Середа, 23 Липня, 2025

Мільйони корупційних коштів у Київраді: нові обшуки і затримання посадовців

Важливі новини

Український телеведучий Андрій Джеджула втретє став батьком

Український телеведучий та шоумен Андрій Джеджула несподівано для фанатів повідомив, що став батьком утретє. Радісну новину він оприлюднив у своєму Instagram, супроводивши її зворушливими світлинами з новонародженою донечкою. Як розповів Джеджула, 22 червня о 12:43 у його родині з’явилася дівчинка, яку назвали Емілією. Відомий шоумен одразу ж поділився фото з малечею, хоча поки що вирішив […]

Верховний Суд відхилив касаційну скаргу Коломойського щодо ПриватБанку

Верховний Суд України відхилив касаційну скаргу Ігоря Коломойського щодо повернення йому ПриватБанку. Це рішення є остаточним і підтверджує законність націоналізації фінустанови у 2016 році. Остаточне рішення суду Як повідомляє Національний банк України (НБУ), Верховний Суд залишив без задоволення позов Коломойського та підтвердив неможливість повернення ПриватБанку колишнім власникам. Таким чином, націоналізація банку, яка відбулася у грудні […]

The post Верховний Суд відхилив касаційну скаргу Коломойського щодо ПриватБанку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

На Одещині відновили ремонт школи в селі Маяки: ціни будматеріалів накрутили за старими традиціями

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Арматура по 60 тисяч гривень за тонну за ринкової ціни на рівні 33 тис. Непластифікована полівінілацетатна дисперсія коштує 292 грн/кг, тоді як різні компанії продають її за ціною від 113 до 175 грн.

Антисколіозні столи з регулюванням висоти замовили по 2 856 грн/шт. Фірма «Луч» продає такі столи на чверть дешевше за 2 034 грн/шт, а «Vital Style» пропонує антисколіозний стіл для «Нової української школи» вдвічі дешевше – за 1 392 грн/шт.

Так, лише на п’яти позиціях із кошторису переплата йде майже на мільйон гривень.

Але крім цього в кошторисі є позиції, які замовник прописав дуже нечітко, щоб йому не дорікали порівнянням із ринковими цінами.

Наприклад, двоповерховий підйомник для людей з обмеженими фізичними можливостями коштуватиме 1,89 млн грн. Його характеристики та габарити невідомі. Це дуже дорого. Нещодавно лікарня в Нікополі за такі гроші замовила ліфт на сім поверхів.

Петро Порошенко “заробив” на донатах мільйони гривень

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

На перший погляд, інвестиції у військові облігації в складні для країни часи є зваженим рішенням, враховуючи той факт, що до цього закликають Міністерство фінансів та Міністерство цифрової трансформації. Та за даними політолога Валентина Гладких, Порошенко вкладає у цінні папери не власні кошти, а гроші своїх благодійних організацій, куди українці донатять на військову допомогу.

Благодійні організації не можуть заробляти гроші на добровільних внесках, а купівля ОВДП за народні пожертви і отримання за це відсотку – це і є – заробляння грошей, що напряму суперечить статутним вимогам фондів.

Водночас, виявляється, що не один, а відразу 3 благодійних фонди збирають народні гроші: це ГО “Солідарна справа громад”, Всеукраїнська благодійна організація “Благодійний фонд Порошенка” та Благодійна організація “Благодійний фонд “РОШЕН””.

Згідно з податковою звітністю ГО “Солідарна справа громад” у 2022 році отримало 152,2 млн грн, а у 23-му – 203,7 млн грн прибутку. “Фонд Порошенка” 203,9 та 357,6 млн грн відповідно. А “Фонд “РОШЕН” – 366, 7 та 516,43 млн грн.

Як писали у грудні 2023 року ЗМІ, Фонд Порошенка та ГО “Солідарна справа громад” впродовж двох років спрямували на потреби військових понад 4 млрд грн. Однак, навіть якщо просумувати загальну суму прибутку усіх трьох фондів впродовж двох років, то вона складатиме близько 1,8 млрд грн.

Першим на операції із ОВДП звернув увагу ще майже рік тому експерт Валентин Гладких. Згідно з підрахунками, майже 156 млн грн у цінних паперах дозволять політику за майже два роки (22 місяці) отримати 32% прибутку, що становить близько 50 млн грн. Щобільше — цей прибуток також не обкладатиметься податком.

“У платіжці зазначено, що купує облігації “Благодійний фонд Порошенка”. Це фонд, куди українці донатять Порошенку на ЗСУ. Це в тому числі гроші українців на мавіки, рації та інші речі для фронту, а не на заробіток Петру Олексійовичу. Але він їх вирішив прокрутити з користю для гаманця”, — писав Гладких у своєму Telegram-каналі.

Згідно зі Статутом “Благодійний фонд Порошенка” має право організовувати збори благодійних пожертв, допомоги, внесків та іншого майна для виконання статутних завдань, а також здійснювати господарську діяльність без мети отримання прибутку.

Водночас п. 6.5. Статуту передбачено, що фонд повинен використовувати благодійні внески юридичних і фізичних осіб тільки згідно з призначенням, обумовленим особою, яка зробила цей внесок. Піарники Порошенка на початку року активно повідомляли, що він не просто “проінвестував 156 млн грн у військові облігації”, а “підставив плече” державі у складні часи.

Усі платежі й придбання цінних паперів фонди Порошенка здійснюють через “Міжнародний інвестиційний банк”. Лише за розрахунково-касове обслуговування зазначеної операції у банку він отримав близько 1,5 млн грн доходу у вигляді комісії. Тобто фактично політик отримує подвійний заробіток завдяки такій схемі.

“Благодійність”, яку Петро Порошенко намагається представити українцям як допомогу державі та Збройним силам, виявляється способом заробітку. Адже благодійні фонди є неприбутковими організаціями, а тому не можуть заробляти кошти, водночас через них Порошенко купує ОВДП, що є інвестицією, отримуючи значний прибуток навіть під час здійснення платежів.

А це вже питання кримінальної відповідальності: згідно з ч.3 ст. 201-2 Кримінального кодексу України, використання благодійних пожертв з метою отримання прибутку під час воєнного стану караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з конфіскацією майна.

Тимур Ткаченко вийшов із наглядової ради «Укрпошти»

Начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко офіційно залишив склад наглядової ради АТ «Укрпошта». Про своє рішення він повідомив 1 червня на своїй сторінці у Facebook, пояснивши це необхідністю повністю сконцентруватися на керівництві столицею в умовах воєнного стану. «Наразі мій шлях на посаді члена наглядової ради “Укрпошти” завершився. Я повністю зосереджений на роботі для Києва […]

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) спільно з Національним антикорупційним бюро України (НАБУ) продовжують розслідування великої корупційної схеми, пов’язаної з Київською міською радою. В рамках цієї справи правоохоронці виявили мільйони доларів, які були отримані злочинним шляхом через махінації з бюджетними коштами.

За даними слідства, у банківських скриньках фігурантів справи було знайдено понад 6,4 мільйона доларів США, 630 тисяч євро та 800 тисяч гривень. Гроші, ймовірно, були отримані незаконним шляхом унаслідок махінацій із міською землею.

Корупційна схема у Київраді: антикорупційні органи виявили понад $6 млн незаконних коштів (фото)

Фото: Спеціалізована антикорупційна прокуратура

Корупційна схема у Київраді: антикорупційні органи виявили понад $6 млн незаконних коштів (фото)

Фото: Спеціалізована антикорупційна прокуратура

За версією слідства, причетні до корупції посадовці Київради та бізнесмени реалізовували злочинну схему, пов’язану із заволодінням земельними ділянками столиці.

Зловмисники шукали привабливі земельні ділянки в Києві та реєстрували право власності на неіснуючі споруди, які начебто знаходились на цих територіях. Після цього подавали заяви до Київради на передачу землі в приватну власність для “обслуговування” таких об’єктів, що дозволяло уникати земельних торгів.

За попередніми оцінками, така схема завдала бюджету Києва багатомільйонних збитків.

Фото: Спеціалізована антикорупційна прокуратура
Корупційна схема у Київраді: антикорупційні органи виявили понад $6 млн незаконних коштів (фото)

Фото: Спеціалізована антикорупційна прокуратура

Нагадаємо, 6 лютого НАБУ та САП провели масштабну антикорупційну спецоперацію “Чисте місто”. В її рамках відбулося понад 80 обшуків, зокрема в службових кабінетах посадовців та за місцем їхнього проживання.

За результатами розслідування, про підозру було повідомлено кільком високопосадовцям Київради та КМДА:

  • Петро Оленич – заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА);
  • Михайло Терентьєв – голова комісії Київради з питань земельних відносин;
  • Олена Марченко – член комісії Київради з питань земельних відносин;
  • Денис Комарницький – колишній депутат Київради, якого слідство вважає організатором схеми.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжні заходи щодо семи підозрюваних:

  • Шестеро осіб взято під варту із можливістю внесення застави від 4,5 до 50 мільйонів гривень.
  • Один підозрюваний, який пішов на співпрацю зі слідством, отримав особисте зобов’язання.

Антикорупційні органи наголошують, що розслідування триває, і не виключено, що список підозрюваних може розширитися.

The post Мільйони корупційних коштів у Київраді: нові обшуки і затримання посадовців first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини