Субота, 19 Квітня, 2025

На Волині зафіксували раннє повернення сірих журавлів

Важливі новини

В Альянсі високо оцінили українську бойову систему DELTA

Українська бойова система DELTA отримала високу оцінку від міжнародних партнерів завдяки її інноваційним можливостям у сфері військових технологій. Ця система привернула увагу експертів своєю здатністю генерувати ефективні рішення для успішного ведення сучасних операцій.

Як передає Укрінформ, про це заявила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко, повідомляє у Телеграмі Міноборони.

Українська бойова система DELTA отримала високу оцінку від верховного головнокомандувача НАТО з питань трансформації генерала Філіпа Лавіна та заступника начальника штабу з розвитку спроможностей НАТО віце-адмірала Джеффрі В. Г’юза.

Також вони відзначили значну роботу Міноборони із забезпечення взаємосумісності систем України і НАТО та інноваційний підхід при розробці бойової системи DELTA.

За словами Черногоренко, «DELTA довела, що може обмінюватись інформацією між різними державами-союзниками НАТО. З появою DELTA Україна посилює свої позиції у світі як потужного інноваційного хабу, який генерує дієві рішення для ефективного ведення війни»

МЗС: контакт із Трампом є, офіційних пропозицій поки що немає

Контакти між Києвом та адміністрацією новообраного президента США Дональда Трампа розвиваються на всіх рівнях. Питання військової підтримки України стало одним із ключових напрямів діалогу. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий під час пресконференції у п’ятницю. За словами Тихого, Україна відкрита до розгляду будь-яких форм військової допомоги, однак наразі офіційних пропозицій від […]

The post МЗС: контакт із Трампом є, офіційних пропозицій поки що немає first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Нестача бійців на фронті: командири вже готуються до мобілізації молоді

Україна, яка понад два роки веде війну за своє існування, стоїть перед все більшою потребою поповнення лав Збройних сил. І хоча на законодавчому рівні мобілізація з 18 років поки не затверджена, у військових колах вже визнають: це рішення може стати неминучим. Про це в інтерв’ю «Слідство.Інфо» заявив підполковник Шаміль Крутков, командир 93-ї окремої механізованої бригади […]

Експерт: Росія не припиняє авіаудари — це лише частина їхньої психологічної операції

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Зокрема, російські пропагандисти стверджують, що стратегічній авіації наказали “видихнути” і знизити інтенсивність атак. Однак, за словами експерта, такий підхід не має під собою реальних підстав. Він підкреслив, що збільшення кількості польотів російських бомбардувальників свідчить про іншу мету — підготовку нових екіпажів до виконання завдань за призначенням.

“Судячи з офіційних повідомлень Міноборони РФ та інтенсивності польотів стратегічної авіації, ніхто не наказував “видихати”. Це може бути підготовка екіпажів до нових бойових завдань”, — заявив Киричевський.

Інформація про те, що російські війська більше не планують масованих ударів по Україні, на думку експерта, не варта уваги. Ці заяви є частиною пропагандистської кампанії, спрямованої на те, щоб змусити Україну сідати за стіл переговорів. “Росія завжди готова до завдання нових ударів, і питання тільки в тому, коли вони отримають політичний дозвіл на це”, — додав Киричевський.

Керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко також попередив, що подібні заяви не повинні вводити в оману: вони є лише частиною інформаційних маніпуляцій, що мають на меті зменшити увагу до реальних загроз з боку РФ.

Крадіжки більше не злочин в Україні

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Після початку повномасштабної війни в Україні було посилено кримінальну відповідальність за мародерство, зокрема, для осіб, які вчиняли крадіжки під час окупації. За словами народного депутата Володимира Ватраса, на початку війни було прийнято рішення карати розкрадання майна позбавленням волі, аби зупинити зростання рівня злочинності, що спричиняло значну загрозу під час захоплення територій. Зокрема, покарання за мародерство окупантів було підвищено від 5 до 10 років тюрми.

Однак за два з половиною роки ситуація змінилася, і парламент вирішив переглянути підходи до кримінальної відповідальності за крадіжки. Протягом війни почали все частіше застосовувати позбавлення волі до громадян за вкрадені недорогі речі. Це призвело до перегляду законодавства та створення розмежування між адміністративною і кримінальною відповідальністю. Тепер лише за крадіжки, сума яких перевищує 3028 грн (з урахуванням інфляції), особи можуть притягуватись до кримінальної відповідальності.

Згідно зі статистикою, наданою Ватрасом, з початку 2024 року в Україні було зареєстровано понад 513 тисяч кримінальних правопорушень. Станом на кінець листопада понад 6 тисяч справ за фактами крадіжок були декриміналізовані, а ще більше 2 тисяч — закрито. Завдяки цьому кількість кримінальних справ значно скоротилася, що дало можливість розвантажити суди та органи досудового розслідування.

У небі над Волинню помітили два ключі сірих журавлів, загальна кількість яких склала 32 особи. Фахівці Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» відзначають, що така поведінка є нетиповою для цих птахів, адже раніше вони повертаються з теплих країв значно пізніше.

Зазначається, що 27 січня поблизу села Домашів Луцького району працівники Ківерцівського національного природного парку “Цуманська пуща” стали свідками унікального явища – в небі вони побачили два “ключі” сірих журавлів (Grus grus) загальною кількістю 32 особини. Перша зграя складалася з 18 птахів, друга – з 14. Обидві зграї рухалися у західному напрямку.

На думку фахівців “Цуманської пущі”, раннє повернення журавлів може свідчити про кліматичні зміни, що вплинули на особливості зимівлі птахів та їхні міграційні маршрути.

Сірий журавель (Grus grus) зазвичай зимує в тепліших регіонах, таких як Південна Європа, Північна Африка чи Близький Схід. Помітити їх у зимовий період над Волинню – рідкісний випадок, який, найімовірніше, пов’язаний із теплою зимою

– йдеться у дописі.

За інформацією орнітологів, пернаті зазвичай зимують у тепліших регіонах – у країнах Південної Європи, Північної Африки та Близького Сходу. Відтак їхню появу над Україною в зимовий період фахівці називають рідкісним випадком.

“Якщо журавлі залишаються довше або повертаються раніше, це може бути ознакою теплої зими або змін у їхніх традиційних місцях зимівлі. Такі дані допомагають орнітологам відстежувати екологічні тенденції, прогнозувати зміни в природних середовищах і вчасно реагувати на можливі загрози для виду”, – додали спеціалісти.

The post На Волині зафіксували раннє повернення сірих журавлів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини