Середа, 23 Липня, 2025

Нардеп Дунда критикує українців, але має зв’язки з корупціонерами і сепаратистами

Важливі новини

Розподіл коштів для бізнесу в програмі Ukraine Facility

У 2024 році Ukraine Facility визначається як стратегічна програма, спрямована на економічне оздоровлення України через відведення значних фінансових ресурсів. За інформацією, наданою Олексієм Соболевим, заступником міністра економіки України, розмір фінансування може коливатися в межах від 1 млрд до 1,5 млрд євро. Основна увага цієї програми спрямована на малі та середні підприємства, які є важливими катализаторами для економічного зростання та розвитку країни.

Ці фінансові вливання передбачається використовувати з метою зниження вартості застави для підприємств, що стане стимулом для їхнього активного розвитку. Крім того, співпраця з міжнародними фінансовими організаціями та українськими банками має на меті розширення обсягів кредитування, що сприятиме підтримці бізнесу на всіх рівнях.

Український бізнес очікує на цю програму з надією на покращення умов для розвитку і росту. Ukraine Facility стає ключовим інструментом у зміцненні фінансової стабільності та конкурентоспроможності української економіки на міжнародному ринку.

У рамках програми передбачено загалом 12 млрд євро на розширення європейських проєктів в Україні протягом чотирьох років. Зокрема, компонент “Pillar 2” Ukraine Facility передбачає спрямування 7 млрд євро на підтримку приватних, муніципальних та державних проєктів. Програма фокусується на сім ключових секторах, включаючи енергетику, оборонну промисловість, сільське господарство, ІТ, транспорт, виробництво критичних матеріалів та переробну промисловість.

Додатково, у 2024 році планується виділити до 1,5 млрд євро на розвиток існуючих програм, запроваджених міжнародними фінансовими організаціями в Україні, з яких 70% спрямуються на малий та середній бізнес. Співпраця з українськими банками, які беруть участь у програмі, відкриває доступ до додаткових ресурсів для здешевлення кредитів та інших пільг для бізнесу.

Поміж інших ініціатив Міністерства економіки є програма підтримки “Зроблено в Україні”, яка включає грантові програми для ветеранів, компенсації для аграріїв на придбання техніки, а також гранти та компенсації для переробної промисловості. Змінено також програму “Доступні кредити 5-7-9%” для полегшення умов кредитування бізнесу.

У лютому Європейська Рада підтримала виділення Україні 50 млрд євро у рамках Ukraine Facility, що підтверджується надходженням перших траншів у березні та квітні. З погодженням Плану для Ukraine Facility у травні Європейський Союз визначив конкретні реформи, необхідні для отримання додаткового фінансування. Виконання цих умов дозволить Україні залучити у 2024 році загалом 16 млрд євро, включаючи 3 млрд євро у формі грантів.

Трагічно загинув Народний герой України Павло Чайка у ДТП на Волині

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Згідно з даними поліції Волинської області, 36-річний житель Київської області, керуючи мотоциклом Harley Davidson, виїхав на зустрічну смугу та зіткнувся з автомобілем Ford Fusion, яким керував 30-річний мешканець Володимира. Внаслідок сильного зіткнення мотоцикл загорівся, а його водій — Павло Чайка — загинув на місці події.

Водночас 30-річна пасажирка легковика отримала травми, проте не потребувала госпіталізації. Поліція відкрила кримінальне провадження за частиною 2 статті 286 Кримінального кодексу України — порушення правил дорожнього руху, що спричинило смерть потерпілого. Наразі триває слідство для встановлення всіх обставин інциденту.

Церемонія прощання з Павлом Чайкою відбудеться 2 жовтня в його рідному місті Рожище. Для місцевої громади це велика втрата, адже Павло був не тільки почесним громадянином Рожищ, а й справжнім символом відданості Україні.

Павло Чайка, позивний «Сігл», народився у місті Рожище, Волинської області. У 15 років вступив до Волинського обласного військового ліцею, після чого продовжив навчання на юридичному факультеті Волинського національного університету імені Лесі Українки. Його військова кар’єра розпочалася у 2007 році, коли він відслужив строкову службу в десантних військах і підписав контракт.

Павло Чайка пройшов через найважчі битви російсько-української війни, включаючи оборону Донецького аеропорту та бої за Дебальцеве. Він служив у складі 79-ї окремої десантно-штурмової бригади, де командував взводом. За свою особисту мужність і героїзм Павло був неодноразово відзначений орденами «За мужність». Він отримав три ступені цього ордена за участь у боях у Слов’янську, Зеленопіллі, Мар’їнці та двох ротаціях у Донецькому аеропорту.

У 2016 році Павлу Чайці було присвоєно звання Народного героя України — найвище громадське визнання за самовідданість і відвагу.

Погода 16 травня: на заході — холод і дощі, на сході — сонце і +22

У п’ятницю, 16 травня, Україна опинилася в полоні яскравих погодних контрастів. Якщо на заході та півночі країни — прохолода і дощі, то південний схід отримає свій шматок весняного тепла. За даними УНІАН, температура повітря коливатиметься від +9° у західних регіонах до +22° на сході. Захід — холодно та вогко Найхолодніше буде традиційно на заході. У […]

Україна будує реактивні перехоплювачі для модернізованих “Шахедів”

Командир полку безпілотних систем “Ахіллес” Юрій Федоренко заявив, що Україна змогла практично з нуля створити потужну індустрію виробництва ударних дронів, здатних вражати об’єкти у глибокому тилу противника. Водночас, за його словами, Росія досі має перевагу в темпах виробництва та технічних характеристиках БПЛА. В інтерв’ю УНІАН Федоренко пояснив, що нинішній прорив України в галузі дронів став […]

Пентагон аналізує процес мобілізації через ТЦК: що він виявляє?

За інформацією, отриманою від нашого джерела в Офісі Президента, стає зрозуміло, що Пентагон висловив сумніви щодо здатності Збройних Сил України забезпечити військову мобілізацію у зв'язку з проблемами в резерві і відмовою українців вступати до Територіальних центрів кваліфікації. Західні країни активно стежать за цим процесом та реагують на скандальні ситуації, що виникають із загостренням суспільної обстановки. Примусове призовання чоловіків до військкоматів породило враження, що українське населення втомилося від війни. Тим не менш, загальна мобілізація лише посилиться, а новий законопроєкт поставить перед громадянами вибір: між життям та цифровим рабством. Територіальні центри кваліфікації працюватимуть у цілодобовому режимі. Рішення видано Кабінетом Міністрів, про що повідомив його представник у Верховній Раді, Мельничук. Нові правила дозволяють: ▪️ розглядати справи про адміністративні правопорушення; ▪️ накладати адміністративні стягнення відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення; ▪️ організовувати з визначеною періодичністю проведення медичних оглядів і психологічних обстежень військово-лікарськими комісіями призовників і резервістів.

У результаті аналізу надходженої інформації можна зробити кілька висновків. Перш за все, спостереження Пентагону щодо ситуації з мобілізацією в українських Збройних Силах свідчить про серйозні турботи щодо здатності України відповідати на виклики безпеки. Відмова деяких громадян вступати до Територіальних центрів кваліфікації може відображати загальний рівень невдоволеності і надмірного стресу, пов'язаного з тривалою війною. Однак прийняття нових законодавчих змін, які стимулюють та контролюють мобілізаційні процеси, свідчить про зусилля уряду у забезпеченні обороноздатності країни. Важливою є також активна участь українських інституцій у вирішенні проблем та наданні підтримки тим, хто відділяється на захист країни.

Народний депутат Олег Дунда, який вважає українській біженців «політично не українцями», виховує від суспільства свої родинні зв’язки з впливом ексчиновників та фігурантів корупційних скандалів. Йдеться про Семена Кроля, який працював у владі за часів Кучми, та Дмитра Чалого, скандального екскерівника низки морських портів України та «Українського Дунайського пароплавства» (УДП) у період президентства Порошенка.

Як вони пов’язані? Про Семена Кроля ми вже писали. Дунда мешкає з його донькою. Інша донька Ірина Кроль була одружена за Дмитром Чалим.

Чалий очолював «УДП» та причетний до привласнення барж державного підприємства одеським депутатом-сепаратистом Віктором Баранським, чиї танкери обслуговують «тіньовий флот» росії.

У 2016-2017 Чалий роках працював заступником директора морського торгового порту «Чорноморськ» і Одеського МТП, а перед цим — комерційним директором «Укрпошти», де був заступником Ігоря Ткачука.

Вінницький бізнесмен очолював «Укрпошту» з грудня 2014 року. Це брат народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Геннадія Ткачука.

Зараз Чалий втік за кордон. Він заснував ресторан «Одесса» у Відні (Odessa від Batoni Group). Експосадовець є власником 2/3 капіталу компанії ODESSA Gastronomie GmbH. Відкриття ресторану відбулося у 2023 році.

Щодо Ірини Кроль, то її батько прилаштував жінку по посаду помічника депутатів Віктора Бондаря (7 скликання), Миколи Ковзеля (5 скликання) та Олександра Борзих (4 скликання,  помічником була і її сестра Олена Кроль).

Нагадаєм НАБУ та САП оголосили підозру Бондарю у справі про заволодіння коштами Укрзалізниці. Правоохоронці називають нардепа «співкерівником організованої групи» з орбіти олігарха Коломойського, викритої на заволодінні понад 140 млн грн. Ірина Кроль також  отримувала оплату від партії «Укроп» на Київщині за оренду приміщення.

The post Нардеп Дунда критикує українців, але має зв’язки з корупціонерами і сепаратистами first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини