Середа, 23 Липня, 2025

Російська опозиція провела у Львові форум при підтримці української влади

Важливі новини

Стратегія миру: Як Україні вести перемир’я з РФ та як реагувати на заклики до переговорів?

Діалоги про необхідність мирних переговорів з Росією в Україні знову стали актуальними після збільшення миротворчих ініціатив Китаю та нової пропозиції Туреччини виступати як платформа для мирного саміту. Не менш важливою стала підтримка Папи Римського Франциска, який запропонував Україні капітулювати "доки ситуація не погіршилася". Аналітик Микола Мельник вважає, що ці висловлювання та дипломатичні ініціативи свідчать про намагання Росії використовувати посередників для змусження України на переговори. Він підкреслює, що росіяни, ймовірно, розуміють, що стратегія війни може бути невигідною для них у зв'язку зі складнощами на фронті. Така ситуація може бути вигідною для України, оскільки дозволить зосередитися на обороні. Однак вирішальною залишається необхідність вирішення проблем з кадровим складом та озброєнням для успішної оборони.

Щодо реакції України та її союзників, Мельник та Ігор Рейтерович впевнені, що Україна не піддасться на умови Росії та продовжить втілювати мирний план, залучаючи міжнародну підтримку. Рейтерович зауважує, що такі обговорення — це звичайне явище, яке вимагає спокійного ставлення та активного застосування міжнародного права для забезпечення миру та стабільності.

Активізація обговорень про необхідність мирних переговорів з Росією в Україні свідчить про складність сучасної міжнародної ситуації та намагання Росії залучити посередників для досягнення своїх цілей. Однак важливо залишатися рішучими у відстоюванні національних інтересів та використовувати міжнародне право для забезпечення миру та стабільності.

Україна не повинна піддаватися на умови Росії, але продовжувати втілювати свій мирний план та залучати міжнародну підтримку. Подальша успішна оборона країни вимагатиме вирішення проблем з кадровим складом та озброєнням, а також розрахунку на підтримку союзників.

ПАТ «Укрнафта» купує мережу заправних станцій Shell: чи насправді вигідно це Україні

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Однак, є й інші точки зору:

1. Нідерландська компанія Shell йде з України. Це найбільша енергетична компанія Європи і її остаточний відхід з України нічого хорошого про наш інвестиційний клімат не говорить. Це західна компанія, яка працювала повністю в білу, просто не змогла конкурувати з місцевими компаніями, які успішно застосовують схеми ухилення від податків. Тому факт такого відходу Shell – це реальна оцінка ставлення західних компаній до ситуації в країні.

2. Купує державна Укрнафта. Невже в компанії немає більш пріоритетних завдань і проєктів, куди можна було б інвестувати кошти державної компанії? А це десятки, а то й сотні мільйонів доларів. Скільки Укрнафта інвестувала у власний видобуток і переробку української нафти і газу? Скільки відновили нафтобаз чи нафтопереробних заводів? Скільки можна було побудувати розподіленої генерації за ці кошти? Невже викуп частини Shell був найнеобхіднішим і найактуальнішим способом використання коштів держкомпанії?

Було б цікаво дізнатися думку Кабміну як єдиного акціонера групи Нафтогаз.

3. Зараз країна бореться за залучення коштів у країну, а тут Укрнафта фактично допомагає засобам піти з країни. Станції Shell побудовані і працюють, і вони працювали б ще 5-10 років. Навіщо їх потрібно було викуповувати саме зараз? Вони перестали б працювати або She’ll погрожував закрити їх?

Витрата в такий складний час десятків мільйонів доларів коштів державної Укрнафти на вкрай неважливу задачу – це абсолютно непродумане і неефективне рішення керівництва Нафтогазу і Укрнафти.

В Полтаві бізнесмен та поліцейський напали на хлопця, який заступився за свою дівчину

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Інцидент трапився 2 листопада в одному з популярних ресторанів міста, де відпочивала пара. Місцеві ЗМІ повідомляють, що компанія з чотирьох чоловіків, серед яких були бізнесмен і поліцейський, звернули увагу на дівчину. Поліцейський підійшов до молодих людей і заявив: «Мала, ти поїдеш із нами».

Після того, як хлопець заступився за подругу, чоловіки почали його бити прямо в закладі, в результаті зламавши ніс і відбивши нирки – хлопця забрала швидка.

На місце прибули працівники охоронної фірми, але втручатися в бійку не стали. Пізніше власниця ресторану відмовилася надати поліції відео з камер спостереження, оскільки отримала погрози.

Відкритою кримінальною справою займеться ДБР, поліцейського-нападника відсторонили від роботи на час службового розслідування.

