Субота, 19 Квітня, 2025

НАЗК зацікавилося мільйонними доходами полтавського медика

Важливі новини

Танки Abrams, Bradley та M-777: що українці залишили росіянам у Курщині

Українські війська організовано відступили з Курської області, залишивши росіянам частину техніки, включно з елітними західними зразками. Аналітики вважають, що цей крок може бути продиктований вимогами партнерів, зокрема США, хоча офіційного підтвердження цьому немає. Як пише військовий аналітик Forbes Девід Акс, ЗСУ при відступі діяли швидко, ймовірно, під покровом темряви. Але через обмежені можливості з евакуації […]

The post Танки Abrams, Bradley та M-777: що українці залишили росіянам у Курщині first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Вітамін B12: кому та як правильно його пити, а коли краще утриматися

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Вітамін B12 відіграє важливу роль у виробленні нуклеїнових кислот (ДНК та РНК), які містять генетичну інформацію. Це означає, що він необхідний для нормального поділу клітин і відновлення тканин організму. Дефіцит цього вітаміну може проявлятися у вигляді слабкості, постійної втоми та схильності до частих захворювань. У крайніх випадках – може виникнути анемія, але це трапляється рідко.

Якщо у вас є дефіцит вітаміну B12, то за рекомендацією лікаря дозування може становити 1 мг на день. Для профілактики ця доза буде меншою – 0,35 мг на добу. Такі рекомендації дає гастроентеролог та терапевт Станіслав Кравчук.

Особливо корисним буде цей вітамін для вагітних та вегетаріанців, а також для тих, хто переніс операції на шлунку або мав В12-дефіцитну анемію.

Також важливо пам’ятати, що вітамін B12 можна поєднувати з іншими вітамінами, але для максимального ефекту краще проконсультуватися з лікарем перед початком прийому.

Людям з атрофічним гастритом зазвичай не можна пити вітамін B12 у таблетках, оскільки їх організм не може засвоїти його в такій формі. В такому випадку лікар призначає ін’єкції, що дозволяє обійти проблему з засвоєнням. Окремо слід відзначити людей старше 55-60 років або тих, хто переніс операції на шлунку – вони часто потребують пожиттєвого введення вітаміну B12, хоча не щодня.

Якщо у вас виникає питання про можливість профіциту вітаміну B12, то варто зазначити, що цей вітамін є водорозчинним і не накопичується в організмі, як це відбувається з деякими іншими вітамінами. Однак є виняток — вітамін B12 може частково накопичуватися в печінці, якщо його надмірно споживати. Однак не варто хвилюватися: більша частина надлишку все одно буде виведена з організму через сечу.

Високий рівень вітаміну B12 в аналізах може бути також свідченням серйозних захворювань, таких як лейкоз, тому дуже важливо уважно ставитися до цього показника в організмі.

Загалом, вітамін B12 – це важливий елемент для нормального функціонування організму, але приймати його слід лише за показаннями лікаря, щоб уникнути непотрібних ризиків.

Масштабна спецоперація прокуратури щодо розкрадання 138 мільйонів гривень ЗСУ

Законопроєкт пропонує певні зміни у підході до розгляду справ, пов'язаних з корупційними правопорушеннями. Він передбачає альтернативні механізми вирішення таких справ за певних умов, включаючи відшкодування завданої шкоди та сплату штрафу.

“Проведено масштабну спецоперацію з викриття організаторів та учасників злочинних схем з розкрадання бюджетних коштів, виділених для забезпечення потреб Збройних Сил України. Загальна сума збитків державі − понад 138 млн грн. Причетними до розкрадань коштів виявилися службовці квартирно-експлуатаційних підрозділів спільно з представниками комерційних структур майже в усіх регіонах України”.

Також повідомляється, що окремих службовців спіймали і на недбалому ставленні до військової служби та незаконному збагаченні.

“За результатами слідчих дій затримано та повідомлено про підозру 30 особам, з них 15 − у складі організованих злочинних груп. Серед підозрюваних − 3 начальники квартирно-експлуатаційних управлінь у м. Харкові, на Миколаївщині та Дніпропетровщині, 7 начальників квартирно-експлуатаційних відділів у містах Кропивницькому, Чернігові, Львові, на Прикарпатті, Житомирщині, Волині та Луганщині, а також представники комерційних структур”, − наголосили в ОГП.

Деталі: Цим посадовцям інкримінують розтрату та привласнення коштів під час закупівель за завищеними цінами паливної деревини для потреб оборони, електроенергії, природнього газу, меблів для армії, проведення будівельних робіт на об’єктах військової інфраструктури тощо.

Одного з підозрюваних − начальника регіонального КЕВ підозрюють у незаконному набутті активів на суму 11,7 млн грн. Йдеться про комерційне майно, земельні ділянки, інші засоби та речі, які фігурант оформлював на довірену особу.

Згідно з посадовими обов’язками, чиновник контролював закупівлі та обслуговування військового майна регіону.

Він оформив солдатом близького родича дружини до однієї з частин ЗСУ Львова. Згодом солдат став власником житлового будинку та земельної ділянки у селі Брюховичі Львівського району, ринкова вартість яких орієнтовно складає 300 тис. дол. США.

Доходи, які б дозволяли здійснити будівництво такої коштовної нерухомості й проведення у ній ремонтних робіт у родича фігуранта були відсутні. Тому він нібито взяв позику 100 тис. доларів США у доньки посадовця, яка є студенткою місцевого вишу. Але ці кошти посадовець в декларації не вказав.

За подібною схемою була придбана квартира у Львові площею майже 100 кв м в елітному районі. Згідно з відкритими відомостями місцевих сайтів з нерухомості орієнтовна вартість такої квартири складає понад 4 млн грн.

Посадовець ще й придбав для доньки позашляховик преміумкласу, який знов таки оформив на свого родича з численними порушеннями законодавства.

Посадовцю повідомлено про підозру у незаконному збагаченні (ст. 368-5 КК України).

Суд наклав арешти на автомобіль, квартиру та земельну ділянку з будинком в елітному районі Львова.

Фігуранта на два місяці відсторонили від посади, йому обрали запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внесення застави у сумі 3 млн гривень.

Російські війська атакували Херсонський онкоцентр: пацієнти та персонал встигли сховатися

У суботу російські військові завдали удару двома керованими авіабомбами по Херсонському онкологічному центру. Унаслідок обстрілу будівля медичного закладу зазнала значні руйнування, проте, завдяки оперативним діям, пацієнти та медичний персонал встигли спуститися в укриття, що врятувало їх життя. “Вчора ввечері російські війська здійснили чергову терористичну атаку медичного об’єкта – завдали удару двома керованими авіабомбами по Херсонському […]

The post Російські війська атакували Херсонський онкоцентр: пацієнти та персонал встигли сховатися first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Російський обстріл у Харкові: загибла дитина, десятки поранених, тривають пошуки зниклого підлітка

Ключові елементи військового обліку:

Загибла дитина та щонайменше 35 поранених людей у Харкові. Нічний удар ворога зруйнував підʼїзд багатоповерхівки. Розбір завалів ще триває. Ймовірно, під руїнами ще можуть бути люди. Поліцейські отримали повідомлення про 15-річного хлопця, який не виходить на звʼязок. Задіяні всі необхідні підрозділи для пошуку

З його слів, розгорнуто пункт надання допомоги та прийом заяв до поліції. З постраждалими продовжують працювати психологи ДСНС.

У ніч на 31 жовтня росія вдарила керованою авіабомбою по девʼятиповерхівці в Харкові.

Полтавський лікар-отоларинголог Руслан Слинчук, який також є позаштатним членом військово-лікарської комісії при міському ТЦК, став фігурантом антикорупційного розслідування. НАЗК перевірило його декларацію за 2023 рік і виявило, що статки медика значно перевищують його офіційні доходи. Загальна сума невідповідності становить 7,8 млн грн.

Руслан Слинчук задекларував 767 тис. грн, 87 тис. доларів і 61 тис. євро готівкою, що еквівалентно 6,66 млн грн. Його дружина Олена Слинчук, засновниця “РО Євромед”, додала ще 3,19 млн грн у вигляді заощаджень. Однак згідно з офіційними даними, загальний дохід Руслана за 25 років склав лише 4,23 млн грн, а його дружини — 865 тис. грн. Навіть з урахуванням спадщини, продажу нерухомості та автомобілів, джерело походження мільйонів залишилося незрозумілим.

Ще одним цікавим моментом стала велика позика, яку Слинчук надав у липні 2023 року. Він передав невідомій особі 1,9 млн грн (еквівалент 52 тис. доларів за курсом). На запитання, звідки взялися ці кошти, лікар відповів, що це були його “заощадження”. Проте розрахунки НАЗК показали, що його доходи не дозволяють мати таку суму.

Невідповідності також виникли щодо його автомобілів. Toyota Camry (2012), Volkswagen Passat (2015) і Audi A6 (2014) були задекларовані за загальну суму 613 тис. грн, що значно нижче їхньої ринкової вартості. Сам Слинчук пояснив, що придбав авто в пошкодженому стані на аукціонах. Однак експертиза показала, що справжня вартість цих машин у належному стані сягає 2,7 млн грн.

Крім того, лікар з 2008 року будує будинок у Полтаві площею 179 кв. м, заявляючи, що будівництво відбувалося поступово, а матеріали він купував на ринках за готівку. Однак документального підтвердження своїх слів не надав.

НАЗК виявило у його декларації ознаки недостовірних відомостей, що підпадає під частину 2 статті 366-2 Кримінального кодексу України. Це означає, що на Слинчука можуть чекати кримінальні наслідки.

The post НАЗК зацікавилося мільйонними доходами полтавського медика first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини