Вівторок, 15 Липня, 2025

Продавці на OLX, Rozetka та у службах доставки зобов’язані пройти ідентифікацію

Важливі новини

В Україну повертається спека: синоптики попереджають про +34

Погода в Україні з 3 липня почне різко змінюватися — синоптики прогнозують стрімке підвищення температури. Найвідчутніше потепління охопить західні області, де повітря прогріється до позначок +30°…+34°. Синоптики наголошують: це перша справжня хвиля літньої спеки цього липня, яка може протриматися кілька днів. У центрі та на півдні країни також очікується суттєве потепління, хоча спека буде трохи […]

Російська атака залишила українське місто без світла та газу

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Сумська обласна військова адміністрація (ОВА) повідомила, що російські окупанти завдали ракетно-авіаційного удару по об’єктах інфраструктури Сум. Внаслідок обстрілів було пошкоджено лінію електропередачі, газопровід, будівлю місцевої лікарні та кілька автомобілів.

Наразі на місці подій працюють всі необхідні служби. Влада уточнює наслідки цієї ворожої атаки, проводяться заходи з відновлення електро- та газопостачання.

Перед атакою на Суми, в ніч на 13 серпня, російські війська випустили по Україні 38 ударних безпілотників типу “Shahed” та дві балістичні ракети “Іскандер-М”/KN-23. Повітряні сили України змогли знищити 30 з цих дронів, проте частина з них досягла своїх цілей, спричинивши значні руйнування.

Ця атака стала черговим проявом російської агресії, спрямованої на знищення критичної інфраструктури та створення додаткових проблем для цивільного населення України.

Верещук: Заяви про повернення переселенців – це хайп

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

За словами Верещук, жодних підтверджених даних щодо масового повернення переселенців немає і бути не може. Вона звинуватила окремих чиновників і політиків у тому, що вони поширюють ці заяви для створення сенсаційних заголовків.

«Подібні заяви створюють враження, що в окупації жити краще, ніж в Україні. Це підривний і злочинний наратив, який допомагає ворогу», – заявила Верещук.

Хоча Верещук визнала, що підтримка переселенців з боку держави залишається недостатньою, вона підкреслила, що це не є основною причиною, яка могла б спонукати людей повертатися на окуповані території.

«Замість того щоб розповсюджувати недостовірну інформацію, закликаю зосередитися на реальній допомозі переселенцям», – наголосила заступниця голови ОП.

Ірина Верещук звернулася до авторів таких заяв, підкресливши, що вони своїми словами лише шкодять інформаційній безпеці України. Вона також запропонувала знаходити інші теми для привернення уваги замість спекуляцій на темі переселенців.

У Києві водій Jaguar під кайфом влаштував перегони з патрульними

У центрі Києва водій елітного автомобіля Jaguar намагався втекти від патрульних поліцейських, коли ті зафіксували перевищення швидкості. Як з’ясувалося, чоловік був позбавлений водійських прав і мав ознаки наркотичного сп’яніння. Інцидент стався в Печерському районі столиці. Патрульні проводили контроль швидкості і зафіксували порушення: Jaguar рухався зі швидкістю 101 км/год, що суттєво перевищує дозволену межу в місті. […]

Голова правління НЕК Кудрицький спростував інформацію щодо своєї зарплати, хто бреше?

На початку цього літа в Україні спалахнув скандал, пов'язаний із зарплатою Володимира Кудрицького, голови правління Національної енергетичної компанії "Укренерго". Громадськість здивувала його заява про щомісячну зарплату в розмірі "лише" 420 тисяч гривень, що виявилося значно менше, ніж очікувано. Цей епізод викликав значний резонанс у суспільстві та породив обговорення щодо прозорості та довіреності управлінських кадрів в ключових державних компаніях.

“Мою зарплату мені встановила наглядова рада у 2020 році при призначенні на посаду. Я заробляю приблизно 420 000 грн на місяць після сплати податків”, – розповів Кудрицький.

Проте на офіційному сайті Укренерго у розділі “звітність” прямо написано, що у квітні Кудрицький та 3 його заступники разом отримали 8 млн 534 тисячі гривень, тобто близько 2,2 млн гривень на кожного.

Загалом за 2023 рік, за офіційними даними, керівник Укренерго разом зі своїми трьома заступниками заробили у держпідприємстві 29 млн гривень.

Нагадаємо, на тлі того, що зарплата рядових енергетиків у держкомпанії становить 15-20 тис. грн, правління НЕК перетворило себе на вищу касту, яка отримує мільйони під час повномасштабної війни. Згідно зі звітами правління Укренерго, у 2023 році його утримання коштувало державі 29,2 млн грн.

Зокрема, за 4 місяці 2024 року винагорода правління «Укренерго» склала понад 16,5 млн. грн.

До складу правління окрім Володимира Кудрицького входять ще три члени: Олексій Брехт, Сергій Галаган та Олег Скрипник. Минулого місяця ці діячі розділили на чотирьох 8,534 млн. грн. І це при тому, що остання перевірка компанії Держаудитслужбою виявила у НЕК Укренерго зловживань на 68 млрд грн, серед яких – розкрадання коштів на закупівлю бронежилетів та постачання електроенергії без оплати компанії Коломойського.

Починаючи з березня 2025 року, всі українські сервіси доставки, що надають послугу післяплати, зобов’язані формувати фіскальні чеки з повною ідентифікацією отримувача. До них мають бути включені прізвище, індивідуальний податковий номер (ІПН) та номер банківського рахунку покупця. Про це повідомляє NV з посиланням на представників платіжних сервісів.

Згідно з новими вимогами, дані з чеків будуть автоматично передаватися до Державної податкової служби в режимі реального часу — без додаткових запитів чи дозволів. Таким чином держава посилює фіскальний контроль за грошовими операціями під час онлайн-торгівлі та доставки товарів із післяплатою.

У компаніях RozetkaPay і NovaPay підтвердили свою технічну готовність і заявили, що вже працюють у режимі передачі даних до ДПС. Водночас Укрпошта та OLX звертають увагу, що більшість їхніх клієнтів — це звичайні фізичні особи, які продають особисті вживані речі, а не займаються підприємництвом.

Такі компанії закликають до збалансованого підходу, щоб уникнути надмірного тиску на громадян, які не ведуть систематичної комерційної діяльності.

Наразі не повідомляється, чи будуть якісь винятки з нових правил або спрощені механізми для одноразових продажів.

Останні новини