“Перемир’я за Трампом” – які ключові питання обговорюють делегації на даний час

Як повідомляють наші джерела, США можуть оголосити своє бачення перемир’я для України уже завтра – 29 квітня.  Водночас, “перемир’я за Трампом” наразі включає лише пропозицію припинення вогню по всій лінії фронту, з оглядом на велику кількість взаємовиключних вимог від усіх сторон процесу. Зокрема, за інформацією наших джерел в Республіканській партії США, основні пункти, які передбачені […]

Сучасні методи виявлення туберкульозу в Україні: від діагностики до раннього виявлення

Українська медицина значно покращила стандарти діагностики та лікування туберкульозу, відповідно до найновіших рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я. Зокрема, мікробіологічний тест, який дозволяє точно визначити наявність захворювання, виявився дієвим і ефективним. Молекулярно-генетичний метод дослідження Xpert MTB/Rif швидко та точно визначає туберкульоз та чутливість до рифампіцину, спрощуючи процес діагностики. Додатково, в Україні вже діють системи Xpert MTB/Rif, що дозволяє більш ефективно виявляти цю хворобу.

Рентгенографія та комп’ютерна томографія грудної клітки також залишаються важливими методами діагностики, а розвиток штучного інтелекту дозволяє ще точніше визначати туберкульоз за знімками грудної клітки. Крім того, ультразвукове дослідження та бронхоскопія використовуються для діагностики позалегеневих форм туберкульозу.

Важливо підкреслити, що всі ці методи доступні для пацієнтів безоплатно. Завдяки такому рівню доступності та сучасним методам діагностики, виявлення та лікування туберкульозу в Україні стало більш ефективним та доступним.

Українська медицина активно використовує сучасні методи діагностики туберкульозу, що сприяє вчасному виявленню та ефективному лікуванню цієї небезпечної хвороби. Впровадження мікробіологічних та молекулярно-генетичних тестів дозволяє швидко та точно визначати наявність туберкульозу та вибрати оптимальний курс терапії. Крім того, рентгенографія, комп’ютерна томографія та інші методи обстеження використовуються для діагностики різних форм хвороби. Важливо відзначити, що всі ці послуги надаються безкоштовно для населення, що сприяє доступності медичної допомоги та покращенню стану здоров’я українців.

Українська влада продемонструвала важливий крок у напрямку підтримки російської опозиції, яким став проведений у Львові форум. На цьому заході зібралися представники різних громадських та політичних коліс, а серед виступаючих був радник глави Офісу Президента України Михайло Подоляк. У своїй промові він підкреслив значущість подібних ініціатив для спільного формування майбутнього Росії, вільного від путінського авторитарного режиму. Такий форум сприяє обміну ідеями, утворенню конструктивного діалогу та визначенню стратегій подальших дій. Важливо, що Україна підтримує громадянське суспільство в Росії на шляху до демократичних змін, що не лише зміцнює дружні відносини між двома країнами, але й сприяє зміні політичного ландшафту в регіоні на краще.

Позитивний коментар щодо форуму також зробив глава української розвідки Кирило Буданов. Він зазначив, що подібні зустрічі сприяють наближенню краху режиму Путіна. Буданов висловив упевненість у тому, що зусилля російської опозиції в поєднанні з міжнародною підтримкою можуть прискорити зміни в Росії​.

Подоляк заявив, що в опозиційних Путіну росіян зараз є шанс побудувати «іншу країну», але цього вдасться домогтися лише «великою кров’ю України». «На жаль, це може статися тільки в результаті військової перемоги, тактичних поразок Росії на полі бою. По-іншому не буде».

Подоляк сказав, що ці поразки можуть бути «не на всьому фронті», а в разі одного великого прориву ЗСУ.

«На відміну від 2022 року, коли вони зазнали поразки на Харківській ділянці, вони не усвідомили, що відбувається, вони готові були воювати. Зараз, якщо подібний прорив десь відбудеться, воювати вони не будуть готові. Тому Росія сильно зміцнилася, щоб цього не допустити”, – сказав він.

Тобто, радник глави ОП вважає, що в разі навіть локальної поразки російської армії на фронті, в РФ, де зараз налаштовують суспільство на «неминучу перемогу», почнуться деструктивні процеси на ґрунті розчарування. Не виключено, що на це і є зараз стратегічна ставка Києва.

При цьому Подоляк вважає «неминучою» зміну влади в РФ у 2024-2025 році.

За його словами, в Росії «в один прекрасний момент все піде обвально», незважаючи на те, що «є песимізм» з цього приводу в Україні та серед російської опозиції. «Два роки і три місяці війни, важко, і здається, що Росія перебудувалася… Усе не так. Об’єктивна логіка процесу незмінна”, – сказав Подоляк.

Він додав, що «трансформація Росії» почнеться за півроку-рік або раніше, і завдання російської опозиції в цей процес «вбудуватися».

Надихає Подоляка на прогнози про швидкий «крах режиму Путіна» торішній заколот Пригожина, який, на думку радника глави ОП, показав, що «силової вертикалі влади в Росії, яка вміє захищатися, немає».

Радник також попросив присутніх «не ображатися і не злитися через те, що в Україні сьогодні є жорстка антиросійськість. Це нормально». «Але якщо ви будете робити ту роботу, яку потрібно робити, ми будемо вам допомагати», – додав Подоляк.

«Ви можете побудувати той тип Росії, яку Україна колись зможе поважати», – сказав радник глави ОП.

При цьому Подоляк виступив проти «Фонду боротьби з корупцією», заснованого Навальним, оскільки його концепція «вкрай небезпечна». «Вона передбачає консервацію того, що є в Росії, на довгі десятиліття», – заявив представник Банкової.

Останні новини