністерства оборони, генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка, ведеться розробка нової версії ракети для комплексу "Нептун". Зараз інженери активно працюють над створенням так званого "довгого Нептуна" — нової модифікації ракети для даного комплексу.

Український оборонно-промисловий комплекс продемонстрував значний прогрес у розробці та виробництві збройних систем, спрямованих на забезпечення національної безпеки та обороноздатності країни. Відвідавши Київ, представники Конгресу США визнали досягнення України у вдосконаленні ракетного комплексу "Нептун", в тому числі його важливу роль у важких оборонних ситуаціях. Збільшення обсягів випуску та розширення можливостей ракети вказують на намір України підвищити свої оборонні потужності та зберегти безпеку на регіональному рівні. Плани щодо придбання великої кількості безпілотних літальних апаратів свідчать про упередженість військового розвитку та увагу до новітніх технологій у сфері оборони. Напрацювання над новою версією ракети "Нептун" свідчить про намір продовжити розвиток та удосконалення оборонних систем країни.

Затриманих на кордоні чоловіків, які у розшуку військкоматів, будуть направляти до ТЦК

У Чернівецькій області вжито нові заходи для контролю над незаконним перетином державного кордону. Зафіксовані випадки спроб незаконного перетину кордону чоловіків призводять до їх негайної затримки. Особлива увага приділяється особам, які перебувають у розшуку військкоматів як ухильники. Це свідчить про серйозний підхід до забезпечення безпеки державного кордону та боротьби з порушеннями закону.

Затримані чоловіки, виявлені під час спроби незаконного перетину кордону, тепер будуть направлені безпосередньо до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). Це нова ініціатива, спрямована на забезпечення ефективного контролю над такими порушеннями.

Розглянуті заходи сприятимуть не лише утриманню порушників, а й забезпечать можливість ретельного вивчення їхньої ситуації. Такий підхід дозволить виявити причини та обставини спроби незаконного перетину кордону, а також надати необхідну допомогу цим особам.

Підсилення контролю за порушеннями на кордоні та швидке реагування на них є важливим елементом забезпечення національної безпеки. Такі заходи сприяють зміцненню довіри громадян до системи правопорядку та підвищують рівень ефективності заходів з утримання та запобігання порушенням закону.

Таке рішення було оголошено помічником начальника місцевого прикордонного загону Ігорем Заруднєвим.

«Раніше на всіх порушників, які намагалися незаконно перетнути кордон, працівники складали протокол про адмінпорушення і відправляли до суду, який вирішував, яке покарання обрати. Зараз чітко прописано, якщо «за лінією ТЦК» людина перебуває в розшуку, прикордонники передають її поліції, а поліція доправляє прямо в ТЦК”, – повідомив Заруднєв.

Така норма прописана в новій постанові Кабміну. Тобто поширюватиметься вона і на інші ділянки кордону.

Зазначимо, що зараз ця практика за фактом поширюється взагалі на всіх військовозобов’язаних чоловіків, яких затримують у прикордонній зоні. Навіть якщо людина не перебуває в розшуку.

Темний шоколад може бути не лише смачним, а й корисним для довголіття. Британські вчені з Королівського коледжу Лондона виявили, що хімічна речовина теобромін, яка міститься в какао-продуктах, може уповільнювати біологічне старіння. Про це повідомляє УНН з посиланням на NewScientist.

Теобромін — природна сполука, яка входить до складу какао-бобів і переважно міститься в темному шоколаді. Він відомий своєю токсичною дією на собак, проте для людини може бути корисним.

Команда науковців під керівництвом Рамі Саада дослідила зв’язок між рівнем теоброміну в крові та біологічним віком у 500 жінок, які брали участь у довгостроковому дослідженні TwinsUK. Виявилося, що вищий рівень теоброміну в крові корелює з нижчим біологічним віком.

“Це означає, що людина виглядає і функціонує моложавіше на клітинному рівні, ніж вказує її паспортний вік”, — пояснює дослідниця Джордана Белл.

Щоб підтвердити результати, вчені проаналізували ще одне незалежне дослідження з Німеччини — KORA — яке охоплює понад 1000 осіб. І там також виявили подібну закономірність.

Особливість цього дослідження — використання реальних біомаркерів у крові замість опитувань. Це дозволило точніше оцінити вплив теоброміну на клітинне старіння. При цьому джерело речовини в раціоні — переважно темний шоколад, який містить набагато більше какао, ніж молочний або білий.

“Я б не очікував, що з Milkybar можна отримати багато теоброміну”, — пожартував Саад.

Результати дослідження з’явилися на тлі різкого зростання цін на какао-боби — на 185% наприкінці 2024 року, до $12 000 за тонну. Причиною стали кліматичні аномалії у Західній Африці. Тож, схоже, шоколад стає не лише джерелом задоволення, а й розкішшю з потенційним омолоджувальним ефектом.

Останні новини