Вівторок, 22 Липня, 2025

НАЗК виявило у декларації топчиновника Києва порушення на 24 мільйони

Важливі новини

4 квітня: церковне свято, іменини та прикмети — що можна і не можна робити сьогодні

Сьогодні українці та світова спільнота відзначають одразу кілька важливих дат. Це Міжнародний день ігрових майстрів, Всесвітній день інженерії та Всесвітній день боротьби з ожирінням. А в церковному календарі це день пам’яті святого преподобного Герасима Йорданського. До Нового року залишається 271 день — ще є час загадати бажання і поступово йти до них. День святого Герасима […]

НСЗУ розширює пакет послуг первинної медичної допомоги

З 1 січня 2025 року Національна служба здоров’я України (НСЗУ) розширює базовий пакет первинної медичної допомоги (ПМД). До нього будуть інтегровані безоплатні послуги з охорони психічного здоров’я, а також додаткові послуги з лікування та супроводу хворих на туберкульоз. Відтепер усіх медичних закладів, законтрактованих НСЗУ з надання первинної медичної допомоги, надавати безоплатну психологічну допомогу. Це означає, […]

The post НСЗУ розширює пакет послуг первинної медичної допомоги first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Поліція викрила директорку лейблу, що ошукала вдову Кузьми Скрябіна на мільйони

Слідчі Національної поліції України оголосили підозру директорці музичного лейблу за шахрайство, яке завдало шкоди вдові відомого українського музиканта Кузьми Скрябіна (Андрія Кузьменка) на суму майже 1,5 мільйона гривень. За даними пресслужби Нацполіції, після смерті артиста його авторські права успадкувала дружина, Світлана Бабійчук, яка створила компанію для менеджменту інтелектуальної власності чоловіка. Фірма вдови уклала угоду з […]

The post Поліція викрила директорку лейблу, що ошукала вдову Кузьми Скрябіна на мільйони first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У спеку — обережно з напоями: що не варто пити влітку, щоб не нашкодити здоров’ю

У літню спеку правильний вибір напоїв — питання не лише комфорту, а й безпеки. Деякі з них можуть спричинити зневоднення, головний біль, порушення серцевого ритму або навіть тепловий удар. Медики наголошують: варто уникати напоїв, які посилюють зневоднення або перевантажують організм. АлкогольНавіть один келих пива чи вина може спровокувати проблеми. Алкоголь розширює судини, посилюючи ефект спеки, […]

“Пташка” звернулася до Зеленського зі скаргами на командира бригади

Це звернення підняло важливі питання щодо етики керівництва та умов служби в українській армії. Воно також підкреслило необхідність прозорості та відповідальності у військових структурах.

Катерина Поліщук зазначила, що більше року вона, як парамедик, перебувала в зоні бойових дій разом із 59 ОМПБр ім. Якова Гандзюка. Вона підкреслила, що під час їхньої співпраці бригадою командували Вадим Олегович Сухаревський та Максим Олександрович Стеценко, які були професіоналами своєї справи.

Однак, як зазначила військовослужбовиця, через посадові рішення та “родинні зв’язки” вищого військового керівництва Богдан Шевчук був призначений командиром 59 ОМПБр у квітні 2024 року. “Оскільки тисячі військовослужбовців досі залишаються виконувати бойові завдання в зоні ведення бойових дій під керівництвом Шевчука, прошу Вас, пане Верховний Головнокомандувачу, звернути увагу та провести службову перевірку за фактами злочинних наказів, свідомої недбалості, нехтування життям та здоров’ям особового складу, дій, що призвели до гибелі великої кількості військовослужбовців, в тому числі з високих керівних посад, егоїзму, сліпого кар’єризму, усунення всіх “незгодних” командирів, пригнічення бойового духу та приниження особового складу повною байдужістю до основної мети військовослужбовців та його, як командира, у війні з ворогом”, — наголосила вона.

Катерина підкреслила, що через нелюдське та непрофесійне ставлення Шевчука, вона була змушена припинити співпрацю з цією бригадою. Однак, за її словами, не всі військовослужбовці мають можливість залишити бригаду через злочинні накази, які спрямовані лише на “здобування додаткових зірочок цією людиною”.

“Прошу вжити заходів та усунути від прийняття важливих військових рішень людей, які не зацікавлені у збереженні особового складу, виконанні завдань та перемозі. Військова честь та честь офіцера — не пусті слова. Принаймні такими вони не повинні бути”, — додала вона.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило масштабні порушення у декларації Дениса Беспалова — заступника директора з підготовки будівництва КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва». За даними НАЗК, сума недостовірних відомостей становить 24,23 мільйона гривень, що є підставою для кримінальної відповідальності.

Беспалов не задекларував квартиру площею 53,3 м² у Києві, вартістю понад 3,5 млн грн, у якій, за інформацією з державних реєстрів, проживає його родина з жовтня 2022 року. Попри це, посадовець стверджував, що перебував там менш ніж 30 днів, але дані з ЄДДР та його попередня декларація свідчать про протилежне.

Ще одне порушення стосується не зазначеної будівлі СТО в окупованому Донецьку. Беспалов пояснив, що документи втрачені через війну, однак, за даними держреєстру, він залишається власником майна.

Посадовець також не вказав реєстраційний номер іншої квартири в Києві площею 82,6 м², позначивши відповідне поле як «Не застосовується», що суперечить наявним даним. Вартість цієї помилки — 3,7 млн грн.

У декларації відсутні корпоративні права у двох компаніях: ТОВ «Онікс-спорт» (20% частки) та ТОВ «Бійспорт» (40%). Беспалов пояснив, що підприємства неактивні, однак за законом навіть пасивне володіння корпоративними правами підлягає декларуванню.

Найбільше занепокоєння у НАЗК викликала декларація готівкових коштів дружини Беспалова: $450 тис., €80 тис. та 885 тис. грн — загалом близько 20,45 млн грн. Однак за 22 роки офіційні доходи дружини склали лише 123 тис. грн. Пояснення про заможних «партнерів» не мають документального підтвердження.

Беспалов також не задекларував правочин щодо купівлі квартири за 2,53 млн грн у 2022 році. Посадовець заявив, що оплату було здійснено ще у 2021 році, але закон вимагає декларування саме факту набуття прав власності у звітному періоді.

За результатами перевірки НАЗК встановило ознаки умисного внесення недостовірних відомостей в особливо великих розмірах — за ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу України. Це загрожує Беспалову реальною кримінальною відповідальністю.

Останні новини