П’ятниця, 25 Липня, 2025

Мінсоц зареєстрував закон про зрівняння пенсій по інвалідності для всіх громадян

Важливі новини

Молодіжна збірна України з хокею виграла Чемпіонат Світу

Молодіжна збірна України з хокею досягла історичного успіху, вигравши чемпіонат світу у Дивізіоні 1B. Ця перемога принесла команді право підвищитися до Дивізіону 1A, де українські хокеїсти зможуть поборотися за вихід до еліти світового хокею. На турнірі, що відбувався в естонському Таллінні, підопічні Андрія Срюбка продемонстрували блискучі результати, вигравши всі п’ять матчів у основний час і […]

The post Молодіжна збірна України з хокею виграла Чемпіонат Світу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

СБУ та Нацполіція викрили п’ятьох осіб, які нелегально продавали “трофейну” зброю

На Житомирщині співробітники Служби безпеки України спільно з Національною поліцією затримали п’ятьох осіб, які займалися незаконною торгівлею зброєю, вивезеною з району бойових дій на сході країни. Як стало відомо, двоє з них були місцевими жителями, які організували схему збуту «трофейного» озброєння, отриманого на Донеччині. Один з них вже отримував умовний термін за продаж зброї, але […]

The post СБУ та Нацполіція викрили п’ятьох осіб, які нелегально продавали “трофейну” зброю first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Парламент затвердив законопроєкт щодо ліквідації КРАІЛ та ужорення нагляду за ігровою індустрією

У результаті першого читання, українські народні депутати віддавали свою підтримку законопроєкту, спрямованому на ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) і на посилення контролю над гральною сферою. З цією важливою новиною перед народом виступили Ярослав Железняк і Олексій Гончаренко. Законопроєкт №9256д отримав підтримку від 272 депутатів, що свідчить про широку підтримку серед парламентського корпусу.

Важливо зазначити, що ініціатива до цього руху в законодавстві належить військовослужбовцю 59-ї бригади, Павлу Петриченку, який виступив із петицією на сайті Офісу Президента з метою обмеження грального бізнесу. За короткий період петиція набрала необхідну кількість голосів, що викликало інтерес Президента Володимира Зеленського.

Також, голова парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики, Данило Гетманцев, активно виступав за розгляд законопроєкту щодо ліквідації КРАІЛ, наголошуючи на провалених спробах комісії формувати культуру відповідальної гри та відсутності законодавчого регулювання азартних ігор у період воєнного стану.

У результаті проведеного першого читання народні депутати висловили підтримку законопроєкту щодо припинення діяльності Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) і зміцнення контролю над гральним сектором. Ця ініціатива отримала широку підтримку в парламенті, як і підтримку з боку військовослужбовців та інших громадських діячів.

Проект закону, який передбачає такі зміни, отримав 272 голоси на підтримку від народних обранців. За його суттю, він спрямований на запобігання негативних наслідків азартних ігор та лотерей шляхом ліквідації органу, що регулює цю сферу, та посилення державного контролю.

Необхідно відзначити роль ініціаторів цієї ініціативи, зокрема військовослужбовця Павла Петриченка та голови парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики, Данила Гетманцева, які активно сприяли прийняттю відповідних рішень.

В цілому, цей крок в законодавстві спрямований на захист громадян від негативних наслідків азартних ігор та лотерей, а також на підвищення рівня контролю держави в цій сфері.

Що сталося з готівкою, яку ДБР знайшла у Миколи Тищенка?

Офіс генерального прокурора та Державне бюро розслідувань (ДБР) наразі утримуються від розголошення деталей справи, посилаючись на таємницю слідства. Це викликало значний інтерес та обговорення в суспільстві.

У ДБР додали, що не можуть розголошувати відомості досудового розслідування без письмового дозволу слідчого або прокурора.

Наразі невідомо, яку суму коштів слідчі вилучили з будинку Тищенка і чи накладено на них арешт. За даними е-декларації за 2023 рік нардеп Микола Тищенко вказав готівкою 5,2 млн грн, $45 тис. і 22 тис. євро. На банківських рахунках політик тримав 75 тис. грн і $1,5 тис.

У лютому 2024 року Тищенко задекларував 12,63 млн грн, які отримав від ексдружини Алли Барановської у вигляді подарунка.

Після цього суду Тищенка помітили у п’ятизірковому готелі Hyatt у Києві. Браслет йому одягли лише о 22:30 вівторка, 25 червня, оскільки процедура оформлення запобіжного заходу зайняла час, протягом якого Тищенко міг пересуватися містом.

20 червня в центрі Дніпра група людей у балаклавах і камуфляжі напала на колишнього військовослужбовця ЗСУ Дмитра Павлова, відомого за позивним “Син”. Інцидент стався після суперечки між Павловим і Тищенком та його командою через їхню прогулянку містом зі зброєю та у військовій формі. У сутичці також брав участь поліцейський з Києва, якого згодом звільнили.

Державне бюро розслідувань провело обшук у Тищенка та оголосило йому підозру за фактом незаконного позбавлення волі (ч. 2 ст. 146 КК України). Під час вручення підозри Тищенко розбив свій телефон, але в ДБР запевнили, що це не завадить слідству отримати потрібну інформацію. Також підозру отримала ще одна особа, яка брала участь у протиправних діях, за ч. 2 ст. 127 та ч. 2 ст. 146 КК України. Ім’я цієї особи не розголошується.

Раніше міністр внутрішніх справ Ігор Клименко заявив, що всі причетні до інциденту мають бути покарані, незалежно від їхніх посад чи зв’язків. А голова Офісу президента Андрій Єрмак, який є кумом Тищенка, назвав поведінку депутата “абсолютно ганебною”.

Румунія піднимала винищувачі через виявлення повітряної цілі

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

“У суботу, 19 жовтня, близько 2:30 ранку система радіолокаційного спостереження румунської армії виявила невелику повітряну ціль у районі Чорного моря, приблизно в 45 км на схід від міста Сфанту-Георге, повіт Тулча”, – ідеться у повідомленні.

Вказано, що “виявлена ​​ціль рухалася за маршрутом до державного кордону Румунії”.

“Для моніторингу ситуації були послідовно підняті в повітря два літаки F-18 ВПС Іспанії з 57-ї авіабази Михаїла Когелнічану та два літаки F-16 ВПС Румунії з 86-ї авіабази Борча”, – повідомили у МО Румунії.

“Радіолокаційний сигнал вказав на перетин сухопутного кордону Румунії близько 4:00 ранку в районі Гура-Портіцей, на той час Національний військовий командний центр (ядро) повідомив Генеральну інспекцію з надзвичайних ситуацій про вжиття заходів щодо оповіщення населення у північній частині на схід від повіту Констанца”, – сказано у повідомленні.

“Радари повітряного спостереження безперервно стежили за маршрутом цілі, який розвивався в напрямку міста Коджалак повіту Констанца, максимальна глибина проникнення на територію країни становила 19 км. Винищувачі не встановили з ним візуального контакту в жодній точці шляху”, – вказали у МО Румунії.

Система спостереження, як повідомляється, втратила сигнал радара на південь від міста Коджалак близько 4:30 ранку.

За даними Міноборони Румунії, близько 5:10 надійшло повідомлення про припинення повітряної тривоги і винищувачі повернувся в пункти дислокації.

“З наявних наразі даних ймовірність існування зони впливу на національній території не вказана. Сили Міністерства національної оборони з сьогоднішнього ранку будуть проводити розвідку на території. Міністерство національної оборони в режимі реального часу інформувала про цю ситуацію союзницькі структури, перебуваючи з ними на постійному зв’язку”, – повідомили у Міноборони Румунії.

У новому проекті, зареєстрованому Міністерством соціальної політики України, передбачено значні зміни в системі пенсійного забезпечення по інвалідності. Основною ціллю є зрівняння виплат для всіх громадян, незалежно від їх соціального статусу чи категорії. Однак закон має й важливі аспекти та обмеження, серед яких—максимальні ліміти на пенсії понад 23 000 грн, крім виплат учасникам бойових дій.

Мінсоц підписав зареєстрували новий закон, відповідно до якого пенсії по інвалідності для всіх громадян, незалежно від їхнього статусу, мають урівнятися. Пенсії для людей, які потребують підтримки через інвалідність, будуть розраховуватися за загальним правилом, без урахування спеціальних статусів осіб.

Про це повідомила Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович під час брифінгу.

Щодо пенсій інвалідності високопосадовцям, то вже ми зареєстрували закон, який передбачає, що всі пенсії обраховуються по інвалідності, за загальним правилом. Коли людина потребує підтримки в інвалідності, то не важливо, чи це прокурор, чи це якийсь фахівець із обліку, чи просто, наприклад, журналіст. Немає значення, це людина, яка потребує підтримки, ми маємо розраховувати власне ту підтримку в потребі, яка є, а не якийсь там спецстатут

– зазначила міністерка.

Також, вона додала, що це не стосуватиметься учасників бойових дій, оскільки для них окремо зберігається підтримка. Зміни стосуються також обмеження пенсій для посадовців, які отримували високі пенсії. Відповідно до нового законопроєкту, пенсії, що перевищують 23 000 грн, будуть обмежені коефіцієнтами, зокрема для прокурорів і топ-чиновників, які отримували підвищені пенсії через судові рішення.

Раніше ми писали, що МОЗ перевірив 924 справи щодо встановлення інвалідності посадовцям, з яких 136 осіб втратили статус інваліда. Двом прокурорам вже оголошено підозру, а загалом перевіряється понад 2000 справ.

The post Мінсоц зареєстрував закон про зрівняння пенсій по інвалідності для всіх громадян first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини