Середа, 23 Липня, 2025

На Волині виявлено злочинну групу, що привласнила бюджетні кошти на ремонті військових об’єктів

Важливі новини

Як Україна адаптується до масованих атак дронів

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Згідно зі звітом Моніторингової місії ООН з прав людини, минулого року російські атаки були спрямовані на енергетичні мережі, тоді як цьогорічна кампанія зосереджена на об’єктах виробництва електроенергії. Станом на червень 2023 року 73% теплових енергоблоків України вийшли з ладу. У такій ситуації збитки для України можуть мати стратегічно вагоміші наслідки, ніж повільний наземний наступ Росії.

Вашингтон Пост попереджає, що руйнування енергетичної інфраструктури може призвести до “20 чи більше годин темряви на добу” в умовах холодної зими, що може змусити Україну піти на переговори на невигідних умовах.

На жаль, Україна не має у достатній кількості засобів оборони, таких як ракети Patriot, але знаходить альтернативні методи боротьби з дронами. Наприклад, “Шахеди”, що зазвичай рухаються повільно, стають легкою мішенню для вертольотів, здатних знищувати їх гарматним вогнем. Вертольоти вже зафіксували збиття шести “Шахедів”.

Електронна боротьба також виявилася важливою складовою захисту. За даними ShahedTracker, у жовтні було збито 1185 “Шахедів” звичайною зброєю, тоді як 738 – засобами радіоелектронної боротьби. Застосування радіоелектронних засобів є значною перевагою, адже вони практично безкоштовні у використанні.

У відповідь на постійні загрози, Росія модернізує свої дрони, запроваджуючи нові технології, такі як супутниковий зв’язок Starlink для покращення стійкості зв’язку, що дозволяє проводити точні атаки. Серед російських дронів з’явилися менші моделі, які виконують роль приманок для відволікання української оборони.

В умовах обмеженої західної допомоги, Україна зосередилася на розвитку власної індустрії безпілотників, яка почала виготовляти дрони-перехоплювачі. Зокрема, дрони типу Shahed Killer, такі як квадрокоптер Sting, вже успішно використовуються для знищення російських розвідувальних дронів.

9 тур УПЛ: сенсаційні результати, покер Судакова та боротьба за лідерство

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Вирвана перемога “Чорноморця” на останніх хвилинах, п’ята нічия “Колоса” та “Інгульця”, розгром у Львові із покером Судакова, сенсаційна перемога “Вереса” вдома над “Зорею”, драматична розв’язка в Олександрії – так завершився черговий 9 тур Української прем’єр ліги.

“Оболонь” продовжує лихоманити

В першому матчі 9 туру до одеського “Чорноморця” завітала київська “Оболонь”, яка в минулому турі нарешті здобула першу перемогу в УПЛ. Початок поєдинку видався доволі цікавим, чого лише вартує момент вже на 23-ій секунді “Оболоні”, коли Удод ледве не “скосив” м’яч у власні ворота. Захисника виручив Рудько. На 33-ій хвилині “Оболонь” організувала красиву комбінацію, яку в один дотик завершував Тарануха, але моряків врятувала стійка.

По перерві “Чорноморець” дещо оговтався та почав відповідати “Оболоні” своїми моментами, але м’яч відверто не йшов у ворота. Матч йшов до нічиєї, поки своє слово не сказав новачок одеситів Ілля Шевцов, який вийшов на заміну на 85-ій, а вже через дві хвилини забив дебютний гол за “Чорноморець”.

Дмитро Хобленко прорвався флангом, прострілив до штрафного, де ніким неприкритий Шевцов переправив м’яч у ворота пивоварів, встановивши остаточний рахунок на табло – 1:0.

“Оболонь” продовжує перебувати на передостанньому місці, а “моряки” піднялися з 11 на 8 місце.

Сухі нулі у Львові

В іншому матчі п’ятниці до львівських “Карпат” завітав “Інгулець”, який ще у цьому сезоні не знає смаку перемог. До екватора першого тайму “Інгулець” мав купу своїх моментів, які так і не вдалося реалізувати. До 30 хвилини гра дещо вирівнялася і “Карпатам” навіть вдалося забити, але гол Очеретька був скасований через офсайд у Невеса.

За хвилину міг забивати вже Невес, але Паламарчук потягнув м’яч з-під стійки. “Інгулець” відповів за декілька хвилин, коли Малиш з кількох метрів пробив точнісінько у стійку.

