Понеділок, 21 Липня, 2025

Підозрювана в корупції суддя Західного апеляційного суду носитиме електронний браслет

Важливі новини

Українська співачка Тіна Кароль поділилася зворушливим зізнанням про особисте життя

У своєму Telegram-каналі артистка розповіла, що нарешті готова до нових стосунків. Зірка пригадала, що в 28 років втратила коханого — продюсера Євгена Огіра, з яким виховувала сина Веніаміна. З того моменту минуло 12 років. За цей час у пресі неодноразово з’являлися чутки про її романи, втім сама Кароль запевняє — була одна. “Я стала вдовою […]

ВАКС продовжив обов’язки нардепа Гунька, обвинуваченого в хабарництві, до 5 серпня

Вищий антикорупційний суд вирішив продовжити термін виконання обов'язків для народного депутата Анатолія Гунька до 5 серпня. Це рішення прийнято на фоні обвинувачень, які пред'явлені йому Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою. Згідно з звинуваченням, Гунько незаконно одержав суму в 85 тисяч доларів як хабар у розмірі за свою діяльність. Це рішення Вищого антикорупційного суду є важливим кроком у забезпеченні справедливості та боротьбі з корупцією в політиці.

7 червня ВАКС ухвалив рішення продовжити дію обов’язків щодо Гунька, якого раніше було взято під варту з можливістю внесення застави у розмірі 30 млн грн. Згодом заставу зменшили до 10 млн грн, і нардеп вийшов з-під варти. На нього поклали низку обов’язків: прибувати на кожен виклик до суду, повідомляти про зміну місця проживання та роботи, утримуватися від спілкування зі свідком та здати на зберігання закордонні паспорти. Прокурор САП знову попросив продовжити дію обов’язків.

“Клопотання прокурора про продовження строку дії обов’язків, покладених на обвинуваченого, задовольнити. Продовжити на два місяці строк дії обов’язків, покладених на обвинуваченого. Встановити строк дії обов’язків до 5 серпня 2024 року включно”, – йдеться в рішенні.

САП скерувала до суду обвинувальний акт щодо нардепа Анатолія Гунька та його помічника. За версією обвинувачення, Гунько у змові зі своїм помічником Ігорем Калініченком та ще одним спільником Володимиром Івасиком вимагали та одержали від представника сільськогосподарського підприємства ТОВ «Агроформ-2019» неправомірну вигоду.

Гроші були отримані за надання державних земель для обробітку. Ці землі належать дослідним господарствам Національної академії аграрних наук, зокрема, ДГ «Тучинське», яке розташоване в селі Тучин Рівненської області. За словами прокурора, за кожен гектар землі необхідно було сплатити 130 доларів. Загальна сума неправомірної вигоди становила 221 тисячу доларів, з яких 85 тисяч доларів були передані як завдаток, а решту планували передати після збору врожаю.

Розгортаючи Таємниці: Відкриття Планів Реброва на Прес-конференції та Оголошення Заявки від УАФ

Українська Асоціація Футболу (УАФ) розголосила про проведення прес-конференції та оголошення складу національної збірної під керівництвом Сергія Реброва у підготовці до півфіналу плей-оф відбору на Євро-2024. Ця подія відбудеться перед поєдинком з Боснією та Герцеговиною, запланованим на 21 березня, і буде мати місце 8 березня о 12:00 в Будинку футболу. Попередньо було оголошено про проведення міні-збору національної команди в іспанському Марбельї перед важливим матчем. У разі перемоги в півфіналі, збірна України зійдеться у фіналі плей-оф із Ізраїлем чи Ісландією за право виходу на Євро-2024. Не виключено, що команди, що програють у півфінальних поєдинках, зіграють контрольний матч 26 березня.

У вищезгаданій статті було розкрито плани Української Асоціації Футболу щодо підготовки національної збірної до півфіналу плей-оф відбору на Євро-2024. Оголошено проведення прес-конференції та оголошення складу команди, яке заплановане на 8 березня. Також зазначено про міні-збір у Марбельї перед важливим матчем з Боснією та Герцеговиною. У випадку успішного виходу у фінал плей-оф, збірна зійдеться із Ізраїлем чи Ісландією за право виходу на Євро-2024. Наголошено на можливості проведення контрольного матчу для команд, що програють у півфінальних поєдинках.

Корупція в оборонці: хто заробляє мільйони на китайських дронах для ЗСУ

Після початку повномасштабної війни закупівлі для Збройних сил України стали одним із головних напрямів витрачання бюджетних коштів. Але разом із потребою в новій техніці виникла й нова хвиля корупційних схем. Одна з них пов’язана з компанією ТОВ «КТД Юпітер», яка постачає до армії китайські дрони під виглядом вітчизняної розробки. ТОВ «КТД Юпітер» позиціонує себе як […]

Депутат на Харківщині уклав договір, що завдав збитків на 4,5 млн грн

У Харківській області депутат обласної ради, який на момент події обіймав посаду першого заступника голови міськради, підозрюється в службовій недбалості. Його дії призвели до того, що міський бюджет втратив понад 4,5 мільйона гривень через неякісну проєктно-кошторисну документацію на відновлення зруйнованої школи. Як повідомила Харківська обласна прокуратура, чиновнику оголошено підозру за ч. 2 ст. 367 Кримінального […]

The post Депутат на Харківщині уклав договір, що завдав збитків на 4,5 млн грн first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

26 травня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід судді Західного апеляційного господарського суду Ірині Малех. Підозрювану у корупційній змові з іншими високопосадовими суддями зобов’язали сплатити 3 млн грн застави, а також поклали на неї низку процесуальних обов’язків — зокрема, носіння електронного браслета.

Антикорупційні органи підозрюють Ірину Малех у причетності до вимагання та одержання хабаря разом з колишнім головою Західного апеляційного господарського суду Борисом Плотніцьким і двома екскерівниками Господарського суду Львівської області — Василем Артимовичем і Михайлом Юркевичем. За версією слідства, Малех отримала 20 тис. доларів за ухвалення судового рішення у справі, що стосувалася медичної мережі «Ескулаб».

У прокуратурі наполягали на більш суворому запобіжному заході — заставі у 15 млн 140 тис. грн. Проте ВРП (Вища рада правосуддя) раніше не дала згоду на тримання під вартою Малех, що обмежило можливості суду. Захисники судді просили обрати особисте зобов’язання, називаючи навіть 3 млн «непомірною сумою» для підозрюваної.

Попри це, суд визнав за доцільне застосувати саме фінансовий запобіжний захід, враховуючи тяжкість обвинувачення. Ірина Малех відсторонена від здійснення правосуддя до 9 червня 2025 року згідно з рішенням Вищої ради правосуддя.

Це провадження є частиною гучної справи про масштабну корупцію в судовій системі Заходу України, де сума можливого хабаря становить 1 мільйон доларів. За твердженням слідства, організаторами корупційної схеми виступили Плотніцький та Артимович, а Ірина Малех була безпосереднім виконавцем незаконного впливу на судові рішення.

Останні новини