Вівторок, 22 Липня, 2025

Келлогг: Україна обов’язково буде за столом переговорів

Важливі новини

Суд розпочав розслідування однієї з найвеличезніших корупційних схем, пов’язаних з Українськими Збройними Силами

Після завершення розслідування правоохоронці направили до суду обвинувальний акт у справі про збитки на 1,7 млрд гривень, які були завдані державі у перші дні війни. Екс-керівникам Міноборони та "підприємцям" загрожує до 15 років ув’язнення в разі визнання їх винними. Державне бюро розслідувань та Офіс генерального прокурора пред’явили звинувачення колишнім високопосадовцям Міноборони у нанесенні державі значних збитків.

Серед статей, за якими їх обвинувачують, – перешкоджання законній діяльності ЗСУ та розтрата майна в особливо великих розмірах через зловживання службовим становищем. Також, вони звинувачуються у вчиненні цих дій умовах воєнного стану. Їм загрожує позбавлення волі до 15 років. Перед судом з’являться троє екс-чиновників: колишній заступник міністра оборони В’ячеслав Шаповалов, колишній тимчасовий виконувач обов’язків начальника Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Богдан Хмельницький та колишній тимчасовий виконувач обов’язків начальника центрального управління контролю якості Міністерства оборони Олександр Фидина.

Всі вони працювали у Міноборони під час керівництва Олексія Резнікова, який був звільнений з посади очільника оборонного відомства у вересні минулого року. До нього претензій правоохоронці не мають, і зараз він працює в приватному секторі. Нещодавно він став директором безпекових та оборонних програм громадської організації "Український інститут майбутнього", який належить власнику медичного сервісу DOC.UA Ігорю Ліску.

В’ячеслав Шаповалов обіймав посаду заступника міністра оборони з 2021 по 2023 рік. У січні 2023-го він подав заяву про звільнення, стверджуючи, що це унеможливить загрозу для стабільного забезпечення Збройних Сил України через кампанію звинувачень. Тоді ж Міністерство оборони, виступаючи від імені Олексія Резнікова, висловило щире вдячність Шаповалову за командну та результативну працю. В той час в Міноборони підкреслювали наявність в резервах ЗСУ чверті мільйона бронежилетів та понад 150 000 шоломів, а також сотні тисяч комплектів зимової та літньої форми.

Проте правоохоронці не поділили позитивну оцінку цих досягнень. Вже в лютому 2023 року Шаповалов був заарештований з можливістю внесення застави в розмірі 400 млн гривень. Йому довели, що він просував укладення договорів на постачання продуктів для військових за завищеними цінами, а також закупівлю бронежилетів, касок, одягу та іншого обладнання для Збройних Сил України низької якості на загальну суму понад 1 млрд гривень. Усі ці договори укладалися з повною передоплатою.

По даним Державного бюро розслідувань, Шаповалов не лише знав про факти постачання низькоякісної продукції, а й тиснув на підлеглих для прийняття цих товарів на військові склади та організацію повторних лабораторних випробувань, які не пройшли первинні тести. У цій справі брали участь і Шаповалові підлеглі, зокрема Богдан Хмельницький та Фидина. Останній, за даними “Телеграфу”, схвалював специфікації Міністерства оборони щодо предметів закупівлі, які розробляв ще один фігурант кримінального провадження – колишній керівник управління розвитку матеріально-технічного забезпечення ЗСУ Геннадій Вдовиченко.

Найбільш нахабним епізодом в цьому розслідуванні стали контракти з українською компанією “Танос Текнолоджи”. Про неї ніхто не чув до початку широкомасштабного розслідування. Національна поліція розпочала вивчення діяльності цього посередника два роки тому і відкрила кримінальне провадження в лютому 2022 року.

Ця компанія уклала з Міноборони контракт на постачання балістичних шоломів на суму 84 млн гривень, а протягом двох тижнів — ще 6 контрактів на постачання балістичних жилетів, шоломів, військової камуфляжної форми та сухпайків MRE на загальну суму 1,642 млрд гривень.

Компанія “Танос Текнолоджи”, що належала підприємцям з Дніпра Герману Назаренку та Євгену Реутову, на той момент не здійснювала активну діяльність. Однак це не завадило Міноборони зробити повну передоплату по цих контрактах з 2 по 18 березня на рахунки компанії у Дніпропетровському обласному управлінні Ощадбанку, після чого кошти були негайно переказані за кордон та декільком ФОПам.

Висновки з вищезгаданої статті підкреслюють серйозні проблеми в системі закупівель для Збройних Сил України, які викликали значні збитки для держави та підривали обороноздатність країни. Спеціально створені механізми контролю та відповідальності не змогли запобігти корупційним схемам та відмиванню грошей через укладання невигідних для держави договорів на вигідних для організаторів умовах. Необхідно провести ретельне аудиторське перевірку всіх контрактів та забезпечити жорстку відповідальність за порушення законодавства у сфері оборони. Такі випадки вказують на необхідність системної реформи в галузі оборони, щоб уникнути подібних порушень у майбутньому та забезпечити ефективне функціонування Збройних Сил України.

У селі Мотижин чоловік у стані сп’яніння забив матір до смерті

У селі Мотижин Київської області 15 липня сталося жахливе вбивство: 39-річний чоловік, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, жорстоко вбив власну матір. Про це повідомила поліція Київської області. За попередніми даними, чоловік прийшов до батьків додому та почав вимагати у них гроші. Під час сварки він схопив дерев’яний стілець і наніс ним близько семи ударів по […]

Києву приписали 1500 років через політичне замовлення СРСР

Твердження про те, що Києву понад півтори тисячі років, є міфом, сформованим у радянські часи з політичних міркувань. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповіла наукова співробітниця Музею історії Києва Наталія Пінчук. За її словами, широко розтиражована ідея про заснування столиці України у V столітті з’явилася завдяки “державному замовленню”, реалізованому академіком Петром Толочком у 1980-х роках. […]

Врожай зернових в Україні у серпні 2024 року знизився через погодні умови

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

У серпні 2024 року врожай зернових зібрано менший, що зумовлено передусім початком збору ярих культур, у яких через несприятливі погодні умови у період вегетації та дозрівання сформувалася нижча урожайність

Станом на 29 серпня 2024 року врожай зернових та зернобобових культур склав 28,7 млн тонн, що трохи менше порівняно з 29,2 млн тонн на ту ж дату попереднього року.

Урожайність становила 42,2 ц/га проти 43,9 ц/га в минулому році, а площа обмолоту збільшилася до 6,8 млн га порівняно з 6,6 млн га відповідно.

Варто зазначити, що врожай станом на серпень 2024 року зменшився на 1,6% у порівнянні з минулим роком, хоча кількість засіяних територій цьогоріч збільшилась на 3%.

Українські аграрії засіяли 2,8 млн га озимих культур, з них 1,8 млн га – зернові. Лідери по сівбі озимих зернових – Волинь, Полтавщина, Кіровоградщина та Тернопільщина.

День птахів та День пам’яті Марії Єгипетської: що святкують 1 квітня

Сьогодні світ відзначає одразу кілька важливих свят — від Дня сміху до Міжнародного дня птахів. Крім того, у християнському календарі це день пам’яті Марії Єгипетської. Що сьогодні за церковне свято 1 квітня в церковному календарі – день пам’яті Марії Єгипетської. Народилася вона в Єгипті в середині V століття. У віці 12 років Марія вирішила залишити […]

The post День птахів та День пам’яті Марії Єгипетської: що святкують 1 квітня first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Спецпредставник колишнього президента США Дональда Трампа Кіт Келлог заявив, що Україна візьме участь у будь-яких переговорах щодо врегулювання війни, але без Європи.

Він також вирішив нагадати, що повномасштабна війна триває вже третій рік. “Я знаю, що мене можуть критикувати, а мої слова можуть здатися політичними, але факт залишається фактом: Трамп зараз успадкував цю війну. Однак наша мета – не довести її до загибелі кожного українця”, – заявив Келлогг під час Мюнхенської конференції.

Крім того, спецпредставник Трампа згадав про “Мінськ-2”, наголосивши, що тоді в процесі врегулювання війни на Донбасі за столом перемовин були присутні багато людей і вони “не мали жодної можливості долучитися до мирного процесу”.

“Це не принесло успіху. Ми не будемо повторювати “Мінськ”, – зазначив Келлогг. Він же додав, що США продовжить фінансувати Україну, хоч і хоче “зупинити вбивства”.

Інші заяви Келлогга

Раніше ми повідомляли, що територіальні втрати України зафіксують в угоді, але це не означає їх визнання. “Вони не повернуться на кордони 2014 року, кордони, які вони мали до того, як Росія зайшла до Криму”, – пояснив він.

Крім того, Трамп подвоїть санкції проти Росії, щоб закінчити війну. За словами Келлогга, санкції, що застосовуються до Росії, “всього лише на трієчку” за шкалою від 1 до 10 за тим, наскільки болючим може бути економічний тиск.

The post Келлогг: Україна обов’язково буде за столом переговорів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини