Середа, 23 Липня, 2025

Мобілізація в Україні: хто не підлягає призову в лютому 2025 року

Важливі новини

Заступник Голови Офісу Президента Єрмак вимагає від США негайно розблокувати військову допомогу

Україна переживає критичний період, що стверджує заступник Голови Офісу Президента Єрмак у своєму інтерв'ю для Politico. Єрмак закликає Сполучені Штати якомога швидше розблокувати військову допомогу, оскільки Київ переконаний, що Володимир Путін готується до нового етапу мобілізації та можливого наступу наприкінці травня або на початку червня. "Час для нас настає. Це критичний момент. Надзвичайно важливо, щоб цей пакет допомоги був затверджений ще цього місяця", — підкреслив Єрмак. Він висловив переконаність у тому, що республіканці врешті-решт виділять необхідні кошти: "Я не вірю, що хтось із представників партії Рональда Рейгана залишить Україну на прохання". "Поки це коштує нас життів, і я маю надію, що цей пакет буде затверджений цього місяця, оскільки Україна наближається до критичного стану", — ще раз підкреслив Єрмак. За словами заступника Глави Офісу Президента, останні удари, які відбулися в останні три тижні, є частиною підготовки росіян до великого наступу. "Він вважає, що Харків є найбільш ймовірною метою для головного удару. Харків зазнав особливо важких ударів, а масштабні російські атаки призвели до збоїв на його електростанціях", — підкреслює Politico. Варто відзначити, що раніше влада відкидала можливість наступу РФ на Харків.

У висновку до вищезгаданої статті можна зазначити наступне:

• Україна перебуває на критичному етапі з огляду на збільшення загрози російської агресії та очікуваний наступ з боку РФ.

• Заступник Голови Офісу Президента Єрмак викликає на негайні дії Сполучені Штати, закликаючи їх розблокувати військову допомогу для України.

• Потреба у допомозі є нагальною, оскільки Україна підходить до критичної точки, і швидке прийняття необхідних заходів може врятувати життя та зміцнити обороноздатність країни.

• Аналіз ситуації свідчить про підготовку РФ до великого наступу, зокрема на Харків, що вимагає негайної уваги та реагування з боку міжнародної спільноти.

У цілому, стаття підкреслює необхідність швидких та рішучих дій для захисту суверенітету та безпеки України в умовах зростаючої загрози з боку Російської Федерації.

У Байдена хотіли після перемоги Трампа запросити Україну до НАТО, але потім відмовилися від цієї ідеї

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Намагаючись посилити підтримку Києва на тлі побоювань, що Трамп поведе справу до переговорів, адміністрація Байдена «розглядала можливість публічно закликати до офіційного запрошення Києву вступити в НАТО».

Але за підсумком у Білому домі вирішили відмовитися від цього, «враховуючи малу ймовірність успіху в короткостроковій перспективі».

Більш життєздатною вважається ідея двосторонніх угод з безпеки.

Також, пише агентство, хоча Байден і намагається зараз направити максимальну допомогу Києву напередодні свого відходу з влади, можливості президента США обмежені.

Більшу частину грошей, що залишилися, можна використати тільки для зброї, яка вже є в запасах Пентагону. Але занадто сильне скорочення цих запасів поставить під загрозу власну оборону США, йдеться в статті.

ВАКС порушує Конституцію України, – Європейська комісія

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Харківська правозахисна група повідомила про критичний тіньовий звіт Європейської комісії, у якому йдеться про те, що Вищий антикорупційний суд стає дедалі залежнішим від НАБУ і САП. Його судді дозволяють цим антикорупційним органам порушувати Конституцію в частині прав людини.

Зокрема, ВАКС ніяк не реагує на постійні зливи інформації від НАБУ і САП контрольованим активістам. Ті, своєю чергою, паплюжать людей, публічно призначають їх винними ще до судового рішення, яке потім може бути й виправдувальним. Таким чином, порушується презумпція невинуватості.

«Будь-який суд має бути незалежним від слідчих органів, бо інакше це вже не суд», – коментують критичний звіт Єврокомісії щодо ВАКС у Харківській правозахисній групі.

Це не перший скандал навколо Вищого антикоррсуду. Раніше повідомлялося про суддю апеляційної палати ВАКС Миколу Глотова – він у війну обзавівся лакшері автомобілем за кілька мільйонів, але розплакався після того, як йому заявили відвід. Цей «плаксивий суддя» виявився затятим прихильником «совкового» обвинувального підходу і «правосуддя» на користь НАБУ-САП, – зазначають правозахисники.

Боруховичу знову доручено управління аеропортом “Одеса”: що це означає для місцевого бізнесу?

Вищий антикорупційний суд вирішив продовжити до 19 квітня термін виконання обов'язків бізнесмена Алекса Боруховича, який став підозрюваним у справі про організацію заволодіння міжнародним аеропортом "Одеса". Ухвала суду передбачає низку обмежень, включаючи запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 120,78 млн гривень, обов'язок з'являтися на перше вимагання, не покидати місто та область без дозволу відслідковуючого органу, прокурора та суду, а також повідомляти про будь-які зміни у місці проживання та роботи. Пізніше електронний браслет, який також було накладено на Боруховича, було знято.

Суд також врахував запит прокурора САП щодо продовження інших обмежень і частково задовольнив його, продовживши термін виконання обов'язків підозрюваного через застосування запобіжного заходу у вигляді застави. Ця ухвала діятиме до 19 квітня 2024 року включно, але в межах досудового розслідування.

Цей вирок став наслідком слідства, що відбулося у рамках справи проти Бориса Кауфмана та Олександра Грановського (Алекса Боруховича), які підозрюються у створенні схеми заволодіння майном КП "Міжнародний аеропорт "Одеса". Слідство показало, що вони зареєстрували ТОВ з метою отримання у власність та приватизації майнового комплексу аеропорту. Отримавши згоду депутатів Одеської міської ради на створення товариства, вони вчинили ряд юридичних порушень, що призвели до незаконного заволодіння майном аеропорту.

Нагадаємо, що раніше суд також обрав запобіжний захід для Бориса Кауфмана та Олександра Грановського у цій справі.

У вирішенні справи щодо організації заволодіння майном Міжнародного аеропорту "Одеса" суд продовжив до 19 квітня термін виконання обов'язків бізнесмена Алекса Боруховича, підозрюваного у зазначених злочинах. Суд встановив ряд обмежень щодо його дій та місцеперебування, включаючи заставу у значній сумі та заборону покидати місто без дозволу від відслідковуючих органів. Такий вирок є результатом слідства, що розглядається у рамках судового процесу проти Боруховича, Бориса Кауфмана та Олександра Грановського за обвинуваченням у незаконному заволодінні майном аеропорту. Ці рішення свідчать про серйозність ситуації щодо боротьби з корупцією та недодержанням закону в сфері підприємницької діяльності.

Полковник Вадим Височин володіє розкішним майном, джерелом якого зацікавились правоохоронці

Подивимось, що вийде: Українські правоохоронні органи виявили живий інтерес до справи, пов'язаної з полковником Вадимом Височиним, керівником Центрального спортивного клубу Збройних Сил України. Ця справа викликає сумніви через вражаючий рівень розкішного майна, яке належить Височину, що стоїть у розрозненні з його військовим статусом і обов'язками перед військовими. У світлі цього, з'являються запитання щодо джерела походження цього майна та можливого порушення законодавства щодо декларування та фінансової діяльності.

Полковник Височин має цивільну дружину і дорослого сина, а в них – два маєтки під Києвом і кілька дорогих автомобілів.

Цивільна дружина керівника Центрального спортивного клубу ЗСУ Леся Леськів задекларувала квартиру у Львові площею 93 квадратні метри, яку 2002 року купила нібито за 1500 гривень. Саме ця ціна вказана в офіційному документі жінки. Крім того, в її декларації є будинок на 262 квадратні метри та земельна ділянка в селі Петрушки під Києвом. За декларацією, маєток придбали 2012 року за 930 тисяч гривень – на той момент це трохи більше 100 000 доларів.

Зараз їздить жінка на Mercedes-Benz GLE 250 2017 року випуску. Автомобіль придбаний начебто за 500 000 гривень – на той час це трохи менше 18 тисяч доларів. Однак навіть зараз найдешевший автомобіль цієї моделі у 2017 році коштує від 30 тисяч доларів.

Ще один будинок поруч, у тих же Петрушках, – на 340 квадратів. Згідно з реєстром прав на нерухоме майно, він належить дорослому синові Вадима Височина – Павлу.

Цей маєток разом із земельною ділянкою купили 2021 року. Судячи із соцмереж Павла, він у цьому будинку не живе, а мешкає в іншому родинному маєтку, записаному на його маму.

Будинок, записаний на самого Павла, наразі ремонтується, тож, найімовірніше, Павло мешкає з батьками в маєтку, який перебуває у власності його матері.

Саме біля цього будинку ми зафіксували автомобіль Tesla Model S 2016 року випуску. Автомобіль записаний на Павла.

Крім цієї машини, за даними з системи YouControl, у сина полковника є BMW I3 2017 і Volkswagen Polo 2019.

У самого керівника ЦСК ЗСУ Вадима Височина є ще два авто – Tesla Model Y 2021 року і Audi A3 2015-го. Останніми машинами іноді користується і син полковника.

Це тільки ті автомобілі, які наразі належать родині. До цього у Височини були ще два Mercedes-Benz, BMW, Volkswagen Multivan і Tesla MODEL 3.

За декларацією від 2019 року, Височин-старший отримував майже 40 000 гривень на місяць і мав 320 000 гривень заощаджень. Отже, загалом річного доходу Вадима Височина за 2019 рік не вистачило б навіть на одну його «теслярку». Навіть якщо не витрачати гроші на їжу, комуналку та бензин.

Леся Леськів у 2016 році отримувала 23 000 гривень на місяць, а у 2019 році – 34,5 тисячі. Інших декларацій жінка не подавала. Заощаджень у неї не було.

На сьогоднішній день в Україні триває мобілізація, в рамках якої громадяни віком від 25 до 60 років можуть бути призвані до військової служби. Проте, є категорії осіб, яких мобілізація не стосується у лютому 2025 року через певні підстави, визначені законодавством.

Згідно із Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, до мобілізації не підлягають такі категорії громадян:

  1. Призовники віком від 17 до 25 років – ці особи вже перебувають на військовому обліку і не підлягають мобілізації.
  2. Громадяни старші за 60 років – особи, які досягли граничного віку для проходження служби, не підлягають мобілізації.
  3. Особи, визнані непридатними до служби за станом здоров’я – за висновками військово-лікарської комісії (ВЛК), такі громадяни не можуть бути мобілізовані.
  4. Громадяни з інвалідністю I, II або III групи – хоча ці особи можуть бути залучені до війська на штабні посади, це відбувається лише за їх власним бажанням, якщо ВЛК визнає їх придатними.
  5. Особи, виключені з військового обліку, але не через стан здоров’я – вони також не підлягають мобілізації.
  6. Колишні військовополонені – такі особи можуть продовжити службу лише за своєю згодою.
  7. Громадяни з відстрочкою від мобілізації – за підставами, визначеними у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, вони можуть бути звільнені від призову.
  8. Працівники, які мають бронювання – ці особи, як необхідні для роботи в тилу, також не підлягають мобілізації.

Особливу увагу слід звернути на те, що чоловіки віком від 50 до 60 років можуть бути мобілізовані лише за окремим мобілізаційним розпорядженням.

Також важливо зазначити, що відстрочка від мобілізації може бути автоматично продовжена для студентів та батьків трьох і більше дітей, якщо їхні військово-облікові документи знаходяться в нормі, а батьки офіційно зареєстровані як опікуни всіх своїх дітей.

Таким чином, мобілізація зачіпає не всіх громадян, а лише певні категорії, які визначені законодавством.

The post Мобілізація в Україні: хто не підлягає призову в лютому 2025 року first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини