Середа, 23 Липня, 2025

Ліцеїстка з Житомира з максимальними балами НМТ не отримала жодної пропозиції від українських вищів

Важливі новини

Ексспікер Ради Олександр Мороз поскаржився на недостатність пенсії: “Не можу звести кінці з кінцями”

Соціальні мережі часто стають майданчиком, де члени відомих родин діляться подробицями свого життя. Нещодавно увагу громадськості привернув допис Ольги Гринкевич, доньки відомого львівського підприємця.

“Я живу на пенсію сьогодні. Якби мені діти не допомагали, то я не міг би звести кінці з кінцями. В мене пенсія зараз 21 тисяча. Це великі гроші…” – сказав він.

Він погодився із зауваження Мосейчук, що це великі гроші “для тих, хто отримує 5 тис.”.

“Це страшно великі гроші. Але ж ти не скажеш, коли треба витрачати на бензин, коли мені довелося роками близько 8 тис. витрачати на місяць лише на ліки і подібне. І зараз непросто”, – пояснив він.

Німеччина і США обговорюють передачу Україні ракет Patriot

Берлін і Вашингтон ведуть активні перемовини про передачу Україні систем протиповітряної оборони Patriot та ракет до них. Про це заявив офіційний представник німецького уряду Стефан Корнеліус, повідомляють Bloomberg і The Guardian. Причиною переговорів стало посилення ракетних і дронових атак Росії на українські міста, а також недавнє рішення США тимчасово призупинити передачу частини озброєння Україні. У […]

Чому в Україні неможливі справжні податкові реформи

Кожного разу, коли в Україні лунають розмови про «справедливу податкову систему», суспільство завмирає в очікуванні, а політики — у страху. Податкова реформа — одне з тих питань, яке роками залишається хронічно нерозв’язаним. І головна причина не у браку законопроєктів чи фахівців. Вона — у самому серці системи. У 2018 році президент США Дональд Трамп ввів […]

Європа відкриває дороги: «транспортний безвіз» продовжено ще на рік

Українські автомобільні перевізники продовжать працювати без спеціальних дозволів на вантажні перевезення до країн Європейського Союзу. Так званий “транспортний безвіз” продовжено до 31 грудня 2025 року. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль після перемовин у Брюсселі. «Це вже четверта пролонгація угоди, яка демонструє свою результативність та ефективність. Український експорт дорогами до ЄС зріс на 42%, […]

Україна закликає США та ЄС збільшити підготовку пілотів на літаках F-16

Україна, як ніколи раніше, відчуває потребу в додатковому пілотному контингенті, і на цьому шляху звертається за підтримкою до Сполучених Штатів Америки. Однак, навіть із непереборним бажанням та нагальністю, Україна стикається зі значними перешкодами у здійсненні цієї місії. Обмежений доступ до програми навчання ускладнює можливості країни збільшити свій пілотний склад на необхідний рівень.

Необхідність у поповненні пілотного складу в Україні народжується з величезної відповідальності перед нацією та безпекою країни. Швидкість розвитку сучасної авіаційної технології вимагає постійного оновлення та підвищення кваліфікації пілотів для забезпечення безпеки польотів і ефективного функціонування авіаційної галузі в цілому.

Така ситуація вимагає невідкладних заходів для забезпечення доступу українських пілотів до високоякісних програм навчання, розроблених іноземними партнерами, зокрема, Сполученими Штатами Америки. Співпраця у цьому напрямку може стати ключовим фактором у підвищенні ефективності української авіаційної галузі та підготовці кваліфікованих пілотів, готових виконувати завдання на рівні світових стандартів.

Тому вирішення питання щодо розширення доступу українських пілотів до програм навчання є нагальним завданням для українських та американських влад, які повинні спільними зусиллями знайти оптимальні шляхи вирішення цієї проблеми.

Уряд України офіційно звернувся до Сполучених Штатів з проханням про навчання додаткових пілотів на базі Національної гвардії Морріс у Тусоні, штат Аризона. За інформацією видання Politico, Київ вказує на наявність 30 пілотів, які готові негайно розпочати навчання в США.

Проте, адміністрація президента Джо Байдена повідомила про обмежену кількість місць для навчання у програмі, що базується в Аризоні. Зазначено, що можуть бути прийняті лише 12 пілотів-стажерів одночасно.

Також зазначено, що два інші заклади навчання, що розташовані у Данії та Румунії, також стикаються з аналогічною проблемою обмеження доступних місць для тренувань.

Конгресмени Джим Гаймс та Майк Тернер, які очолюють Комітет з розвідки Палати представників, вжили заходів для підтримки проведення додаткових навчань. Вони спільно з іншими законодавцями написали листа до Пентагону з проханням розглянути цю проблему.

Українські військові отримали відповідь від Вашингтона, в якій зазначено, що окрім обмежених місць у програмі навчання, існують домовленості з іншими країнами щодо тренувань на літаках F-16, які США не можуть порушити.

Однак, як повідомляє видання “Інформатор”, реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов’язаними з цим бюджетними витратами.

“Не треба забувати, що в Україні триває війна, і перебування в багатьох містах, зокрема в Києві, досить небезпечне”, – зазначив її тато в коментарі житомирським ЗМІ.

Дівчина обрала Ягеллонський університет у Кракові, де навчатиметься безплатно, адже в них із татом є карта поляка. Польську вона вчила з дитинства. Вивчатиме молекулярну та клітинну біофізику

“На мій вибір вплинуло й те, що 2022 року під час війни ми з мамою деякий час перебували в Нідерландах, де в старшій школі я обрала природничий профіль. Мене цікавить наукова робота”, – каже дівчина.

Загалом в Україні 7 дітей, які цього року набрали 800 балів. Це означає, що вони не зробили жодної помилки в усіх чотирьох предметах Національного мультипредметного тесту.

Останні новини