Середа, 23 Липня, 2025

Кремль вимагає визнання окупації та демілітаризованої зони в Україні

Важливі новини

“Кабінет Міністрів розглядає новий підхід до звільнення від мобілізації за рівнем заробітної плати”, – заявляє народний депутат Гончаренко.

Уряд розглядає план виключити осіб з високими заробітними платами з обов'язкової мобілізації до армії. За словами народного депутата Олексія Гончаренка, це означає, що деякі категорії працівників будуть звільнені від призову у збройні сили.

Законопроект передбачає закріплення заборони на мобілізацію працівників з певних секторів бізнесу. Крім того, згідно з Гончаренком, особи, які мають дохід від 35 тисяч гривень або більше, щомісячно сплачують податок на доходи фізичних осіб у розмірі не менше 6,3 тисяч гривень та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі не менше 7,7 тисяч гривень, також отримають відстрочку від мобілізації.

У цю категорію також входять іТ-спеціалісти, зокрема резиденти Дія сіті, якщо вони регулярно сплачують податок на доходи фізичних осіб у розмірі не менше 6,3 тисяч гривень.

"Таке рішення вже обговорювалося з Офісом Президента місяць тому, але тоді його відхилили, особливо через критику статті про мінімальний дохід у 35 000 гривень. Такий підхід можна вважати соціальним дарвінізмом. За такою логікою: чиновники та заможні люди не мають ризикувати життям", – підкреслив народний депутат.

У висновку можна зазначити, що уряд розглядає план виключення осіб з високими заробітними платами з обов'язкової мобілізації до армії. Цей крок передбачає надання відстрочки від мобілізації особам, які мають стабільний дохід на рівні 35 тисяч гривень і більше щомісячно, а також регулярно сплачують відповідні податки та внески. Однак такий підхід викликає обгрунтовану критику з точки зору соціальної справедливості та рівності перед законом, що потребує подальшого обговорення та уточнень.

Незаконне збагачення на 3,3 млн грн: ВАКС ухвалив рішення про конфіскацію

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив рішення про конфіскацію квартири та автомобіля, якими користувався начальник відділу контролю за обігом зброї поліції Києва Юрій Нерух. Суд визнав ці активи необґрунтованими, оскільки вони були оформлені на дружину посадовця, яка не мала офіційних доходів, а їхня вартість у документах була свідомо занижена. Про це повідомляє Центр протидії корупції. Колегія суддів визнала […]

The post Незаконне збагачення на 3,3 млн грн: ВАКС ухвалив рішення про конфіскацію first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Зниження кількості новонароджених в Україні: статистика за останній тиждень

Протягом останнього тижня в Україні зареєстрували 2974 новонароджених, що на 386 менше порівняно з попереднім тижнем. Серед них 1525 хлопчиків і 1449 дівчаток. Це повідомлення опублікувало Міністерство юстиції України. Як зазначають в Міністерстві юстиції, порівняно з попереднім тижнем, кількість новонароджених зменшилася. Якщо з 8 по 15 березня в Україні офіційно зареєстрували народження 3360 дітей, то […]

The post Зниження кількості новонароджених в Україні: статистика за останній тиждень first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У Казані атаковано стратегічний завод ВПК

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

росіяни пишуть про влучання БПЛА в промисловий об‘єкт в казані. Нагадаю, що в місті існує Казанський пороховий завод, який є одним із ключових підприємств російського військово-промислового комплексу, що спеціалізується на виробництві вибухових речовин, ракетних палив та інших компонентів, критично важливих для армії рф. Цей завод виконує функцію забезпечення російських збройних сил боєприпасами та матеріалами, необхідними для виготовлення ракет різних класів і призначень, включаючи ракети “Калібр”, “Іскандер” та ін. Загалом, Казанський пороховий завод є одним із “хребтів” російського ВПК, без якого серійне виробництво боєприпасів було б неможливим

Пресслужба глави Татарстану Мініханова повідомила щодо казані, що, за оперативною інформацією, усього зафіксовано 8 прильотів, з них на промпідприємство один, один над річкою, 6 – на житловий масив.

Як пише Baza, дрони намагалися збити навіть з автоматів.

У міноборони росії стверджують щодо казані, що 21 грудня вранці БПЛА застосовувалися у три хвилі з різних напрямків. Три безпілотні літальні апарати були нібито знищені черговими засобами ППО, ще три БПЛА пригнічені засобами РЕБ.

ASTRA повідомляє, що аеропорт казані тимчасово призупинив прийом та відправлення рейсів. Аналогічні заходи було введено в аеропорту іжевська, де оголошено план “Килим”.

Перемога, якої прагне Україна, на Заході «вважається недосяжною»

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Про це пише CNN з посиланням на експерта Рима Монтаза з Фонду Карнегі .

Він вважає, що існує «зростаючий, тихий консенсус щодо того, що переговори, які спричинять прийняття хоча б тимчасової втрати суверенітету над територіями, є єдиним способом покласти край цій війні».

«Київ перебуває в одній із найслабших позицій із лютого 2022 року», вважає експерт. Але вказує, що перспектива переговорів, підсумком яких буде фактична втрата територій, «є політичним мінним полем» для Зеленського.

Видання припускає, що за будь-якої конфігурації лінії фронту Москва зажадає гарантій нейтралітету України «або, принаймні, призупинення на невизначений термін її прагнення вступити в НАТО».

Зеленський же «не зможе цього проковтнути без гарантій майбутньої безпеки України», описує CNN одне з основних протиріч гіпотетичних переговорів.

Мирне врегулювання війни в Україні до 2026 року неможливе через жорстку позицію Росії, яку вона висуває на переговорах. Про це повідомляє Washington Post, посилаючись на дані європейської розвідки.

За інформацією видання, аналітичний центр, тісно пов’язаний з П’ятою службою ФСБ (відповідає за операції в Україні), підготував документ із потенційними умовами Кремля за тиждень до переговорів між Росією та США в Ер-Ріяді 18 лютого.

У цьому документі плани Дональда Трампа досягти миру за 100 днів назвали нереалістичними, а переговорний процес – таким, що затягнеться як мінімум до 2026 року.

Які вимоги Кремля?

Росія вимагає:

  • Визнання її суверенітету над окупованими територіями України.
  • Створення буферної зони на північному сході України – на кордоні з Брянською та Бєлгородською областями.
  • Формування демілітаризованої зони в південних регіонах України, включаючи Одеську область.
  • Відмову України від вступу в НАТО та можливість участі проросійських партій у виборах.

У документі також зазначається, що «київський режим не може бути змінений зсередини країни, а потребує повного демонтажу».

Крім того, Росія категорично проти будь-яких миротворчих сил, адже вважає, що вони будуть діяти під «західним впливом».

Що пропонує Росія США?

РФ розглядає можливість торгівлі корисними копалинами, зокрема на окупованих територіях, як спосіб зміцнити свої позиції в переговорах. Кремль також наполягає на тому, щоб:

  • США припинили постачати зброю Україні,
  • Росія зупинила військові поставки країнам, які є «недружніми» до США.

При цьому Кремль відкидає ідею послаблення санкцій у відповідь на поступки, вважаючи, що це не принесе йому достатньої вигоди.

Перспективи переговорів

Згідно з інформацією європейської розвідки, Росія працює над тим, щоб ослабити позиції США в переговорах, використовуючи внутрішню політичну напругу у Вашингтоні. Кремль також робить ставку на те, що в майбутньому може укласти вигіднішу угоду, якщо бойові дії тимчасово припиняться, а Україна ослабне.

Отже, мирне врегулювання найближчим часом виглядає малоймовірним, адже Москва висуває ультимативні вимоги, які суперечать інтересам України та її союзників.

The post Кремль вимагає визнання окупації та демілітаризованої зони в Україні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини