Вівторок, 15 Липня, 2025

Новий закон: НАЗК не зможе перевіряти спосіб життя ексчиновників

Важливі новини

Як зміниться тариф на газ для українців

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Як зазначають у виданні ГазПравда, в грудні на ринку працюють 9 компаній-постачальників, з яких 5 пропонують фіксовані річні тарифи, а решта 4 компанії пропонують лише річну фіксовану ціну. Місячні (ринкові) тарифи можуть значно відрізнятися, коливаючись від 8,46 до 19,3 грн за кубометр, що значно дорожче за річні фіксовані ціни.

На початку 2025 року українців чекають деякі зміни в тарифах, зокрема в частині доставки газу. Тарифи на доставку залишатимуться незмінними, проте важливо, щоб дані про фактичне споживання палива були коректно зафіксовані. Це має особливе значення на початку жовтня 2024 року, оскільки саме в цей період завершується газовий рік (1 жовтня 2023 – 30 вересня 2024), і обсяг спожитого газу впливає на майбутні платежі за доставку газу у 2025 році.

Тарифи на розподіл газу залишатимуться незмінними навіть під час війни, але важливо враховувати, що навіть стабільність тарифів не гарантує однакову суму в платіжці, оскільки вона залежить від реального споживання палива.

Світовий банк виділить Україні 1,5 мільярда доларів: перелік напрямків витрат коштів

Світовий банк прийняв рішення про надання Україні кредиту на суму 1,5 мільярда доларів для підтримки стратегії відновлення та розвитку країни. Ці кошти будуть забезпечені гарантіями Японії та Великої Британії у розмірах відповідно 984 мільйонів і 515 мільйонів доларів. Міністр фінансів Сергій Марченко підкреслив, що отримані кошти спрямуються на підтримку Державного бюджету України, стимулювання економіки та фінансування соціальних та гуманітарних програм. Додатково передбачено капіталізацію відсотків у сумі 99,54 мільйона доларів США для зниження витрат на обслуговування кредитних зобов'язань. Програма DPL2024 спрямована на підтримку реформ в Україні та надання фінансової підтримки за умови виконання визначених умов. Очікується, що кошти будуть передані до державного бюджету України до кінця поточного місяця, сприяючи подальшому розвитку країни.

Світовий банк надає Україні кредит на суму 1,5 мільярда доларів для підтримки політики відновлення та розвитку.Кредит буде забезпечений гарантіями Японії та Великої Британії.Отримані кошти будуть спрямовані на підтримку державного бюджету, відновлення економіки, а також фінансування соціальних та гуманітарних програм.Для зменшення витрат на обслуговування кредиту передбачена капіталізація відсотків у сумі 99,54 мільйона доларів США.Програма DPL2024 має на меті підтримку реформ в Україні та вимагає виконання певних умов з боку країни.Кошти планується передати до українського державного бюджету до кінця поточного місяця, що сприятиме подальшому розвитку країни.

На Тернопільщині знайшли мертвим зниклого неповнолітнього

У Чортківському районі Тернопільської області завершилися пошуки зниклого 6 березня хлопчика. На жаль, дитину знайшли мертвою. Про це повідомило Головне управління ДСНС України у Тернопільській області. Зазначається, що повідомлення про зникнення жителя села Іване-Пусте Чортківського району надійшло до рятувальників 8 березня, об 11:02. До пошуків залучили 7 рятувальників, 4 одиниці спецтехніки, кінологів із собакою та […]

The post На Тернопільщині знайшли мертвим зниклого неповнолітнього first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Поліція Києва затримала зловмисника, що напав на дівчину

У Києві поліція затримала 34-річного чоловіка, який жорстоко напав на молоду дівчину у під’їзді житлового будинку. Інцидент стався, коли 21-річна киянка виходила з ліфта. Зловмисник, закривши обличчя мотоциклетним шоломом, зайшов у під’їзд багатоповерхівки та чекав на жертву. Щойно дівчина з’явилась, він розпилив їй в обличчя сльозогінний газ, після чого кілька разів ударив металевим предметом по […]

В Україні затвердили перелік посад, де знання англійської обов’язкове

Кабінет Міністрів України затвердив перелік посад у сфері освіти та науки, для яких знання англійської мови стане обов’язковим. Вимога почне діяти через чотири роки після припинення або скасування воєнного стану. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. Рішення ухвалено в межах виконання Закону України «Про застосування англійської мови в Україні». Відповідно до […]

Верховна Рада ухвалила резонансний законопроєкт, який суттєво обмежує можливості НАЗК проводити моніторинг способу життя чиновників — зокрема після їхнього звільнення з посади. Ініціатором виступили народні депутати з фракції “Слуга народу”.

Новий закон передбачає, що агентство зможе перевіряти декларації лише за період перебування особи на посаді. Уся інформація про майно, витрати, доходи чи послуги, отримані після звільнення — випадає з поля зору антикорупційних органів.

Фактично це блокує один із основних інструментів виявлення незаконного збагачення, — коментує рішення експерт антикорупційної сфери. — Раніше НАЗК могло зʼясувати, як чиновник раптово став власником елітної нерухомості вже після звільнення. Тепер — ні.

Окрім обмеження моніторингу, закон підвищує й фінансовий поріг, після якого за недостовірне декларування настає кримінальна, а не адміністративна відповідальність — до 2,27 млн грн. Це може істотно знизити кількість справ, що розслідуються.

Ще одна ключова норма: відтепер Національне антикорупційне бюро зможе розслідувати лише справи, де сума можливих зловживань перевищує 2000 прожиткових мінімумів (тобто понад 5 млн грн). Менш масштабні справи передадуть до ДБР — структури, яку експерти неодноразово критикували за політичну залежність.

Антикорупційні організації вже заявили, що ухвалені зміни ставлять під загрозу ефективність системи електронного декларування.

«Це прямий крок назад у боротьбі з корупцією. Усі чиновники, які роками приховували активи через родичів або “випадкових покупців”, тепер можуть спокійно чекати звільнення й легалізувати своє майно вже без ризику перевірок», — заявив один із представників громадського сектору.

Останні новини