Субота, 19 Квітня, 2025

Мобілізація в Україні: що робити, якщо вам за 60 і ви отримали повістку

Важливі новини

ВАКС узяв під варту заступника голови КМДА: застава — 15 мільйонів гривень

Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) ухвалив рішення про взяття під варту заступника голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Петра Оленича. Водночас суд визначив альтернативу у вигляді застави в розмірі 15 мільйонів гривень. Про це повідомляє Absolution leaks. Крім того, заарештовані ще кілька посадовців та депутатів Київради, яких підозрюють у корупційних схемах, пов’язаних із земельними питаннями та містоплануванням. […]

The post ВАКС узяв під варту заступника голови КМДА: застава — 15 мільйонів гривень first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У Києві чоловік загинув, стрибнувши з пішохідного мосту

Інцидент стався у самому серці міста, неподалік від популярних туристичних локацій та історичних пам'яток. Свідки події негайно викликали екстрені служби, але, на жаль, медики, які прибули на місце, змогли лише констатувати смерть.

Про це повідомила помічник чергового чергової частини відділу моніторингу Печерського райвідділу поліції Катерина Шостак.

“Сьогодні о 09:36 надійшло повідомлення на спецлінію “102” від перехожих громадян про те, що з мосту стрибнув чоловік. Чоловік помер на місці. Слідчо-оперативна група встановила чоловіка, 1994 року народження. Всі обставини події встановлюються”, – повідомила Шостак.

Пішохідно-велосипедний міст через Володимирський узвіз (також відомий як “скляний” міст) – металевий трипролітний балковий міст в центральній частині міста Києва, завдожки 216 метрів.

Німеччина пропонує Україні статус «нейтральної Фінляндії» замість членства в НАТО

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Тільки так можна переконати Путіна вдатися до мирних переговорів, вважають у Берліні.

Проте проти такого сценарію виступає сама Фінляндія, яка нещодавно приєдналася до НАТО. Кай Зауер, фінський посол у Берліні застеріг попередив:

Не в наших інтересах відновлювати якісь штучні сфери інтересів. Модель нейтралітету Фінляндії часів холодної війни відноситься до періоду історії, від якого давно варто було звільнитися.

Зарплати українців зростають, але інфляція її з’їдає

У 2024 році доходи українців демонструють двозначні темпи зростання, головним чином через збільшення сукупних зарплат. У жовтні цей показник зріс на понад 20% у річному обчисленні, повідомляє Національний банк України (НБУ). Однак висока інфляція суттєво стримує реальний приріст доходів населення, знижуючи його темпи до близько 10%. Чому зростають зарплати? Експерти НБУ пояснюють, що підвищення зарплат […]

The post Зарплати українців зростають, але інфляція її з’їдає first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Сергія Сивохо поховали на “рідній землі” в Донецьку

Гуморист, шоумен і громадський діяч Сергій Сивохо, який помер 17 жовтня 2023 року, був похований у своєму рідному місті – Донецьку. Це стало можливим завдяки зусиллям його родини та ближніх, які прагнули виконати його останнє бажання – бути похованим на рідній землі. Могилу Сивохо на своїй сторінці у Facebook показала його дружина Тетяна. Де поховали Сивохо […]

The post Сергія Сивохо поховали на “рідній землі” в Донецьку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Україні триває мобілізація, яка охоплює чоловіків віком від 25 до 60 років. Однак інколи повістки отримують і ті, хто вже перетнув цей віковий рубіж. Чи законно це, і що робити в такій ситуації, пояснила адвокатка Тетяна Савченко.

Згідно зі статтею 22 Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу”, 60 років – це граничний вік мобілізації для рядових, сержантів та офіцерів нижчої ланки. Після досягнення цього віку чоловік вже не вважається військовозобов’язаним і не підлягає призову.

“У 59 років ще можуть призвати, а в 60 — вже ні”, — наголошує юристка.

Досягнувши 60-річного віку, потрібно самостійно звернутися до територіального центру комплектування (ТЦК), надати необхідні документи та написати заяву про зняття з військового обліку. Лише після цього військові зобов’язання офіційно припиняються, і повістки більше не мають права вручати.

Якщо ж особу після 60 років мобілізували, вона може подати рапорт на звільнення за статтею 26 того ж закону. У такому разі військова частина повинна звільнити її зі служби.

Чоловіків після 50 років можуть мобілізувати, якщо вони придатні до служби. Для офіцерів високого рангу граничний вік мобілізації становить 65 років. Також військовослужбовці з високою кваліфікацією можуть за власним бажанням продовжити службу до цього віку.

Омбудсман Дмитро Лубінець повідомив, що у 2025 році зросла кількість звернень щодо порушень прав людини з боку ТЦК. Йдеться, зокрема, про випадки незаконного вручення повісток і неправомірну мобілізацію.

З огляду на це, правозахисники радять ретельно стежити за дотриманням законодавства, особливо у випадках, коли повістки отримують люди, які не підлягають мобілізації.

The post Мобілізація в Україні: що робити, якщо вам за 60 і ви отримали повістку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини