Вівторок, 22 Липня, 2025

Крім Комарницького, до розкрадання на будівництві Подільського мосту може бути причетний Поворозник

Важливі новини

Необхідність отримання військово-облікового документа в Україні для військовозобов’язаних

Без військово-облікового документа можуть виникнути непередбачені складнощі для кожного військовозобов'язаного під час подорожі за кордон чи спроби отримати консульські послуги за межами країни. Народний депутат України, Юрій Камельчук, наголосив на важливості цього аспекту, зазначаючи, що як представник української делегації в ПАРЄ, він виступатиме за збереження прав громадян, в тому числі й у сфері консульських послуг. Він зауважив, що навіть у разі оновлення даних у консульстві, необхідність отримання військово-облікового документа в Україні лишається невід'ємною, оскільки його відсутність може призвести до серйозних проблем. Депутат відзначив, що можливим варіантом може бути розробка консульськими установами документації для отримання військово-облікового документа за кордоном, але відсутність такої можливості може призвести до небажаного явища відтоку громадян за кордон, які відмовляться від громадянства через недоступність консульських послуг.

Отримання військово-облікового документа є невід'ємною частиною військового зобов'язання в Україні.Відсутність цього документа може стати причиною складнощів під час перетину кордону та отримання консульських послуг за межами країни.Необхідність у військово-обліковому документі підкреслив народний депутат Юрій Камельчук, підкресливши важливість збереження прав громадян, включаючи права на консульські послуги.У разі відсутності можливості отримання цього документа за кордоном може виникнути ризик відтоку громадян за межі країни через обмежений доступ до консульських послуг.

Корупційна схема в АТ «Івченко-Прогрес»: Як державні кошти потрапили до кишень аферистів

Керівництво запорізького державного акціонерного товариства (АТ) «Івченко-Прогрес», разом із представниками приватних компаній, стало фігурантом великого корупційного скандалу. Слідство встановило, що через схему фіктивних закупівель було привласнено державні кошти на суму понад 120 мільйонів гривень. Усі ці витрати потрапили на рахунки компаній, які не мали жодного відношення до виробництва, а лише створювали видимість діяльності, отримуючи бюджетні […]

The post Корупційна схема в АТ «Івченко-Прогрес»: Як державні кошти потрапили до кишень аферистів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Долар стрімко дорожчає, але Нацбанк не втручається в ситуацію

Національний банк України залишається в стані пасивності на валютному ринку, незважаючи на стрімке зростання вартості долара, яке триває вже протягом минулого тижня. Курс американської валюти продовжує активно зростати, і сьогодні, за даними на 27 травня, він перевищив рекордну позначку у 40 гривень за долар. Навіть при такому значному зростанні ціни на долар, Нацбанк утримується від втручання, що може викликати певну тривогу серед інвесторів та учасників ринку. Ця ситуація вимагає уважного аналізу та обережного підходу до подальших кроків управління валютним курсом для збереження стабільності на фінансовому ринку. Відтак, Національний банк продовжує стежити за розвитком подій, але поки не вживає активних заходів щодо впливу на курс валют.

Максимальний курс пропозиції, так звані «хотілки», досягав 40,40 грн/$. На цьому рівні не було реальних угод, але він на ділі доводив девальваційні настрої. Але Нацбанк не намагався їх гасити або взагалі якось впливати.

«Мабуть, девальвація гривні вкладається в плани і завдання НБУ, він її не зупиняє. Хоча всі пам’ятають, що Нацбанк – головний продавець долара на міжбанку, саме він задає там тон і визначає курс. Значить 40,33 грн/$ зараз влаштовує регулятора. Ще минулого понеділка ми мали на Bloomberg 39,67 грн/$, а зараз 40,33 грн/$ – це 1,7% девальвації гривні за тиждень. З таким темпом ми можемо мати на міжбанку 41 вже наступного понеділка, і можемо навіть перевиконати план уряду на цей рік – усі пам’ятають, що до держбюджету 2024-го закладено курс 40,7 грн/$. А висновок тільки один – значить так потрібно Нацбанку та уряду. Ймовірна причина – гостра нестача коштів у бюджеті, яку визнає влада офіційно. Що нижчий курс гривні, то більше надходжень від податків, які номінують у валюті, і то більше гривні виходить від продажу західної фінансової допомоги, що надходить”, – сказав голова правління одного з банків.

За підсумками дня НБУ підняв свій офіційний курс із 40,1153 грн/$ до 40,3012 грн/$

На чорному ринку курс продажу долара в понеділок піднявся з 40,50 грн/$ до 40,57 грн/$, а купівлі – з 40,10 грн/$ до 40,38 грн/$.

У банків максимальна ціна готівкового продажу підскочила на 15 копійок і досягла 40,75 грн/$ – її ставив МетаБанк, а середній діапазон був у межах 40,40-40,70 грн/$. Викуп американської валюти в банківських касах проходив у коридорі 39,0-40,40 грн/$.

Найбільші роздрібні держструктури Приватбанк і Ощадбанк ставили готівкову купівлю/продаж у рамках 39,90-40,50 грн/$ і 40,10-40,60 грн/$, відповідно.

Карткові курси сьогодні пробили 41-рівень. Акордбанк ставив продаж на картах на 41,15 грн/$ – це максимум, а мінімум був в Укрексімбанку на 40,25 грн/$. Купівля тут була в діапазоні 39,50-40,55 грн/$.

Середня вартість продажу долара на поточні рахунки фізосіб у рамках обмеження 50 тисяч гривень на місяць становила 40,47 грн/$. Максимальний цінник (з урахуванням супутніх комісій) досяг 41,32 грн/$, його ставив Банк Авангард, а мінімальний був на 40,40 грн/$ (Ідея Банк, ТАСкомбанк).

Експортні обмеження для України: що міняється в торгівельних зв’язках з Польщею

Польща і Україна знаходяться в стані напружених переговорів щодо введення "дуже великих" обмежень на ввезення українського продовольства. Заступник міністра сільського господарства Польщі, Міхал Колодзейчак, у інтерв'ю RMF FM висловив своє незадоволення тим, що Київ затягує ці переговори. Він навіть визначив себе як "першого ворога" для української сторони на цих переговорах, хоча сам не брав участі в них.

Колодзейчак вважає, що Україна повинна швидше виконувати вимоги Польщі, і навіть рекомендує міністру сільського господарства України, Миколі Секерському, негайно вводити обмеження на ввезення деяких продуктів, які, на його думку, продовжують надходити до Польщі. Колодзейчак також підтримує ідею введення щонайменше 8% ПДВ на продукти харчування, імпортовані з України, в Європейський Союз.

У контексті цих напруг, Колодзейчак заявив про своє намірення посилити контроль на кордоні з Україною, стверджуючи, що "кордон буде більш щільним, ніж будь-коли раніше". Це висловлення приходить у зв'язку з протестами польських фермерів, які планують перекрити дороги по всій країні у зв'язку зі спірними питаннями торгівлі.

У підсумку, стаття відображає напружену ситуацію у торговельних відносинах між Україною та Польщею, пов'язану з можливим введенням обмежень на ввезення українського продовольства. Вимоги Польщі щодо цього питання стикаються з опозицією з боку української сторони, що може призвести до подальшого загострення ситуації.

Необхідно враховувати, що такі конфлікти в торгівлі можуть негативно вплинути на економічні відносини між країнами та загальний стан їхніх взаємовідносин. Однак вирішення конфлікту потребує компромісного підходу та взаєморозуміння між сторонами для забезпечення стабільності та розвитку усіх галузей співпраці.

Український військовий паблік Deep State повідомляє про нові російські просування на фронті

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я України повідомило про проведення перевірок та скасування рішень про встановлення інвалідності для 74 військовозобов'язаних осіб, які проходили експертизу в Хмельницькій медико-соціальній експертній комісії (МСЕК). Ця інформація була надана у відповідь на запит Українських Новин.

По-перше, на Селидівській ділянці. Росіяни просунулися на схід від міста, увійшовши на його східні околиці.

При цьому українські військові повідомляють, що росіяни увійшли також у північну частину Селидового. Як пише боєць із позивним «Мучной», з цього боку тривають бої в промзоні.

Також раніше військові заявляли, що росіяни вже вийшли на околиці Вишневого на захід від Селидового, що на карті Deep State поки не відображено. Такий вихід загрожує оточенням міста, оскільки з Вишневого траса Селидове-Покровськ, якою постачається гарнізон ЗСУ, знаходиться вже в зоні прямої видимості.

По-друге, паблік показав великі просування РФ на захід від Цукуриного (у район Новодмитрівки), а також на схід від Курахового, де зменшилося вклинення ЗСУ в російські позиції (район Зоряного).

За даними українських військових, на тому ж виступі бої йдуть уже в центрі міста Гірник (карта DS цього не підтверджує).

Південніше у росіян двокілометрове просування з боку захопленого Вугледара в бік Богоявленки.

Північніше, на Лиманському напрямку, був великий зрив фронту в районі Невського. РФ просунулася на ділянці довжиною до шести кілометрів і глибиною до чотирьох, захопивши Новосадове і вийшовши на берег річки Жеребець. Судячи з усього, триватимуть спроби витіснити ЗСУ з лівого берега річки і переправитися на правий.

Під Куп’янськом Deep State заявив, що росіяни захопили більшу частину села Кругляківка на лівому березі річки Оскіл.

Як повідомляють наші джерела в КМДА, крім людей Дениса Комарницького до розкрадання коштів на будівництві Подільсько-Воскресенського мосту має пряме відношення Микола Поворозник.

Нагадаємо, СБУ та БЕБ задокументували нові факти розкрадань з бюджету міста Києва при будівництві Подільського мосту через Дніпро. За матеріалами справи, фігуранти привласнили щонайменше 153 млн. грн.

За інформацією наших джерел, до розкрадання були причетні люди Дениса Комарницького – колишній керівник КП “Дирекція будівництва шляхо-транспортних споруд м. Києва” Максим Калінін та колишній заступник Віталія Кличка Олександр Спасибко.

У 2018 році на будівництво Подільського мосту в якості інвесторів мали зайти німці. У 2017 році вони порахували, що на добудову мосту необхідно 10 млрд гривень і готові були їх виділити.

Тим часом Денис Комарницький та Олександр Спасибко прийшли до Миколи Поворозника і за 3% відкату від вартості проекту вмовили його виділити гроші з бюджету і пролобіювали відповідний тендер в адміністрації.

Саме Микола Поворозник став основою схеми дерибану на Подільсько-Воскресенському мосту за 3% відкату.

Таким чином, у 2018 році було виділено 1,2 мільярда гривень і Микола Поворозник отримав свої 3% відкату. Правда серед “партнерів” не обійшлось без конфлікту – під час будівництва не були освоєні всі кошти, а Поворозник розраховував “на всю суму відкату”. Уже тоді Микола Поворозник став “тіньовим фінансистом” міста, який “посадив на зарплату поліцію, прокуратуру і суддів”.

Водночас, СБУ та БЕБ, йдучи по сліду Комарницького “не помічають” участі у розкраданні столичного бюджету Миколою Поворозником. Така ситуація також може бути пов’язана з нещодавньою відставкою секретаря Київської міської ради  Володимира Бондаренка, що збільшило вплив Поворозника.

Останні новини