Середа, 23 Липня, 2025

Контррозвідка затримала священника, який зливав інформацію про ЗСУ окупантам

Важливі новини

На Одещині жінку підозрюють у вбивстві дев’ятимісячної доньки через нервовий зрив

Уранці 3 травня в одному з населених пунктів Яськівської громади на Одещині сталася трагедія — 43-річна жінка звернулася до правоохоронців із повідомленням про раптову смерть своєї дев’ятимісячної доньки. На перший погляд — нещасний випадок. Але вже під час початкових слідчих дій поліція виявила обставини, що можуть свідчити про тяжкий злочин. Правоохоронці зафіксували ознаки тілесних ушкоджень […]

Росія завдала масованого удару по Дніпру використавши нову ракету

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

За даними Повітряних сил ЗСУ, ворог використав різні види озброєння:

Підрозділи зенітних ракетних військ знищили більшу частину загрози, продемонструвавши високий рівень захисту неба над Україною.

На щастя, повідомлення про жертв чи постраждалих поки що не надходили. Попри це, у Повітряних силах вкотре наголосили на важливості негайного реагування на сигнали повітряної тривоги.

Також українців закликали відповідально ставитися до поширення інформації, пов’язаної з бойовою роботою ЗСУ. Це важливий елемент інформаційної безпеки держави.

Ця атака є черговою спробою росії залякати українців і завдати шкоди критичній інфраструктурі в умовах наближення зими. У той час як Україна демонструє неймовірну стійкість, підтримка міжнародної спільноти та посилення систем ППО залишаються ключовими для захисту мирного населення.

США продовжують надавати інформацію розвідки для оборони України

Вашингтон скоротив обмін розвідувальною інформацією з Україною, яка могла б бути використана для завдання ударів по російських цілях. Водночас, як повідомляє CNN, США продовжують передавати дані, які допомагають Києву захищати свої позиції та інфраструктуру. Американські військові чиновники пояснили журналістам, що скорочення обміну інформацією пов’язане із небажанням США брати активну участь у бойових діях проти Росії. […]

The post США продовжують надавати інформацію розвідки для оборони України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Ставлення Трампа до України: очікування від його можливої перемоги на виборах президента

В останньому різдвяному привітанні до американців Дональд Трамп висловив свої побажання опонентам, яких він назвав бандитами, та закликав їх "гнити в пеклі разом із їхньою Росією/Україною". Ці слова викликали серйозні турбулентності в Україні, оскільки обрання Трампа наступним президентом може мати важливі наслідки для країни.

Зважаючи на складність ситуації, Україну обурює брак допомоги від США, яка має важливе значення для безпеки країни. Обрання лояльного до Трампа спікера у Палаті представників, Майка Джонсона, у 2023 році, стало перешкодою для надання Києву необхідної допомоги.

Існують побоювання, що Трамп може продовжувати блокувати допомогу Україні з політичних міркувань. Його минулі дії, як от призупинення військової допомоги в обмін на розслідування діяльності сина Байдена, свідчать про таку можливість.

З приходом нового президента США на вибори 5 листопада 2024 року, Україні слід уважно стежити за політичними змінами та готуватися до можливих наслідків для своєї безпеки та стабільності.

Розглядаючи політичну обстановку в Сполучених Штатах, слід відзначити величезну популярність Дональда Трампа серед республіканців – понад 77% підтримки в межах партії. Це призвело до того, що більшість конгресменів вважають своє політичне майбутнє нерозривно пов'язаним з його фігурою, і тому не ризикують критикувати експрезидента чи ставити під сумнів його дії. Це має безпосереднє відношення до відтермінування голосування за допомогу Україні.

Однак історія відносин Трампа з Україною досить непередбачувана, як і сам політик. У літі 2016 року стало відомо про кібератаку на Національний комітет демократичної партії США. Хакерам вдалося викрасти електронні листування провідних членів партії, а також можливий компромат на Трампа. Хоча розвідка звинуватила Росію у втручанні в американські вибори, Трамп і його адвокат Руді Джуліані пропонували версію про український слід у цій справі. Важливо зазначити, що саме під час президентства Трампа Сполучені Штати вперше схвалили надання Україні летальної зброї, знявши попередні обмеження, що діяли за попередньої адміністрації.

У 2018 році до України вперше прибули протитанкові ракетні комплекси Javelin. Це важливий крок для країни, оскільки до цього часу США надавали лише нелетальну допомогу, а також транспортні засоби. Саме Дональд Трамп виділив Україні ці озброєння, порівнюючи свою діяльність з попередником, обвинувачуючи обамівську адміністрацію в наданні тільки "подушок і ковдр".

Проте, найяскравіше можливі відносини між Трампом та Україною ілюструє головний політичний скандал 2019 року – імпічмент Дональда Трампа. Замороження виділення допомоги Україні призвело до розслідування та імпічменту, оскільки демократи підозрювали Трампа у тиску на президента Зеленського. Під час розслідування зазначалася телефонна розмова між Трампом та Зеленським, під час якої Трамп закликав українського президента "розібратися" у справі Гантера Байдена.

Хоча імпічмент Трампа не був оголошений через відсутність голосів у Сенаті, наслідком цього стало погіршення відносин між Україною та Трампом. Після цього інциденту Трамп висловлював сумніви у тому, що Росія напала б на Україну, якби він був президентом, та пропонував швидко завершити війну, організувавши переговори між Путіним та Зеленським.

Проте колишній радник Трампа з національної безпеки Джон Болтон вважає, що ці заяви вказують на бажання Трампа змусити Україну до капітуляції перед Росією.

Президент України, Володимир Зеленський, відреагував на заяву експрезидента США, Дональда Трампа, щодо можливості завершити війну Росії проти України за одну добу, назвавши ці твердження небезпечними. Зеленський запросив Трампа відвідати Україну та висловив бажання пояснити йому, що вирішення війни не є таким простим завданням, яке можна виконати за одну добу. Такі заяви Зеленського викликали обурення, особливо в контексті можливого візиту Трампа до України.

Відповідь Трампа на ці пропозиції також викликала зацікавленість. Він висловив повагу до Зеленського, але зазначив, що візит за президентства Байдена може створити конфлікт інтересів. Ці заяви Трампа викликали різні реакції, включаючи пропозицію надавати Україні допомогу в кредит або обмін на корисні копалини, запропоновану сенатором Ліндсі Гремом. Деякі українські експерти підтримують цю ідею, але варто розглядати інші аспекти цієї пропозиції.

Також важливо враховувати, що Трамп у своїй політиці демонстрував транзакційний підхід не лише до України, а й до союзників США у НАТО. Це може відображати бажання Трампа вирішувати міжнародні питання через призму бізнесу та торгівлі.

Однак потрібно пам'ятати, що програш України в цьому конфлікті може мати стратегічні наслідки, зокрема змінити баланс сил у світі та зміцнити позиції головних геополітичних опонентів США, таких як Росія та Китай. Тому вирішення конфлікту в Україні має велике значення для міжнародної безпеки та стабільності.

На нещодавньому мітингу в Південній Кароліні політик висловив звинувачення в адресу Джо Байдена щодо його нерішучості у відношенні до Путіна та питання України. За словами Трампа, керівнику Росії "віддадуть усе, що він хоче, включно з Україною". Експрезидент США навіть назвав це "подарунком" для Путіна. Однак важливо зауважити, що непередбачуваність залишається головною рисою Трампа. Тому його остання риторика не здатна негайно переконати українців у тому, що Київ не стане "подарунком" для Кремлю, якщо Трамп знову стане президентом. Українці залишаються обережними і не переконані, що американська політика під Трампом буде сприяти їхнім інтересам та безпеці.

У статті розглянуто різноманітні аспекти відносин між Україною та екс-президентом США Дональдом Трампом. Аналізуючи його заяви та дії, можна зрозуміти, що під Трампом Україна виявилася в складній ситуації, зокрема, через нерішучість американського лідера щодо питання війни з Росією. Тривала невизначеність стосовно надання допомоги Україні під Трампом створювала невпевненість щодо майбутньої підтримки з боку Сполучених Штатів. Наприкінці статті зазначено, що українське суспільство залишається обережним щодо можливого повернення Трампа на посаду президента і має сумніви стосовно сприятливої для них американської політики під його керівництвом.

Одеська ОВА перейменувала вулиці, не забула про родичів та друзів

Процес перейменування викликав значний резонанс у суспільстві та привернув увагу громадськості й засобів масової інформації. Особливий інтерес викликали повідомлення про те, що серед нових назв могли з'явитися імена, пов'язані з високопосадовцями.

Серед вулиць, які змінили назви, є й ті, які були названі на честь уродженців Одеси. Зокрема, перейменовано вулиці письменників-сатириків, авторів романів «12 стільців» і «Золоте теля» Ільфа і Петрова, вулицю Ісаака Бабеля, письменника, який народився в Одесі і написав цикл «Одеські оповідання». Також перейменовано і бульвар Жванецького, письменника-сатирика, який народився в Одесі.

Коментуючи запитання щодо причин перейменування вулиці Жванецького, заступниця глави департаменту культури Одеської ОДА Ярослава Рєзнікова заявила, що 2019 року сатирик отримав у Москві від президента Росії Володимира Путіна орден «За заслуги» 3 ступеня.

Водночас цікаво, що одну з вулиць в Одесі – вулицю Герцена – буде перейменовано на честь матері Ярослави Рєзнікової – публіцистки і поетеси Галини Могильницької. А пам’ять про друга їхньої сім’ї – українського дисидента Ніну Строкату-Караванську, співзасновницю Української Гельсінської групи, увічнили під час перейменування вулиці Буніна.

Батько Рєзнікової, поет Олекса Резніков товаришував із Ніною Строкатою.

На Донеччині Служба безпеки України викрила чергового агента ФСБ — ним виявився 58-річний протоієрей Покровського вікаріатства так званої Московської церкви в Україні. За даними СБУ, він шпигував на користь російських спецслужб, передаючи ворогу розвіддані про позиції українських військ.

Священнослужителя завербували через його доньку, яка проживає в Росії. Вона ще раніше зверталася до Путіна з проханням надати російське громадянство своїй матері та сестрі з України. Після цього на клірика вийшов представник ФСБ, який пообіцяв “евакуацію” всієї родини до РФ в обмін на співпрацю.

Протоієрей погодився. За даними слідства, він почав активно збирати і передавати ворогу координати запасних командних пунктів, укріплених районів і логістичних хабів ЗСУ у Волноваському районі.

Саме за цими координатами росіяни готували удари високоточною зброєю: авіабомбами, ракетами та артилерією. Проте українська контррозвідка вчасно викрила і знешкодила агента. У нього вилучили мобільний телефон із доказами співпраці з окупантами.

Наразі затриманому повідомлено про підозру в державній зраді в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). Він перебуває під вартою. Якщо провину буде доведено — йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Останні новини