Неділя, 20 Квітня, 2025

На Шацьких озерах будують Центр підготовки олімпійців та реабілітації ветеранів за італійським проектом

Важливі новини

Українські науковці – бомжі, чи як МОН зневажає своїх академіків

Фурса у своїй статті намагається розглянути проблему з різних аспектів, не уникаючи при цьому непопулярних, але важливих істин про роль оподаткування в економіці країни, що перебуває у стані війни.

«Чим займається український вчитель або студент за кордоном – не питання української держави. Вона не питає, чи він студент, чи він бомжує», – сказав Винницький.

Віцепрем’єрка Ірина Верещук, присутня на нараді, спробувала зупинити свого колегу, зауваживши: «Пане, Михайле, ну що це ви таке говорите?». Однак це не змогло завадити хвилі критики, яка накотилася після публікації відео.

Доктор гуманітарних наук Павло Левчук, який також був на нараді, висловив своє обурення у Facebook, вказуючи на неприйнятність таких висловлювань. Його підтримала українська письменниця та правозахисниця Анастасія Мельниченко, яка назвала заяви Винницького принизливими для українських науковців, що працюють за кордоном.

Мельниченко зазначила, що в той час, як Росія активно просуває свої наративи у західних університетах, українські науковці отримують підтримку від західних інституцій. Вони публікують наукові статті, пишуть монографії та впроваджують стандарти західної академії в Україні. Однак, за словами активістки, Міністерство освіти не вважає їх важливими для держави.

«Але для МОН ми “бомжі”, і “не науковці”. І МОН в особі Винницького всіляко демонструє, що ми державі Україна не потрібні», – додає Мельниченко.

Наступного року Мельниченко працюватиме в університеті Турку на спеціально створеній позиції для українських аспірантів. Вона матиме можливість проводити дослідження, користуватися університетською інфраструктурою та співпрацювати з провідними дослідниками. За її словами, українські науковці мають чудові можливості за кордоном, але держава не цінує їхнього внеску.

Винницький не коментував цей інцидент, і від очільника МОН Оксена Лісового також не було жодних заяв з цього приводу.

Росія захопила Побєду і відкрила шлях до Вугледару: що далі?

У ніч на 22 лютого Армія Російської Федерації окупувала село Побєда, що знаходиться на південний захід від Мар’їнки в Донецькій області. Цю інформацію підтвердив DeepState, а також урядове відомство Росії. Українське військово-політичне керівництво не виходило з коментарями щодо цих подій. Російські "військові блогери" наголошують, що хоча Побєда є невеликим селищем, воно має важливе тактичне значення, оскільки знаходиться на головній трасі до Вугледару на півдні Донецької області. Росія також намагається прорватись до Вугледару з іншого напрямку, через Новомихайлівку. Попри запеклі атаки російської армії та її невелике продвиження, сили оборони змогли стабілізувати фронт кілька тижнів тому. Генеральний штаб України повідомив про 14 атак на Мар’їнському напрямку, що стало другою за інтенсивністю обстрілів ділянкою фронту після Авдіївської. Крім того, армія Росії трохи продвинулась у Георгіївці, селі на північний захід від Мар’їнки, у напрямку до Курахового в Донецькій області, де розташована велика теплова електростанція, що зацікавлює агресора.

У результаті окупації села Побєда з боку російських військ відбулося збільшення напруженості на Мар’їнському напрямку в Донецькій області. Російська армія продовжує активні дії в цьому регіоні, намагаючись просунутися до стратегічно важливого міста Вугледара. Важливою метою їхнього наступу є контроль над ключовими об'єктами, такими як теплова електростанція у Кураховому. Українські військові змушені зосередити свої зусилля на відстоюванні цих позицій та відступі не допустити.

Злочинне угрупування в Запоріжжі ошукало людей на 9,5 млн грн

У Запоріжжі викрили діяльність організованого угрупування, яке під виглядом інвестицій у діяльність ювелірної компанії заволоділо коштами громадян на понад 9,5 млн грн. Про це повідомив Офіс Генерального прокурора України. Підозрювані діяли з жовтня 2014 до січня 2019 року. Організатором афери став житель Запоріжжя, який створив та очолив злочинну групу, до якої залучив чотирьох своїх знайомих. […]

The post Злочинне угрупування в Запоріжжі ошукало людей на 9,5 млн грн first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Як змінилися ціни на продукти за рік

У 2024 році вартість споживчого кошика в Україні зросла на 15%, що стало відчутним ударом для багатьох українських країн. Найбільше здорожчали молочні продукти, овочі та фрукти, тоді як хліб і м’ясо демонстрували відносну стабільність. Найбільші зміни ціна За даними мережами супермаркетів “Фора” молочні товари подорожчали найбільше: масло – до 30%, молочна продукція – до 18%, […]

The post Як змінилися ціни на продукти за рік first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Сутичка в Хмельницькій області: Перипетії Конфлікту з Товариством Цивілізованої Комунальності

Військові заявили, що співробітники Територіального Центру Комплектації (ТЦК) у Дунаївцях вжили заходів примусу та викинули жінку з терцентру. Жінка намагалася дізнатися причину утримання свого сина, який мав під опікою хвору матір. Остання, не здатна самостійно пересуватися, мала всі необхідні документи, що підтверджували її стан. Зафіксовано відео, на якому видно, як перед будівлею ТЦК скупчилися люди, а жінка лежить на ношах, тримаючись за голову. Поблизу перебувають лікарі та поліцейські. Заяву від військкомату звучить, що жінка була виведена з приміщення силою через її непокірливість та відмову відповідати на вимоги правоохоронців. Наразі не уточнено, які саме дії здійснила жінка, але військові стверджують, що дотримувалися закону під час її видалення. Зазначено, що після події жінка відмовилася від медичної допомоги.

Згідно з інформацією, поданою у згаданій статті, ситуація в Хмельницькій області з конфліктом біля Територіального Центру Комплектації викликає серйозні обурення та обговорення серед громадськості. Наразі виникають суперечки між військовими та місцевими активістами щодо подій, які відбулися. Події, зняті на відео, викликали великий резонанс, а офіційні заяви військових викликають питання щодо використання сили та дотримання прав людини в подібних ситуаціях. Для розв'язання конфлікту та відновлення довіри громадськості до військових структур необхідно провести об'єктивне розслідування подій та забезпечити відповідальність за можливі порушення закону з обох сторін.

Ключові елементи військового обліку:

Днями у Шацькій селищній раді відбулася четверта онлайн зустріч з міланським архітектором Франко Тальябуе, його командою та ТОВ “Інновації та реконструкції для суспільства”, що займаються розробкою проєкту “Центр олімпійської, паралімпійської підготовки та реабілітації для людей з інвалідністю та учасників АТО/ООС”.

Центр підготовки заплановано побудувати у селі Залісся Шацької громади. Міжнародне журі Хакатону “100 ідей для міст” від IRS вже відзначило проект як інноваційний та соціально важливий.

Як повідомили у Шацькій селищній раді, Богдан Тимошук, секретар Шацької селищної ради, висловив подяку італійським колегам та IRS за їхню підтримку та готовність розробити передпроєктну документацію, що передбачає перелік матеріалів і послуг для будівництва центру. Реалізація проєкту матиме позитивний вплив на розвиток інфраструктури Шацької громади і Волині в цілому, адже в центрі будуть створені сучасні умови для реабілітації, тренувань наших співвітчизників.

Проєкт передбачає будівництво споруди з екологічних матеріалів, зон для різних спортивних активностей, доріжок для піших і велосипедних прогулянок, а також патіо, де відвідувачі зможуть відпочивати, насолоджуючись красою природи.

“Завдяки просторим відкритим зонам та екологічним матеріалам будівля має природну гармонію, а спеціально створені стежки над дюнами дозволяють легко пересуватися між зонами активностей”, – розповів Тимощук.

Цей проєкт став можливим завдяки ініціативі Хакатону “100 ідей для міст”, організованого ТОВ IRS (“Інновації та реконструкції для суспільства” та Клубом мерів).

Центр, розташований на березі озера Пулемецьке в Шацькому національному парку, гармонійно поєднує архітектуру з природним середовищем. Одноповерхова будівля з прозорими конструкціями та синусоїдальними лініями забезпечує доступність для всіх, включно з людьми з інвалідністю. З відкритих майданчиків та спортивних полів відкривається мальовничий вид на озеро, що сприяє гармонійному поєднанню тренувань з природою. Інноваційне рішення у вигляді пірсу та кільцевої тераси, що виступає до озера, створює унікальний зв’язок між спортивними об’єктами та природою. Це сприяє благополуччю та збагачує кліматичне сприйняття, об’єднуючи різні елементи довкілля

Мета Хакатону – створення інноваційних рішень для розвитку українських міст, громадських просторів та інфраструктури. Проєкт IRS під керівництвом Ірини Ярмоленко активно залучає міжнародних фахівців до підтримки перспективних ідей, спрямованих на відновлення та модернізацію громад України. Хакатон дозволяє об’єднати зусилля муніципалітетів та архітекторів у реалізації важливих проєктів.

Запрошуємо мешканців, бізнес та донорів долучитися до реалізації цього соціально значущого проєкту! Його презентація відбудеться на Всеукраїнському саміті мерів 8 листопада в Києві.

Останні новини