П’ятниця, 18 Квітня, 2025

Приватні спортклуби знову отримають гроші з бюджету Полтавщини у 2025 році

Важливі новини

Синоптик розповів чому погода в різних регіонах України кардинально відрізняється

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Синоптик пояснює цю різницю в погодних умовах домінуванням циклонічної діяльності на заході, куди з Арктики ринуть холодні повітряні маси. Одночасно на сході утримується блокуючий антициклон, де переважають теплі південні повітряні потоки.

У найближчі вихідні атмосферні фронти південно-західного циклону Finny принесуть дощі та грози, зокрема, на Черкащину. На початку нового робочого тижня синоптики прогнозують нестійку погоду з короткочасними дощами, але з аномально високими температурами.

За даними Укргідрометцентру, на заході України очікується потепління, а на решті території ще збережеться майже літнє тепло. Синоптикиня Наталія Птуха зазначила, що впродовж першої декади жовтня температура повітря в Україні дещо підвищиться, а заморозків на заході вже не передбачається.

Споживання електроенергії в Україні зросло на 5%: українців просять економіти

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

“Сьогодні, 8 листопада, станом на 9:30, рівень споживання був на 5% вищим, ніж попереднього дня – у четвер, 7 листопада”, – повідомили у компанії.

Пояснили це зниженням температури повітря, порівняно із попереднім днем. А також – встановленням хмарної погоди у більшості регіонів України, крім південних, що зумовлює зниження ефективності роботи побутових СЕС

“У години максимального споживання вранці та увечері — в енергосистемі зберігається дефіцит потужності. Будь ласка, не вмикайте одночасно кілька потужних електроприладів з 7:00 до 11:00 вранці та з 16:00 до 21:00 у вечірні години”, – наголосили в Укренерго.

Імпорт

Відбуватиметься протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 2 395 МВт•год, з максимальною потужністю в окремі години до 307 МВт.

Таємниці Української Еліти: Нерухомість Дружин Посадовців у Дубаї

Скандал навколо українських посадовців, які володіють нерухомістю в Дубаї, продовжує наростати. За даними міжнародного проєкту “Dubai Unlocked”, виявлено, що декілька високопосадовців, у тому числі представники Кабінету Міністрів, КМДА та оборонного підприємства, володіють розкішною власністю в цьому ексклюзивному місті. Щоб ухилитися від обов'язку зазначення цих активів у своїх деклараціях, вони передали право власності на ім'я своїх дружин. Проте, розслідування журналістів з проєкту “Схеми” розкрило цю схему, виявивши імена посадовців. Один з них — Віталій Коблош, директор департаменту гуманітарної та соціальної політики уряду України, чиє ім'я пов'язане з готелем Wyndham Dubai Marina. Виявилося, що його дружина, Наталя, придбала один з великих номерів у цьому готелі у 2018 році за 331 тисячу доларів. Коблош стверджує, що не був проінформований про цю нерухомість. Ще один посадовець, Віктор Перепелиця, керівник бюро підприємства науково-виробничого комплексу “Іскра”, також має апартаменти в Дубаї, проте вони не згадані у його деклараціях за останні роки. Третій посадовець, Дмитро Рахматуллін, виконувач обов'язків очільника автотранспортного підприємства КМДА, придбав 16 квартир в Дубаї на суму 14,5 мільйона доларів, проте ця інформація також відсутня у його деклараціях. Ці дії посадовців є порушенням антикорупційного законодавства та можуть мати серйозні наслідки, включаючи кримінальну відповідальність. Дружина Віктора Перепелиці володіє апартаментами у хмарочосі “Burj Vista Tower 1” в Дубаї від лютого 2014 року. Згідно з документами, ця нерухомість площею 84 квадратних метри оцінюється у 430 тисяч доларів. Проте у декларації посадовця вона не фігурує, так само як і дохід від оренди, який з 2018 року перевищив 154 тисячі доларів. У відповідь на запитання журналістів, Віктор Перепелиця стверджує, що не має поняття про наявність цієї нерухомості у своєї дружини. Його дружина, Ольга, також відкидає будь-який зв'язок із цією власністю. За словами їхньої дочки, вона придбала апартаменти в Дубаї за довіреністю від матері, вклавши власні кошти та не повідомивши батьків. “Моєї мами тут ніколи не було. Я купила це сама, без її знання. Я просто записала це на маму, оскільки у мене була повна довіреність на неї”, – розповіла Ольга Перепелиця.

Справа про володіння нерухомістю в Дубаї знову стала топ-темою в українському суспільстві. На цей раз у центрі уваги опинився голова комунального автотранспортного підприємства столичної мерії, Дмитро Рахматуллін. За даними, що надійшли від міжнародного проєкту “Dubai Unlocked”, він став власником нерухомості ще у 2009 році, коли придбав право власності на 16 квартир у хмарочосі “Ferretti Luxury Beach Residence” поруч з островом Джебель Алі. Однак ця будівля так і не була завершена, а Рахматуллін заперечує своє володіння цією нерухомістю, стверджуючи, що не має жодного майна, яке потребує декларування. Відповідно до його заяв, на момент придбання квартир він працював у приватній компанії в арабо-африканському регіоні, і лише з 2015 року обіймав посади у Києві, проте так і не зазначав цю власність у своїй декларації.

Нещодавно журналісти проєкту “Схеми” виявили, що нерухомість у житлових комплексах Дубая належить колишнім українським посадовцям, народним депутатам, суддям та прокурорам. Зокрема, екс-міністр екології часів Януковича Микола Злочевський, екс-президент “Мотор Січі” В’ячеслав Богуслаєв, лобіст концерну “ЄДАПС” та екс-регіонал Василь Грицак, колишній суддя Артур Ємельянов та екс-заступник прокурора Одеської області Олег Корнілов.

За дослідженням, голова Київського районного суду Одеси Сергій Чванкін, у своїй декларації не згадував про апартаменти у Маямі, що належать компанії його дружини у США, хоча нерухомість була придбана у березні 2023 року, а в декларації за 2022 рік зазначив лише 9,7 мільйонів гривень доходу.

• Українські посадовці, зокрема голова комунального автотранспортного підприємства столичної мерії Дмитро Рахматуллін, володіють нерухомістю в Дубаї, проте відмовляються визнавати своє володіння, наводячи різні аргументи для виправдання.

• Розслідування журналістів також виявило, що нерухомість в Дубаї належить колишнім українським посадовцям, народним депутатам, суддям та прокурорам.

• Ці випадки підштовхують до серйозного обговорення щодо прозорості та етичності у діяльності українських чиновників, а також до посилення контролю за їх деклараціями та майновим станом.

• Недекларована нерухомість за кордоном може свідчити про можливі порушення антикорупційного законодавства та потребує детального розслідування та відповідальності перед законом.

Нова голова райадміністрації Одеси має кримінальну справу на 27 млн грн

В Одесі черговий скандал із кадровими призначеннями: головою однієї з райадміністрацій стала Марина Лозовенко, яка є фігуранткою кримінальної справи щодо розкрадання 27 мільйонів гривень на реконструкції Соборної площі в Миколаєві. Попри судовий процес, чиновниця не тільки не втратила своїх кар’єрних перспектив, а й отримала високу посаду. Як повідомляє телеграм-канал “Викривач”, призначення Лозовенко не є випадковістю. […]

The post Нова голова райадміністрації Одеси має кримінальну справу на 27 млн грн first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

«Газпром» планує припинити транзит газу через Україну з 2025 року

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Однак, уточнив співрозмовник агентства, цей план ще не схвалено вищим керівництвом.

За словами анонімного джерела, «Газпром» очікує, що експорт газу в «далеке зарубіжжя» 2025 року скоротиться до 39 млрд куб. м через припинення транзиту через Україну.

Під терміном «далеке зарубіжжя», як пише агентство, в «Газпромі» зазвичай мають на увазі європейські країни і Туреччину. Однак поставки газу до Туреччини навряд чи скоротяться, пише Reuters.

Полтавська обласна рада у 2025 році продовжить практику виділення бюджетних коштів на підтримку приватних спортивних клубів. Це фінансування здійснюється в рамках програми “загальної підтримки фізичної культури та спорту”, повідомляє місцеве видання “Полтавщина”.

12 лютого відбулася 38-ма сесія Полтавської облради. Голова якої Олександр Біленький так описав її результати на своїй сторінці у Facebook: «Сьогодні … окремим рішенням депутати внесли зміни до обласної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2025 — 2028 роки. Зокрема, збільшено фінансування заходів для Комунального закладу обласної ради «Спортивний центр Полтавщини». Якщо попередня редакція містила цифру 9 млн 315 тис. грн, то після голосування вона склала 22 млн грн. Збільшення відбулося на 12 млн 685 тис. грн.

Метою роботи КЗ «Спортцентр», який заснували у 2021 році, нібито є “розвиток спорту у Полтавській області, залучення населення до занять зимовими видами спорту та популяризація здорового способу життя”. Керівником цього комунального закладу є Тарас Захарченко, він же генеральний директор хокейного клубу «Кременчук». Президентом клубу та профільної загальноукраїнської федерації є Сергій Мазур — підприємець та депутат Полтавської облради, обраний від «ОПЗЖ».

Скільки всього коштувала для обласного бюджету підтримка цього комунального закладу?

Відповідно до даних порталу публічних фінансів Є-data, з серпня 2021-го по січень 2025 року витрати на різні послуги та товари склали 62 млн 464 тис. 416 грн. З них — 40 млн 331 тис. 453 — за час повномасштабного вторгнення. 13 млн 746 тис. грн — це витрати протягом 2024 року.

На що саме витрачаються ці кошти? У 2023 році «Полтавщина» спробувала розібратися у статтях видатків КЗ «Спортцентр». Виявилося, що пропорційно найбільші витрати «Спортцентру» — це хокей (робота приватної хокейної арени «Айсберг» та ХК «Кременчук»), волейбол (зокрема, ВК «Решетилівка») та зарплати працівникам. Якщо згадати інші види спорту, то це баскетбол та БК «Полтава».

“Тоді ми зробили наступні висновки щодо мотивів існування та фінансування «Спортцентру»:

  1. керівництву області необхідні голоси обранців від «ОПЗЖ», одним з яких і є Сергій Мазур;
  2. другий за значимістю напрям — фінансування приватного волейбольного клубу «Решетилівка». Це один з улюблених проектів голови облради Олександр Біленького, який був ініціатором його створення у 2019 році.

Повномасштабне вторгнення не вплинуло на цю логіку, тому вважаємо, що ці фактори є основними в бюджеті «Спортцентру» і на цей рік. Звичайно, ми не відкидаємо й аргументи важливості підтримки спортивної та фізкультурної галузі взагалі. Риторичні запитання виникають хіба що у моментах бюджетного фінансування приватних спортивних клубів.”, – пише «Полтавщина».

Підкреслимо: ВК “Решетилівка” юридично є громадською організацією, заснованою трьома фізичними особами. І є приватним проектом голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, який доклався до створення цього клубу і регулярного, багатомільйонного фінансування приватного волейбольного клубу «Решетилівка» грошима областного бюджету, ніяк не коментує зраду підопічних. Це один з улюблених проектів Олександр Біленького, який був ініціатором його створення у 2019 році.

Любов голови облради до своєї малої Батьківщини та бажання просунути все, що з нею пов’язано можна зрозуміти — це і отримання Решетилівкою статусу міста, і стомільйонні витрати на реконструкцію місцевого спорткомплексу «Колос» (майбутньої домашньої арени волейбольного клубу). Щоправда, в усіх цих випадках почісування решетилівського его відбувається за рахунок бюджету та адмінресурсу.

Так, наприклад, 6,2 млн грн, витрачених на ВК «Решетилівка» у 2023 році — 5,8 млн грн складають видатки на харчування та відрядження гравців. 342 тис. грн — на нову форму та м’ячі. 103 тис. грн — на оренду зали «Полтавського заводу медичного скла» із розрахунку 550 грн/година.

The post Приватні спортклуби знову отримають гроші з бюджету Полтавщини у 2025 році first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини