Неділя, 20 Квітня, 2025

Російські окупанти зобов’язали школи на окупованих територіях передавати дані про батьківські комітети

Важливі новини

Хімічна загроза Кремля: Росія в Україні відтворює сценарій Першої світової війни

Російські війська, здійснюючи систематичні хімічні атаки на українських військових, насаджують страх та нестабільність на передовій. Згідно з дослідженням журналістів видання The Telegraph, на різних ділянках фронту українські захисники постійно стикаються з нападами безпілотників, які розпилюють отруйні гази та інші хімічні речовини на їхні позиції. Використання таких засобів, як CS або хлоробензальмалононітрил, є порушенням Конвенції про хімічну зброю. За словами командира української розвідгрупи, ситуація настільки загострюється, що майже щодня їхні позиції піддаються атакам гранатами, що містять газ. Це, хоча не завжди летально, все ж сіє паніку серед бійців та примушує їх відступати, надаючи перевагу противнику. Свідчення інших українських солдатів підтверджують постійні атаки хімічними засобами, які зараз вимагають від них постійного носіння протигазів. Експерти підтверджують використання різних хімічних речовин, включаючи сльозогінний газ та інші отруйні сполуки. Інциденти цього роду стають все більш загостреними, і російські війська навіть використовують такі смертельні речовини, як ціанід водню, який був застосований під час Першої світової війни. Ці атаки, заборонені міжнародними угодами, становлять серйозну загрозу для життя та здоров'я українських військових, а також місцевого населення на тимчасово окупованих територіях. Українські військові офіційно документували 626 випадків хімічних атак з боку Росії з початку повномасштабного вторгнення. Проте, деякі експерти вважають, що ця цифра значно занижена. "На жаль, у поточній ситуації причини смертей багатьох українських солдатів адекватно не розслідуються. Просто їх занадто багато", — вказує Ребека Мачоровська. Хімічні атаки стали нормою, і тепер українські військові отримують спеціальну підготовку для подібних ситуацій. Навчальні матеріали, надані The Telegraph, описують атаку на українські позиції біля Бахмута наприкінці минулого року. "Російські безпілотники скинули три хімічні гранати, ймовірно, наповнені CS, безпосередньо на їхні позиції. Коли солдати намагалися втекти, їх атакували снарядами та безпілотниками, скидаючи звичайні гранати. Навчальний посібник радить солдатам залишатися на місці та терпіти перші кілька хвилин впливу сльозогінного газу замість того, щоб тікати зі своїх бойових позицій. Після перших кількох хвилин впливу, дія газу стає менш інтенсивною", — йдеться у матеріалі.

Українські військові, не зважаючи на свою відданість та мужність, стикаються з серйозними труднощами у забезпеченні та використанні засобів захисту. Не всім бійцям надаються протигази, що робить їх уразливими перед хімічними атаками ворога. Більшість доступних протигазів є застарілими, виготовленими ще в радянські часи, тому їхня ефективність у протистоянні сучасним хімічним загрозам обмежена.

За даними Генерального штабу Збройних Сил України, російські війська значно збільшили використання боєприпасів із отруйними хімічними речовинами на фронті. З моменту початку повномасштабного вторгнення зафіксовано 626 випадків подібних атак, з яких 51 припадає на січень 2024 року. Експерти аналітичної компанії ISW вважають, що Росія систематично застосовує хімічну зброю з декількох причин, включаючи залякування та деморалізацію українських військ, а також порушення міжнародного права.

З останніх звітів відомо, що окупаційні сили навіть почали використовувати гранати РГ-ВО з хлорацетофеноном, що є одним з типів сльозогінного газу, для придушення масових протестів та заворушень на окупованих територіях. Ці нові методи підтверджують безжальність та безглуздість ворога, який намагається за допомогою хімічних засобів перекрити волю українського народу та зламати відчайний опір військових.

У висновку можна зазначити, що ситуація з використанням хімічної зброї на території України стає все більш загостреною. Російські війська систематично здійснюють хімічні атаки проти українських військових, порушуючи міжнародні норми та стандарти. Українські захисники стикаються з серйозними проблемами у забезпеченні засобів захисту, таких як застарілі протигази та недостатнє їхнє виділення. Високий рівень використання хімічної зброї Росією свідчить про цілеспрямовану стратегію залякування та деморалізації українських військових, а також порушення міжнародного права. У зв'язку з цим, вирішення проблеми хімічних атак вимагає комплексного підходу та міжнародної співпраці для забезпечення ефективного захисту та покарання винних у порушеннях.

Геннадій Друзенко: головна загроза для України – не Путін, а внутрішні проблеми

Український активіст і командир Першого добровольчого медичного госпіталю (ПДМГ) ім. М. Пирогова Геннадій Друзенко висловив тривожну думку щодо катастрофічної ситуації, в якій опинилася Україна. В інтерв’ю він підкреслив, що дії влади можуть призвести до ще більших проблем для країни, а головною загрозою він вважає не зовнішнього ворога, а внутрішні помилки керівництва. “Те, що робить президент […]

The post Геннадій Друзенко: головна загроза для України – не Путін, а внутрішні проблеми first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Скандал довкола “Боріважа”: Коломойський, Боголюбов та “схеми” ПриватБанку

Зерновий термінал “Боріваж” 13 березня було передано в управління АРМА за рішенням суду. Це стало можливим завдяки розслідуванню Бюро економічної безпеки України, яке виявило незаконну передачу терміналу ще у 2016 році. У центрі справи опинилися колишні топменеджери “ПриватБанку”, серед яких Володимир Яценко, а також нерезиденти-засновники юридичних осіб, представники Міністерства юстиції та судді. Очікуються нові підозри […]

The post Скандал довкола “Боріважа”: Коломойський, Боголюбов та “схеми” ПриватБанку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Суд визнав мобілізацію осіб молодше 25 років незаконною

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

У рішенні суду йдеться про те, що під час воєнного стану мобілізації підлягають ті, хто досяг 25 років, або ті, хто мав строкову службу чи проходив військову кафедру і перебувають у запасі.

«Це прецедент. Уявіть, скільки людей зараз буде йти до судів, щоб встановлювати справедливість. Скільки справ будуть розглядатися судами», – прокоментував це рішення суду нардеп Гончаренко.

Нагадаємо, що через законодавчий казус в Україні почали мобілізовувати людей молодше 25 років, яких визнали обмежено придатними у воєнний час.

Після обурення в суспільстві командування Сухопутних сил ЗСУ надіслало до ТЦК лист, яким заборонило мобілізацію всіх осіб, молодших за 25 років.

У Раді було подано законопроєкт про заборону мобілізації до 25 років, однак досі його не ухвалено.

ЗСУ вимушені використовувати списані снаряди

Ситуація привертає увагу до питань логістики та ефективності міжнародної допомоги. Експерти з військової справи наголошують на необхідності оптимізації систем постачання та збільшення виробничих потужностей оборонної промисловості.

«У бій з металобрухтом на перевагу», – так називається стаття у The Telegraph повідомляє. Видання повідомляє про це з посиланням на повідомлення українського міністерства оборони.

В українському оборонному відомстві запевняють, що списані в минулому артилерійські снаряди та боєприпаси для стрілецької зброї, «проходять ретельну перевірку якості перед відправкою на фронт».

«Ми розуміємо, що сьогодні на полі бою кожен постріл, ракета і боєприпас мають життєво важливе значення», – пояснює рішення заступник міністра оборони України Юрій Джигир.

На тлі цього повідомлення Київ укотре просить західних союзників «надати йому більше зброї та боєприпасів для зміцнення своєї лінії оборони після тривалих затримок і дефіциту, які дозволили російським військам просунутися на сході».

На тимчасово окупованих територіях України російська окупаційна влада змушує школи збирати і передавати списки членів батьківських комітетів кожного класу. Ця інформація передається до репресивних органів для перевірки на наявність “проукраїнських елементів”.

Ворог вигадав новий механізм контролю на тимчасово окупованих територіях. Відтепер всі школи мають подавати до окупаційних адміністрацій дані щодо “батьківських комітетів” по кожному класу

– йдеться в повідомленні.

У ЦНС зауважили, що потім російська окупаційна адміністрація передає ці дані російським репресивним органам на перевірку.

Ворог не довіряє батькам і вимагає додаткової фільтрації, адже боїться “проукраїнських елементів”. Офіційно це росіяни називають “превентивна боротьба з екстремізмом,

– пояснили такі заходи росіян в ЦНС.

На окупованих територіях загарбники створюють інженерні класи для навчання підлітків збірці дронів для потреб російської армії. Програму розширення мережі таких класів затверджено до 2030 року.

The post Російські окупанти зобов’язали школи на окупованих територіях передавати дані про батьківські комітети first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини