Середа, 23 Липня, 2025

НАБУ і САП викрили нову корупційну схему в Міноборони

Важливі новини

Українські депутати у США: що відомо про відрядження 37 парламентарів

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що 37 народних депутатів України відправилися у відрядження до США. За його словами, мета поїздки – зміцнення співпраці з американськими партнерами, а також системна робота з Конгресом і Сенатом США. Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук пояснив перебування українських народних депутатів у США та прокоментував критику, яка пролунала з боку […]

The post Українські депутати у США: що відомо про відрядження 37 парламентарів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Міністра енергетики Галущенка спіймали на відвертій брехні

Програма "Захист України" розроблена для учнів 10-11 класів і має на меті формування у підлітків комплексного розуміння питань національної безпеки, громадянської відповідальності та особистої готовності до дій у надзвичайних ситуаціях. Вона включає теоретичні та практичні компоненти, які охоплюють широкий спектр тем.

“Два дні тому на Південноукраїнській АЕС, судячи з усього від спеки, фізично згоріло два трансформатори струму. Це призвело до відключення одного з реакторів,” — розповів Харченко.

Аварія на Південноукраїнській АЕС призвела до відключення високовольтних ліній в мережі “Укренерго”, що, за словами Харченка, викликало серйозні перебої в постачанні електрики на лівому березі України.

“Через цю абсолютно технічну аварію лівий берег України – включно з Дніпром, Сумами й далі по переліку – останні два дні вкрай жорстко обмежений в постачанні електрики,” — пояснив він.

Однак, Міністр енергетики України Герман Галущенко спростував цю інформацію, назвавши її “фейком” і російським наративом.

“Центр протидії дезінформації вже висловив позицію, що це все є фейк, і найцікавіше, знаєте, що спочатку ця інформація з’явилася на російських каналах,” — заявив Галущенко у Верховній Раді.

Галущенко також зазначив, що ситуація з Південноукраїнською АЕС нібито є частиною російської інформаційної кампанії, і запевнив, що блок мережі продовжує працювати. “Питання в тому, для чого це робиться,” — додав він.

Ці заяви стали пусковим важілем для подальшого розслідування. Нардеп Ярослав Железняк відреагував на слова Галущенка, зловивши міністра на відвертій брехні. Железняк підкреслив, що інформація про технічні проблеми на Південноукраїнській АЕС підтверджується офіційними даними, отриманими після запиту.

“15 липня 2024 року на Південно-Українській атомній електростанції відбулася позаштатна подія в результаті якої були пошкоджені трансформатори струму, що призвело до руйнувань на ВРП 330. В результаті відключився перший енергоблок з навантаженням 1000 МВт, а також три лінії електропередач,” — йдеться у відповіді, отриманій від енергетичних служб. Ці події, за словами Железняка, також призвели до введення графіків аварійних відключень у Південно-Східному регіоні та збільшення часу відключення споживачів у центральних регіонах, включаючи Київ.

Железняк зазначив, що ситуація з відключеннями світла в столиці та інших містах підтверджує серйозність проблеми.

“Всі, хто був в Києві в ці дні, могли помітити, що електропостачання було обмежене навіть вночі,” — додав він.

Він також висловив сумнів у діях міністра Галущенка, ставлячи під питання його правдивість.

“Чому Галущенко публічно заперечив інформацію про аварії і звинуватив у цьому російське ІПСО?” — запитує Железняк, вказуючи на можливі корупційні або управлінські проблеми.

“Сподіваюся, що така брехня ще більше зменшить шанси на ухвалення корупційних законів у сфері атомної енергетики,” — підсумував він.

Корупція в ТЦК — головна проблема, кажуть військові

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Таку думку висловив військовий експерт Сергій Грабський в ефірі “Radio NV”. За його словами, реорганізація ТЦК і перекидання працівників на фронт не вирішить основних проблем у військовій сфері.

“Ми вже одного разу гралися в популізм, коли познімали всіх керівників ТЦК. Чи виправило це ситуацію? Ні, не виправило”, — зазначив Грабський. За його словами, вже на початку мобілізації працівників ТЦК почали відправляти з фронту, і це, за оцінками експерта, не принесло істотних результатів.

Військовий експерт підкреслив, що незалежно від того, як ми будемо перейменовувати центри комплектування чи рекрутингові служби, наразі мобілізація є необхідною для підтримки армії.

“В умовах війни альтернативи мобілізації в Україні немає”, — зазначив Грабський. Він додав, що державі доведеться застосовувати більш жорсткі методи для забезпечення армії людськими ресурсами, оскільки популістичні заяви, як, наприклад, реформа ТЦК, не можуть змінити ситуацію на фронті.

Раніше депутатка Юлія Яцик запропонувала розформувати ТЦК і створити 10 нових бригад з працівників цих центрів, щоб покращити ситуацію в армії. Однак ця ініціатива викликала різку критику, зокрема з боку 3-ї окремої штурмової бригади. Заступник командира бригади Максим Жорін назвав ці пропозиції “пустим популізмом”, який не вартий обговорення. Головною проблемою ТЦК та СП він вважає корупцію, з якою потрібно боротися в першу чергу.

Трамп пообіцяв більше зброї: США можуть розморозити постачання військової допомоги Україні

Американська військова допомога Україні, яка була раптово припинена на початку липня, може знову рушити в українському напрямку після зустрічей між представниками Вашингтона та Києва. Про це повідомляє Politico з посиланням на джерела в адміністрації США. Спецпосланець президента Дональда Трампа в Україні Кіт Келлог цього тижня зустрінеться з міністром оборони України Рустемом Умєровим у Римі, під […]

Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія, значення та традиції свята

Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з дванадцяти найбільших християнських свят, яке має особливе значення для всіх вірян. Воно входить до числа неперехідних свят і щороку відзначається 25 березня (за новим календарем). Це свято символізує початок спасіння людства та є однією з найважливіших подій у християнському календарі. Назва “Благовіщення” походить від слова “благовість”, що означає “добра […]

The post Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія, значення та традиції свята first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Поки фронт тримає оборону, у тилу не втрачають можливості «погріти руки». НАБУ та САП викрили масштабну схему розкрадання державних коштів під час закупівлі харчових продуктів для Збройних Сил України. За даними слідства, у 2022–2023 роках з бюджету вивели понад 733 мільйони гривень через маніпуляції з цінами на продукти.

У справі фігурують колишній посадовець Міноборони, власниця компаній-постачальників, двоє їхніх керівників і ще одна фізична особа. Усім п’ятьом повідомлено про підозру за статтями про розтрату, замах на розтрату та легалізацію коштів, здобутих злочинним шляхом.

Схема працювала просто, але ефективно. У каталозі харчових наборів, за якими закуповували продукти для армії, значилось 409 найменувань — від гречки до… желатину. При цьому лише 10% асортименту дійсно регулярно використовувалися. Решта – рідкісні позиції, сезонні або взагалі не закуповувались.

Ціна формувалася як середнє арифметичне всіх позицій у каталозі. Це дозволяло маніпулювати вартістю окремих продуктів: завищувати ціни на ходові товари, як-от овочі та м’ясо, і занижувати на «мертві душі» – наприклад, черешні взимку.

Результат: картопля по завищеній ціні, яку постачали тисячами тонн, і черешня – по кілька копійок, яку не постачали взагалі. На папері все виглядало пристойно. По факту — махінації, що принесли постачальникам сотні мільйонів.

За інформацією НАБУ, лише за серпень-грудень 2022 року дві компанії, підконтрольні одній особі, заробили на такій схемі понад 733 млн грн.

Ці махінації стали можливими через бездіяльність посадовця Міноборони, який підписував договори та “не помічав” ціни, що явно виходили за межі ринку.

Інформаційний скандал з харчуванням для армії розгорівся ще на початку 2023 року після публікації розслідування ZN.UA під назвою «Тилові пацюки Міноборони…». Тоді головною сенсацією стали яйця по 17 гривень”, що викликало хвилю обурення в суспільстві.

Міністр оборони Олексій Резніков категорично заперечував звинувачення, стверджуючи, що всі ціни були коректно вказані в контрактах. Проте скандал не вщухав, і згодом міністра було відправлено у відставку.

На цьому тлі нова справа НАБУ виглядає як продовження того ж самого ланцюга. Серед фігурантів підозрюваних Резніков наразі не фігурує, однак його ім’я безпосередньо пов’язане з періодом, коли ця схема працювала.

The post НАБУ і САП викрили нову корупційну схему в Міноборони first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини