Четвер, 29 Травня, 2025

П’ять способів позбутися пилових кліщів та полегшити симптоми алергії

Важливі новини

Депутат Бондар потрапив під слідство за участь в корупційній схемі

Депутат Віктор Бондар, співголова депутатської групи “За майбутнє”, став об’єктом розслідування НАБУ і САП у справі корупційної схеми, яка стосувалася завищених цін на закупівлю кабельно-провідникової продукції для “Укрзалізниці”. Проте це не єдиний аспект його діяльності, який викликає занепокоєння. Згідно з повідомленнями активістів, Віктор Бондар разом з бізнес-партнерами, серед яких колишній фінансовий директор КМДА Падалка та […]

The post Депутат Бондар потрапив під слідство за участь в корупційній схемі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Фігурантів справи про розкрадання державного майна затримали правоохоронці

Керівництво ПрАТ «Укрпрофтур» та посадовці Федерації профспілок України організували злочинну схему незаконного відчуження державного майна профспілкових організацій. Про це повідомили в правоохоронних органах. Слідство встановило, що у 2016–2018 роках зловмисники уклали чотири фіктивні договори купівлі-продажу об’єктів нерухомості в місті Рівне. Загальна вартість відчужених об’єктів становить понад 20 мільйонів гривень. Майно було оформлене на родичів одного […]

Можливе введення військ НАТО на територію України: заява голови МЗС Польщі

У своєму виступі Радослав Сікорський відзначив історичний прецедент, коли міжнародна коаліція країн, включаючи Польщу, допомагала уряду Південної Кореї у війні проти Північної Кореї, що підтримувалася Китаєм та Радянським Союзом. За його словами, такий сценарій має законні підстави, особливо у випадку загрози миру та безпеки в регіоні. Сікорський відповів на заяву президента Франції Макрона щодо можливості розміщення європейських військ в Україні, зазначивши, що подібні дії в минулому вже були використані під час Корейської війни за рішенням ООН. Сікорський також підкреслив, що заява Макрона не є неймовірною, а навпаки, це позначає на готовності спротивлятися Росії у разі ескалації конфлікту.

Корейська війна, яка тривала з 1950 по 1953 роки, залишила глибокий слід у світовій історії. На одному боці стояли комуністичні сили Північної Кореї, підтримані Китаєм та СРСР, а на іншому — демократичний уряд Південної Кореї, що отримав підтримку від коаліції військ 16 країн і сил ООН, серед яких були такі країни-члени НАТО, як США, Велика Британія, Франція, Канада і багато інших. Кінцем війни став договір про припинення вогню, підписаний 27 липня 1953 року, який зафіксував лінію фронту на 38-й паралелі, розділяючи країни на південній та північній частині півострова. Спадщиною війни стали дві сучасні держави — Республіка Корея на півдні та КНДР на півночі.

У сучасному контексті президент Франції Емманюель Макрон висловив можливість долучення іноземних військ до протистояння з Російською Федерацією. Зазначена заява отримала підтримку представників країн Балтії, але спровокувала протести в Німеччині. У додаток до цього, під час візиту до Чехії 5 березня, Макрон заявив про готовність долучити до конфлікту навіть неєвропейські війська. У контексті цих подій слід зазначити, що 4 березня в Росії відбулися випробування міжконтинентальної ракети "Ярс", що, можливо, є реакцією на заяви Макрона та інших європейських лідерів.

У вищезгаданій статті розглядається можливе долучення іноземних військ до протистояння з Російською Федерацією, а також проведені випробування міжконтинентальної ракети "Ярс" в Росії. Президент Франції Емманюель Макрон ініціював дискусію про можливість долучення іноземних військ до конфлікту в Україні, що викликало певні реакції з боку інших європейських лідерів, а також можливу відповідь з боку Росії у вигляді випробувань ракети. Ці події підкреслюють серйозність ситуації та необхідність міжнародного співробітництва та дипломатичних зусиль для збереження миру і стабільності в регіоні.

Україна заплатила $32 млн за зброю, яку так і не отримала

Державна служба фінансового моніторингу України та Державне бюро розслідувань проводять розслідування щодо корупційних схем у Міноборони, пов’язаних із закупівлею озброєння у чеської компанії PAMCO INT a.s. У квітні 2022 року Україна перерахувала $32,9 млн, проте більшість замовлення так і не надійшла. 13 квітня 2022 року державна компанія “Укрспецекспорт” підписала два контракти з Міністерством оборони України: […]

The post Україна заплатила $32 млн за зброю, яку так і не отримала first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

30 листопада – свято апостола Андрія: головні заборони і традиції дня

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Апостол Андрій Першозваний був одним із найближчих учнів Ісуса Христа і першим, хто відповів на його поклик. Завдяки Андрію до апостольської спільноти приєднався і його брат Симеон, згодом знаний як апостол Петро. Андрія шанують як покровителя України, а також моряків і рибалок.

Святитель Фрументій – архієпископ Індійський, що жив у IV столітті. Він зіграв важливу роль у християнізації Абіссінії (сучасної Ефіопії), хрестивши місцевого царя і значну частину його підданих.

За юліанським календарем цього дня відзначають пам’ять святителя Григорія Чудотворця, відомого своїми богословськими працями і численними чудесами.

В Україні 30 листопада здавна відзначали Андріїв день. Цей день у народі вважався магічним, особливо для молоді.

На Андріїв день віряни моляться святому Андрію про:

Дівчата в цей день традиційно ворожили на судженого, але церква ставиться до цього звичаю негативно.

Іменини за новим стилем: Андрій, Василь, Іларіон, Іван, Арсеній, Йосип, Григорій.

Іменини за старим стилем: Григорій, Геннадій, Михайло, Захар.

Пилові кліщі — невидимі оку, але дуже активні мешканці наших ліжок, матраців, м’яких меблів та килимів. Вони харчуються змертвілими клітинами шкіри людини, а продукти їхньої життєдіяльності можуть викликати низку неприємних симптомів: закладеність носа, чхання, свербіж очей, біль у горлі та навіть астматичні напади. Якщо ви регулярно відчуваєте подібне вдома — можливо, винні саме кліщі.

Щоб зменшити їхню кількість або повністю позбутися — важливо застосовувати ефективні методи очищення житла. Ось кілька перевірених способів:

1. Замороження постільної білизни
Особливо це стосується шовкових тканин, які не можна прати у гарячій воді. Постіль варто помістити в герметичний пакет і залишити у морозильній камері на 24 години. Після цього обов’язково добре витрусити її на свіжому повітрі.

2. Вологе прибирання з сіллю
На відміну від сухого, яке лише розносить пил по кімнаті, вологе прибирання справді ефективне. Для кращого результату використовуйте 20% розчин кухонної солі — він допомагає знешкодити кліщів на поверхнях.

3. Евкаліптова ефірна олія
Ця олія має природні антикліщові властивості. Просто розпиліть її по постелі, шторах, м’яких меблях і килимах. Вона не лише зменшить кількість кліщів, а й додасть приємного запаху в кімнаті.

4. Інфузорна земля (кізельгур)
Це натуральний порошок, який виготовляється зі скам’янілих водоростей. Посипте ним матрац або килим, залиште на кілька годин, а потім ретельно зберіть пилососом. Кліщі гинуть при контакті з цією речовиною.

5. Регулярне прання при високих температурах
Усе, що можна прати при температурі 60°C і вище — обов’язково потрібно прати саме так. Це найпростіший спосіб знищити кліщів та їхні яйця.

Зменшити вплив пилових кліщів цілком реально, якщо регулярно дотримуватись простих правил догляду за постіллю та меблями. Ваше самопочуття значно покращиться вже за кілька днів.

Останні новини