Середа, 23 Липня, 2025

Поліція затримала трьох осіб, які через борг влаштували підпал та погрожували вбивством

Важливі новини

Вступ України до НАТО: питання на порядку денному, але без пріоритету

Україна продовжує розглядати можливість вступу до НАТО як важливу стратегічну ціль, однак на сьогоднішній день цей напрямок не є ключовим пріоритетом державної політики. Про це в інтерв’ю німецькому виданню Berliner Morgenpost повідомив постійний представник України в Організації Об’єднаних Націй Андрій Мельник. За словами дипломата, угода про гарантії безпеки для України має виходити за межі “чисто політичних […]

The post Вступ України до НАТО: питання на порядку денному, але без пріоритету first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Як розв’язати проблему необмежених строків служби – Ігор Луценко

У сучасних умовах війни з Росією проблема необмежених строків служби військовослужбовців у Збройних Силах України (ЗСУ) стає дедалі актуальнішою. Багато солдатів, які відстоюють територіальну цілісність країни, залишаються на службі значно довше, ніж це передбачалося. Водночас, новобранці не отримують шансів долучитися до військової служби, що може призвести до втоми та вигорання у вже відданих бійців. Вирішення […]

The post Як розв’язати проблему необмежених строків служби – Ігор Луценко first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна більше не знімає з військового обліку навіть тих, хто повністю непридатний до служби

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Згідно з інформацією, наданою військовим адвокатом Дар’єю Голодняк, зміни в правилах обліку стосуються не лише фізичних осіб, які раніше мали право на звільнення через стан здоров’я, а й тих, хто через різні причини вважається непридатним до військової служби. Тепер навіть люди, які мають серйозні медичні протипоказання або інші юридичні підстави для звільнення, залишатимуться на обліку.

Раніше категорія «непридатний з виключенням з військового обліку» дозволяла військовозобов’язаним із серйозними діагнозами бути повністю виключеними з реєстру. Тепер такий статус скасовано і називається просто «Непридатний до служби» – без виключення з реєстру.

Також цей наказ встановив, що загальний термін проведення медичних оглядів не повинен перевищувати 4 дні. Якщо є потреба в додаткових дослідженнях для уточнення стану здоров’я, термін може бути подовжено не більше ніж на 14 днів.

У смерті понад 50 українських військовополонених в таборі Оленівці винна Росія

За результатами цього дослідження, в інциденті, який призвів до загибелі понад 50 українських військовослужбовців, що перебували в полоні, є ознаки відповідальності російської сторони. Ця інформація викликає серйозне занепокоєння міжнародної спільноти та вимагає подальшого ретельного розслідування.

Повідомляється, що однією з головних версій є вибух закладеного пристрою. Одночасно з тим відбувалися постріли з «Граду», щоб заглушити вибухи.

Як заявляють полонені, які вижили, вранці 27 липня 2022 року групу «азовців» перевели в окреме приміщення, розташоване на віддалі від інших бараків. Їм пояснили переведення ремонтом їхнього старого барака. Хоча там залишилися інші полонені, які пізніше заявили, що ремонту не було. Того ж дня охоронці вирили для себе окопи.

28 липня керівництво колонії наказало перенести пости охорони подалі від нового барака, а охоронці одягли бронежилети і каски, чого вони раніше ніколи не робили. Увечері пролунали гучні постріли з «Граду», але таке траплялося і раніше.

А вже вночі пролунали потужні вибухи, внаслідок яких загинули полонені. Ті, що вижили, вибігли на вулицю, але охоронці стріляли в повітря, казали не наближатися до воріт, сміялися, кидали в людей ганчірки та світили ліхтариками.

Медики прибули лише через кілька годин – українські полонені з інших бараків із медичною підготовкою.

Потім тих, хто вижив, поселили в окремому приміщенні, що, на думку експертів ООН, було покликане не дати їм розповісти про те, що сталося.

Деякі ув’язнені розповіли, як після цього на місце події приїхали вдягнені у військову форму люди, які принесли з собою коробки з уламками ракет HIMARS і розклали їх біля барака.

Нагадаємо, що офіційною версією Міноборони РФ є український удар HIMARS по бараку.

Україна заявляє, що полонені загинули внаслідок вибуху, влаштованого росіянами.

Суд визнав мобілізацію осіб молодше 25 років незаконною

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

У рішенні суду йдеться про те, що під час воєнного стану мобілізації підлягають ті, хто досяг 25 років, або ті, хто мав строкову службу чи проходив військову кафедру і перебувають у запасі.

«Це прецедент. Уявіть, скільки людей зараз буде йти до судів, щоб встановлювати справедливість. Скільки справ будуть розглядатися судами», – прокоментував це рішення суду нардеп Гончаренко.

Нагадаємо, що через законодавчий казус в Україні почали мобілізовувати людей молодше 25 років, яких визнали обмежено придатними у воєнний час.

Після обурення в суспільстві командування Сухопутних сил ЗСУ надіслало до ТЦК лист, яким заборонило мобілізацію всіх осіб, молодших за 25 років.

У Раді було подано законопроєкт про заборону мобілізації до 25 років, однак досі його не ухвалено.

Правоохоронці затримали трьох осіб, які силовими методами намагалися змусити колишнього посадовця сплатити надуманий борг. Фігуранти погрожували фізичною розправою не лише чоловікові, а й його родині, а згодом вдалися до відвертого терору – підпалили його будинок та автомобіль.

Про це повідомила Національна поліція України.

Оперативники управління стратегічних розслідувань у Дніпропетровській області та слідчі обласної поліції за силової підтримки бійців КОРД і полку поліції особливого призначення затримали трьох фігурантів під час отримання від потерпілого частини «боргу» — 22 000 доларів.

Загалом кримінальний авторитет та двоє чинних депутатів однієї з міських рад — керівники комунальних підприємств — вимагали 60 000 доларів. Вони стверджували, що цю суму їм нібито заборгував ексзаступник міського голови.

Зловмисники протягом певного часу чинили психологічний тиск на потерпілого, погрожуючи йому та його близьким фізичною розправою. Згодом вдалися до радикальніших дій: залучивши поки що невстановлених осіб, кидали на подвір’я чоловіка світлошумові гранати, підпалили його будинок та автомобіль. Побоюючись за своє життя і безпеку родини, потерпілий змушений був погодитися на злочинні вимоги.

Кримінального авторитета та двох депутатів правоохоронці затримали у процесуальному порядку. Слідчі, ґрунтуючись на зібраних доказах, оголосили їм про підозру за ч. 4 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України. Суд відправив усіх підозрюваних під варту. Їм може загрожувати до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Тривають подальші заходи для встановлення всіх осіб, причетних до цього злочину.

The post Поліція затримала трьох осіб, які через борг влаштували підпал та погрожували вбивством first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини