Вівторок, 22 Липня, 2025

Реєстраторка КМДА незаконно переоформила землю в центрі Києва: збитки понад 14 мільйонів

Важливі новини

150 тисяч українців перетнуло кордон за один день

Минулі вихідні стали рекордними для Державної прикордонної служби України, оскільки кількість людей, які перетнули кордон, перевищила навіть традиційні літні та різдвяні пікові дні. Згідно з даними, озвученими речником ДПСУ Андрієм Демченком, за суботу через український кордон пройшло 150 тисяч осіб, а в неділю ця цифра сягнула 154 тисяч осіб. Переважна більшість з них була на […]

The post 150 тисяч українців перетнуло кордон за один день first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Гончаренко звинувачує Корецького узловживаннях в “Укрнафті”

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

За словами Гончаренка, у підприємствах стало звичним явищем завищення цін на нафту, виплати завищених зарплат топменеджерам, маніпуляції із благодійними коштами та закупівлі без тендерів за завищеними цінами. Особливу увагу депутат звернув на дії Сергія Корецького, керівника обох підприємств, якого він звинувачує у масштабних фінансових махінаціях.

Гончаренко зазначив, що Корецький витрачає величезні кошти на благодійність:

Проте, як заявляє депутат, ці гроші часто надходять не на казначейські рахунки, а до приватних благодійних фондів, пов’язаних із чиновниками. Така схема дозволяє, за словами Гончаренка, “купувати” лояльність і уникати покарання.

Депутат наголосив, що Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) не поспішають реагувати на виявлені порушення. Навіть якщо досудові розслідування відкриваються, то вони часто затягуються або передаються до інших органів.

Окрему увагу Гончаренко приділив діяльності Олени Кроловецької, колишньої керівниці підрозділу НАБУ, яка тепер працює адвокатом і обслуговує інтереси “Укртатнафти”. Депутат звинуватив її у впливі на рішення, які сприяли збереженню Корецького на посаді, попри переплату у 700 тисяч гривень.

Олексій Гончаренко закликав НАБУ та інші антикорупційні органи провести прозоре розслідування виявлених фактів. Він наголосив, що безкарність у такий критичний для країни час виглядає як зрада національних інтересів.

“Коли країна бореться за своє існування у війні, таке нехтування законом виглядає як зрада. Ми маємо поставити крапку у цій справі”, – резюмував депутат.

 Ліквідація МСЕК: Зеленський підписав закон

Президент України Володимир Зеленський затвердив закон, який передбачає ліквідацію медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) з 2025 року. Законопроєкт №12178, спрямований на реформування системи визначення інвалідності, отримав підтримку парламенту та був підписаний главою держави. Зазначається, що закон було повернуто з підписом від президента України сьогодні, 30 грудня. Як ми повідомляли, у листопаді Кабінет міністрів України вніс до […]

The post  Ліквідація МСЕК: Зеленський підписав закон first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

8 лютого: які свята відзначають у світі та Україні?

Сьогодні відзначається кілька міжнародних свят, серед яких Всесвітній день кіно та Міжнародний день шотландського віскі. Також у цей день віряни вшановують пам’ять святого великомученика Теодора Стратилата. Що сьогодні за церковне свято 8 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого великомученика Теодора Стратилата. Він був видатним військовим командиром і християнським святим. Жив у IV столітті […]

The post 8 лютого: які свята відзначають у світі та Україні? first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Верховна Рада розширила кількість працівників Прикордонної Служби

Верховна Рада України ухвалила законопроект, який передбачає розширення кількості працівників Державної Прикордонної Служби (ДПСУ) на 15 тисяч військовослужбовців. Згідно з прийнятим законом №11091, за яким проголосували 327 народних депутатів, протягом року після припинення чи скасування воєнного стану, чисельність ДПСУ збільшиться до 75 тисяч осіб, з них 67 тисяч будуть військовослужбовцями. В пояснювальній записці до цього закону відзначається, що розширення чисельності ДПСУ є важливим для створення та підтримання бойових резервів. Крім того, це надасть можливість службі ефективно контролювати державний кордон і забезпечити його належну охорону у післявоєнний період. Збільшення чисельності ДПСУ на 15 тисяч передбачається для:

Ухвалений Верховною Радою закон про збільшення чисельності Державної Прикордонної Служби свідчить про серйозне ставлення держави до забезпечення безпеки та захисту державного кордону. Збільшення персоналу ДПСУ на 15 тисяч військовослужбовців, зокрема для формування бойових резервів, є важливим кроком у підтримці обороноздатності країни. Це також підкреслює значення ефективного контролю над державним кордоном та його охорони у післявоєнний період. Така ініціатива спрямована на зміцнення національної безпеки та стабільності України.

Правоохоронці викрили чергову схему незаконного переоформлення комунальної землі в центрі Києва. У центрі історії — державна реєстраторка одного з департаментів Київської міської державної адміністрації. Слідство вважає, що жінка, зловживаючи службовим становищем, змінила дані у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та передала право користування на ділянку третій особі. Збитки оцінили у понад 14 мільйонів гривень.

Йдеться про ділянку в самому серці столиці — на вулиці Володимирській. Земля раніше перебувала у користуванні підприємства, яке згодом було розділено на дві структури. Одна з них належним чином оформила документи, зареєструвала право на частину землі і за рішенням суду отримала дозвіл на користування й іншою половиною.

Проте інша частина підприємства, не скориставшись своїм правом вчасно, звернулась до реєстраторки з документами, які не давали правових підстав для оформлення. Та, всупереч закону, змінила дані в реєстрі та надала право користування вже зайнятою ділянкою. Таким чином справжній користувач був фактично позбавлений доступу до землі.

Правоохоронці кваліфікують ці дії як пособництво у шахрайстві, зловживання повноваженнями та несанкціоновану зміну інформації в автоматизованій системі. Фігурантці вже оголосили підозру одразу за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 190 — пособництво у шахрайстві, вчинене групою осіб за попередньою змовою;

  • ч. 3 ст. 365-2 — зловживання повноваженнями державним реєстратором;

  • ч. 3 ст. 362 — несанкціоноване втручання у роботу автоматизованих систем.

Як повідомляє поліція Києва, ці дії призвели до сприяння незаконному набуттю чужого майна. Законний користувач втратив право постійного користування, що спричинило матеріальні збитки місту на суму понад 14 мільйонів гривень.

У разі доведення вини, посадовиці загрожує до 8 років позбавлення волі з подальшою забороною обіймати посади в органах влади.

Цей випадок — черговий доказ системної корупції у структурі КМДА, зокрема у сфері управління землею. Слідство триває.

Останні новини