Понеділок, 14 Липня, 2025

Науковці б’ють на сполох через зникнення карася в Україні

Важливі новини

Перевірка в податковій призвела до відставки 16 керівників з інвалідністю

Ключові елементи військового обліку:

За словами Гетманцева, ДПС за два дні підняла всі матеріали щодо осіб з керівництва, включаючи регіональних представників, які оформилися інвалідами після 24 лютого 2022 року. Загалом таких осіб виявилось 17, з яких одна людина отримала інвалідність внаслідок поранення на фронті. Решта 16 чоловіків “прийняли вольове та чесне рішення залишити службу”, зазначив депутат.

Гетманцев висловив сподівання на отримання аналогічної інформації від інших органів, які підпорядковуються податковому комітету, таких як Державна митна служба, Бюро економічної безпеки, Державна служба фінансового моніторингу, Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей, а також Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Цей скандал стався на фоні розслідування, яке проводить Служба безпеки України спільно з іншими правоохоронними органами. У 2024 році було викрито масштабні корупційні схеми в медико-соціальних експертних комісіях, в результаті яких скасували 4106 фіктивних висновків про інвалідність.

Єрмак заявив, що Росія не погодилася на перемир’я з 12 травня

Голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Володимир Путін фактично проігнорував пропозицію щодо припинення вогню з 12 травня. Про це він сказав в інтерв’ю «РБК-Україна». «Думаю, для українців це не новина. Ми роками вели переговори з агресором і знаємо, як вони вміють тягнути час. Україна понад усе прагне справедливого і міцного миру. І ми прямо […]

Експерт: Росія не припиняє авіаудари — це лише частина їхньої психологічної операції

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Зокрема, російські пропагандисти стверджують, що стратегічній авіації наказали “видихнути” і знизити інтенсивність атак. Однак, за словами експерта, такий підхід не має під собою реальних підстав. Він підкреслив, що збільшення кількості польотів російських бомбардувальників свідчить про іншу мету — підготовку нових екіпажів до виконання завдань за призначенням.

“Судячи з офіційних повідомлень Міноборони РФ та інтенсивності польотів стратегічної авіації, ніхто не наказував “видихати”. Це може бути підготовка екіпажів до нових бойових завдань”, — заявив Киричевський.

Інформація про те, що російські війська більше не планують масованих ударів по Україні, на думку експерта, не варта уваги. Ці заяви є частиною пропагандистської кампанії, спрямованої на те, щоб змусити Україну сідати за стіл переговорів. “Росія завжди готова до завдання нових ударів, і питання тільки в тому, коли вони отримають політичний дозвіл на це”, — додав Киричевський.

Керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко також попередив, що подібні заяви не повинні вводити в оману: вони є лише частиною інформаційних маніпуляцій, що мають на меті зменшити увагу до реальних загроз з боку РФ.

Вісцеральний жир вбиває: як окружність талії впливає на ризик раку

Дослідники з Оксфордського університету опублікували результати найбільшого у своєму роді дослідження, яке охопило понад 2,5 мільйона чоловіків. Висновок — збільшення окружності талії прямо пов’язане з вищим ризиком передчасної смерті, зокрема від раку простати. Як зазначила лікарка Сара Каят, збільшення талії всього на 4 дюйми (приблизно 10 см) підвищує ризик смерті від раку простати на 7%. […]

Омбудсмен Лубінець: Зниження віку мобілізації позбавить Україну майбутнього

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

«Я до цього ставлюся негативно. Якщо ми заберемо і цих молодих хлопців, у яких немає сімей, немає дітей, то автоматично в нас не буде майбутнього України. На мій погляд, у нас ще досить велика кількість чоловіків середнього віку – від 30 до 45 років. Це найефективніша категорія громадян України, які можуть воювати і, напевно, повинні воювати», – заявив Лубінець.

Зазначимо, що офіційно Україна відкидає заклики США знизити вік мобілізації до 18 років, а спробує заманити молодих хлопців до війська добровільно виплатою в півмільйона гривень.

Водночас є альтернативна точка зору, що українська влада вже готова до зниження мобілізаційного віку до 21 року. Наразі обирається тільки час – необхідно підготувати громадську думку, яка рішуче проти, і дати можливість усім «своїм» відправити дітей за кордон. І, за інсайдерською інформацією, кейсом зі зниження мобілізаційного віку на Банковій впритул займуться в той момент, коли буде провалено мирну ініціативу Трампа.

Золотий карась, якого колись вважали звичною прісноводною рибою в Україні, сьогодні майже зник із багатьох річок країни. Про це розповіла іхтіологиня Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України Юлія Куцоконь в інтерв’ю «Телеграфу».

За словами науковиці, ще на початку XX століття золотий карась з родини коропових був масово поширений по всій території України. Та ситуація почала змінюватися в середині минулого століття, коли під час створення штучних водосховищ у водойми стали масово запускати карасів сріблястих.

«Ми й досі точно не знаємо, чи сріблястий карась є аборигенним для України, чи його завезли ще раніше — зокрема й для Європи», — зазначила Куцоконь.

За однією з гіпотез, сріблястий карась просто витіснив золотого, хоча, як уточнює вчена, проблема глибша: золотий карась потребує особливих умов для нересту — заплавних водойм, а не глибоких водосховищ із загниваючими рослинами.

«У водосховищах, де рослини постійно затоплені і гниють, золотому карасю набагато гірше», — пояснює експертка.

Раніше ця риба могла жити до 10–12 років, але сьогодні її чисельність критично впала. Зараз золотий карась зберігся лише на Десні та в окремих заплавних водоймах, і то — в дуже невеликій кількості.

Зникнення золотого карася — ще один сигнал екологічної деградації природних водойм, спричиненої втручанням людини у природні гідросистеми. Фахівці закликають не ігнорувати ці зміни, адже вони можуть мати значно ширші наслідки для біорізноманіття України.

Останні новини