Вівторок, 22 Липня, 2025

Керівник Сумського ДПС проводить кадрове очищення місцевого «осередку Монако»

Важливі новини

Використали базу «Оберіг» як прикриття: в Одесі посадили фейкових ТЦКшників

В Одесі суд відправив за ґрати організатора та трьох учасників злочинного угруповання, яке діяло під виглядом поліцейських і представників територіальних центрів комплектування. Вони вимагали гроші у чоловіків призовного віку, обіцяючи «вирішити питання» з мобілізацією. Про це повідомила Одеська обласна прокуратура. Зловмисники діяли нахабно й відкрито: вони вистежували чоловіків на вулицях, перевіряли у них документи та, […]

Україна може втратити союзника в особі Польщі

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Проте останнім часом у відносинах між двома країнами одна напруга, яка може призвести до суттєвого охолодження. Польсько-українські відносини опинилися під загрозою через кілька ключових причин, серед яких розбіжності щодо військової допомоги та історичні події, особливо питання Волинської трагедії.

Так, наприклад, віцепрем’єр-міністр Польщі Кшиштоф Гавковський вважає, що якщо Варшава збиватиме російські ракети і дрони над Україною, це означатиме війну з РФ. На його думку, Володимир Зеленський хоче втягнути Польщу в цю війну.

Крім того, польського чиновника запитали, чи чесно українська влада поводиться щодо Польщі, на що він відповів: «Ні». Він розкритикував Зеленського за його заяви, які «негідні політика, який багато чим зобов’язаний Польщі».

Поряд із цим глава МЗС Польщі Радослав Сікорський звинуватив свого колегу в тому, що він не дотримав своєї обіцянки щодо питання ексгумації жертв Волинської різанини до кінця грудня 2024 року.

Ентоні Блінкен оголосив про $5,55 млрд допомоги Україні

На конференції "Український експорт. Вікно відкривається?", що відбулася в Києві, було порушено критичне питання для вітчизняної промисловості. Олександр Каленков, очільник об'єднання підприємств "Укрметалургпром", наголосив на необхідності проведення термінових переговорів з Європейським Союзом щодо можливого перегляду термінів впровадження механізму транскордонного вуглецевого регулювання (CBAM) для України, зважаючи на форс-мажорні обставини.

Деталі фінансування

Зазначені кошти будуть виділені в рамках закону про додаткові асигнування на безпеку України на 2024 рік. Це означає, що протягом найближчих місяців Україна отримає суттєву військову підтримку у вигляді зброї та військових матеріалів.

Контекст американської допомоги

Раніше повідомлялося, що передбачені для України $6 мільярдів можуть бути втрачені, оскільки крайній термін для їх використання спливає 30 вересня, що є кінцем фінансового року. У зв’язку з цим, Адміністрація президента США провела термінові переговори з Конгресом для того, щоб дозволити використання цих коштів. Як стало відомо пізніше, адміністрації вдалося “врятувати” цю допомогу.

Нові типи озброєння

Крім того, нещодавно було анонсовано, що США мають намір передати Україні авіабомби AGM-154 Joint Standoff Weapon (JSOW). Ці боєприпаси, у разі запуску з великої висоти, можуть мати дальність до 130 км, тоді як при скиданні з малої висоти цей показник зменшується до 22 км. Одним із носіїв JSOW є винищувач F-16, що підвищує можливості України у веденні бойових дій.

ЄС планує створити фонд на 100 мільярдів євро для підтримки України

Європейський Союз розглядає можливість створення спеціального фонду обсягом 100 мільярдів євро для довгострокової фінансової підтримки України. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела в інституціях ЄС. Новий фонд планують включити до семирічного бюджету Євросоюзу. Його презентація очікується вже в липні 2025 року, а старт фінансування передбачається на 2028 рік. За попередніми даними, кошти будуть […]

Мер Ірпеня Олександр Маркушин під підозрою у виведенні 17 млн грн з бюджету

Міський голова Ірпеня Олександр Маркушин став фігурантом кримінального провадження щодо ймовірного виведення з бюджету понад 17 млн грн через зарплатні схеми. Про це повідомляє видання Mistoinform із посиланням на власні джерела. Протягом 2022-2024 років Маркушин організував схему, за якою працівникам виконкому нараховувалися завищені зарплати, частину з яких потім готівкою передавали меру та довіреним йому особам. […]

The post Мер Ірпеня Олександр Маркушин під підозрою у виведенні 17 млн грн з бюджету first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Затримання Миколи Оленича — ще один епізод у процесі масштабного очищення Головного управління ДПС у Сумській області. Цей кейс став логічним продовженням антикорупційних дій правоохоронців та внутрішніх рішень керівництва, спрямованих на знищення тіньових схем у податковій.

За останні місяці орган залишили або були затримані одразу кілька ключових фігурантів гучних справ:

  • Олена Хотенко

  • Олександр Артем’єв

  • Артем Снєжко

  • Микола Оленич

Найбільш показовою стала ситуація з Оленою Хотенко. Після тривалого процесу затягування рішення, 31 березня очільниця ДПС у Сумській області Наталія Кіяшко підписала наказ про її звільнення. При цьому інтерес правоохоронців до її діяльності зберігається.

Олександр Артем’єв, на відміну від інших, подав заяву про звільнення самостійно, щоправда, не без тиску з боку. Того ж дня без чіткого юридичного обґрунтування було звільнено Артема Снєжка. Через слабкі формальні підстави не виключене його поновлення через суд. Утім, паралельно тривають ініціативи щодо вилучення у державу майна, записаного на близьких родичів.

Щодо Миколи Оленича — колишнього заступника Снєжка, затриманого за вимагання хабаря у підприємця, справа лише набирає обертів. Його офіційне звільнення ще попереду, але він уже в центрі антикорупційної уваги.

Водночас частина фігурантів гучних розслідувань залишається в управлінні:

  • Світлана Краснюкова — пов’язана з Хотенко, відповідає за підписи у сфері ПДВ

  • Людмила Дядченко — займається аудитами та перевірками

  • Оксана Маслова — відповідає за напрям ризиків

  • Ірина Семерня — має зв’язки з низкою ключових посадовців, активна учасниця судових процесів

Експерти зазначають, що Наталія Кіяшко, яка залишається на посаді керівника ГУ ДПС, отримала мандат на повне очищення «сумського осередку Монако». Частина кроків вже реалізована, однак ключові фігури досі перебувають у системі.

Чи буде завершено очищення управління найближчим часом — питання, на яке відповідь можуть дати лише подальші дії ДБР, СБУ та політична воля керівництва.

Останні новини