Середа, 23 Липня, 2025

Міноборони оновило «Резерв+»: що змінилось у застосунку

Важливі новини

За яких умов ТЦК може не дати відстрочку студенту

Українські студенти, які повертаються з іноземних університетів і переводяться до вітчизняних вишів, можуть розраховувати на відстрочку від мобілізації. Однак, як попереджають юристи, це право не завжди гарантує автоматичний захист — рішення може залежати від територіального центру комплектування. Про це написав правник Ярослав Турчин у колонці на порталі “Юристи.UA”. Згідно з чинним законодавством, студенти українських закладів […]

Волонтери і військові розповіли яка зараз ситуація в Покровську

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Ситуація в регіоні

За словами Маховського, обстріли та бомбардування призводять до серйозних наслідків для місцевих жителів. Російські ракети та артилерійські снаряди вже влучають у міста, що додає тривоги до вже напруженої ситуації. Відзначено, що евакуація в основному орієнтована на дітей, але й інші мешканці, які залишаються, також перебувають під загрозою.

Маховський повідомив телеканалу “Еспресо” про те, що ситуація з евакуацією є надзвичайно складною. Частина населених пунктів, таких як Гродівка та Новогродівка, які розташовані дуже близько до лінії фронту, стають неприступними через активні бойові дії. Це ускладнює доступ до цих територій для рятувальників і гуманітарних служб.

За інформацією волонтера, на донецькій трасі, що веде до Покровська і сусідніх міст, активно використовуються FPV-дрони, що додає ризиків для транспорту і особливо для гуманітарних вантажів. Маховський зазначив, що нещодавно він відвідував Торецьк, де ситуація є дуже небезпечною через близькість до позицій окупантів і активні атаки дронів.

Оцінка ситуації

Лейтенант ЗСУ, коментуючи ситуацію, зазначив, що на Покровському напрямку все “дуже сумно”. Він підкреслив необхідність тверезо оцінювати ситуацію і підготуватися до можливих подальших ускладнень. Ситуація в регіоні є надзвичайно критичною, і кожен день може принести нові виклики для місцевих мешканців і гуманітарних служб.

Зараз ситуація залишається напруженою, і подальші кроки щодо евакуації та забезпечення безпеки цивільних осіб є важливими завданнями для всіх задіяних служб.

У Білому Камені на Львівщині колись стояв замок гідний королів

Сьогодні село Білий Камінь на Львівщині приваблює туристів своїм ренесансним костелом, але мало хто знає, що колись тут височів укріплений замок, збудований родом Вишневецьких. Ця фортеця колись вражала масштабами, архітектурною витонченістю і статусом своїх господарів. Будівництво замку розпочав 1611 року князь Юрій Вишневецький, представник старовинного руського роду, який, задля кар’єри в Речі Посполитій, перейшов у […]

В Україні серйозно зростуть усі податки

Міністерство фінансів України активно працює над новим законопроектом, спрямованим на удосконалення фінансової бази країни та забезпечення потреб оборони. Однією з ключових ініціатив є збільшення військового збору та перегляд ставок податку на додану вартість (ПДВ). Відповідно до цього законопроекту, планується встановлення вищих ставок військового збору, що дозволить підвищити фінансування армії та зміцнити обороноздатність країни.

Крім того, у рамках цієї ініціативи передбачається розширення кількості суб'єктів, які зобов'язані сплачувати військовий збір. Однією з головних нововведень буде зроблення військового збору обов’язковим для фізичних осіб підприємців (ФОП). Це стане важливим кроком у забезпеченні стабільного фінансування оборони, оскільки розширення бази сплачувачів сприятиме збільшенню доходів до державного бюджету та підвищенню ефективності системи фінансування військових потреб.

Цей новий законопроект має стратегічне значення для забезпечення національної безпеки та відображає рішучий курс уряду на підтримку армії та зміцнення обороноздатності України. Впровадження запропонованих змін сприятиме підвищенню фінансової стійкості країни та забезпечить необхідні ресурси для відстоювання національних інтересів в умовах сучасних геополітичних викликів.

Голова комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев надав цю інформацію, зазначивши, що заходи спрямовані на забезпечення додаткових коштів для фінансування армії через зростання її потреб.

Заплановані зміни включають:

За словами Гетьманцева, необхідні кошти будуть спрямовані на додаткову мобілізацію та фінансування армії. Він зазначив, що потрібно близько 300 млрд грн, а на закупівлю та ремонт військової техніки – ще 400 млрд грн.

За даними Forbes, підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5% для найманих працівників може приносити до бюджету 90-100 млрд грн на рік. Підвищення ставки ПДВ на один відсотковий пункт може додати приблизно 40 млрд грн додаткових річних доходів. Якщо підвищення ПДВ буде на 2 або 3 відсоткових пункти, доходи бюджету збільшаться на 70-80 млрд грн та 100-120 млрд грн відповідно.

Рада підтримала штрафи для роботодавців за борги по зарплаті

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №9510, ініційований головою парламентського комітету з питань соціальної політики Галиною Третьяковою. Документ передбачає суттєве посилення захисту прав працівників у разі затримки заробітної плати, особливо в ситуаціях неплатоспроможності роботодавця. Однією з головних новацій законопроєкту є запровадження обов’язкової пені у разі затримки зарплати більш ніж на 15 календарних днів […]

Міноборони продовжує вдосконалювати цифровий інструмент «Резерв+» — цього разу в застосунку з’явилися дві нові функції: автоматичне відображення інвалідності у військовому документі та збереження попередньої версії документа після оновлення. Про це повідомляє «Главком» із посиланням на пресслужбу відомства.

У новій версії застосунку військовозобов’язані зможуть побачити свою групу інвалідності та причину її встановлення — ці дані автоматично підтягуватимуться у цифровий військовий документ. Ще одна важлива зміна — запровадження збереження попередньої версії документа після оновлення. Відтепер історія буде доступна в застосунку, тож користувач зможе за потреби переглянути раніші дані.

Також у Міноборони попередили: у разі надмірного навантаження на систему в документі зʼявлятиметься спеціальна стрічка з орієнтовним часом оновлення — аби користувач розумів, коли чекати актуалізацію інформації.

«Продовжуємо наповнювати “Резерв+” корисними сервісами. Вони створюють для військовозобов’язаних єдину екосистему, що здатна задовольнити їхні запити без черг та очікування», — зазначила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Нагадаємо, що в січні 2024 року в «Резерв+» запрацювали електронні направлення, а з 1 квітня — електронний кабінет військовозобов’язаного. Також у застосунку реалізовано онлайн-рекрутинг, що дає змогу знайти вакансії в ЗСУ, ознайомитися з інформацією про бригади й командирів у зручному форматі.

Останні новини