Понеділок, 14 Липня, 2025

Купівля нерухомості в Україні: хто і на що готовий витратити гроші

Важливі новини

ГУР повідомляє про знищення двох російських вертольотів біля берегів Криму в ніч на 31 грудня

Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що в ніч на 31 грудня морські дрони успішно атакували два російських вертольоти біля берегів Криму. Це сталося в результаті проведеної операції, деталі якої були розкриті після початкової інформації, що додала про знищення одного вертольота. Нагадаємо, удари по вертольотах стали завдавати українські морські дрони «Магура», на які навчилися […]

The post ГУР повідомляє про знищення двох російських вертольотів біля берегів Криму в ніч на 31 грудня first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Важка зима стане викликом для українців під час війни

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

«Настануть холодні дні і темрява, і з цим може відбутися зміна у ставленні українців до війни», – пише WP.

Про те саме сказав газеті високопоставлений український чиновник.

«Цієї зими ми можемо потрапити в глибокі-глибокі неприємності», – вважає чиновник.

На його думку, цієї зими люди можуть стати «виснаженими, пригніченими і злими». Зрештою, це може вплинути на моральний дух суспільства.

«Мій найбільший страх полягає в тому, що, коли люди пройдуть через таку зиму, не залишиться жодного способу знайти консенсус серед населення», – сказав він.

WP зазначає, що, незважаючи на всі заходи, яких вживає Україна і партнери, основна частина виробництва енергії України цієї зими, як і раніше, буде зосереджена на великих електростанціях, що дає змогу Росії завдати максимальної шкоди ракетними ударами, як це вже було минулого місяця.

Проти керівництва банку “Фінанси та Кредит” завершено розслідування

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Схема працювала завдяки лояльним високопосадовцям банку, які безпідставно збільшували кредитні ліміти для підконтрольних акціонеру компаній. Лише один з таких епізодів завдав банку збитків на суму понад 608 мільйонів гривень. Для маскування своїх дій учасники злочинної організації укладали додаткові угоди до основних кредитних договорів, збільшуючи ліміти без забезпечення банку ліквідними заставами.

Фігурантів справи звинувачують за статтями 255 та 191 Кримінального кодексу України, що передбачають участь у злочинній організації та розтрату чужого майна в особливо великих розмірах. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна та забороною обіймати певні посади до трьох років.

Наразі триває ознайомлення сторони захисту з матеріалами справи, після чого її передадуть до суду. Варто зазначити, що в минулому році вже була порушена справа проти одного з колишніх заступників голови правління банку, якого підозрюють у виведенні понад 560 мільйонів гривень на користь власника.

У Львові чоловік намагався «купити» інвалідність — суд призначив 18,7 тис. грн штрафу

Франківський районний суд Львова виніс вирок Назару Яремі, який намагався за хабар відновити третю групу інвалідності через посередників. За спробу підкупу працівників медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) чоловіка оштрафували на 18,7 тисячі гривень. Як встановило слідство, у липні 2024 року у Франківській міжрайонній МСЕК Львівського обласного центру медико-соціальної експертизи було налагоджено корупційну схему. Її організаторами стали […]

Анатолій Тимощук виграв суд проти УАФ і повернув свої титули

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Як повідомляє українське видання «Трибуна», Спортивний арбітражний суд (CAS) у Лозанні задовольнив апеляцію колишнього футболіста Анатолія Тимощука на рішення дисциплінарного комітету УАФ.

45-річний тренер пітерського «Зеніту» вимагав зняти з нього санкції, які було накладено через продовження його роботи в РФ.

УАФ у березні 2022 року позбавила його всіх титулів, тренерської ліцензії та довічно вилучила з офіційного реєстру збірних.

Тимощук 2023 року подав апеляцію в CAS, слухання справи почалося у квітні 2024 року. Наразі суд скасував рішення українських футбольних інстанцій.

Своє рішення CAS аргументував тим, що в період від початку повномасштабного вторгнення до 11 березня 2022 року Тимощук не вчинив жодних дій, через які б до нього треба було прийняти такі дисциплінарні санкції.

Рішення CAS прокоментували в УАФ.

«УАФ дійсно вже отримала рішення від CAS. На жаль, до цієї справи європейці підійшли максимально формально і підтвердили часткове нерозуміння реалій, у яких ми живемо. Позиція української футбольної спільноти однозначна і не змінювалася ніколи. Таким як Тимощук не місце в українському футболі», – заявили в УАФ.

Тимощук працює асистентом головного тренера в тренерському штабі «Зеніту» з 2017 року.

За даними дослідження порталу OLX Нерухомість, яке презентували 25 червня, 62% українців планують або розглядають купівлю нерухомості. Серед них 21% мають чіткі плани придбати житло, ще 6% схиляються до оренди, а 32% не планують купувати.

Серед потенційних покупців 61% віддають перевагу квартирам, 48% – приватним будинкам, а 13% цікавляться котеджами чи таунхаусами. Більшість (61%) розглядають як новобудови, так і вторинне житло, 24% орієнтуються лише на вторинний ринок, а 14% шукають виключно нове житло.

Половина опитаних заявила, що частота атак Росії значно впливає на їхні плани придбання нерухомості. Ще 31% відчувають частковий вплив, а 19% стверджують, що війна не впливає на їхні рішення.

Найважливішими факторами при виборі житла українці називають:

  • стабільність доходів та економічні прогнози (49%);

  • ситуацію на фронті та безпекові ризики (45%);

  • рівень цін на ринку нерухомості (42%);

  • міжнародну допомогу Україні (9%);

  • інші чинники (7%).

Під час війни ключовими критеріями для вибору житла стали ціна (79%), площа та кількість кімнат (по 74%), район (71%), інфраструктура (69%), поверх (69%), джерела живлення (63%), автономне опалення (61%) та наявність укриття (60%).

Основними мотивами купівлі є зміна житлових умов (47%) та бажання жити окремо (45%). Також 19% хочуть ознайомитись із пропозиціями на майбутнє, 18% інвестують у нерухомість, 8% переїжджають через роботу або навчання, а 7% назвали вплив війни.

Щодо бюджету:

  • 44% готові витратити до $30 тис.;

  • 35% – від $30 до $60 тис.;

  • 17% – від $60 до $150 тис.;

  • 4% – понад $150 тис.

Платити ріелтору готові 37% – 1-2% від вартості угоди, 22% – менше 1%, і 4% взагалі не хочуть платити.

Лише 9% однозначно розглядають покупку в кредит, 59% ще не визначилися. Перевагами кредиту українці називають можливість швидше отримати житло (59%), доступ до пільгових програм (44%) та фіксовані платежі (42%).

Програма «єОселя» цікава для 25% потенційних кредиторів. Річна ставка кредитування до 5% прийнятна для 76%, 18% готові на 6-8%, і лише 6% погоджуються на ставки від 9% і вище.

Останні новини