Середа, 23 Липня, 2025

Погіршення якості повітря в Україні через пилові вітри з Каспію

Важливі новини

Поради адвоката: що робити, якщо вас незаконно затримали ТСК

Працівники ТЦК, здійснюючи незаконне затримання військовозобов'язаних, вчиняють порушення закону та порушують права людини. Адвокат Роман Сімутін розкриває один з таких випадків, де працівники ТЦК без попереднього вручення повістки незаконно затримали чоловіка та доставили його до військкомату.

За словами адвоката, суд визнав, що працівники ТЦК не мають права затримувати громадян, але він не міг скасувати рішення про доставку чоловіка до військкомату. Дружина затриманого звернулася до суду, але суд не визнав порушень у цій справі, вважаючи, що чоловік добровільно погодився на проходження медичного огляду та службу у Збройних Силах.

Адвокат зазначив, що у подібних випадках потерпілому важливо фіксувати незаконні дії на відео, повідомляти правоохоронні органи та вимагати зустрічі з адвокатом. Такий підхід є більш ефективним у захисті прав громадян, ніж судові тяжби.

Важливо пам'ятати, що порушень у діяльності ТЦК стає все більше і більше. Воєнкоми, не розбираючись у ситуації, просто "забирають" чоловіків, бачачи в них лише ресурс для виконання свого плану. При цьому правоохоронні та судові органи часто ігнорують їхні беззаконні дії. Одним з найбільш серйозних порушень є позбавлення волі людей, яких намагаються примусово мобілізувати. Таких громадян просто захоплюють, забирають документи і примусово доставляють до ТЦК.

Якщо військовозобов'язані відмовляються підписувати повістку, їх часто утримують у ТЦК, позбавляючи засобів зв'язку, щоб вони не могли скористатися своїм правом на дзвінок адвокату, викликати поліцію або повідомити своїм рідним про своє місцезнаходження. Проте розслідування таких випадків у ТЦК проводяться майже формально, не приносячи реальних змін у ситуації. Такі інциденти з військкоматами стають все частішими, а їх кількість навіть збільшується.

У висновках до вищезгаданої статті можна зазначити наступне:

• Діяльність ТЦК супроводжується широким спектром порушень, які включають незаконні затримання громадян та позбавлення їх волі.

• Порушення прав військовозобов'язаних, здійснювані ТЦК, є серйозною проблемою, яка потребує уваги з боку суспільства та влади.

• Необхідно вжити кроки для запобігання подібним порушенням, включаючи підвищення контролю за діяльністю ТЦК та забезпечення правової захищеності військовозобов'язаних.

• Співпраця з правоохоронними органами та цивільним суспільством може сприяти виявленню та усуненню негативних явищ у роботі ТЦК.

Отже, важливо вжити заходів для забезпечення дотримання прав громадян у контексті діяльності ТЦК та забезпечити ефективний механізм захисту їх інтересів.

Екологи пояснили, чому на Київщині виник атмосферний вихор

У Броварському районі Київської області зафіксували незвичне природне явище — торнадо. Відео атмосферного вихору, яке швидко набрало популярність у соцмережах, опублікували дописувачі телеграм-каналу «Реальний Київ». Фахівці пояснюють, що спостережене явище більше нагадує смерч — різновид торнадо, який за природою формування майже не відрізняється від свого потужнішого аналога. Як розповів еколог Олександр Соколенко у коментарі для […]

Ліквідація МСЕК: що змінює новий закон

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, який ліквідує медико-соціальні експертні комісії (МСЕК), передбачивши створення тимчасового механізму для виконання їхніх функцій. Це рішення вже викликало жваві обговорення, адже зміни торкнуться як медичної системи, так і суміжних сфер. За словами народної депутатки та членкині комітету ВРУ з питань здоров’я нації Ольги Стефанишиної, реформа має на меті усунути застарілу […]

The post Ліквідація МСЕК: що змінює новий закон first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

12 книг для затишних осінніх вечорів: що варто прочитати цієї осені

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Кожна з цих книг захоплює своїми ідеями, персонажами та сюжетами, забезпечуючи читачам можливість насолодитися новими літературними подорожами.

1. “Маленький принц” – Антуан де Сент-Екзюпері

Ця історія досліджує глибинну сутність життя через очі юного принца, який мандрує з планети на планету, відкриваючи цінність простоти та важливість дитячої цікавості.

2. “Sapiens. Людина розумна” – Ювал Ной Харарі

У цьому дослідженні Харарі запрошує читачів у подорож по історії людства, аналізуючи ключові революції, які сформували нашу цивілізацію.

3. “1984” – Джордж Орвелл

Цей роман-антиутопія досліджує тоталітаризм через історію Вінстона Сміта, який намагається зберегти свою людяність у світі постійного нагляду.

4. “Тріумфальна арка” – Еріх Марія Ремарк

У буремні роки перед Другою світовою війною німецький біженець знаходить мету в житті на тлі політичних заворушень у Парижі.

5. “Ігри, у які грають люди” – Ерік Берн

Досліджуючи складності людських взаємин, Берн відкриває приховані динаміки соціальних обмінів, розкриваючи психологічні потреби, які стоять за нашими діями.

6. “Атлант розправив плечі” – Айн Ренд

Ця книга пропонує сильний захист індивідуалізму і вільних ринків в антиутопічному суспільстві, де державне втручання пригнічує інновації.

7. “Фінансист” – Теодор Драйзер

Досліджуючи світ амбіцій і фінансів, роман описує шлях харизматичного фінансиста у бурхливому бізнес-середовищі.

8. “Витончене мистецтво забивати на все” – Марк Менсон

Ця книга переосмислює уявлення про успіх, закликаючи читачів зосередитися на справді важливих аспектах життя.

9. “Людина в пошуках справжнього сенсу” – Віктор Франкл

Ця книга нагадує про важливість пошуку сенсу в житті, навіть в найскладніших умовах.

10. “Сто років самотності” – Ґабріель Ґарсія Маркес

Літературний шедевр про родину Буендіа, поєднуючи магічний реалізм із глибокими філософськими роздумами.

11. “Справа Василя Стуса” – Вахтанг Кіпіані

Історія українського поета і дисидента, що висвітлює його боротьбу за свободу слова в часи радянського гніту.

12. “Квіти для Елджернона” – Деніел Кіз

Глибоко зворушлива історія про людяність і природу інтелекту, що зворушує серця читачів.

Залужний: Європа не готова до війни на виснаження з Росією

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Він нагадав, що в жовтні Україну атакувало близько двох тисяч повітряних цілей, «і тенденція рухатиметься до того, що це число збільшуватиметься».

«Кількість повітряних цілей зростає, а кількість засобів боротьби обмежена і занадто дорога. Навіть за цим показником я вважаю, що ні Британія, ні європейські країни не будуть готові. Незважаючи на те, що є достатня кількість літаків F-16, які володіють відмінними можливостями ППО, повністю розвантажити систему ППО можна за 2-3 місяці», – заявив Залужний.

Він також каже, що у західних країн не вистачить коштів, щоб збивати тисячі авіабомб.

«Чи існує сьогодні в одній європейській країні або у Великій Британії хоча б 5000 ракет для систем Patriot, щоб збивати керовані авіабомби? Я щось сумніваюся. Тому що вони дуже дорогі і, як наслідок, їх неможливо мати дуже багато, тому що виробляти їх проблематично», – додав екс-головком.

У нещодавньому інтерв’ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Фіксується погіршення якості повітря в багатьох областях України. Згідно з супутниковими даними, сьогодні вранці пилові вітрові потоки з Каспійської низовини затягнули Україну. Вони погіршують якість повітря

Вказано, що станом на ранок 3 жовтня в місті Київ спостерігається високий рівень забруднення атмосферного повітря. Індекс якості повітря коливається від 76 до 89.

Показник дрібнодисперсного пилу коливається від 95.4 мкг/м3 до 127.9 мкг/м3. Ймовірною причиною тимчасового погіршення стану повітря є пожежі в екосистемі Київської області та транскордонний вплив повітряних мас.

За інформацією Укргідрометцентру, така ситуація з атмосферним повітрям утримається попередньо до п’ятниці, коли напрям вітру в Україні зміниться на південний та західний. Пил потраплятиме до нас хвилями, тобто покращення чергуватимуться з погіршеннями видимості та якості повітря.

Рекомендації:

Під час пилової бурі слід уникати перебування на відкритому повітрі, особливо це стосується людей з проблемами дихання.

Рекомендується тримати вікна зачиненими та використовувати очищувачі повітря в приміщеннях. Також необхідно носити захисні маски або респіратори, якщо необхідно виходити на вулицю. Водіям варто бути особливо обережними через знижену видимість на дорогах.

Останні новини