Другий тайм розпочався відразу ж атаками обох команд. Спочатку Малиш пробивав у падінні, але виручив голкіпер “Карпат”, а вже за декілька хвилин Чачуа ледь не відкрив рахунок в матчі, влучивши у стійку, а ще за дві хвилини забив, але арбітр знову скасував взяття воріт через офсайд.

На 80-ій хвилині тотальне невезіння “Карпат” продовжилося, коли “леви” заробили пенальті, але Невес не зміг переграти Паламарчука. Матч так і завершився “сухими нулями” на табло.

Вольова перемога “Вереса” вдома

В першому матчі суботи до рівненського “Вересу” приїхала луганська “Зоря”. Старт поєдинку став шоком для “Вересу”. Спочатку Мрвальєвіч змарнував момент, коли не скористався передачею Луана в центр штрафного, а луганці ж одразу відповіли голом – Антюх прорвався флангом і прострілив, а Горбач замкнув ближню стійку – 1:0 вже на 9-ій хвилині.

Але “Верес” не став відсиджуватися в обороні і вже рівнянам вдалося зрівняти рахунок через 9 хвилин. Мрвальєвіч із другого поверху замкнув навіс Протасевича з правого флангу.

На 37-ій хвилині “Зорі” вдалося вийти вперед, але гол був забитий після свистка.

У дебюті другої половини команди обмінялися небезпечними моментами. Спочатку Вантух пробив вище воріт, а рівнянин Сікейра під кутом пробив у руки голкіперу. На 54-й хвилині “Верес” все ж таки повів у рахунку – Сікейра проштовхнув уперед на Луана, той змістився в центр і забив потужним низовим ударом. “Зоря” могла ж зрівняти рахунок одразу, але удар Антюха прийняла на себе поперечка.

До кінця поєдинку “Вересу” вдавалося “гасити” атаки “Зорі”, а поєдинок так і завершився із рахунком – 2:1 на користь колективу із Рівного.

Битва за лідерські позиції із драматичною розв’язкою у кінці матчу

Ще один матч суботи провели “Олександрія”, до якої завітав “Рух”. “Рух” після міжнародної паузи дещо загальмував, а от “Олександрія” продовжувала нав’язувати боротьбу київському “Динамо” за найвищі місця в таблиці.

Обидві команди почали активно і вже на 15 хвилині Кампуш ледве не зрізав м’яч у ворота своєї команди. “Олександрія” відповіла ударом Бєляєва у руки воротарю. Вже за декілька хвилин удар Філіппова простистів над дев’яткою воріт “Руху”.

Також у першому таймі було ще декілька моментів у “Олександрії”, але воротар вдало діяв на лінії воріт.

У другому таймі моментів стало ще менше, але кінцівка перевернула поєдинок з ніг на голову. На 99-ій хвилині голкіпер “Руху” Ледвій, який кілька разів врятував свою команду від пропущеного голу, віддав неточну передачу в центр поля, яку перехопив Філіппов, проскочив захисника і пробив повз воротаря – 1:0. Здавалося, що “Олександрії” вдасться зберегти перевагу, але арбітр був іншої думки. На 93-ій хвилині Кампуш в неігровому епізоді наступив на ногу Ігорю Краснопіру. Арбітр 5 хвилин переглядава ВАР, але зрештою прийняв рішення призначити пенальті у ворота “Олександрії”, який реалізував постраждалий – 1:1.

“Колос” продовжує колекціонувати нічиї

Ще в одному матчі суботи до “Колоса” завітав столичний “Лівий берег”. Скоріше цю нічию кияни можуть записати собі в актив, адже за 90 хвилин поєдинку не завдали жодного удару по воротах.

Вся гра проходила у штрафному “Лівого берега”, але “хліборобам” так і не вдалося забити, хоча Третяков міг відкрити рахунок, але м’яч влучив в штангу, а далі Механів відбив м’яч ногами. На 81-ій Демченко міг виводити “Колос” вперед, але удар прийняла поперечка.

Кияни вдало відбивалися та не дали забити гол у свої ворота. Фінальний свисток зафіксував “сухі нулі”, які стали вже 5 для “Колоса”. Така ж сама кількість нічиїх у “Інгульця”.

Шедевр Смолякова допоміг “Поліссю” переграти “Ворсклу”

В першому матчі неділі до житомирського “Полісся” завітала полтавська “Ворскла”. Зазначимо, що перед стартом матчу “Полісся” привітало свого вже колишнього гравця Василя Грицука, який перейшов на тренерську роботу в житомирський колектив.

На старті матчі першу нагоду відзначитися мали гості після сольного проходу та удару від Ієде, але в останній момент Смоляков вибив м’яч з самої лінії воріт. Житомиряни довго наважувалися на відповідь, але спершу створили не надто небезпечну нагоду з ударом Мельниченка, який пройшов вище цілі. Але згодом в команді Ашура активність відзначився Луіфер – Назаренко врятував м’яч на самій лінії, перекинув захисника полтавчан прямо на форварда, який з кількох метрів розстріляв ворота Ісенка.

Вже за 8 хвилин Пердута, не зустрівши спротиву з боку захисників “вовків, прорвався флангом та прострілив до штрафного прямо на Кане, який влучив точно під поперечину воріт Волинця – 1:1.

В другому таймі не можна було виділити якусь із команд. Обидві гостро атакували, але до 71 хвилини було без голів, поки Смоляков, який врятував у першому таймі, не забив гол-красень, який може позмагатися за кращий гол туру. Богдан Лєднєв подав кутовий, м’яч після виносу відскочив до Смолякова та не зустрівши спроти з боку захисників “Ворскли” зміг прийняти м’яч, протягнути кілька метрів та потужно, а головне влучно пробити по воротах Ісенка – 2:1.

Матч так і завершився перемогою “Полісся”.

Декласування “ЛНЗ” із покером Судакова

В другому матчі неділі донецький “Шахтар” повністю декласував черкаський “ЛНЗ”. “Гірники” вийшли вперед уже на 12-й хвилині – після красивої комбінації та гри у п’яточки Георгій Судаков з-за меж штрафного з носка пробив у ближню стійку, а вже від неї м’яч влетів у сітку воріт – 1:0.

Вже за 13 хвилин відзначився Зубков – Судаков віддав розрізну на забігання Зубкову, який випередив захисників та пробив точнісінько над голкіпером – 2:0. На старті другого тайму донеччани зняли всі питання щодо переможця матчу – спочатку Судаков пробив точнісінько у кут – 3:0. За три хвилини Невертон на фланзі накрутив захисника, пробіг флангом та прострілив до штрафного, де опинився ніким не прикритий Судаков, який спокійно пробив – 4:0.

Вже за 4 хвилини Судаков оформив покер, відгукнувшись на добивання – 5:0. Все ж таки “ЛНЗ” вдалося забити і свій гол престижу, хоч і з другої спроби. Черкаський колектив отримав право на пенальті, але забити його вдалося лише з другої спроби. Спочатку Різник потягнув удар Шота Нонікашвілі, але арбітр вказав перебити, адже кіпер донеччан вийшов до удару за лінію воріт. З другої спроби грузинський форвард все ж таки забив, хоч і Різник був близьких до відбиття удару, а фінальний свисток зафіксував розгром – 5:1.

“Динамо” завдяки швидкому голу Рубчинського здобуває перемогу

В заключному матчі туру до київського “Динамо” завітав криворізький “Кривбас”. Півзахисник киян Валентин Рубчинський вже на 5-ій хвилині відкрив рахунок – Тимчик прострілив до штрафного, Герерро невдало прийняв м’яч, але той відлетів на Рубчинського, який спочатку пробив у захисника, а вже з другої спроби все ж таки забив гол – 1:0. До слова, це вже другий гол поспіль Рубчинського.

Через 15 хвилин підопічні Шовковського могли подвоювати перевагу – Герреро наважився на дальній удар, але кіпер гостей зумів перевести м’яч на кутовий. Завдяки цьому стандарту Динамо отримало право на пенальті, коли м’яч після удару Попова влучив у руку захисника “Кривбасу”. Капітан киян Віталій Буяльський реалізував пенальті, але Кліщук був близьким, щоб врятувати команду.

Після такого холодного душу “Кривбас” дещо активізувався і під завісу першого тайму навіть забив – після подачі Задераки Михавко випадково зрізав м’яч у власні ворота – 2:1.

У другому таймі моменти мали обидва клуби, але рахунок до фінального свистка не змінився.

Після чергового туру “Динамо” продовжує лідирувати, “Полісся” посунуло “Олександрію” з 2 на 3 місце, а “Ворскла” приблизилася до зони вильоту.

Росія завдає масованих ударів дронами по одному району Харкова

Російські війська змінили тактику ударів по Харкову, зосереджуючи масові атаки дронами на одній ділянці міста. Про це заявив міський голова Ігор Терехов в ефірі телемарафону. За словами мера, остання ніч у місті пройшла спокійніше, однак попередні обстріли були значно інтенсивнішими. «Ми спостерігали нову тактику: протягом дуже короткого часу в одну точку міста влучили десятки безпілотників», […]

Лікарку-анестезіологиню судитимуть у Львові через смерть п’ятирічної дитини 

У Львові судитимуть лікарку-анестезіологиню, яку звинувачують у смерті п’ятирічного хлопчика після стоматологічного лікування. Про це повідомила Львівська обласна прокуратура. Трагедія сталася у грудні 2023 року під час видалення молочних зубів у приватній клініці Львова. Під час процедури дитина впала в кому і майже за місяць померла, так і не прийшовши до тями. Розслідування встановило, що […]

Розподіл коштів для бізнесу в програмі Ukraine Facility

У 2024 році Ukraine Facility визначається як стратегічна програма, спрямована на економічне оздоровлення України через відведення значних фінансових ресурсів. За інформацією, наданою Олексієм Соболевим, заступником міністра економіки України, розмір фінансування може коливатися в межах від 1 млрд до 1,5 млрд євро. Основна увага цієї програми спрямована на малі та середні підприємства, які є важливими катализаторами для економічного зростання та розвитку країни.

Ці фінансові вливання передбачається використовувати з метою зниження вартості застави для підприємств, що стане стимулом для їхнього активного розвитку. Крім того, співпраця з міжнародними фінансовими організаціями та українськими банками має на меті розширення обсягів кредитування, що сприятиме підтримці бізнесу на всіх рівнях.

Український бізнес очікує на цю програму з надією на покращення умов для розвитку і росту. Ukraine Facility стає ключовим інструментом у зміцненні фінансової стабільності та конкурентоспроможності української економіки на міжнародному ринку.

У рамках програми передбачено загалом 12 млрд євро на розширення європейських проєктів в Україні протягом чотирьох років. Зокрема, компонент “Pillar 2” Ukraine Facility передбачає спрямування 7 млрд євро на підтримку приватних, муніципальних та державних проєктів. Програма фокусується на сім ключових секторах, включаючи енергетику, оборонну промисловість, сільське господарство, ІТ, транспорт, виробництво критичних матеріалів та переробну промисловість.

Додатково, у 2024 році планується виділити до 1,5 млрд євро на розвиток існуючих програм, запроваджених міжнародними фінансовими організаціями в Україні, з яких 70% спрямуються на малий та середній бізнес. Співпраця з українськими банками, які беруть участь у програмі, відкриває доступ до додаткових ресурсів для здешевлення кредитів та інших пільг для бізнесу.

Поміж інших ініціатив Міністерства економіки є програма підтримки “Зроблено в Україні”, яка включає грантові програми для ветеранів, компенсації для аграріїв на придбання техніки, а також гранти та компенсації для переробної промисловості. Змінено також програму “Доступні кредити 5-7-9%” для полегшення умов кредитування бізнесу.

У лютому Європейська Рада підтримала виділення Україні 50 млрд євро у рамках Ukraine Facility, що підтверджується надходженням перших траншів у березні та квітні. З погодженням Плану для Ukraine Facility у травні Європейський Союз визначив конкретні реформи, необхідні для отримання додаткового фінансування. Виконання цих умов дозволить Україні залучити у 2024 році загалом 16 млрд євро, включаючи 3 млрд євро у формі грантів.

У нещодавньому інтерв’ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Восени минулого року квартирно-експлуатаційний відділ (КЕВ) Міноборони на Волині уклав 4 договори з приватним підприємством на ремонт приміщень для потреб одного з військових підрозділів у регіоні. На ці роботи було виділено майже 10 млн грн.

Оборудку організував керівник компанії-підрядника, який залучив до протиправної діяльності посадовця КЕВ та керівника підприємства, яке здійснює нагляд за виконанням робіт.

До актів виконаних робіт директор підприємства впродовж 2023 року вносив неправдиві дані. Зокрема, завищував вартість матеріалів, вказував роботи, яких насправді підприємство не виконувало.

Готувати фальсифіковані акти допомагав керівник підприємства з нагляду за виконанням робіт, а підписував їх начальник КЕВ. Після цього кошти надходили на рахунки підрядника. Через такі махінації бюджету було завдано збитків на понад 2,2 млн грн.

Посадовця та двох керівників приватних підприємств обвинувачують у службовому підробленні та привласненні майна (ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 366 КК України)

Санкції цих статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років з конфіскацією майна.

Під час досудового розслідування було відшкодовано усі завдані збитки.

Процесуальне керівництво здійснювала Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

Останні новини