Неділя, 20 Квітня, 2025

РФ завдала потужного удару крилатими і балістичними ракетами по Києву

Важливі новини

Євген Дикий про ситуацію у 211-й бригаді

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

“Я в таких питання насправді дуже обережний. Тому що буде слідство. Якщо ці факти підтвердяться, це дуже важкі статті. Я категорично проти того, щоб ми зараз за одним фото невідомого походження і за розмовами депутатів та журналістів, навіть без інших фото- відеодоказів, вирішували визнати якусь людину винною в дуже тяжких статтях, за які дуже багато років сидіти”, – заявив він.

За його словами, слідство має визначити, справжнім чи постановочним є поширене фото, де військового прив’язали до дерев’яного хреста для “покарання”.

“Якщо це правда, то в такому разі йдеться про те, що хтось із командирів не просто формально перевищив свої права та повноваження, а реально перетворився на садиста. Кожна людина на війні проходить певну “еволюцію” в бік розлюднення. Ніхто не повертається з війни точно таким, як він пішов. Всі повертаються більш жорстокими. Але хтось стає більш жорстоким на 5%, а хтось на 500%. І це дуже індивідуально. І той, хто став більш жорстоким на 500%, може перейти ті межі, після яких ця людина стає злочинцем, стає шкідливою”, – зазначив експерт.

При цьому експерт підкреслив, що такі ситуації трапляються в усіх арміях світу, особливо тих, які воюють.

“Тому що людина на війні в постійному шоці, стресі і постійно має вбивати інших людей. Передбачається, звичайно, що адекватна людина ніколи не забуває, що вбивати людей має тільки з протилежної сторони. Але в реальному житті якийсь відсоток людей завжди про це забуває”, – зауважив Дикий.

Нагадаємо, журналісти з’ясували про масштабні проблеми у 211-й понтонно-мостовій бригаді Сил підтримки ЗСУ. Зазначалося, що командири знущаються з підлеглих, вимагають гроші, застосовують насильство, прив’язують до дерев’яного хреста тощо. Також було з’ясовано, що ядро 211 понтонно-мостової бригади формувалося з людей, пов’язаних давніми службовими, дружніми або сімейними стосунками.

Народна депутатка України, заступниця голови Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування можливих фактів порушення законодавства України у Міністерстві оборони та Збройних силах України Юлія Яцик розповіла, що у 211-й бригаді військовослужбовців, які зловживали спиртними напоями, роздягали догола та кидали до ям, щоб ті протверезіли.

Вона зазначила, що інформація про протиправні дії командирів 211-ї понтонно-мостової бригади надійшла до ТСК 10-12 жовтня. За її словами, ТСК не могла розслідувати ці факти, але був постійно закріплений представник ДБР, який приходив на засідання комісії, і ця інформація була йому відома.

ДБР розпочало розслідування кримінального провадження щодо виявлення фактів зловживання посадовцями вказаної бригади. Зокрема, можливих нестатутних заходів впливу та насильства до підлеглих. Фахівці бюро досліджуватимуть матеріали, зібрані у ході службових перевірок бригади Головною інспекцією Міністерства оборони України. Також вивчатимуть повідомлення у медіа та соціальних мережах щодо знущань з бійців.

Росіяни черговий раз спробували прорвати оборону на Сумщині

Ця подія спричинила значне напруження в регіоні. Місцеві мешканці повідомляють про посилення заходів безпеки та збільшення військової присутності в районі. Багато хто висловлює занепокоєння щодо можливості подальшої ескалації ситуації.

Український військовий пише про спробу прориву росіян у Сумській області, яка відбулася позавчора.

Наступ був у районі сіл Чуйківка, Рожковичі та Ситне.

«Після тривалої артпідготовки, та обстрілів з мінометів, зайшли ДРГ. Серед наших військових багато 300. Але росіян вибили. Люди в Дружбі сидять зараз без зв’язку, світла, інтернету», – пише військовий.

Генштаб у вівторок також повідомляв про диверсійно-розвідувальну діяльність РФ у прикордонних районах Сумської та Чернігівської областей.

Нагадаємо, росіяни регулярно роблять спроби вилазок ДРГ на півночі України, а глава ГУР Буданов ще в травні говорив про можливу спробу прориву в Сумській області.

ЗМІ дізналися, що нардеп Олександр Куницький не повернувся з відрядження до України

Народний депутат від фракції “Слуга народу” Олександр Куницький опинився в епіцентрі скандалу через свої закордонні подорожі. За останні кілька місяців він виїхав з України на підставі відрядження, але досі не повернувся, викликавши обурення в суспільстві та питання до дисципліни народних обранців. 23 вересня Куницький вирушив у відрядження до США, нібито з метою “поглиблення міжпарламентського співробітництва”. […]

The post ЗМІ дізналися, що нардеп Олександр Куницький не повернувся з відрядження до України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Екс-генерал ЗСУ Кривонос закликав не вважати F-16 “диво-зброєю”

Кривонос наголосив на важливості реалістичної оцінки можливостей нової техніки, застерігаючи від надмірних очікувань. Він підкреслив, що жоден окремий вид озброєння не може бути панацеєю і закликав до комплексного підходу у військовій стратегії.

Він нагадує, що проти будь-яких західних поставок “росіяни досить швидко знаходили певну протидію”.

“Росіяни ефективно, цілеспрямовано працювали в напрямку опрацювання відповідей. Винахід тактики протидії цим літакам, активне використання нових комплексів РЕБ – на жаль, Росія у сфері РЕБ найкраща у світі вже тривалий час. Ситуація (після прибуття F-16 – Ред.) стане значно кращою, але не подумайте, що ми вже до початку вересня дійдемо до Севастополя”, – сказав Кривонос.

Він засумнівався в тому, що Україна зможе обслужити велику кількість таких літаків (Зеленський позавчора говорив, що їх потрібно щонайменше 128). За його словами, на кожен літак потрібно мінімум два пілоти, а краще 3-4.

“Тепер рахуйте, 120 помножимо на два, 240 пілотів. Добре якщо англійською мовою. І це з урахуванням того, що ми зазнали досить серйозних втрат у пілотах за останні два роки війни”, – каже екс-генерал. Крім того, за його словами, “нам потрібні авіаційні інженери і техніки, які будуть обслуговувати величезну кількість цих літаків”.

На його думку, також “усі українські дороги, всі автостради мають бути підготовлені за системою, як це, наприклад, існує в тій же Швеції, де всі дороги підготовлені. Шведські автошляхи – це суцільний шведський аеродром. І досить складно виявити, потрапити, тому що на кожній ділянці в 50 км є майданчики для очікування, майданчики для приземлення”.

Він закликав “зробити українські дороги як аеродром”.

Бізнес в Україні стикається з браком працівників у зв’язку з мобілізацією

Ця проблема виникла внаслідок комплексу факторів, включаючи поточну ситуацію в країні та зміни у законодавстві. Компанії змушені адаптуватися до нових реалій, шукаючи інноваційні рішення для підтримки своєї діяльності та забезпечення якісного обслуговування клієнтів.

В «Аврорі» кажуть, що дефіцит робочих рук є впродовж усієї війни і зараз становить 8%. Однак ситуація загострилася після набуття чинності закону про мобілізацію. 18 травня на роботу не вийшли 80% водіїв компанії, виникли проблеми з доставленням товарів у магазини. Наразі у великої мережі є лише один водій вантажівок.

У «Нової пошти» – три водії великогабаритного транспорту. Бракує також кур’єрів: з 460 кандидатів на роботу (зокрема 130 жінок) у підсумку найняли тільки двох. Більшість відмовилися самі, бо хотіли працювати в пішій доставці.

Фармацевтичній компанії «Фармак» не вистачає вантажників, електрогазозварників, слюсарів-ремонтників, водіїв вантажних авто, інженерів.

У Ferrexpo на «чоловічих» посадах працює понад сотня жінок: водійки великовантажних автосамоскидів, електрогазозварювальниці, електромонтерки. Компанія почала навчати їх ще з 2020 року.

Співвласник EVA і Varus розповів, що жінки не хочуть навчатися і працювати на «чоловічих» посадах, навіть коли їм пропонують істотно вищу зарплату.

«Зараз у жінки в Україні немає проблеми знайти роботу. То навіщо їй обирати важкі спеціальності, якщо за ті самі гроші можна робити легшу роботу», – каже гендиректор “Логістик Юніон”.

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Для атаки окупанти використали широкий арсенал, зокрема крилаті ракети повітряного базування, балістичні ракети типу KN-23, KN-24 та Іскандер-М, а також дрони Shahed та інші, схожі за характеристиками. Коли крилаті ракети вже підходили до Києва, противник одночасно завдав балістичного удару, що значно ускладнило роботу українських сил протиповітряної оборони. Завершилася атака новою хвилею дронів.

У ході повітряного бою сили української ППО змогли знищити кілька крилатих і балістичних ракет, а також близько десятка ворожих безпілотників. Точні дані щодо типів збитого озброєння будуть оприлюднені у звітах Повітряних Сил України.

Станом на зараз інформації щодо руйнувань чи постраждалих у Києві не надходило, проте ситуація залишається напруженою.

Ця атака стала черговим нагадуванням про те, що, попри перерву в активних ударах по столиці, загроза залишається актуальною. Українські військові вкотре продемонстрували ефективність своєї протиповітряної оборони, успішно відбивши ворожий наліт і зменшивши його потенційні руйнівні наслідки.

Останні новини