Середа, 23 Липня, 2025

Препарати для схуднення виявились ефективнішими за хірургію у профілактиці раку

Важливі новини

Справу ексзаступника секретаря РНБО Сівковича передали до суду за держзраду

Державне бюро розслідувань завершило досудове слідство у справі про державну зраду колишнього заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України Володимира Сівковича. Обвинувальний акт передано до суду. Як повідомили в ДБР, Сівкович є одним із ключових фігурантів резонансної справи про створення агентурної мережі ФСБ на території України. За даними слідства, злочинну організацію з метою шпигунської […]

Демократи ймовірно програють, якщо висунуть кандидатом Камалу Гарріс

З наближенням літніх Олімпійських ігор у Парижі увага світової спільноти прикута до спорту. Це спонукає нас звернути погляд на вітчизняний спортивний сектор та його нещодавнє керівництво. Наше розслідування зосереджується на діяльності колишнього міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта.

Нагадаємо, напередодні Байден оголосив про вихід із президентських перегонів і висунув замість себе віцепрезидентку Камалу Гарріс.

Але формально кандидатури у демократів поки що немає: голосування за кандидата має відбутися на з’їзді Демократичної партії, який відкриється у Чикаго 19 серпня.

Водночас, експрезидент США Барак Обама разом з іншими провідними демократами утримався від підтримки висунутої Джо Байденом Камали Гарріс. Зокрема, утрималися лідер більшості в Сенаті Чак Шумер та лідер демократів в Палаті представників Хакім Джеффріс.

“Ми відстаємо — і треба про це чесно говорити”: тривожна заява екс-главкома ЗСУ

Колишній головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний заявив про технологічне відставання України від Росії у війні. Виступаючи на оборонному форумі, Залужний прямо визнав: «Ворог нас уже обігнав і ми відстаємо – і про це треба чесно говорити». Хоча дипломат не деталізував, у яких саме сферах йдеться про програш, очевидно, що […]

Накопичення військ РФ в Україні: потенційні загрози для обласних центрів

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Ситуація по всій лінії фронту залишається досить складною і росіяни мають цілі щодо низки обласних центрів України. Про це заявив капітан 1 рангу запасу Військово-морських сил ЗСУ Андрій Риженко в коментарі “Еспресо.TV”.

За його словами, якщо подивитися на загальну картину бойових дій на лінії зіткнення, то можна побачити, що ЗС РФ зосередили на півдні та сході надзвичайно велику кількість військ. Їх по всьому фронту може бути близько півмільйона осіб і їхнє завдання — далі дестабілізувати ситуацію в Україні та впливати на настрої населення.

“Коли починалася широкомасштабна агресія, на 7 різних напрямках було 150 тисяч військових. Зараз на трьох напрямках їхня кількість практично втричі більша. Росіянам поставлено завдання максимально захопити територію Донецької області та наблизитися до таких обласних центрів, як Запоріжжя, Дніпро, Суми, Харків, щоб регулярно обстрілювати їх із далекобійної артилерії та КАБів на відстані 50-70 км”, — заявив Андрій Риженко.

У Генеральному штабі ЗСУ аналізують ситуацію, що склалася, щоб у майбутньому максимально стримати противника від виконання стратегічних завдань, які стосуються низки обласних центрів, зазначив капітан 1 рангу запасу ВМС ЗСУ.

Вугледар на Донеччині, з якого напередодні вийшли бійці Сил оборони, є однією з точок, яку російські окупанти намагалися захопити тривалий час і для цього були використані серйозні сили. Окупація міста безумовно є неприємним фактом, однак якщо подивитися на стратегічну картину, то значного ефекту від цього в росіян не буде.

“Дійсно, була суперечлива інформація про ситуацію там, але треба довіряти позиції Збройних сил України. Там було дуже складно, оскільки російська армія використовує тактику виснаження, завалюючи ЗСУ великою кількістю засобів ураження, КАБами, артилерією, реактивною артилерією тощо”, — підсумував Андрій Риженко.

Нагадаємо, 26 вересня повідомлялося, чи можуть ЗС РФ форсувати Дніпро і знову захопити Херсон. За словами представника Сил оборони півдня, Владислава Волошина, наразі українські військові мають усю острівну частину Дніпра та будь-які під’їзди до Херсона. Росіяни не займаються підготовчими кроками, щоб у майбутньому здійснити форсування.

24 вересня повідомлялося, що за адекватної підтримки Заходу Україна може піти в контрнаступ у 2025 році, писали в The Washington Post. Утім, для цього буде потрібна також мобілізація і розширення оборонної промисловості, зазначили журналісти.

“Укрзалізниця” запускає перший дитячий вагон на міжнародному маршруті Київ-Кишинів

З 27 лютого “Укрзалізниця” вперше запускає спеціальний дитячий вагон у міжнародному сполученні. Він курсуватиме у складі поїзда №351 за маршрутом Київ-Кишинів. За словами представників залізниці, вагон буде обладнаний усім необхідним для комфортної подорожі маленьких пасажирів. Зокрема, передбачено зручні місця для дітей, спеціальні розважальні зони, пеленальні столики та інші зручності для подорожуючих з малюками. Про це повідомила пресслужба […]

The post “Укрзалізниця” запускає перший дитячий вагон на міжнародному маршруті Київ-Кишинів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Препарати для схуднення, що імітують гормон GLP-1, виявилися більш ефективними у зниженні ризику розвитку раку, пов’язаного з ожирінням, ніж баріатрична хірургія. До такого висновку дійшли ізраїльські вчені на основі аналізу даних понад 6 тисяч пацієнтів, йдеться у новому дослідженні, опублікованому в журналі Eclinicalmedicine.

GLP-1 (глюкагоноподібний пептид-1) — це гормон, що регулює апетит і рівень цукру в крові. Сучасні препарати для схуднення, такі як ліраглутид (Saxenda), ексенатид (Byetta) і дулаглутид (Trulicity), діють, імітуючи цей гормон. Проте, як показало дослідження, їхня користь виходить далеко за межі простої втрати ваги.

За словами співавторки дослідження Яель Вольф Сагі з ізраїльської клініки Clalit Health Services, GLP-1 має прямий протираковий ефект, що не повністю пов’язаний зі зменшенням маси тіла. Ці препарати знижують ризик виникнення раку, пов’язаного з ожирінням, на 41% — більше, ніж баріатрична хірургія, яка зменшує ризик на 30–42%.

До переліку таких онкологічних захворювань входять рак молочної залози у жінок у постменопаузі, рак печінки, нирок, підшлункової залози, щитоподібної залози, шлунка, а також колоректальний рак, рак тіла матки, менінгіома та множинна мієлома.

Дослідники проаналізували дані 6356 пацієнтів із діабетом 2 типу та індексом маси тіла понад 35, які або лікувалися препаратами GLP-1 протягом щонайменше року, або перенесли баріатричну операцію між 2010 і 2018 роками. Протягом 7,5 років спостереження в обох групах було зафіксовано по 148–150 випадків раку.

Найпоширенішим був рак молочної залози, далі — колоректальний і рак матки.

«Ми ще не повністю розуміємо механізм дії GLP-1, але він точно не обмежується зниженням ваги», — зазначив професор Дрор Дікер з лікарні Хашарон у Петах-Тікві. На його думку, ключову роль можуть відігравати протизапальні властивості препарату.

Вчений також підкреслює, що нове покоління препаратів GLP-1 може бути ще ефективнішим у зниженні ризику раку, однак потрібні додаткові дослідження, щоб переконатися, що це не збільшує ризик розвитку інших видів онкології.

В умовах, коли ожиріння і цукровий діабет стали глобальними викликами для охорони здоров’я, результати цього дослідження можуть змінити підхід до профілактики раку. Схуднення саме по собі залишається важливим фактором, але медикаментозна терапія на основі GLP-1 дає змогу не лише контролювати вагу, а й зменшувати ризики смертельно небезпечних захворювань.

Останні новини